Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Mesrine

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 6:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 5:35 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 5:18 pm od Brave Heart

» Pušenje
Juče u 4:45 pm od laza

» Miško Plavi
Juče u 1:46 pm od Davidova

» Zanimljivi članci, video snimci...
Juče u 1:34 pm od Davidova

» Djordje Balašević
Juče u 1:32 pm od Davidova

» Smrt Praljka
Juče u 1:25 am od Davidova

» Milan Mladenović na mapama ex-YU
Juče u 1:01 am od Davidova

» Riblja Čorba
Juče u 12:55 am od Davidova

» Nove godine
Juče u 12:44 am od Davidova

» Trešerana deluks
Juče u 12:31 am od Sky

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Demokratija - rezultati i posledice

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Demokratija - rezultati i posledice

Počalji od Храст taj Sre Nov 25, 2015 7:55 am

Последице демократије нису једнаке за све нити могу бити,јер С.народ је релативно добар,изузимајући власт пре и после демократије.  Нико није нашо мајке ,очеве,децу на путу  да се било чија власт зло намерно поиграва са њиховим судбинама из тог разлога миграција и осип становништва  се сигурно наставља..

Храст
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 23.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Nov 25, 2015 8:55 am

Odakle ti ideja da postoji demokratija...
To je najsavršeniji oblik manipulacije, bolji od bilo kog drugog društvenog sistema...
Najmanje otpora se pruža u demokratiji, zato je sloboda u demokratiji i izmišljena...
Zašto budalu ugnjetavati kad će se jednog dana okrenuti protiv tebe... Ovako, daš mu hleba i igara,i kažeš mu da ima neograničenu slobodu mišljenja i delovanja, da je neko i nešto u složenom lancu ishrane, tek na nešto višem položaju od pasa i mačaka (žao mi je pasa i mačaka a ne ljudi)... Budala kao budala, proguta što mu se servira, jer od budala je i postao (da nije, bar bi nešto pameti i zdravog razuma u njega bilo)... Ako i nije potekao od budala već od razumnih ljudi, onda je tu demokratija da mu ispere mozak kako priliči...
Meni je, da budem iskren, pun quwac ovakvih imbecilnih tema, što u novinama i na televiziji, što među ljudima na forumu i van njega, kao i ljudi uopšte, jer mi ta životinjska sorta nikako nije po volji i ukusu (neka mi majmuni ne zamere)... Cenim da su moji psi daleko inteligentniji od većine ljudi koju poznajem, a ni mačke ne zaostaju za njima... Kad osete da mi nije po volji njihovo blesavljenje, diskretno se sklone s puta, dok sa ljudima to ide mnogo teže jer na lepe reče i gestove ne padaju, već isključivo na šamare...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Nov 25, 2015 12:05 pm

Vuki,postoji demokratija,postoji poput komunizma samo se praktični deo ne slaže sa stanjem u stvarnosti.
Privid vladavine naroda ,privid ravnopravnosti,privid jednakosti se stvara putem medija a stvarnost je drugačija.Lopovi vladaju,novac je moć,novac je zakon,novac je sloboda.
Tako da,sve postoji na papiru ali u praksi se ne realizuje i traje dok se ne smisli neka veća prevara,pod nekim drugim imenom.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13626
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Nov 25, 2015 12:12 pm

Pa na to sam i mislio ali nisam baš lepo objasnio suštinu...
Sve to što si napisao je tačno, ali ja i dalje negiram postojanje bilo kog sistema osim vladavine masama... Svi sistemi postoje da bi držali mase u pokornosti, samo je pitanje u kom sistemu to najbolje funkcioniše... I sve je to isto, samo se zove drugim imenom... Komunizam, socijalizam, samoupravni socijalizam, kapitalizam, demokratija - jedno i isto, ako imaš - imaš, ako nemaš - nemaš... Ako imaš - možeš sve, ako nemaš - ne možeš ništa...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Nov 25, 2015 12:29 pm

Vukota ::
Pa na to sam i mislio ali nisam baš lepo objasnio suštinu...
Sve to što si napisao je tačno, ali ja i dalje negiram postojanje bilo kog sistema osim vladavine masama... Svi sistemi postoje da bi držali mase u pokornosti, samo je pitanje u kom sistemu to najbolje funkcioniše... I sve je to isto, samo se zove drugim imenom... Komunizam, socijalizam, samoupravni socijalizam, kapitalizam, demokratija - jedno i isto, ako imaš - imaš, ako nemaš - nemaš... Ako imaš - možeš sve, ako nemaš - ne možeš ništa...

Pod uslovom da namera vladanja masom ima za krajnji cilj da toj masi bude dobro (što je u ovim vremenima već moja fantazija) ne vidim u tome ništa loše. Jer, masa je izabrala (opet, ako uzmemo da je na pošten način uvaženo njeno mišljenje) onoga ko će držati konce i gledati da odradi ono što je sam sebi stavio u zadatak čim se kandidovao da bude u vlasti.

Sve volim posmatrati iz ugla građanina, nisam nikakav analitičar, nisam ništa od toga ali imam pravo glasa kao što ga imam i na izborima pa, ako je tako, pustite me druže da i ja kažem koju a da je krajnje nestručna ali iskrena.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Nov 25, 2015 12:33 pm

Da se razumemo,neko masom mora da vlada,pitanje je samo koliko je taj neko voljan da ponudi narodu ,,mrvica sa stola,,
Tu je razlika u sistemima kroz istoriju,na primer ne zazidjuju gradjevinare u zgrade kao one koji su gradili piramide ,ne koriste korbače,suptilniji su  
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Nov 25, 2015 12:37 pm

laza ::(...) ,suptilniji su  

Brate u Hristu lazo, nešto nisam osetila tu suptilnost, naprotiv.

Ipak, istinu pišeš jer suptilno se može i stvoriti i razoriti. Smile

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Nov 25, 2015 12:44 pm

Bičuju nas i deru nam kožu isto kao beračima pamuka,kao robovima na galijama,kao graditeljima piramida ali suptilnije,to htedoh reći.
Bičuju porezima,skidaju kožu kamatama,iscrpljujui izgladnjuju komunalijama.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Nov 25, 2015 1:13 pm

Nemam šta dodati

Baš su "suptilni".

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Nov 25, 2015 2:38 pm

Avramuška, narod se nikad ništa nije pitao,,i nikad se ni za šta neće pitati... Masa nema identitet... Većina služi da bi zadovoljila potrebe manjine...
Ako nije tako, neka mi neko objasni zašto ljudi od postanka sveta do danas žive u bedi...
Socijalna pravda i jednakost su mit, nikad nisu postojali i nikad neće... Objašnjavati kako i zašto je tako, besmisleno je...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Nov 25, 2015 2:53 pm

Ne bih rekla da većina služi da bi zadovoljila potrebe manjine koliko god to u nekim segmentima društva izgledalo da je tako.

Zato sam pisala:

Pod uslovom da namera vladanja masom ima za krajnji cilj da toj masi bude dobro (što je u ovim vremenima već moja fantazija) ne vidim u tome ništa loše. Jer, masa je izabrala (opet, ako uzmemo da je na pošten način uvaženo njeno mišljenje) onoga ko će držati konce i gledati da odradi ono što je sam sebi stavio u zadatak čim se kandidovao da bude u vlasti.

Vukota ::Ako nije tako, neka mi neko objasni zašto ljudi od postanka sveta do danas žive u bedi...

Pošto je evidentno da ne žive svi u bedi pitanje ostaje na mestu, makar što se mene tiče.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Nov 25, 2015 3:48 pm

Manjina služi za potrebe većine...
Japanska poslovica kaže: "Generali pobeđuju, vojnici ginu"...
I sve su lepo objasnili u jednoj rečenici...
Kad vladar oprema vojsku, čini to, pre svega, da bi zaštitio svoju krunu (jer šta je on bez krune)... Na jednu njegovu reč, masa se pokreće i odlazi u bitku...
Isto se dešava i u modernom svetu, "vladari" prvo gledaju da osiguraju svoj položaj ("krunu"), pa tek onda sve ostalo... Vojnici opet ginu, običan narod se ne pita mnogo, čeka ishod događaja...
Oni razmišljaju ovako: "Ako se meni nešto desi, šta će biti sa državom" (reče budala u sebi kao da je od Boga postavljen na taj položaj, a u stvari razmišlja: "Šta sam ja bez "krune" na glavi"), čime dokazuju odavno iznetu teoriju da su svi vladari, vojskovođe, državnici i političari psihički bolesnici...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Nov 25, 2015 8:15 pm

Ne može "kruna" sa sve vojskom da bude većina. Problem je što narod mora to da shvati i onda će se stvar preokrenuti.

Dostojevski je napisao: "Vlast osvaja smo onaj koji se usudi da se sagne i da je uzme."

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Nov 25, 2015 9:06 pm

Može, Avramuška...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Nov 28, 2015 2:27 pm

Pojasni onda.

Počela sam lepršati rukama kao da imam krila.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: