Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 39 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 39 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Tito resio srpsko pitanje na Sremskom frontu

Strana 3 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Tito resio srpsko pitanje na Sremskom frontu

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 10:24 am

digitalmandrak ::
A sta cemo sa JVuO? Kad smo vec usli u off...
Pa, njih je istorija tretirala kao sledbenike kralja Petra II, ne vidim neku potrebu za nekim odvojenim posmatranjem.
Da ne bi otišli u "off", pokreni temu- ona je uvek dobro posećena... A i ti dosta znaš o tome.

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Uto Jun 22, 2010 10:33 am

Mislim da je jedan od razloga zbog cega je sremski front otvoren i taj sto komunisti do ulaska cvene armije nisu ostvarili neki jaci uticaj u Srbiji...Za razliku od JVuO
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Uto Jun 22, 2010 10:55 am

/digitalmandrak/
To je već konstatacija o kojoj vredi divaniti!

/Fristajlo/
Sekli smo mi srpske glave kroz celu našu istoriju, gotovo da i nema vladara koji nije završio nasilnom smrću, poslednje od naše ruke ako se ne varam smo bacili sa terase. Mislim da tu nije bilo Brozovog uticaja. Zaboravih na Đinđića za kojeg također mislim da nije u sklopu Brozovih "vradžbina".

A sada nešto sasvijem drugo...

Nažalost sve više ličimo na babe narikače

Kuku lele nama, nas je s**bo Broz, protiv nas je ceo svet, i slično
.
Kako god mi mislili, stvari ipak idu onako kako se radilo i ponašalo.

Dok je Broz bio živ mi smo mu se klanjali do nebesa ko poslednje pikice, a kada je umro brže bolje pljuj po njemu. To govori daleko više o nama negoli o njemu.

A onda smo na sličan način izabrali Miloševića i klanjali mu se gotovo jednako kao i Brozu, a ovaj je tako i mislio o sebi.

Izigravao je frajera ala Broz, pušio tompuse i na sopstvenu inauguraciju došao u Brozovom Mercedesu 600.

Uspostavio je odmah stari srpski brend - prigrabi sve i vladaj do poslednjeg daha.
Kada je trebalo rešavati strateška pitanja Srbije, prestaje svaka sličnost sa Brozom.
Dok je ovaj po svetu intenzivnom diplomatijom stvarao prijatelje, naš je stvarao neprijatelje očekujući da će mu svi doći na noge, pa i sam američki predsednik.
Dok je Broz smirivao strasti u zemlji, ovaj ih je sve više potpirivao.
I dok je mislio da nam niko ništa ne može jer smo najveći na Balkanu, drugi su lobirali po svetu.
Kada je gosn Nike-smile (Tuđman) ćućal i klećal pred vratima Bele hiže mi smo mu se podsmevali smatrajuć to poniženjem.
Naš je i dalje bio zavaljen u svoju fotelju očekujuć da breg dođe njemu.

Epilogue

Nike je uspio da obezbedi potrebne rekvizite za sportsku manifestaciju "Oluja", a naš je konačno dočekao da mu se obrati američki predsednik.
Doduše bio je sprečen da dođe lično pa mu je poslao darove, bombicu po glavi stanovnika.
Oluja je najverovatnije još jedan primar veleizdaje srpskih interesa, pre svega od strane Srba.

Epilogue Epiloguea

Da je gosn Milošević osim lika kopirao i nešto od Brozovih dela, Srbija danas možda ne bi bila u ovakvoj situaciji.
Jer Broz je maestralno iskoristio svaku spoljnu u unutarnju priliku da obezbedi opstanak i prosperitet države.
Njegovi "naslednici" poput našeg, Tuđmana, Alije i sličnih kopirali su njegov lik, nažalost radili potpuno suprotno. Zato ih ja ne smatram Brozovim komunistima već samoživim vlastodršcima koji su izdali interes sopstvenog naroda zarad svojih.

I konačno...

U najmanju ruku nepristojno se vaditi se na mrtvaca, naročito od 30 godina.
Još sramotnije zvuči konstatacija da je jedan austrougarski vojnik Jož'ca skenjo Veliku Srbiju.
Tada proizlazi da je ili on bio najveći maher, ili smo mi bili Velika gomila nesposobnjakovića.
Možda nas je ova konstatacija i pretvorila u babe narikače, ali nije nam za zameriti jer odavno nema ko da nam objasni gde smo grešili, šta propustili i kuda i kako valja ići.
Zato tako očajnički tražimo krivce u drugima a ne u nama, kao da i mi nismo i ne igrama političku utakmicu, a tu nema milosti, naročito kada zakucaš gol u sopstvenu mrežu.

P.S.

Izvinjenje za skretanje sa teme.

Poslednji put izmenio Fi Pi dana Uto Jun 22, 2010 3:04 pm, izmenio ukupno 3 puta

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 11:03 am

digitalmandrak ::Mislim da je jedan od razloga zbog cega je sremski front otvoren i taj sto komunisti do ulaska cvene armije nisu ostvarili neki jaci uticaj u Srbiji...Za razliku od JVuO
Lomio se rat, bilo je jasno -Nemci gube; počela je borba za vlast, SSSR je tu sa trupama- naziralo se ko će imati prednost.
A uticaj četnika u Srbiji bio je pun kontroverzi; mnogo su i zla posejali, njihov odnos sa Nemcima vrlo čudan- svega je tu bilo. Broz je bio mudriji od Draže; ovaj drugi je stradao od svojih najgorih, a i nije bio sposoban da realno sagleda situaciju...
Sremski front je bio mudar potez Josipa Broza; nije gubio ništa, a dobio je sve..

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Čika Jova taj Uto Jun 22, 2010 2:45 pm

digitalmandrak ::Mislim da je jedan od razloga zbog cega je sremski front otvoren i taj sto komunisti do ulaska cvene armije nisu ostvarili neki jaci uticaj u Srbiji...Za razliku od JVuO
o cemu ti to ??? kakav JVuO ???
u to vreme tako nesto nije niti postojalo.
postojale su samo odmetnute cetnicke skupine koje su odbile
izvrsiti naredjenje kralja Petra II i staviti se pod komandu marshala Tita.
s kojim pravom ti to nazivas JVuO ?
Čika Jova
Novi član
Novi član

Broj poruka : 84
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Uto Jun 22, 2010 2:49 pm

Sa Bozijim pravom... :slamka..:
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Čika Jova taj Uto Jun 22, 2010 3:13 pm

digitalmandrak ::Sa Bozijim pravom... :slamka..:
kraljevo naredjenje je bilo sasvim jasno,staviti se pod vrhovnu komandu marshala Tita, a Draza vec tada nije predstavljao apsolutno nista...jos ranije je smenjen.
od te tvoje JVuO tada nije bilo nista (0).
jedni su ostali verni kralju i poslusali naredjenje da se stave pod Titovu komandu i pokusaju osvetlati obraz Srbiji...ti su i najbolje prosli.
jedni su jednostavno otisli kucama.
jedni su krenuli da beze prema saveznicima i uglavnom su skoncali putem,ili na Blajburgu zajedno sa ustasama i ostalim smecem.
a jedni su se skrivali po zemunicama, pecinama, sumama i gorama i OZNA ih je hvatala kao miseve jos skoro dve godine...najpoznatiji primerak tih je Draza.
Čika Jova
Novi član
Novi član

Broj poruka : 84
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 4:47 pm

Činjenica je da su četnici u Srbiji patili od specifične političke disleksije, da to tako nazovem; prvo- njihovo očijukanje sa nemačkim okupatorom, sa italijanskim okupatorom, zatim prilična pasivnost u borbama i zaštiti stanovništva od raznih samozvanih lokalnih komandanata, koji su rat proveli kao terorističke bande, i teško da se kasnijem režimu može prigovarati išta po pitanju sankcija za pohvatan članove takvih bandi.
Mihajlović se pokazao prilično nesposoban u kontrolisanju svojih lokalnih komandanata, i ta njegova vojska je vrlo loše funkcionisala u mnogo čemu...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jun 22, 2010 7:17 pm

ode tema u aut,politički komesari po uzoru na svoje saborce okrenuše i uopštiše priču o jednom zlotvoru i krenuše u objašnjenje kako su svi isti,nisu podatci provereni,nisu svedoci verodostojni.
kada bih počeo da izbnosim dokaze otvorio bih nekoliko hiljada stranica na ovoj temi zato preporučujem nevernicima,koga interesuje može da nađe i pročita a zaključak neka sam donese.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13617
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jun 22, 2010 7:18 pm

evo malo svetskog iskustva

Istoričari traže tribunal za zločine komunizma
Istoričari iz Češke i drugih postkomunističkih zemalja zatražili su u Pragu da se u Evropi osnuje poseban sud za zločine komunizma, po ugledu na Međunarodni sud za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji.

"Budući da zločini protiv čovečnosti koje su izvršili komunistički režimi ne spadaju u nadležnost nijednog od sadašnjih međunarodnih sudova tražimo da se formira novi međunarodni sud sa sedištem u Evropskoj uniji", navodi se u završnoj deklaraciji međunarodne konferencije, prenose danas češki mediji.

Konferenciju je od 24. do 26. februara u Senatu češkog parlamenta pod pokroviteljstvom češke vlade organizovao praški Institut za studije totalitarnih režima. Istoričari su ocenili da ti zločini moraju da budu kažnjeni, isto onako kako su kažnjeni nacistički ili kako se kažnjavaju sada zločini počinjeni tokom ratova na prostoru bivše Jugoslavije.

Učesnici konferencije zatražili su od nacionalnih vlada da se dogovore, a Evropska komisija to da sprovede u delo, da negiranje ili umanjivanje komunističkih zločina bude kažnjivo, kao što je to u nekim zemljama osporavanje holokausta. Zajednička osuda komunističkih zločina tema je koja krupnim koracima vodi ka istorijskom pomirenju Ruske pravoslavne i Poljske katoličke crkve čiji su odnosi u prošlosti, kao i odnosi dva naroda, bili opterećeni istorijskim traumama.

Prvi put nakon nekoliko godina u Varšavi su u petak razgovarale zvanične delegacije dve crkve, između ostalog, i o zajedničkom pomenu u Katinju, na 70. godišnjicu najvećeg komunističkog zločina nad Poljacima - kada je 1940. u Katinjskoj šumi, Harkovu i mestu

Mednoje sovjetska tajna policija NKVD streljala preko 21.000 poljskih vojnih i civilnih zarobljenika.

"Katinj je naš zajednički bol i sećanje", kazao je uoči razgovora u Varšavi za poljski list Gazeta viborča jedan od najuticajnijih velikodostojnika Ruske pravoslavne crkve mitropolit Hilarion.

"Za Rusku pravoslavnu crkvu Poljaci (pobijeni u Katinju) su iste takve žrtve bezbožničke vlasti, kao i njeni vernici. Ta zemlja pokriva posmrtne ostatke 10.000 građana Rusije - progonjenih kaluđera, sveštenika, običnih ljudi raznih veroispovesti. Tu su i ostaci preko

4.000 poljskih vojnika streljanih 1940. godine", kazao je Hilarion.

O učešću i poljskih katoličkih i pravoslavnih i ruskih pravoslavnih sveštenika na pomenu žrtvama Katinja na njihovim grobovima na 70. godišnjicu, početkom aprila, Hilarion je kazao da istinu o tom zločinu moraju da saznaju ne samo svi u Poljskoj i Rusiji, već i celom svetu.

"Naši narodi moraju da shvate da nismo neprijatelji, da su prošla vremena kada su među nama izbijali sukobi. Treba da tražimo to što nas spaja, a ne ono što nas deli", rekao je Hilarion i pozdravio što će na svečanosti obeležavanja godišnjice Katinjskog masakra uz visoke zvaničnike obe crkve biti i poljski premijer Donald Tusk i njegov ruski domaćin Vladimir Putin.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 7:28 pm

"laza"

Istoričari traže tribunal za zločine komunizma
Istoričari iz Češke i drugih postkomunističkih zemalja zatražili su u Pragu da se u Evropi osnuje poseban sud za zločine komunizma, po ugledu na Međunarodni sud za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji.
To bi bilo sjajno, ali, samo ako bi taj sud radio pošteno, a ne kao ovaj haški...
Opasnost od političkog revanšizma prema bivšim režimima u državama socijalizma je evidentna, ali, svakako bi bilo interesantno čuti neke stvari o tim vremenima. Ja lično, voleo bih da se tako nešto organizuje, makar i kao sud časti, ako ništa drugo...
Međutim, ako to bude vodila EU, nema tu od pravde i istine ništa; njih zanima samo jedno- uklanjanje dokaza o njihovim prstima u tim događajima...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jun 22, 2010 8:25 pm

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jun 22, 2010 8:26 pm

Grobovi 26 Drobnjaka, koje su komunisti bacili u jedan obližnji bunar, pa ih kapetan Ivan Ružić sa Durmitorskom birgadom izvadio i sahranio. Ovde su bačeni najviđeniji ljudi plemena Drobnjaka.

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jun 22, 2010 8:31 pm

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jun 22, 2010 8:34 pm

a ovo preporučujem...FI PI-ju i ovom partizanu čika jovi....

http://www.republikasrpskaonline.com/posledice_antisrpske_politike.pdf

reče nisu provereni podatci o zločinima i njihov broj je netačan,evo izvora pa ih tuži
http://www.vency.com/wars.html
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Uto Jun 22, 2010 8:51 pm

Hvala Lazo

Bez ljutnje, sasvim je normalno da se traže dokazi za milionske žrtve.
Lično sam veoma svestan da danas živimo u vreme senzacionalizma jer je reč inteligencije ne samo kod nas već i u svetu odavno utihnula.
Zato ne zameri na mojoj sumnjičavosti.

Inače podržavam bilo kakvo telo koje bi se bavilo otkrivanjem istine o nama, bez obzira ko je u pitanju.
Možda si stekao malo pogrešan utisak, ali lično nikada neću odobravati ničije zločine, ali ni neosnovane osude.

Nažalost mi nedovoljno ulažemo u institucije koje bi ovo morale mnogo ozbiljnije procesuirati, naročito ako je cifra od milion ljudi tačna to bi moglo potrajati godinama!

Otkriti istinu o našoj prošlosti, jedini je put ka ozdravljenju našeg bića.

____________________________________________________________________________________
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jun 22, 2010 8:56 pm

nema ljutnje,gde je ti ugleda,ja samo odgovaram tonom kojim mi se postavi pitanje.
ne brini,budi korektan i nikada nećeš doživeti neprijatnost od mene....
prelistaj ove tekstove ima zanimljivih i opusti se,ovo je ipak samo forum....
:uzicko kolo:
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Jun 22, 2010 9:06 pm

Ja sam prelistala a bolje bi bilo da nisam. Stravično.
Izvlačim ovo iz cjelokupnog teksta jer je nešto što ne smijemo zaboraviti, a to je da još uvijek neko neda da se Arhiv otvori.
Srđan Cvetković, istoričar: Arhiv krije dokumenta koja bi uzbudila duhoveIstoričar
Srđan Cvetković, saradnik Instituta za savremenu istoriju, kaže da se u
svim društvima koja su imala periode totalitarnog režima pokreću četri
procesa: rehabilitacije, otvaranje arhiva, denacionalizacije i
lustracije, dok je kod nas započet samo proces rehabilitacije.-
Kod nas je bilo tek nekoliko pojedinačnih pokušaja istraživanja zločina
dok, na primer, u Sloveniji, istoričar Mitja Ferenc rukovodi
nacionalnom komisijom i u saradnji sa državom već nekoliko godina
nastoji da obeleži sve masovne grobnice, u kojima se procenjuje da ima
od 80.000 do 100.000 žrtava. Među njima je oko 20.000 Srba, koji su
pripadali raznim vojnim formacijama. Kod nas, nažalost, nema ni
značajne javne diskusije o tome - priča Cvetković.
Hrvati su otvorili svoje arhive OZNA, a pretpostavlja se da se većina dokumenata krije upravo u Beogradu.-
Iako su po zakonu dostupni svi podaci o događajima do 1958.godine, oni
se pozivaju na interni pravilnik, po kome treba da se traži odobrenje
od institucije koja je arhivu predala građu. To su sve izgovori. Sama
činjenica da građa nije dostupna govori o tome da bi ona prilično
uzbudila javnost - kaže Cvetković.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 9:08 pm

Josip Tito Yugoslavia 1941 <> 1987 1,172,000

Izvini, Lazo- a gde ovde nađe da su žrtve- Srbi?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Jun 22, 2010 9:10 pm

Nema to veze sad Fri, i da je trećina Srba puno je a kamoli cijeli broj.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Uto Jun 22, 2010 9:24 pm

Postoji inače određena regulativa koja se bavi problematikom arhivske građe u smislu kako, kada, kome i pod kojim uslovima može biti dostupna.

Mislim da su Rusi angažovali jednu englesku firmu da se njihov arhiv iz doba Staljina obradi, digitalizuje i sistematizuje radi lakšeg i bržeg procesuiranja te za to predvideli 5 godina.

To košta, a teško da će se kod nas naći dovoljno sredstava za takav ozbiljan poduhvat što pak znači da bi njena obrada mogla trajati i desetak godina.

(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 9:33 pm

Orhideja ::Nema to veze sad Fri, i da je trećina Srba puno je a kamoli cijeli broj.
Posle onakvih "naučnih" studija, kakve sam video na suđenjima u Hagu, npr. na suđenju V. Šešelju- vrlo sam skeptičan prema ovakvim studijama; on je, sa Havaja (mo'š misliti?!) objektivno istražio Titove zločine i žrtve...
Voleo bih da vidim njegove izvore i Arhive, koje je istraživao, da malo proverimo tu njegovu tabelu. Još kad vidim kako se zove- duplira mi se skepsa...
Bez uvrede, Lazo, ali- ja ovo ne mogu da uzmem zdravo za gotovo...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jun 22, 2010 9:38 pm

nikako ovako nešto nebi trebalo da se baci pod tepih,samo istinom možemo sprečiti da se ovakvi eksperimenti poput komunizma ponove.
fri i ne treba da uziumaš zdravo za gotovo,ni ovo niti bilo šta drugo.dovoljno je svemu što znaš da dodaš još nešto,novo,drugačije,čudno ali ipak korisno a vremenom ćeš sam izvesti zaključak shodno svim tim saznanjima.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Jun 22, 2010 9:41 pm

[quote]
Fristajlo ::
Posle onakvih "naučnih" studija, kakve sam video na suđenjima u Hagu, npr. na suđenju V. Šešelju- vrlo sam skeptičan prema ovakvim studijama;
Hag je posebna priča, ono tamo što se gleda ono više nema nigdje.
on je, sa Havaja (mo'š misliti?!) objektivno istražio Titove zločine i žrtve...
Voleo bih da vidim njegove izvore i Arhive, koje je istraživao, da malo proverimo tu njegovu tabelu.
Moj školski radi na Havajima i završio je pitaj Boga kakve sve fakultete i baš je priznat pa šta onda, tip genijalac.
Još kad vidim kako se zove- duplira mi se skepsa...
A šta ako ime nije pravo?
Bez uvrede, Lazo, ali- ja ovo ne mogu da uzmem zdravo za gotovo...
Niko nikog i ne tera ali da oduzmeš čak i dve nule od tog broja pa i tri i to je puno.

"jedan ljudski život je priča za sebe"
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 9:45 pm

Lazo, Orhi- sve stoji, što ste rekli...
Baš ću da ispitam rad tog tipa- imam neke načine...
Drž'te se, ako ga raskrinkam...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh