Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Tomtom

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Tito resio srpsko pitanje na Sremskom frontu

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Tito resio srpsko pitanje na Sremskom frontu

Počalji od laza taj Ned Jun 20, 2010 12:42 pm

izgleda da ti ne razumeš samo jednu stvar....ne govorim o ratu....
ovde se radi o likvidaciji mladih ljudi slanjem na front da bez oružja napadaju nemačku vojsku.....
radi se o likvidaciji posle rata srpskih domaćina,trgovaca,advokata,popova,učitelja....reč je o stotinama hiljada ljudi likvidiranih(ne ubivenih u ratu)samo zato što su srbi.....

pusti rat i ofanzive i ko je gde ratovao i pobeđivao,ovde je reč o zverstvu nad jednim,ponavljam jednim narodom za vreme i posle rata.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13622
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Jun 20, 2010 12:45 pm

Fi Pi
Ono što nas je zadesilo, možda je jedna od ponajboljih varijanti obzirom na okolnosti.
Da, dok je trajala; onda nam se vratila sa kamatom. Broz, kakav je bio, svakako je znao i za tu mogućnost.
A što se tiče interesnih sfera, to je malo diskutabilno; postoji dosta spekulacija u vezi toga...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Jun 20, 2010 12:46 pm

Na Badnji dan 1942. godine partizani su počinili svoj po zlu najčuveniji zločin u Crnoj Gori. U kolašinskom lugu na desnoj obali Tare, nad telima 240 unakaženih građana, razapeli su lešinu psa na daskama u obliku krsta. Zatim su napisali: "Ovo je pasje groblje". Kao komandant Kolašina, major Joksimović je nekoliko meseci kasnije prisustovao iskopavanju žrtava "pasjeg groblja":

Pred tim jezivim prizorom nemo stojimo svi, naročito rodbina. Ona ne može da prepozna leševe svojih milih i dragih, jer su strašno unakaženi i bez pojedinih delova tela. Ruke i noge su im polomljene; zubi povađeni grubim kleštima još dok su bili živi; lobanje su im razmrskane drvenim maljevima, čije su udarce čuli stanovnici najbližih kuća one svete noći uoči Božića. Sve u svemu, pravi pakao na zemlji, u koji su doterani i u kome su stradali pravednici, Srbi pravoslane vere i nacionalno opredeljeni. To su bili ljudi iz svih društvenih redova, od sudije do običnog radnika. Njihova je jedina "greška" bila što nisu prihvatli bezbožnički komunizam..

ovo je jedno od svedočenja ononga o čemu pričam
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Ned Jun 20, 2010 1:03 pm

/ Lazo /
Može biti da te ne razumem.
Tema je Sremski front, a to je bilo za vreme rata i na srpskoj teritoriji ako se ne varam.
Naslov glasi da je tu rešeno srpsko pitanje!
Još jednom napominjem, u ratu kakav je bio na prostorima bivše Jugoslavije ostalo je mnogo rana nerazrešenih računa, pitanja i sukoba koji su nastavljeni i nakon njegova završetka.
Sama teza da je samo jedan narod bio na udaru režima je neodrživa.

Treba se staviti u ondašnji prostor i vreme kada se surovo razračunavalo sa okupatorskim saradnicima, veleposednicima pa i inteligencijom.
Vlast je svugde ista, a posleratni period vreme kada se vlast učvršćuje.
Ne treba zaboraviti da je najviše Srba stradalo najverovatnije od Srpske ruke. Nisu se ni četnici libili da poseku neistomišljenika, bez obzira da li je Srbin!

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Jun 20, 2010 1:21 pm

hajde da probamo ovako....
zašto je samo omladina iz srbije išla na sremski front
gde su tada bili omladinci,vinkovaca,osjeka....
nemoj mi pričati molim te o svima...
tema je sremski front,i slažem se,tu je rešeno srpsko pitanje,jer ako ubiješ mladost jednog naroda ti si mu ubio i budućnost..
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Ned Jun 20, 2010 2:07 pm

Lazo, već se "složih", sa pređašnjom konstatacijom po kojoj je Tito za njegove vladavine poubijao oko milion ljudi, verovatno većonom Srba.
Pravo je čudo kako smo i dalje najmnogoljudniji i najpametniji.
Nekako mi ga na kraju žao, gde da ga pokopaju usred Beograda, a za života nije završio što je naumio.
Mene više interesuje ko su bili naredbodavci a ko egzekutori ovakvih "ideja", jer...
Kad je vlast u Srbiji u pitanju, niko nas nije bolje tamanio od nas samih.

____________________________________________________________________________________
(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Jun 20, 2010 11:06 pm

Fi Pi :: Nisu se ni četnici libili da poseku neistomišljenika, bez obzira da li je Srbin!

Sad ću otići u off sa temom ali moram odgovoriti na ovu rečenicu.

Ima ovde kod mene jedan gradić za vrijeme ww rata u njemu su samo četnici bili, bilo je i partizana ali malo, četnici su ih i sačuvali jer niko nije mogao prići gradiću u kome su ostali mahom stari, žene i nejač. Nakon oslobođenja partizanske trupe su umarširale i rekle "sad ste slobodni". Četnici koji su se skinuli i vratili kućama su pohapšeni jer su ih izdali ono malo partizana kojih je bilo u tom gradiću. Nikad se kući više nisu vratili. Kozarska Dubica ni do danas nije uspjela da vrati broj stanovnika koji je imala pre tog rata, moj grad je to uspio tek ove godine.
Toliko o četnicima iz ovih krajeva.

O Brozu se istorija tek piše, mogu si samo postaviti pitanje -da li je to konačna istina ili je nikad nećemo ni saznati?
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Jun 20, 2010 11:29 pm

Orhideja :: četnici su ih i sačuvali jer niko nije mogao prići gradiću u kome su ostali mahom stari, žene i nejač.
Da, ovo je poznato svima, iole obaveštenima o situaciji u Bosni za vreme drugog svetskog rata. Čak i u arhivama SUBNOR-a postoje podaci i zaplenjena dokumenta koja potvrđuju da su lokalne četničke formacije bile dugo vremena jedina prepreka ustaškim divljanjima po tim krajevima, i da bi broj žrtava ustaških pogroma bio još veći...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Jun 20, 2010 11:29 pm

Fi Pi ::Lazo, već se "složih", sa pređašnjom konstatacijom po kojoj je Tito za njegove vladavine poubijao oko milion ljudi, verovatno većonom Srba.
Pravo je čudo kako smo i dalje najmnogoljudniji i najpametniji.
Nekako mi ga na kraju žao, gde da ga pokopaju usred Beograda, a za života nije završio što je naumio.
Mene više interesuje ko su bili naredbodavci a ko egzekutori ovakvih "ideja", jer...
Kad je vlast u Srbiji u pitanju, niko nas nije bolje tamanio od nas samih.

e sada da pređemo na tu temu pošto si sremski front razumeo.
naredbodavci su bili komunisti uglavnom srbi a egzekutori komunisti uglavnom srbi...

zaključak je ....nejveče zlo koje se ikada pojavilo na ovim prostorima posle pada otomanske imperije je

josip broz tito i njegova komunistička banda...
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Jun 20, 2010 11:37 pm

.nejveče zlo koje se ikada pojavilo na ovim prostorima posle pada otomanske imperije je

josip broz tito i njegova komunistička banda...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Jun 20, 2010 11:40 pm

hvala....
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Jun 20, 2010 11:43 pm

Polako, vas dvojica- niste još saznali sve o ovima, što vladaju danas...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Jun 20, 2010 11:51 pm

kako nisam...
danas vladaju njihovi sinovi i unuci isto kao u rusiji...prepisano od reči do reči...
crne limuzine iz komunističkog režima zamenili crni mercedesi a putnici ostali isti
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Pon Jun 21, 2010 5:51 pm

.nejvece zlo koje se ikada pojavilo na ovim prostorima posle pada otomanske imperije je
josip broz tito i njegova komunisticka banda...
Nije to najveće zlo, već naš kvazi odnos prema istoriji, državi i svemu ostalom ...

Moj otac, iako komunista, častan je i radan čovek poput mnogih naših očeva i majki, odgajao je svoju decu da budu poštena i radna.

Pred njegovim očima ustaše su na Kordunu mitraljezima bukvalno kasapile njegovu braću i oca, također veoma časne ljude uprkos tome što su bili u partizani i komunisti.

Gradio je širom naše države, i može mi biti samo uzor u moralnom, etičkom i ljudskom smislu.

Nažalost, pod stare dane, od kojekakvih mudros galija poput tebe i sličnih kvazi intepretatora njihovog perioda, doživio je da ga zovu crvenim banditom i zlotvorom!

Svi mi danas koji pljujemo po krvi i znoju naših majki i očeva, dedova, koji su odvajali i gradili za nas, ne zaslužujemo drugo do identičan odnos naših potomaka spram nas!

Ne zaboravimo, doći će vreme kad će neko analizirati i naš "doprinos" i odnos prema ovoj istoj državi, a na pitanje naših potomaka šta smo učinili da njima bude bolje, teško da ćemo izbeći prvo mesto na „vašoj“ listi zala koje su zadesile ove prostore!

Srbinu ko i svakom drugom slađa je vlast verovatno i od roda, a kamoli naroda.

Večita borba za vlast u Srbiji uvek je bila surova i teška po narod, bez obzira na vreme, okolnosti i prostor u kom se dešavala.

Lično nemam problem da prepoznam ljudske od neljudskih vrednosti bez obzira na opredeljenje, veru i rasu, i da li je pripadao tada četničkom, ustaškom, partizanskom ili nekom drugom pokretu.
U doba otomanskog carstva bilo je SRBA na vlasti koji su hteli biti veći Turci od njih samih, u Brozovo također onih koji su hteli biti veći i od samog Broza i samo zarad vlastitih interesa nisu prezali da izdaju interese sopstvenog naroda, a to su redovno činili (tu delom leži i odgovor na ovu temu).

To je suština koju možemo i danas naći na svakom koraku iako je famozni Broz sa scene opravdano odsutan već 30 godina zbog smrta, a njegovo potomstvo nije u crnim limuzinama i na vlasti, kao što nisu ni bivši komunisti, ili se možda po vama nalaze i u redovima crkve koja nije pošteđena istog tog vlastoljublja!

Sam termin bivši je po sebi besmislen jer onaj koji je preko noći promenio tabor, nije pripadao ni onom iz kojeg je došao. Drugim rečima, pravi komunista, demokrata, rojalista ostao je to i danas jednako kao što je to bio juče! Bivšima nikada nije bio stranački i nacionalni interes ispred sopstvenog.

Možda možemo zanemariti činjenicu da je Srbin u vreme Broza proživeo svoj najbolji period u miru, izgradnji, nezavisnosti i slobodi, socijalnoj jednakosti, uslovima besplatnog zdravstva, školstva i opšteg prosperiteta. Imao je čast poput ostalih da oseti blagodeti organizovane države koja je najduže odolevala razornoj i destruktivnoj moći raznih domaćih i inostranih pretendenata na vlast, između ostalog i srpskih, baš zahvaljujući Brozu.

Ali, kad postignemo ono što su Broz i narod stvorili i izgradili na ovim prostorima, možda ćemo imati pravo da ih nazivamo bandom i zlotvorima. Do tada znam ko to mnogo više zaslužuje od njih! MI!

Oni su bar pokušali da nam daju nadu i uslove za bolji život, bolju perspektivu u većoj i jačoj državi, odolevajući mnogo većim izazovima nego što su ovi danas, stvarajući iz pepela!

Mi smo im okrenli leđa i činili sve suprotno spram onog na šta smo se zavetovali, zato su nam sada glavni krivci baš ti isti koju su nam ostavili tekovine koje mi i nakon toliko vremena još nismo u stanju da rasprodamo, potrošimo, otuđimo i pokrademo!

Kada budem primetio da osim recepata koje nam je pripremila nemačko-vatikanska kuhinja i emocija upotrebite mnogo važnije sastojak u vašim "analizama", smatraću da postoji kvorum za iole kvalitetnu diskusiju.

Do tada i dalje ponavljajte njihove citate kroz stavove kvazi istoričara, ionako je lakše „misliti“ tuđom glavom jer zaboga to je sada IN.

Zato srpska noga više ne korača ni na antifašističkoj paradi jer nije dobrodošla, a uskoro neće ni tamo gde su joj kosti predaka!

Zato je sada Srbin ostao bez ugleda i gotovo ijednog prijatelja u svetu, pa ide kod onih koje mu je Broz ostavio u nasleđe da iskamči neki dinar!

Nek nam je na čast i prosto od svih onih koju proliše krv za svoju otadžbinu.

(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Jun 21, 2010 6:09 pm

piši šta hoćeš samo te molim ne obraćaj mi se lično i ne vređaj inače ću zaboraviti i ja na pristojnost.
evo pročitaj ovo,on oca nije mogao ni da sahrani a tvoj tata je tebi živ i zdrav...
http://blog.b92.net/text/5482/Kako%20sam%20postao%20narodni%20neprijatelj/?start=100&page=2
ne privatizuj temu samo zbog toga što ti je tata bio komunista,njegov problem a tema svačija,i ne mešaj ga da nebi bilo posle zašto mi vređate tatu.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jun 21, 2010 7:36 pm

Kao i u svemu ostalom- i ovde imamo rašomonijadu...
Lazo- ne vidim čime te je to član Fi Pi uvredio; replicirao je tvojim stavovima, i ničim tebe lično nije prozvao...
To, što njegovi stavovi vređaju tvoje uho i osećaj za istinu je druga stvar; lično, prepoznajem neke vrlo bolne istine u njegovom postu...
Jer, iza njegovog posta stoji delo, koje svi vidimo; to je ovo što ova banda danas rasprodaje.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Pon Jun 21, 2010 9:10 pm

laza ::piši šta hoćeš samo te molim ne obraćaj mi se lično i ne vređaj inače ću zaboraviti i ja na pristojnost.
evo pročitaj ovo,on oca nije mogao ni da sahrani a tvoj tata je tebi živ i zdrav...
http://blog.b92.net/text/5482/Kako%20sam%20postao%20narodni%20neprijatelj/?start=100&page=2
ne privatizuj temu samo zbog toga što ti je tata bio komunista,njegov problem a tema svačija,i ne mešaj ga da nebi bilo posle zašto mi vređate tatu.
Uz izvinjenje za uvredu koju si doživeo od mene...
Tvoj zaklučak o bandi crvenoj i najvećem zlu što je zadesilo Srbiju, u najmanju ruku jest uvreda upućena celoj jednoj generaciji i višedecenijskom periodu!
To obuhvata i moje pretke koje samo navedoh kao primer, ali se ne sećam kada i kako sam ja vređao tvoje ili ičije!?
Šta te to čini toliko privilrgovanim i važnijim od njih kada im se tako obraćaš?

Šta znači konstatacija da je problem mog oca što je komunista???
Koji je onda tvoj problem? Patološka mržnja prema jednom sloju stanovništva!?
Šta to znači da neko nije mogao sahraniti svoje, a moj otac je još živ?
Ovo nisu uvrede, ovo je ispod svakog nivoa rasprave.
Ni moj otac ne zna gde su završila tela njogova oca i braće, da li bi ti bilo lakše da nije živ!?
Gde ja stavljam nečije stradanje ispred drugog?

Da li samo to što je bio komunista umanjuje njegovo biće, ili oni uopšte ne spadaju u ljudski rod koji se suočavao kao i svi ostali sa patnjama i stradanjima.

Lično ne pišem šta hoću već što mislim i smatram adekvatnim, svoje mišljenje formiram bez inteprtacije i citata tuđih i spreman sam da ga branim na dostojanstven način.
Konačno čime ja privatizujem ovu temu???

Hoćeš li nas konačno udostojiti svog mišljenja oslobođenog sujete, emocija i tuđih intepretacija!?

(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Jun 21, 2010 9:38 pm

Fristajlo ::Kao i u svemu ostalom- i ovde imamo rašomonijadu...
Lazo- ne vidim čime te je to član Fi Pi uvredio; replicirao je tvojim stavovima, i ničim tebe lično nije prozvao...
To, što njegovi stavovi vređaju tvoje uho i osećaj za istinu je druga stvar; lično, prepoznajem neke vrlo bolne istine u njegovom postu...
Jer, iza njegovog posta stoji delo, koje svi vidimo; to je ovo što ova banda danas rasprodaje.

Nažalost, pod stare dane, od kojekakvih mudros galija poput tebe i sličnih kvazi intepretatora njihovog perioda, doživio je da ga zovu crvenim banditom i zlotvorom!
ovo je rečenica koja je uvredljiva za mene.ne smeta mi ali odgovor će biti u istom tonu,o tome se radi
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Čika Jova taj Pon Jun 21, 2010 9:56 pm

Fi Pi ::Svi mi danas koji pljujemo po krvi i znoju naših majki i očeva, dedova, koji su odvajali i gradili za nas, ne zaslužujemo drugo do identičan odnos naših potomaka spram nas!

Ne zaboravimo, doći će vreme kad će neko analizirati i naš "doprinos" i odnos prema ovoj istoj državi, a na pitanje naših potomaka šta smo učinili da njima bude bolje, teško da ćemo izbeći prvo mesto na „vašoj“ listi zala koje su zadesile ove prostore!
BRAVO sinko !
kada vidim da jos uvek ima i takovih omladinaca kao sto si ti mogu mirne duse da umrem.
ti si dokaz da jos uvek ima nade za srpski narod, a tvome ocu i majci moje najdublje postovanje.
Čika Jova
Novi član
Novi član

Broj poruka : 84
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Jun 21, 2010 9:58 pm

da su komunisti banda može biti uvreda samo jednom or tih bandita....
moji pretci nisu vređani,ubijani su samo zato što su srbi koji imaju,vinograd,prodavnicu,mlin...bez suda i prava na odbranu.

nisam se njima obraćao nego konstatovao da su oni naj veće zlo u modernoj istoriji srbije(ubili milion nevinih ljudi iz političkih razloga)

ja ne mrzim nikoga bpatološki,mrzim neljude,volim ljude

svedok toga doba nije znao ni gde mu počivaju kosti očeve a ubiven bez razloga,a tvog oca niko nije pipnuo I ne treba neka je on tebi živ i zdrav

tema nije tvoj otac nego žrtve titovog bezumlja(na sremskom frontu) zašto ga onda pominješ i privatizuješ temu

mišljenje imaš i niko ti to ne osporava napad je usledio od tebe i odnosio se na moje mišljenje.

sva saznanja sam u životu stekao čitajući i nikada me nije bilo sramota da citiram pametne ljude a pogotovu savremenike nekog doba,tuđe interpretacije su uvek bile osnov istorije osim kada su je pisali tito i komunisti,njih to nije iteresovalo,

udostojiću te svog mišljenja uvek...
naj veći zlovinci u savremenoj istoriji srbije su bili komunisti na čelu sa titom,zlo koje su oni počinili na ovim prostorima još nije zaboravljeno a rane još krvare,politika koju su vodili imala je i konačno za posledicu krvavi građanski rat na ovim prostorima jer je srbija dobila dve pokrajine,srbi poturice u bosni dobili narodnost a hrvati ne dobiše pokrajinu na teritorijama gde srbi imaju većinu,žarište do žarišta u režiji josipa broza i njegovih poltronskih sledbenika dičnih članova komunističke partije.
mrzi me više da ti pišem ako si shvatio shvatio ako nisi tvoj problem....
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jun 21, 2010 10:24 pm

laza
politika koju su vodili imala je i konačno za posledicu krvavi građanski rat na ovim prostorima jer je srbija dobila dve pokrajine,srbi poturice u bosni dobili narodnost a hrvati ne dobiše pokrajinu na teritorijama gde srbi imaju većinu,žarište do žarišta u režiji josipa broza i njegovih poltronskih sledbenika
Fi Pi- ovo je takođe istina...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pon Jun 21, 2010 11:36 pm

Sremski front je samo jedan od konacnih udaraca bivseg austrougarskog vojnika Josipa, prema srpskom narodu, kao sto je i pobio intelektualnu elitu u roku od nekoliko dana pred kraj rata. Ako neko ovde vec spominje svog oca, ja cu spomenuti svog dedu koji je ni kriv ni duzan ubijen jer je bio intelektualac i to od strane tzv oslobodilaca. Ocigledno da to hrvati veoma dobro shvataju, zato cika Jova i podgreva ovu temu sa veoma nesuvislim komentarima, jer je njihov drug stari pomilovao sve ustase, kao i njihove zlocine, ali je zato nemilice nastavio da istrebljuje Srbe.
drdoktor
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Uto Jun 22, 2010 12:33 am

Na žalost po starom običaju, ovoga puta od svog mog pisanja primećen je moj otac, zaboravate ga uz konstataciju, da na prostorima bivše Jugoslavije gotovo ne postoji porodica koja nije pretrpela gubitke patnju i stradanja, kao što su i moji preci poubijani jer su bili Srbi.

Može li se konstatovati uz validni dokaz da je austougarski vojnik Josip lično izdao naređenje o slanju isključivo srpske neobučene mladeži na Sremski front?

Možemo li saznati iz kojih validnih istorijskih izvora je konstatovan broj od milion žrtava koje je naredio isti?

Lazo i Fristajlo
Može li se u heterogenoj višenacionalnoj i viševerskoj zajednici rešiti nečije pitanje u potpunosti a da pri tom ne dođe do narušavanja drugog?
Rešenje je uvek u kompromisu gde najveće konstitutivno telo po nepisanom pretrpi i najveću žrtvu u smislu ustupaka.

Zanemarimo i to kakva je mogla biti posleratna sudbina Srbije!?
Šanse da pobedi i opstane opcija Draže Mihajlovića gotovo je u domenu teorije obzirom na nadiranje crvenoarmejaca.
Također, obzirom na podelu interesnih sfera od strane Čerčila i Staljina, Srbija bi nakon rata pripala istočnom bloku, pod Staljinovu upravu.
Pobedom austrougarskog vojnika Josipa desilo se ono što i sami znamo.

Koja je od ovih opcija najmanje zlo, može biti zasebna tema.

Obzirom da su u stvaranju i kreiranju FNRJ, kasnije SFRJ učestvovali i srpski predstavnici i rukovodstvo, valja se zapitati da li su uvek zastupali nacionalne interese ili po dobrom starom srpskom običaju vlastite stolice.

Srbi jedni drugima nisu samo za Brozovo vreme skidali glave i surovo se obračunavali sa neistomišljenicima, to je "tradicija" od davnina.

Valja se zapitati kada je rat započeo gde je bilo srpsko rukovadstvo, inteligencija i vlada?
Gde su bili za vreme rata, Brozovo vreme, gde su sada?

Srpski narod odavno je bez svoje inteligencije jer mu nikada i nije stalo do nje.
Setimo se našeg odnosa prema Tesli, Pupinu, Milankoviću, Vuku i mnogim drugima.
Nedavno je Googl posvetio stranu tom istom Milankoviću, a mi?

Narod bez svoje inteligencije postaje kvazi narod sa kvazi istorijom i bez nacionalnog cilja.
Austrougar je isuviše dugo odsutan da bi nam stalno bio izgovor.

(Psalm 3.14 Fi Pi)
Fi Pi
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 9:54 am

"Fi Pi"

Može li se konstatovati uz validni dokaz da je austougarski vojnik Josip lično izdao naređenje o slanju isključivo srpske neobučene mladeži na Sremski front?
Naravno da ne može, pa- nije Broz bio veverica; - međutim, neki njjegovi vrlo bliski saradnici su se loše proveli kada su izneli primedbe na taj potez- o tome postoje brojni dokumenti. Broz je bio vešt u tim poslovima- svi to znamo...

Možemo li saznati iz kojih validnih istorijskih izvora je konstatovan broj od milion žrtava koje je naredio isti?
To bih i ja voleo da čujem; mislim da je brojka naduvana iz političkih razloga.

Može li se u heterogenoj višenacionalnoj i viševerskoj zajednici rešiti nečije pitanje u potpunosti a da pri tom ne dođe do narušavanja drugog?
Rešenje je uvek u kompromisu gde najveće konstitutivno telo po nepisanom pretrpi i najveću žrtvu u smislu ustupaka.
Sve to stoji, ali, smatraš li da je ovo rešenje korektno, i da Srbi nisu jedina oštećena strana?

Srbi jedni drugima nisu samo za Brozovo vreme skidali glave i surovo se obračunavali sa neistomišljenicima, to je "tradicija" od davnina.
Ovo baš i nije tačno; to su radili u Brozovo ime, a za svoj račun. Seti se Golog otoka, brionskog plenuma, grupe "Praxis"...

Valja se zapitati kada je rat započeo gde je bilo srpsko rukovadstvo, inteligencija i vlada?
Gde su bili za vreme rata, Brozovo vreme, gde su sada?
Ovo- stoji; deo je zbrisao sa kraljem u London, deo je bio sa Brozom. Ko je bolje prošao, svi znamo.

Austrougar je isuviše dugo odsutan da bi nam stalno bio izgovor.
Da, posle 30 godina- trebalo bi da prestanemo da ga krivimo bar za neke stvari, koje se danas događaju...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Uto Jun 22, 2010 10:13 am

Ovo- stoji; deo je zbrisao sa kraljem u London, deo je bio sa Brozom. Ko je bolje prošao, svi znamo.

A sta cemo sa JVuO? Kad smo vec usli u off...
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh