Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 38 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 38 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Tito resio srpsko pitanje na Sremskom frontu

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Tito resio srpsko pitanje na Sremskom frontu

Počalji od laza taj Sre Jun 30, 2010 11:46 pm

Fristajlo ::Johnny-Azra
Friki,da li ti je poznasto naređenje Draže Mihajlovića a se uhvati i strijelja Pavle Đurišić zbog zločina nad muslimanima u Foči....
A da li je tebi ovo poznato?
Following the orders of Draza Mihajlovic issued in the document titled Instrukcije, the forces of Pavle Djurisic murdered tens of thousands of Bosniak civilians in Sandzak and Eastern Bosnia, most notably in the municipalities of Foca, Cajnice, Rudo, Pljevlja, Priboj, Bijelo Polje, and Prijepolje. He openly collaborated with Germans and Italians, and he was awarded the Iron Cross by the German Supreme Command in 1944.

Dali ti je poznata činjenica da je Kosta Pećanac htio da uništi Dražu Mihajlovića...Dali ti je poznata činjenica da su Četnici dogovorili iskrcavanje saveznika na Jadranu,a da su partizani dobili naređenjer da pucaju po tim istim saveznicima,i tzo zajedno sa okupatorom..I na kraju ,dali ti je poznata činjenica da su Italija,Njemačka,Engleska i Francuska nudile Titu da Jugoslavija bude jedan od osnivača Evropske Unije,a on fino ode sa nesvrstanima...
Svašta je meni poznato, prijatelju; i da je Kosta sarađivao sa Žabarima, kokao partizane po Crnoj Gori, dok je mogao, ali se sreća okrenula, pa su malo posle njega ganjali. Četnici su bili majstori loše procene, s kim treba, a sa kim ne šurovati. Zato su i propali.
A što se EU tiče, vidimo i sami koliko je "pogrešio", i kakva bi nam sudbina i namena tu bila; ista, kao i danas, kao i uvek; jeftina radna snaga, besplatni nemački "drang nach osten", bezbedna i besplatna putna mreža ka Aziji i Africi, sirovinska baza, vojna baza...
A od nesvrstanih smo zaradili lepe pare, poštenim radom i na obostrano zadovoljstvo; čak su i ovi mamlazi iz srpske vlasti to ukapirali, pa se ponovo njuškaju sa zemljamma rećeg sveta, i gledaju da obnove te odnose...
Shvatam ja tebe, ti si iz Srpske; vi imate šta da poštujete kod nekih četnika- tamo su nešto i uradili; ovde, po Srbiji, sačuvaj Bože. Ne veruj napaljenim pričama, imam ih i ja o njima dosta- stomak da ti se prevrne. Da ih je Isus poslao, posle toga bi ti se zgadili...

koji deo teksta je u vezi teme.....
obiđi me ....biću vulgaran.....
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13617
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Jun 30, 2010 11:59 pm

„Mi se u Srbiji moramo ponašati kao u zemlji koju smo okupirali" J. B. Tito deset dana po zauzimanju Beograda
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 12:01 am

Jedan od najmonstruoznijih zločina odigrao se tokom 3. i 4. marta u Golobrđu, na Divljakuši i u Mekoj Grudi, kada partizani streljaju 41 osobu. U Lastvi su streljali braću Petra i Ivana Saičića, kojima su kao otežavajuću okolnost uzeli što su bili dobrovoljci na Solunskom frontu. U selu Brajićevići streljali su 12 starijih ljudi. Posle obilnog ručka, pred masom sveta, Drapšin je uperio pištolj u Milana Zirojevića, rekavši: „Ovoga gađam u oko". Ipak je promašio, pa je nesrećnika, koji je govorio da ništa nije kriv, dotukao partizan Slavko Kocka. Utom je rodbina osuđenih, do tada u neverici, stala da leleče, dok su partizani započeli pesmu i šenlučenje, terajući rodbinu da im se pridruži. „Ta stravična mešavina pesme i leleka ostavljala je poražavajući utisak na sve prisutne, izuzimajući organizatore i izvršioce tog groznog čina", piše u svojim sećanjima Savo Skoko.

Partizansko kolo, nad još toplim leševima (bukvalno), vilo se i u Jasenku. Drapšin je tu izjavio: „Moramo ubijati i nevine zajedno sa kvislinzima da ne bi nas oni ubijali". Na igrankama oko ubijenih u selima Mala i Velika Gareva i Dobrelje partizani su pevali svoju novu pesmu: ''Što ne valja ubićemo, komunizam širićemo''. U Dobreljima su streljali dva starca i jednog 13-godišnjeg dečaka, Obrena Nikolića.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 12:02 am

Stojan Pribićeveić izvestio je jedan američki list 27. januara 1945. godine da se „posle oslobođenja Beograda... čitavu nedelju dana civili nisu usuđivali da izađu na ulicu". Bila je to posledica strahovitog terora. Prema podacima američkog ministarstva vojske, komunisti su u Beogradu streljali „između 13.000 i 30.000 ljudi".

Mnogo godina kasnije, major OZNA Milan Trešnjić svedočio je da je u kvartu kojim je on komandovao ubijeno 800 civila. A Beograd je imao 16 kvartova. Kada su otkrivena dokumenta OZNA u Zagrebu, ispostavilo se da su komunisti više ljudi ubili u jednom beogradskom kvartu nego u celoj hrvatskoj prestonici.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 12:03 am

Zasad najdetaljniji popis žrtava komunista sačinili su istoričari Goran Davidović i Miloš Timotijević za čačanski kraj. Sakupili su imena 1.341 žrtve, s tim što za 735 osoba nije bilo moguće utvrditi od koga su stradale, ali pouzdano se zna da je reč o protivnicima komunizma. Ovde treba dodati još preko 1.000 mladića koje su komunisti nasilno mobilisali i smišljeno odvodili pred nemačke cevi na Sremskom i drugim frontovima toga doba. Inicijativa da se otkopa jedna od masovnih grobnica, na pomoćnom igralištu FK ''Borac'', uvek je propadala.

U Kragujevcu, komunisti su najviše ubijali u Kapislani, u krugu vojne fabrike, a imali su i logor na Metinom brdu, takođe preuzet od nacista. U Kruševcu postoji čak i toponim Madžino groblje, prema imenu jednog komuniste. U Užicu, krajem 1944. i početkom 1945, ubijali su u Skojevskom parku na brdu Pora, u Krčagovu, gde je danas gradska bolnica, u Starom gradu (danas: Terazije), kao i u tranšejama iznad Carine. U Valjevu su ubijali na brdu Krušik, ispod kasarne Petog puka. Žrtve leskovačkog kraja ubijane su u okolnim selima, najviše u Slavniku, gde je postojao i logor. U Gornjem Milanovcu, mnogi „narodni neprijatelji" izdahnuli su pod mukama u zgradi starog suda, gde je bila glavna tamnica. U samom gradu egzekucije su bile na mestu zvanom Groblje. U Resavi svake noći su bila streljanja kraj druma Svilajnac - Crkvenac, a masovna grobnica postoji i u Rasadniku. Masovne grobnice u Jagodini nalaze se u bagremaru kraj puta za Rakitovo, u bagremaru Mike Mladenovića i na Konjskom groblju, koje se i danas zove Strelište, a u Zaječaru na brdu Kraljevica, kraj puta za selo Vražogrnac, u potoku Zmijanac, u jarugama prema Boljevcu, na obalama Timoka, u šumi pored Tupižnice...

Kao strelište u Šapcu poslužila je stara tvrđava, dok je u Požarevcu najviše nevinih građana palo kraj starog petrovačkog puta.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Čet Jul 01, 2010 12:05 am

Fristajlo ::
Following the orders of Draza Mihajlovic issued in the document titled Instrukcije, the forces of Pavle Djurisic murdered tens of thousands of Bosniak civilians in Sandzak and Eastern Bosnia, most notably in the municipalities of Foca, Cajnice, Rudo, Pljevlja, Priboj, Bijelo Polje, and Prijepolje. He openly collaborated with Germans and Italians, and he was awarded the Iron Cross by the German Supreme Command in 1944.
Sve mi je ovo poznato sem Gvozdenog Krsta,jer da je dobio gvozdeni krst nebi bio ubijen u Jasenovcu ...Ipak je Gvozdeni krst najveće proznanje Vremahta ,p'rema tome nebih da komentarišem ovo...

Svašta je meni poznato, prijatelju; i da je Kosta sarađivao sa Žabarima, kokao partizane po Crnoj Gori, dok je mogao, ali se sreća okrenula, pa su malo posle njega ganjali. Četnici su bili majstori loše procene, s kim treba, a sa kim ne šurovati. Zato su i propali.
A što se EU tiče, vidimo i sami koliko je "pogrešio", i kakva bi nam sudbina i namena tu bila; ista, kao i danas, kao i uvek; jeftina radna snaga, besplatni nemački "drang nach osten", bezbedna i besplatna putna mreža ka Aziji i Africi, sirovinska baza, vojna baza..
Pa nebih baš rekao da bi bilo tako ....
.
A od nesvrstanih smo zaradili lepe pare, poštenim radom i na obostrano zadovoljstvo; čak su i ovi mamlazi iz srpske vlasti to ukapirali, pa se ponovo njuškaju sa zemljamma rećeg sveta, i gledaju da obnove te odnose...
I zbog toga što smo prišli ka nesvstanim zemljama izgubili državu..Da smo otišli ka E.U.sigurno nebi ostali bez države,i nebi se desilo krvoproliće...
Shvatam ja tebe, ti si iz Srpske; vi imate šta da poštujete kod nekih četnika- tamo su nešto i uradili;
Nisam iz Srpske nego iz Crne Gore,i znam što su komunisti uradili četnicima kod nas ...Da Bog sačuvaj ..

ovde, po Srbiji, sačuvaj Bože. Ne veruj napaljenim pričama, imam ih i ja o njima dosta- stomak da ti se prevrne. Da ih je Isus poslao, posle toga bi ti se zgadili...
Nisam od onih koji vjeruju napaljenim pričama ...Vjerujem samo onome što pročitam..
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6609
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 12:09 am

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jul 01, 2010 12:12 am

Johnny-Azra ::
Nisam od onih koji vjeruju napaljenim pričama ...Vjerujem samo onome što pročitam..
Zavisi, brate, šta čitaš; mnogo se nauči, kad se čita i ono što ti se ne dopada... I ja sam nekad bio otrovan tom pričom o Mihajloviću, a onda mi je čovek doneo kopije nekih dokumenata iz arhiva SUBNOR-a, koja je jedna od najboljih u svetu, što se tiče drugog svetskog rata( iz nje su materijale dobijali za svoje memoare De Gol, Čerčil, Ajzenhauer, Staljin, i mnogi drugi. Potpuno verodostojna dokumentacija, jer sam bio u prilici da vidim i originale; veruj, a i ne moraš. Kako kome volja, brate Srbine...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 11:24 am

Obratiću se Srbinu,domaćinu,glavi porodice koji je zaveden ne svojom krivicom,pogrešno naučen da voli dušmanina a mrzi spasioca.

Srbine ти то не можеш да разумеш јер си одрастао на Титовој идеологији Прлета и Тихија и "Пази Мирко метак, хвала Славко спасио си ми живот".

- Да ли си чуо за Српску младост коју је Тито извео немцима пред митраљезе у Срему?

- Да ли си чуо за побијене Београђане крајем 1944. године?

- Да ли си чуо да је нађена оригинална слика, коју су ти комунисти потурили у историјску читанку као своју. На тој слици заробљене Немце воде неке друге чике а не партизани.

- Да ли си чуо за град Лозницу? Јел знаш да је то први град ослобођен у Европи? Јеси чуо за потпуковника Миситу Веселина, који паде у тој борби?

- Јел знаш да су четници ослободили крушевац 14 октобра а Совјети поклонили Титу?

- Да ли си чуо за Ђујића и Дангића који су бранили Србе с друге стране Дрине?

- Да ли си чуо за Ацу Мишића, сина великог Војводе и пријатеља нашег Чиче?

-Ко је први пуцао у попа и учитеља и другу Српску интелигенцију?

Да би имао поштовање према самом себи мораш имати историју. Ја историју да су Прле и Тихи побили са Батом Валтером пола Немаца не прихватам. Тражим само да се све везано за други светски рат смести у једну ширу димензију, музеје и историјске књиге, и да се на тај начин залечимо прошлост и као ујединјени народ гледамо у будућност. Све комаданте и војводе достојно саранити и обележити гроб. Када може Тито у српском Београду, може и Дража и други. Свако људско биће заслужује гроб.

Историју писати са неутралне тачке гледишта. Два антифашистичка покрета, њихове заслуге, грешке и друго. Објаснити разлике, концепције. Рехабилитовати све људе Драже Михаиловића које су комунисти осудили.

Ми овај посао требамо што пре завршити да ставимо тачку на српске размирице и историјске сукобе. Ко ће нас да поштује ако ми не поштујемо сами себе..Ако Хрвата Тита држимо кући цвећа, а генерала и официре у клозетима, забетониране, по кречанама, ту нема будућности.

Србија може имати будућност ако буде поштовала себе. Дали смо два антифашистичка покрета. 1941. многи Србин и Црногорац су отишли у партизане са племенитом идејом да се боре за слободу. Најбољи део тих људи погинуо је до 1943. године. Касније је Тито своје упражњене редове попунио амнестираним усташама, који су до тада клали и палили српски народ. Нпр. Велебит, Марко Месић и многи други.

Razmisli ko ti je o glavi radio a ko ti je glavu čuvao,otvori oči bar sada posle toliko godina.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Čet Jul 01, 2010 12:02 pm

Nisu samo Srbi i Crnogorci( valjda 100 Crnogoraca sa Savom Kovaceviicem na celu, cije bratanice su sada cenjene
NVO radnice i cija se braca sahranjuju u Aleji Velikana)
isli u partizane,nego su bogami i Hrvati isli u partizane,
a i Slovenci.

Cetnike ne zelim da uzdizem u nebesa jer su ubijali,
klali,palili ,zarili po Srbiji ( barem onoj mojoj,Istocnoj)
pa nisu znali za dosta.

Ja to naravno ne znam,ali ljudi koji su ziveli u to vreme
(citaj moja baba,deda,ali i moja majka,ujak), a nisu bili ni
komunisdti ni partizani, slavili su dan kada su se ratosiljali
te posasti. Moj je ujak ,kao i otac Fristajla preziveo
Sremski front,moj je ujak, kao i Fristajlov otac, mogao
u toj komunistickoj tamnici naroda da studira, a to mu
gosn Mihajlovic, ali ni njihova velicanstva ne bi priustili,
moj je ujak mogao da se bavi i naucnim radom, bio je jako cenjen strucnjak,pri cemu nikada nije bio clan partije.

Deca u mojoj uzoj i siroj porodici uvek su krstavana, slavio
se Bozic, naravno bez pucanja,slave, naravno bez pijancenja
i psovki do ponoci , i tako.. Zivot je bio podnosljiv.
A kad ne znas za bolje, a usput si i mlad, onda je svet
bio savrseno u redu.
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 12:09 pm

zašto li mi nije čudno što pojedini članovi foruma ne pišu o temi već o babama dedama ujacima ,ujnama.
molim moderatore da brišu ove tekstove i opomenu članove da pokrenu intelekt i probaju bar dve rečenice o temi da sastave.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Čet Jul 01, 2010 12:47 pm

I ja molim moderatore da clana Lazu "pardoniraju" da
o tjetnicima i Drazi Mihajlovicu otvori poseban topik.

Uostalom,ovaj topik o Sremskom Frontu smo opasno "izarchili".
Svako je rekao sta ima da kaze.

Ja o ujacima,dedama ,Fristajlo o ocu, a drug Laza se
zamlacuje sa nebuloznim copy/paste carshaFima koga zapravo nikoga
ne zanimaju.
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 1:33 pm

Da svedemo "najznacajnije" rezultate vladavine "druga" Tita i njegove komunisticke "svite" u ex-tkzv. Titovoj Jugoslaviji od 1944 g. - 1980 g. (tj. njegove smrti): (a)oko 200,000 do 300,000 hiljada mladih (uglavnom srpske nacionalnosti) na ovaj ili onaj nacin je usmrceno i to odmah po njegovom dolasku na vlast; (b) oko 2 miliona mladih Srba se iselilo iz Srbije u inostranstvo. Oni bi sa svojom decom danas cinili oko 3-4 milona stanovnika Srbije; (c) 1-1.5 milion Srba je milom ili silom raseljeno sa Kosova i Metohije. Oni bi danas sa svojim potomcima tamo bili vecinsko stanovnistvo; i, (d)Srba vise prakticno nema vise na Kosovu i Metohiji,u srpskom delu Primorja i Slavonije, i srpske Krajine u Hrvatskoj. Zar treba reci jos nesto da se dokazu Titova zlodela. Ili kako kazu Englezi pametnom treba dati samo dva dokaza da bi se u nesto uverio a...
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jul 01, 2010 3:35 pm

"laza"

Србија може имати будућност ако буде поштовала себе. Дали смо два антифашистичка покрета. 1941. многи Србин и Црногорац су отишли у партизане са племенитом идејом да се боре за слободу. Најбољи део тих људи погинуо је до 1943. године.
Eto, vidiš da umeš, kad hoćeš- sve vreme samo ovo čekam, da vidim; dva pokreta sa istim ciljem- ovo si prvi put rekao...
Do sada, sve si slikao crno belo- partizani su bagra i ubice, četnici beli anđeli. Zato si sve vreme i bio na meti, zbog te neobjektivnosti.
I jedni i drugi su većinom imali dobre namere, ali su i jedni i drugi imali i protuve u svojim redovima. Partizanske su imale više sreće, i izvukle se jer je njihova opcija nadvladala. E, sad, ne možeš ih sve smatrati protuvama, jer su neki od njih radili šta su radili, i generalizovati celu tu priču.
To je greška u koju je upala i kompletna naša istoriografija, koja je samo okrenula celu priču za 180 stepeni, i odjednom su oni, koji su bili dobri momci ispali najcrnji skotovi i obrnuto; posle se čude- što ljudi sumnjaju...
Da, slažem se- ako već moramo da trpimo Brozovo "društvo" ovde, u mom komšiluku, ne vidim zašto ne bi bilo mesta i za Mihajlovića- čak, šta više- ja bi ih stavio u isti muzej- muzej građanskog rata u Srbiji, '41-'45. a ne memorijalni centar, kakav god; vrlo dobar predlog, da se od "Kuće smeća" napravi istorijski institut, u kome bi se konačno utvrdila istina o svemu što se događalo u to vreme, bez upliva dnevne politike i uticaja sa strane...
Znam ja za delovanje bosanskih četnika; i kad su slavu stekli- ulica u kojoj +ivim nosi ime iz istorije njihove zaslužene slave- ali, moraš da shvatiš i prihvatiš- mnogo su grešili i oni. To su činjenice, ma koliko nam se ne dopadale; a to, ko je više- oni ili partizani- predmet je mnogo ozbiljnijeg istraživanja, oslobođenog svake strasti, kakvih ovde ima previše, da bi se došlo do neke objektivnije procene...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Čet Jul 01, 2010 4:32 pm

nebuloznim copy/paste carshaFima koga zapravo nikoga
ne zanimaju.

Govori u svoje ime... Very Happy
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 6:23 pm

„Srbija nema čemu da se nada. Za nju neće biti milosti", rekao je J. B. Tito u govoru na Banjici novembra meseca. Prva izjava „poludivljeg" Slobodana Penezića Krcuna, glasila je: „Premnogo vas je ostalo u životu, ali još imamo vremena da tu grešku ispravimo".
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jul 01, 2010 11:21 pm

Izbrisao sam tri posta koja blage veze sa temom nemadoše; lične uvrede preusmerite na pp, ukoliko su vam toliko prirasle srcu.
Ovo je poslednje obaveštenje o brisanju uvredljivih i netematskih postova, ubuduće će biti brisani bez ikakvih objašnjenja.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 11:36 pm

Uopste, u toku cijelog partizanskog rata u Jugoslaviji, bila je praksa da se u borbu uvode maloljetni mladici, bez bilo kakve prethodne vojnicke obuke. Stoga su ti djecaci MASOVNO GINULI ILI BILI RANJAVANI, mnogo vise nego ljudi koji su zavrsili vojnu obuku u prvoj Jugoslaviji. Nije postojala nikakva Titova naredba da mladici u partizanima, koji nijesu sluzili vojsku, mporaju proci odgovarajucu vojnu obuku prije nego sto budu uvedeni u borbu.

Bila je cista avantura Titova odluka da NOVJ, koja je 1.marta 1945. preimenovana u Jugoslovensku armiju, ima samostalni front prema Hitlerovoj i Pavelicevoj vojsci, to, jest, izmedju Crvene armije na prostoru Madjarske i americke i britanske vojske u Italiji, Tito je zarko zelio da u ocima Staljina, a i u ocima drugih lidera Antihitlerovske koalicije, ISPADNE KAO CUDESNI STRATEG, koji je, PREKO NOCI, OD POTPUNO NEOBUCENIH MLADICA STVORIO MODERNU VOJSKU. Njemu nije, naravno, bilo stalo koliko ce krvi Srbija proliti, to jest, koliko ce njenih maloljetnih momaka izginuti da bi Tito imao jos veci ugled kod Staljina. (Sigurno su i Njemci bili zacudjeni sto ovi tako rado i u ogromnom broju hrle u smrt!!! Ne trebe zaboraviti ni da su na Fruskoj Gori Njemci cuvali Srbe od ustasa, i srpske manastire od potpunog unistenja, kao i Italijani u Dalmaciji. Dakle, nacisticko-fasisticki zlocini prema Srbima se ne mogu porediti sa komunistickim, jer su nam prvi toboze bili neprijatelji, a drugi vodje i prijatelji! Njemci i Italijani ponegdje spasavaju Srbe u NDH, dok ih sam Tito salje u sigurnu smrt u neogranicenim kolicinama!)
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jul 01, 2010 11:49 pm

Ne trebe zaboraviti ni da su na Fruskoj Gori Njemci cuvali Srbe od
ustasa, i srpske manastire od potpunog unistenja, kao i Italijani u
Dalmaciji. Njemci i Italijani ponegdje spasavaju Srbe u
NDH
Ove dve rečenice su istinite, a ona između je čista konstrukcija, sa tendencijom nekorektnog zaključivanja.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Čet Jul 01, 2010 11:54 pm

laza ::

Lazo sve sto si napisao je tacno. Tito je napravio Sremski front kao osvetu Srbima. Njegova poslastica su bila deca koja su se slala da ginu.
drdoktor
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 11:57 pm

verovatno je tako i tito pomislio da je bog i igrao se sudbinama ljudi a nažalost i dece.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Čet Jul 01, 2010 11:59 pm

drdoktor ::
laza ::

Lazo sve sto si napisao je tacno. Tito je napravio Sremski front kao osvetu Srbima. Njegova poslastica su bila deca koja su se slala da ginu.

naj veće licemerje je bila proslava dana mladosti.....
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pet Jul 02, 2010 10:35 am

drdoktor ::quote

Koji vokabular, da covek ne poveruje,.
Pomislila sam da pises o Idi Aminu ili onom
Bokasi sto se krunisao za cara,u hermelinu naravno.
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Jul 02, 2010 3:38 pm

Dosta grubo rečeno, ali svako ovde ima pravo da iznese svoj stav; nekih indicija za istinitost takve tvrdnje ima, a o istinitosti tih indicija svako ima svoj sud i meru...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pet Jul 02, 2010 4:10 pm

Pa nista se ja ne bunim, nego iznesoh i ja svoje
Fraya
Profi član
Profi član