Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 39 Gosta :: 2 Provajderi

laza

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 6:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 5:35 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 5:18 pm od Brave Heart

» Pušenje
Juče u 4:45 pm od laza

» Miško Plavi
Juče u 1:46 pm od Davidova

» Zanimljivi članci, video snimci...
Juče u 1:34 pm od Davidova

» Djordje Balašević
Juče u 1:32 pm od Davidova

» Smrt Praljka
Juče u 1:25 am od Davidova

» Milan Mladenović na mapama ex-YU
Juče u 1:01 am od Davidova

» Riblja Čorba
Juče u 12:55 am od Davidova

» Nove godine
Juče u 12:44 am od Davidova

» Trešerana deluks
Juče u 12:31 am od Sky

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Politika i mediji

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Politika i mediji

Počalji od Fristajlo taj Pon Maj 03, 2010 10:22 pm

Da li su mediji u ovoj zemlji moćniji od političkih stranaka, ko ih vodi, i zašto su malte-ne svi veći mediji u rukama stranaca? Koliko je to dobro, ili loše po interes naroda i države? Kako se finansiraju, i da li se i kako može kontrolisati njihov uticaj? Da li ste zadovoljni njihovim radom, i koji vam mediji deluju pristrasni, a koji objektivni?
Postavio sam nekoliko pitanja, a imam ih još mnogo; za sada, da pokrenemo priču, ovoliko- sad Vi...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Politika i mediji

Počalji od Avramova taj Pon Maj 03, 2010 11:30 pm

Fristajlo ::Da li su mediji u ovoj zemlji moćniji od političkih stranaka,

Nisu jer su pod kontrolom odredjenih političkih stranaka što znači da govore ono što im se servira, tačnije svaka velika stranka ima svoj medij kao ekspozituru za svoju propagandu.

zašto su malte-ne svi veći mediji u rukama stranaca?

Moćni mogu sve i to je samo jedan segment gde pokazuju koliko se mešaju u "tudja posla". Naravno, interes je na prvom mestu.

Koliko je to dobro, ili loše po interes naroda i države?

Ni malo nije dobro i samo je pokazatelj da smo nezavisni čak i u medijima. Bolje je imati jednu objektivnu državnu medijsku kuću, nego sto subjektivnih ili starnih. Ali, to je već plod moje mašte jer, u ovim vremenima računati na objektivnost isto je što i verovati da je vuk pojeo Crvenkapicu.

Da li ste zadovoljni njihovim radom, i koji vam mediji deluju pristrasni, a koji objektivni?

Mnoge bih rado ukinula, a objektivni su samo oni mediji koji emituju kulturni program.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Pon Maj 03, 2010 11:34 pm

Medije uopšte ne pratim,imam svoje izvore informisanja

Poslednji izmenio cvjeticanin dana Pon Maj 03, 2010 11:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3751
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Maj 03, 2010 11:46 pm

"Avramova"

Nisu jer su pod kontrolom odredjenih političkih stranaka, što znači da govore ono što im se servira, tačnije svaka velika stranka ima svoj medij kao ekspozituru za svoju propagandu.

Pre bih rekao da su neke stranke i neke medijske kuđe pod kontrolom istih centara moći, istog vlasnika; nisu ti mediji tu da izveštavaju, već da proizvode vesti kakve su nekom potrebne- to je moj generalni utisak...

Bolje je imati jednu objektivnu državnu medijsku kuću, nego sto subjektivnih ili stranih. Ali, to je već plod moje mašte jer, u ovim vremenima računati na objektivnost isto je što i verovati da je vuk pojeo Crvenkapicu.
Da, ali, to doba je proglašeno za loše i ružno- vreme samo jedne istine; kako bismo, inače, saznali da je čovek ujeo psa?

Mnoge bih rado ukinula, a objektivni su samo oni mediji koji emituju kulturni program.
Pa...i oni nisu- sad se u kulturi emituju prilozi samo o podobnim umetnicima; koliko je to objektivno?
Da li bi se nešto popravilo sa formiranjem nekih ozbiljnijih novinarskih sindikata, umesto ovih Unsova i Nunsova, koje kontroliše ko stigne, samo ne članovi?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pon Maj 03, 2010 11:48 pm

Fristajlo ::Da li su mediji u ovoj zemlji moćniji od političkih stranaka, ko ih vodi, i zašto su malte-ne svi veći mediji u rukama stranaca? Koliko je to dobro, ili loše po interes naroda i države? Kako se finansiraju, i da li se i kako može kontrolisati njihov uticaj? Da li ste zadovoljni njihovim radom, i koji vam mediji deluju pristrasni, a koji objektivni?
Postavio sam nekoliko pitanja, a imam ih još mnogo; za sada, da pokrenemo priču, ovoliko- sad Vi...

Mediji u ovoj zemlji iza kojih se nalazi strani kapital, govore strankama sta da rade, kao i NVO organizacije, ciji broj zaposlenih moze da se nabroji na dve ruke, imaju neograniceni pristup medijima.

To nikako nije dobro po interes jedne zemlje, jer stranac ce uvek spinovati u svoju korist. Sto vidimo da se i desava.

Da li se moze kontrolisati njihov uticaj? Mislim da ne, jer stranci rade na formiranju jednog tela, a u njegovom oblikovanju direktno stoji jedna nemacka fondacija. Telo koje bi trebalo da posluzi da se ovo malo nezavisnih medija pogasi i disciplinuje.
drdoktor
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Maj 04, 2010 2:11 am

drdoktor ::
Da li se moze kontrolisati njihov uticaj? Mislim da ne, jer stranci rade na formiranju jednog tela, a u njegovom oblikovanju direktno stoji jedna nemacka fondacija. Telo koje bi trebalo da posluzi da se ovo malo nezavisnih medija pogasi i disciplinuje.
Možeš li nam reći koja fondacija?
Ja znam da je Politiku kupio nemački "VAC", a da Blic drže neki Švajcarci, navodno; o televizijama, da i ne govorim, tu je tek mutno, Bog sveti zna čije su...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Maj 04, 2010 3:42 am

Fristajlo :: Pre bih rekao da su neke stranke i neke medijske kuđe pod kontrolom istih centara moći, istog vlasnika; nisu ti mediji tu da izveštavaju, već da proizvode vesti kakve su nekom potrebne- to je moj generalni utisak...

Dobro, da proizvode vesti kako im se naloži, ili da ih samo prezentuju, po meni je svejedno jer postižu isti cilj.

Da, ali, to doba je proglašeno za loše i ružno- vreme samo jedne istine; kako bismo, inače, saznali da je čovek ujeo psa?

Istina i jeste samo jedna. I zato i dalje smatram da je dovoljna jedna državna TV stanica a ostali neka rade šta im je volja samo bez silovanja kulture.

Pa...i oni nisu- sad se u kulturi emituju prilozi samo o podobnim umetnicima; koliko je to objektivno?

Da li su "podrobni umetnici" uopšte umetnici, nije čak ni diskutabilno. Ovde nisam mislila na TV stanice, ali na radio stanice jesam. Npr. Drugi program Radio Beograda je izuzetan program i potpuno je sterilisan od "podrobnih umetnika".

Da li bi se nešto popravilo sa formiranjem nekih ozbiljnijih novinarskih sindikata, umesto ovih Unsova i Nunsova, koje kontroliše ko stigne, samo ne članovi?

Bi, samo da ozbiljnih novinarskih sindikata ima, a mislim da bi ih moglo biti samo nedostaje podrška i neće je uskoro biti. Tu sam vrlo skeptična, skoro bez nade.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Maj 04, 2010 1:11 pm

[quote="Avramova"]
Istina i jeste samo jedna.
Kad ćeš odrasti, mali veseljače... Sa ovim stavom, rizikuješ da budeš proglašena "retrogradnom snagom"...

Drugi program Radio Beograda je izuzetan program i potpuno je sterilisan od "podrobnih umetnika".
Da, sa ovim se slažem- dokaz da nije nemoguće, ako se samo dozvoli.

Bi, samo da ozbiljnih novinarskih sindikata ima, a mislim da bi ih moglo biti samo nedostaje podrška i neće je uskoro biti. Tu sam vrlo skeptična, skoro bez nade
Pa, sa onakvim selektiranjem u obnavljanju kadra, nije ni neko čudo. Kad se setim ko su sve novinari, i pogledam na nepostojeći profesionalni integritet- jasno je i zašto...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Maj 04, 2010 2:18 pm

Fristajlo :: Kad ćeš odrasti, mali veseljače... Sa ovim stavom, rizikuješ da budeš proglašena "retrogradnom snagom"...

Nisam tvrdila da je ta "jedna istina" i zaista istina, tačnije nisam govorila o jednoumlju koje je plasiralo "jednu istinu" već sam istinu spomenula sa filozofskog aspekta.

Valjda više nisam u rizičnoj grupi "retrogradno snažnih".

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Maj 04, 2010 2:44 pm

Avramova ::
Nisam tvrdila da je ta "jedna istina" i zaista istina, tačnije nisam govorila o jednoumlju koje je plasiralo "jednu istinu" već sam istinu spomenula sa filozofskog aspekta.

Valjda više nisam u rizičnoj grupi "retrogradno snažnih".
A, prpa, a?
Ide ti se u Evropu?
Ua, kompromiserko i revizionisto! (Ovo malo Krcun provirio... )...
Izem ti demokratiju, kad se jednoumlja toliki sećaju sa nostalgijom; čak i ja, sa svim svojim primedbama na politiku Brozovog režima, ne mogu a da ne primetim- mnogo što-šta je bilo bolje rešeno.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Maj 04, 2010 3:05 pm

Jeste, makar nisam o tome razmišljala, a to je velika stvar. Sada ispadam smešna ako ne znam šta je Velja Ilić juče skresao Olji Bećković. Nisam u toku, kažu.

Jbš. taj tok, pa nisam savladala ni promil onoga što želim, što vredi, a ne da slušam izjave kojekakvih hohštaplera.

Poslednji izmenio Avramova dana Uto Maj 04, 2010 3:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Uto Maj 04, 2010 3:18 pm

Mediji su najprljavi dio kampanje bilo čegha,pogotovo politike,jer su u rukama centara moći,i to ne lokalnih,nego svjeckih..Produžena ruka CNN-a,BBS-a,i ostalih velikih medijskih kuća...A zna se ko su vlasnici velikih medijskih kuća,i šta im je namjera...
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6609
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Maj 04, 2010 3:46 pm

Johnny-Azra ::BBS-a,i ostalih velikih medijskih kuća
BBS nije medijska kuća- oni prave alu- felne za automobile...
Znam, BBC- samo se zezam... To i jeste ključno- svi kriju ko su im vlasnici- Boga pitaj čije su pare, pa samim tim i interesi tu provučeni...
Avramova- ne treba njih slušati zato što ne-slušanjem propuštamo nešto pametno- nas je neslušanje, uveren sam- dovde i dovelo. Znam da je mnogima muka od svega- ali, zar i to nije jedna od onih žaba, koje je Đinđić tražio da gutamo?
On jeste mnogo što-šta lupetao, ali, nije baš sve; u tom kukolju, bilo je i nekog žita...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Maj 04, 2010 3:56 pm

Fristajlo :: On jeste mnogo što-šta lupetao, ali, nije baš sve; u tom kukolju, bilo je i nekog žita...

A ja bih obrnuto - da u žitu ima kukolja. Sada pitam: šta mi svi imamo od toga što svakodnevno čujemo šta je ko izjavio, a posle toga i uradio. Kakav je naš uticaj, mislim na gradjanstvo?

Zbog čega mene ili bilo koga običnog gradjanina neko ne presretne na ulici i ne pita šta ja mislim, pa ja kažem, a to se nadje na udarnim vestima i spiker čita:

"U udruženju gradjana Srbije postignut je dogovor da se organizuju novi protesti diljem Srbije koji će trajati do ispunjenja poslednjeg zahteva, po cenu gradjanske neposlušnosti, pa čak i bolnice osim bolnica za decu - izjavila je za TV dnevnik gradjanka Avramova".

P.S. Pušim ronhill slims plavi

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Maj 04, 2010 4:20 pm

[quote="Avramova"]
Kakav je naš uticaj, mislim na gradjanstvo?
Nikakav- predali smo ga u ruke "demokratskih institucija". Tako smo glasali.

Zbog čega mene ili bilo koga običnog gradjanina neko ne presretne na ulici i ne pita šta ja mislim
,
Zato što znaju šta bi rekla, a to ne doprinosi evro -atlantskim integracijama i Evropi, koja nema alternativu...
pa ja kažem, a to se nadje na udarnim vestima i spiker čita:
"U udruženju gradjana Srbije postignut je dogovor da se organizuju novi protesti diljem Srbije koji će trajati do ispunjenja poslednjeg zahteva, po cenu gradjanske neposlušnosti, pa čak i bolnice osim bolnica za decu - izjavila je za TV dnevnik gradjanka Avramova".
To je bilo nekad- serija "Argumenti", Skale Mitić, sedamdesetih godina. To ništa nije valjalo, sad je sve bolje...
Jesi ti neka retrogradna snaga, vidim ja; samo bi nešto kontra...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Pet Avg 20, 2010 11:50 am

DEKART :Mislim, dakle ne verujem medijima / parafrazirano /

Juce smo se malo bavili demokratijom pa se danas upitah imamo li temu o medijima.Jer su mediji jedan od stubova na kojima pociva demokratija.Zato i ne cudi sto je novinarstvo oznacavano kao odredena drustvena SILA.Potrazila sam podatke o istoriji tih sinonimnih pojmova pa ih evo kopiram .
U francuskom "Cronique de Paris" jos je 1789. uveden pojam novinarstva (journalisme). Napoléon Bonaparte je upotrebio izraz “peta sila u Evropi“ (Francuska, Velika Britanija, Rusija, te Austrija). Svestan moci stampe Napoleon je budno drzao pod okom stampanu rec pa je vec u to doba pariski “Moniteur“bio cenzurisani list. U angloamerickom svetu je skovana sintagma"cetvrti stalez“ .Thomas Carlyle (1841) ga je utvrdio po principu staleza (svestenstvo, plemstvo, gradanstvo). Kasnije je u Americi termin koristen u smislu “cetvrte vlasti“ (uz zakonodavnu, izvrsnu, te sudsku). U Italiji je cak i film "Gradanin Kane“ preveden kao “Quarto potere“ (Cetvrta vlast). Alexis Clérel de Tocqueville u svojoj je "Demokraciji u Americi“ (drugi deo, 1840) definisao novine kao "prvu vlast nakon naroda“.James Gordon Bennett tvrdio (1830) je npr.koristio termin “porota nacije“.Tek se kasnije pojavio kolokvijalni naziv sedma sila koji se i danas koristi najcesce .

U Beogradu je pre drugog svetskog rata osnovana novinarska zadruga “Sedma sila“, a isto ime je (od 1953) nosilo izdavacko preduzece Udruzenja novinara Srbije.
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 65

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Pet Avg 20, 2010 12:02 pm

IZ FILMA “THEY LIVE “
1.
Ne moram vam govoriti da su stvari lose.Svi znaju da su lose.Depresija je.Svi su bez posla ili se boje da ce izgubiti radno mesto.Za dolar se kupuje u vrednosti penija.Banke propadaju,prodavci drze oruzje ispod pulta.Pobesnele propalice trce niz ulice.Niko,nigde ne zna sta da radi i tome se ne vidi kraj.
Znamo da vazduh nije cist i da nasa hrana nije zdrava.Sedimo gledajuci TV dok nam voditelj govori da je danas bilo 15 ubistava i 63 nasilna dela- kao da bi tako trebalo biti.Znamo da stvari stoje lose! Gore je nego lose! Ludnica!
Kao da je sve i svuda poludelo,tako da ne izlazimo vise van.Sedimo u kuci dok svet u kome zivimo postaje sve manji..i sve sto kazemo je “Molim Vas,ostavite nas barem na miru u nasim dnevnim sobama,pustite da imamo svoj toster,svoj TV i metalom oblozeni radio i ja necu nista reci.Samo nas ostavite na miru “.
Ja vas necu ostaviti na miru! Ja hocu da Vi pobesnite!Ne zelim da protestujete,ne zelim da divljate,da pisete svom kongresmenu,zbog toga sto ne znam sta da Vam kazem da pisete .Ne znam sta treba uraditi po pitanju depresije i inflacije..Rusa i kriminala na ulicama..sve sto ja znam je da se prvo morate RAZBESNETI!Morate reci “JA SAM LJUDSKO BICE,POBOGU! MOJ ZIVOT IMA VREDNOST”
2.U velikoj smo nevolji zato sto,Vi ljudi,i jos 62 miliona drugih Amerikanaca slusa mene upravo sada.Zato sto manje od 3% Vas ljudi cita knjige.Zato sto manje od 15% Vas cita novine.Zato sto je jedina istina za koju znate ona istina koja dolazi preko TV-a.Upravo sada postoji citava jedna generacija koja ne zna nista drugo osim onoga sto dolazi sa TV_a!Televizija je jevandjelje! Konacno OTKROVENJE ! Televizija moze stvoriti ili unistiti predsednike,pape,premijere.televizija je najveca,prokleta sila u ovom obezbozenom svetu i tesko nama ako dopadne u ruke pogresnih ljudi! I kada 12.najveca kompanija na svetu kontrolise najimpresivniju,prokletu,propagandnu silu u celom bezboznom svetu,ko zna kakvo ce sranje biti podvaljeno za istinu preko televizije..!
Zato slusajte mene! Slusajte me!Televizija nije istina!Televizija je prokleti zabavni park! TV je cirkus,karneval,putujuca grupa akrobata,pripovedaca,plesaca,pevaca,zonglera i nakaza,ukrotitelja lavova i fudbalera.Mi smo u biznisu UBIJANJA DOSADE.A Vi ljudi,sedite tu dan za danom,svake noci,svih uzrasta,boje koze,bveroispovesti.Mi smo sve sto Vi znate i pocinjete da verujete u iluzije koje mi pustamo,pocinjete da verujete da je televizija stvarnost,a Vasi zivoti nestvarni.Vi radite sve sto Vam televizija kaze.Oblacite se kako televizija kaze,jedete kako televizija kaze,odgajate decu kako televizija kaze,Vi cak i mislite kao TV!
Ovo je masovno ludilo,Vi manijaci!Pobogu ljudi,Vi ste stvarni ! TELEVIZIJA JE ILUZIJA !

L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Sub Avg 21, 2010 8:58 am

Pismo je objavljeno pod naslovom ''Čitaoci, o.o,o- pre četrdeset godina
'': Druže ''jež'', ja ne volim novine, radio, televiziju, telefone. Sve te sprave kvare mi dan. Izračunao sam da novine celog sveta izlaze samo zato da drže, svaka svoju gomilu, na okupu. One pišu o teškoćama crnaca da biste se vi, jadni, bedni, nikakvi, radovali tome što ste beli! One pišu da je negde gadno da biste verovali da je negde lepo. One pišu kako su nekoga mučki pretukli i vi ste srećni što ste prošli bez batina, iako ništa niste skrivili. One pišu o stvarima i izmišljenim junacima, a ne pominju na milione drugih kukavica bez kojih nigde i nijedna sloboda nije došla! One vam podmeću smelog toreadora i vi mu se nehotice divite, iako bi, ako ste čovek, morali biti na strani prevarenog, probodenog, poniženog, pojedenog, konzerviranog, bika. One pišu da je svuda gadno, izuzev ovde, tu, i sad. One pišu o gospodarima tako lepo da i vi počinjete da se radujete što ste sluga! One opisuju ljubavne i druge promašaje poznatih ljudi i vi to čitate u nekoj rupi, srećni što ste nepoznati, neuspeli, nikakvi. Uzalud listate novine nadajući se da ćete pročitati nešto što ste sami videli, uvek čitate nešto što je video neko drugi. Vi ste slepac! Sve novine sveta opisuju svoju domovinu kao jedino vašu, da se nebiste dosetili da ste čovek i da je ceo svet vaš.

Ne volim novine, što ne znači da ih ne čitam. One su ipak nekakav (često prljav) prozor u svet. I sve što više čitam, sve manje znam o čemu se radi. Vidim NIN ponovo obara kralja Petra II, on će, kralj, ponovo biti poražen. Zašto da ne? Zar Draža Mihailović nije više puta uhvaćen i ubijen? Pa ti, druže ''Jež'', u poslednjem broju se zalažeš za dve stvari, za Treću Jugoslaviju i Sedmu republiku. Da li je to isto?

Šta se to mene tiče?

I vi ste, ipak, samo novina.

A meni, očajnom od svega i svačeg, poniženom i uvređenom, nikakvom, kad sam već pristao da živim, ne ostaje ništa drugo nego da vas mrzim i – čitam.

L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Avg 30, 2010 9:12 pm

Danas gledam reprizu "Utiska nedelje", Bećkovićkin "All stars" tim- Basaru, Žarkovića, Simonovića i još jednog, koji je kao, sa druge strane, mada i on žućkasto-mrk, fazona radi.
Posle toga što sam čuo, pitam se- pa, ko dovede ovu bandu na vlast, ako ne oni? Urlali su do nebesa za ovo danas, asda se prave nevešti- nemaju, eto, oni veze s tim...
E- ja, i još par miliona Srba znamo da imaju; uz malo sreće, i njih će zapasti deo sudbine njihovih štićenika, kad se steknu uslovi. Jer, ako ćemo pošteno, najviše njima možemo da zahvalimo za ovo blagostanje; sećam se ja svih onih naslova po novinama, onih TV emisija i pamfleta.
Podlaci.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Sep 11, 2010 4:02 am

Evo ko gazduje nekim od najmoćnijih medija u Srbiji...

Iako radiostanica „Slobodna Evropa“ u svom statutu i dalje kao osnivača ima Vladu SAD-a,godine 1994. Soroš je, na bazi zajedničkih ulaganja, pri njoj otvorioIstraživački institut. Radio „Slobodna Evropa“ i Sorošov institut objedinili suse pod nazivom Otvoreni istraživački institut za medije. Upravni odbor je biosastavljen od sedam članova: Soroš i dva njegova pomoćnika, plus jedan „nezavisni“kandidat koga je predložio Soroš; ostali su bili iz Međunarodnog brodkastinga.
Tako jeSorošov Centralnoevropski univerzitet dobio ogromne količine informacija oistoriji Centralne i Istočne Evrope, kao i bivšeg SSSR-a, pod komunizmom.Čelnik ovog Univerziteta, Alfred Stepan, uočio je da je Soroš ovo shvatio kaoodličnu priliku za formiranje informativne mreže. Reorganizovao je svojInstitut s ciljem da se rade redovne analize štampe i da se podaci šaljučelnicima Vlada i akademcima. Cirkulacija publikacija ustostručena je.
Cilj je bioda se, u 24 zemlje sveta, slanjem doziranih informacija oblikuje javno mnenje,pre svega među elitom. Neki od zaposlenih u lokalnim Fondovima za otvorenodruštvo žalili su Koni Bruk zbog činjenice da su omrznuti u zemljama u kojimažive i rade: „Nekolicina mi je priznala“, veli ona, „da je to ironično i da suoni najveći deo svog života proveli pod komunističkim režimom da bi na krajupostali partizani otvorenog društva, sukobljeni sa šefovim naredbama: „Kad biovaj program emitovao nečiju drugačiju istinu, to bi predstavljalo pravukatastrofu“.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Pon Sep 13, 2010 7:12 pm

Kako funkcionise:

Propaganda-Edward Bernays

E. Bernis je inace jedan od osnivača onog sto se danas zove- odnosi s javnoscu.. Frojdov sestric..
A knjiga je izdata jos 1928.

THE conscious and intelligent manipulation of the
organized habits and opinions of the masses is an
important element in democratic society. Those who
manipulate this unseen mechanism of society constitute
an invisible government which is the true ruling
power of our country.
We are governed, our minds are molded, our
tastes formed, our ideas suggested, largely by men
we have never heard of. This is a logical result of
the way in which our democratic society is organized.
Vast numbers of human beings must cooperate in
this manner if they are to live together as a smoothly
functioning society.
Our invisible governors are, in many cases, unaware
of the identity of their fellow members in the
inner cabinet.
They govern us by their qualities of natural leadership,
their ability to supply needed ideas and by their
key position in the social structure. Whatever attitude
one chooses to take toward this condition, it
remains a fact that in almost every act of our daily
lives, whether in the sphere of politics or business,