Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:16 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Danas u 6:08 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Danas u 5:49 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Danas u 5:13 pm od Brave Heart

» Bosanski lonac....
Danas u 4:55 pm od Svarog

» Phantasy Photos
Danas u 4:51 pm od Poli

» Zvornik
Danas u 4:44 pm od Svarog

» Arabeska
Danas u 4:44 pm od Poli

» Crtež
Danas u 4:39 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Danas u 4:33 pm od Poli

» Kupres
Danas u 4:30 pm od Svarog

» Istine i zablude: Vukovar
Danas u 4:21 pm od Svarog

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Turci ponovo jasu - Republika Srpka i njena buducnost

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Turci ponovo jasu - Republika Srpka i njena buducnost

Počalji od drdoktor taj Ned Maj 02, 2010 10:38 am

Турци поново јашу

Славко Митровић
уторак, 27. април 2010.
У југословенску кризу с почетка деведесетих година, пристрасно се уплела и Турска, подржавајући сепаратизам и сецесију.

Такав приступ који су имале и неке друге земље, охрабрио је разарање Југославије, а њене народе гурнуо у крваве грађанске ратове. Турска је тада као и сада, нескривено подржавала муслимане, па је међу првима признавала крњу сецесију и независност БиХ и Косова. Данас промовише нову политику којом настоји Балкан реинтегрисати на отоманском насљеђу, позивајући се на историјске везе, заправо на османлијску петстогодишњу окупацију. Нова турска офанзива у региону, вјероватно је резултат процјене да скоро па никад неће постати чланицом Европске уније. Зато кроз стварање интересне сфере жели појачати своју позицију у понуђеном "привилегованом партнерству са ЕУ", иако га званично одбија. Турска је најважнији савезник САД у исламском свијету, зато што постоји перцепција да је као секуларна држава, спона са исламским државама, значајна и по утицају на Средњи исток и бивше републике Совјетског Савеза, а садашње исламске државе.

Turci ponovo jasu

Tadic je nedavno bio u Turskoj sa Silajdzicem Turskoj. Dogovor koji je postignut direktno podriva Republiku Srpsku. Do nedavno Dodik i Tadic su se cesto vidjali. Medjutim nesto se promenilo i to je ocigledno.

Da li imate utisak da Srbija sve vise odmaze Republici Srpskoj?

drdoktor
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Turci ponovo jasu - Republika Srpka i njena buducnost

Počalji od Fristajlo taj Pon Maj 03, 2010 12:07 am

drdoktor ::
Ima indicija; ipak, videćemo. Turska pokušava da politički poveže sve svoje bivše teritorije iz vremena otomanske imperije, ne bi li se nametnula kao politički uticajna sila. Taj plan je Gul i zvanično izneo, i ne bi me iznenadilo da se tu dogode neki neočekivani obrti, naizgled dobri po nas; međutim, treba biti izuzetno oprezan- Levant je to, i prevarnost im nije strana. Nadam se da Tadić i Jeremić znaju šta rade; pitanje je, međutim, i koliko manevarskog prostora, uopšte- imaju...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Pon Maj 03, 2010 12:32 am

A ko Tadica nije jahao?

shondononda
Član
Član

Broj poruka : 591
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Pon Maj 03, 2010 1:23 am

drdoktor ::Турци поново јашу
...

Od kakve pomoći/odmoći drugima možemo biti kad od sebe davno digosmo ruke!?

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)

Fi Pi
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Maj 03, 2010 1:43 am

shondononda ::A ko Tadica nije jahao?
Pa, ima ih...
Neki nisu- hteli...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Maj 03, 2010 1:47 am

Fi Pi ::Od kakve pomoći/odmoći drugima možemo biti kad od sebe davno digosmo ruke!?
U datim okolnostima, i nečinjenje bi pomoglo; no, pitanje je- da li nam je ta opcija otvorena.
Ko zna, ko su oni koji ne prete atentatima javno, preko fejsbuka- njih se treba plašiti, zar ne?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Pon Maj 03, 2010 2:45 am

shondononda ::A ko Tadica nije jahao?
Srećom po njega, postoje još uvek oni koji neće sa konja na...

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)

Fi Pi
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Uto Maj 04, 2010 1:21 am

čekajte malo, a što ste vi očekivali???
nezavisnu RS???

zgdj
Član
Član

Broj poruka : 43
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Maj 04, 2010 1:37 am

Da, upravo to. Pre ili kasnije, jer nema drugog rešenja. Ti vidiš neko bolje?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Uto Maj 04, 2010 5:27 pm

a što onda s drugim narodima u BiH???

ja vidim rješenje u integriranju bosanskih srba u BiH, njihovu zemlju, u ravnopravnosti svih naroda, u izvođenju zločinaca pred sudove iz svih 3 strana i konačno uređenje države na principu kantona...

mislim da svijet nikada neće dozvoliti nikakvo komadanje BiH...

zgdj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Maj 04, 2010 6:01 pm

zgdj ::
ja vidim rješenje u integriranju bosanskih srba u BiH, njihovu zemlju, u ravnopravnosti svih naroda, u izvođenju zločinaca pred sudove iz svih 3 strana i konačno uređenje države na principu kantona...

mislim da svijet nikada neće dozvoliti nikakvo komadanje BiH...
to je pokušano sa SFRJ (FNRJ)- videli smo rezultate. Valjda smo nešto zapamtili na tom času istorije- pa, juče je bio... I ne razumem- zašto ti toliko smeta to razdvajanje? Što je svima toliko stalo do nas, Srba, u svojoj državi? Šta ćemo vam, uopšte, kad je jasno da nećemo sa vama?
Kad je tako, što RH istera onolike Srbe, čemu Bljesak i Oluja"?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Sre Maj 05, 2010 1:21 am

pa ti onda i nisi baš pazio na tom "jučerašnjem satu" povijesti..

pa to razdvajanje bi značilo priznavanje ratnih osvajanja.

koja moja država???

bljesak i oluja su akcije povratka teritorija jedne suverene države u svoj pravni poredak i svoju vlast.

a usporedba odvajanja RS s RH i navedenim akcijama nema baš nikakve veze. mješaš kruške i jabuke.

zgdj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Maj 05, 2010 1:29 am

"zgdj"

pa ti onda i nisi baš pazio na tom "jučerašnjem satu" povijesti..
Nismo, izgleda, imali iste profesore...

pa to razdvajanje bi značilo priznavanje ratnih osvajanja.
Pogrešno. To je sporedno, ta osvajanja su se desila vekovima ranije...

bljesak i oluja su akcije povratka teritorija jedne suverene države u svoj pravni poredak i svoju vlast.
O tome sam ti i govorio- gledaš unisono, samo sa jedne strane.

a usporedba odvajanja RS s RH i navedenim akcijama nema baš nikakve veze. mješaš kruške i jabuke.
Na istom je to drvetu, samo, ti jednu stranu zoveš kruškom, drugu jabukom...
I što mi ne odgovoriš na pitanje- čemu to insistiranje na zajedničkoj državi BiH, a RH isterala Srbe? Kako je to dobro za Bosnu, a loše za Hrvatsku?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Maj 05, 2010 1:30 am

Da li to znaci da ste vi imali pravo da napravite etnicko ciscenje, a to isto pravo su nama uskratili i jos deo teritorije oduzeli?

Ono sto se sve izdesavalo na pocetku raspada SFRJ u Hrvatskoj je ozivljavanje NDH, sto ste i uradili.

Medjutim poznati su mi dvostruki arsini gde se nekome dozvoljava da se samoopredeli, a nekome ne. Imali ste saveznike, bivse nacisticke zemlje koje su vas podrzale. Stari saveznici, koji su prebegli u Ameriku i stvorili jak lobi.

Gde nam je bila pamet, kada smo vas oslobadjali 1914. godine i kud ne uzesmo ono sto je bilo nase. Sada bi vi lepo pricali Italijanski.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Sre Maj 05, 2010 1:34 am

kruška i jabuka ne mogu rasti na istom stablu...

razlika je ogromna. u BiH se radi o državi 3 ravnopravna naroda, a RH je država hrvata i ostalih naroda odn. nacionalnih manjina. tako da te dvije stvari nemožeš nikako dovoditi u relaciju.

kao drugo... opetovano "pumpanje" srba izvan matice nikako ne može biti dobro, i opet, po te iste srbe u drugim zemljama. umjesto da srbi surađuju i pokšavaju izgraditi vlastite zemlje, opet se potencira nekakvo odvajanje i sl.

što ne bi bilo toga dosta?

zgdj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Sre Maj 05, 2010 1:37 am

drdoktor ::Da li to znaci da ste vi imali pravo da napravite etnicko ciscenje, a to isto pravo su nama uskratili i jos deo teritorije oduzeli?

Ono sto se sve izdesavalo na pocetku raspada SFRJ u Hrvatskoj je ozivljavanje NDH, sto ste i uradili.

Medjutim poznati su mi dvostruki arsini gde se nekome dozvoljava da se samoopredeli, a nekome ne. Imali ste saveznike, bivse nacisticke zemlje koje su vas podrzale. Stari saveznici, koji su prebegli u Ameriku i stvorili jak lobi.

Gde nam je bila pamet, kada smo vas oslobadjali 1914. godine i kud ne uzesmo ono sto je bilo nase. Sada bi vi lepo pricali Italijanski.
o definiciji etničkog čišćenja moraš ipak malo više pročitati.

o tome što se na početku događalo ja bih ipak nazvao pumpanjem cro srba u smislu ideje "gdje je jedan srbin, tu je srbija...", što se počlo daleko prije 90te.

JEDAN dio hrvata je imao te saveznike, a drugi nije.

jbga, ti bi po toj teoriji pričao već stoljećima bugarski...

zgdj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Maj 05, 2010 1:42 am

Mislim da bi ti trebalo da procitas nesto iz istorije, jer tvoja logika o bugarskom ne pije vodu. Nudili su nam pola Hrvatske. Tako bi se Hrvatsko i Slovenacko pitanje resilo jednom za svagda.

Definiciju dobro znam, ali takodje, znam da u medjunarodnom pravu koje se danas selektivno primenjuje, nemoguce je primeniti.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Sre Maj 05, 2010 1:47 am

kralj Tomislav...

zgdj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Maj 05, 2010 1:56 am

Da cuvena prica o tome kako nas je kralj Tomislav spasao od Bugara. Mada nesto tu vasi istoricari petljaju. Postoje dokazi da je bio Srbin Smile Tako da ispada na kraju da je Srbin Srbe spasavao.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Sre Maj 05, 2010 2:09 am

nevjerovatno...

zgdj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Maj 05, 2010 2:25 am

"zgdj"
a RH je država hrvata i ostalih naroda odn. nacionalnih manjina.
Ma, nemoj!? Pa, da, ako se prihvati nelegalna promena Ustava, kojom Srbe silom izbacite kao konstitutivni narod; prodaj ti tu foru nekom ko ne zna šta ste smuvali...

umjesto da srbi surađuju i pokšavaju izgraditi vlastite zemlje, opet se potencira nekakvo odvajanje i sl.
Srbi imaju svoju zemlju, čoveče- zove se Srbija; hoće da svoju zemlju zovu Srbijom, vi ne date, nego otimate privatnu svojinu, imovinu tih ljudi; shvataš li ti uopšte, koliko je apsurdno to što govoriš?

Biće dosta, kad to bude Srbija, i kad vi to prihvatite kao neizmenjivu činjenicu. Dotle, ne može biti mira. To ti je mera ravnanja; ko ti kaže drugačije, a Srbin je- laže te...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Sre Maj 05, 2010 10:11 am

Fristajlo ::"zgdj"
a RH je država hrvata i ostalih naroda odn. nacionalnih manjina.
Ma, nemoj!? Pa, da, ako se prihvati nelegalna promena Ustava, kojom Srbe silom izbacite kao konstitutivni narod; prodaj ti tu foru nekom ko ne zna šta ste smuvali...

umjesto da srbi surađuju i pokšavaju izgraditi vlastite zemlje, opet se potencira nekakvo odvajanje i sl.
Srbi imaju svoju zemlju, čoveče- zove se Srbija; hoće da svoju zemlju zovu Srbijom, vi ne date, nego otimate privatnu svojinu, imovinu tih ljudi; shvataš li ti uopšte, koliko je apsurdno to što govoriš?

Biće dosta, kad to bude Srbija, i kad vi to prihvatite kao neizmenjivu činjenicu. Dotle, ne može biti mira. To ti je mera ravnanja; ko ti kaže drugačije, a Srbin je- laže te...

kakva nelegalna promjena ustava???
ahaa!!! misliš na ono dokidanje ustava u smislu uzimanja glasova AP Vojvodine i Kosova u korist Srbije, što je u 80tima proveo Slobo???

tako je! imate srbiju za koju se zemljopisno zan gdje se nalazi, koja ima svoje granice i to je jedina srbija koja postoji i koja će u budućnosti postojati. to što je sve manja nismo mi krivi...

srbi su bili konstitutivan narod u sfrj. promjenom toga oni to u RH više nemogu biti, nego nacionalna manjina, baš kao i svi ostali narodi u srbiji. odn. reci mi tko je pored srba u srbiji narod??? ili IPAK imate nacionalne manjine???

p.s. - stari, ja mislim da si ti malo zapeo u vremenu i prostoru, ili sanjaš hodajući...

zgdj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Maj 05, 2010 2:54 pm

"zgdj"
kakva nelegalna promjena ustava???
ahaa!!! misliš na ono dokidanje ustava u smislu uzimanja glasova AP Vojvodine i Kosova u korist Srbije, što je u 80tima proveo Slobo???
Vidi, prijatelju, ovako...
Ne znam koliko imaš godina, i koliko si obrazovan na tom planu, ali- ne raspolažeš elementarnim činjenicama u vezi ove stvari, ili to namerno prećutkuješ.
Mi ovde nemamo profesionalnu službu koja bi ti sad podastrla dokaze onoga što ti govorim, a ja za to nemam vremena, a ni neku potrebu za tim; prepušteni smo uzajamnom poštenju u nekoj raspravi, pa apelujem na tebe da se toga počneš i pridržavati...
Dakle, po vraćanju višepartijskih sistema na ove prostore, došlo se u situaciju da se moraju praviti novi aparati vlasti. Aktuelni Ustav SFRJ, a kao njegova pravno- politička ekstenzija i Ustav RH je Srbe tretirao kao jedan od dva konstitutivna naroda republike, ako kakvu -takvu kompenzaciju za genocid počinjen za vreme drugog svetskog rata, iako po brojnosti to nije izgledalo potpuno logično; da genocida nije bilo, bili bi brojniji- to je bilo logičko uporište zakonodavca koji je taj Ustav i napisao. Ukoliko sumnjaš u moje teze, možeš ih proveriti rezultatima svih popisa stanovništva u 20. veku...
Tuđmanu, izabranom predsedniku RH taj Ustav je vezivao ruke glede njegovih planova o novoj Hrvatskoj, i pokrenuo je mehanizam da se taj Ustav zameni novim, koji će mu dati prostora za njegove državotvorne planove. Međutim, taj važeći Ustav imao je klauzulu o nemogućnosti uklanjanja Srba iz spiska konstitutivnih naroda, iliti- suvlasnika državnosti jedne zemlje, prevedeno na običan jezik- osim, ako se Srbi sami toga ne odreknu. Naravno, niko pametan nije očekivao da će to Srbi i uraditi, s obzirom na istorijsko iskustvo sa Hrvatima-odbili su svaku priču o tome. Tada je Franja krenuo u rat, jer nije bilo više ni jednog načina da svoj naum provede, i klasičnom majorizacijom, koja je protivpravni čin u svakom demokratskom sistemu nasilno izbacio Srbe iz Ustava- tačno znajući šta radi. On je inicirao sukob, prinudio Srbe na izdvajanje iz teritorijalnosti RH, da bi se na to pozivao kao na "građanski neposluh" i da ti ne nabrajam, znaš i sam. Zamenom teza ne dolazi se do istine,već se udaljujemo od nje- a ovde samo razgovaramo u teorijskoj ravni o tome, ne odlučujemo ništa. Zato, pusti me tih trikova, i ne negiraj barm ono očigledno- nisi valjda toliko zabrazdio u "hrvatstvo"...

tako je! imate srbiju za koju se zemljopisno zan gdje se nalazi, koja ima svoje granice i to je jedina srbija koja postoji i koja će u budućnosti postojati. to što je sve manja nismo mi krivi...
Ovo iz tebe govori svest o krivici.

srbi su bili konstitutivan narod u sfrj. promjenom toga oni to u RH više nemogu biti, nego nacionalna manjina, baš kao i svi ostali narodi u srbiji. odn. reci mi tko je pored srba u srbiji narod??? ili IPAK imate nacionalne manjine???
A, kako to da su Srbi konstitutivni narod u BiH, a nisu bili u RH? Kako si se lako upecao... Nemoj to, rekao sam ti da je glupo. Ja te shvatam- ti si Hrvat, i ne osuđujem te- potpuno razumem; pominješ SFRJ- to je savezni Ustav- i on je druga stvar- nas interesuju republički. Da li znaš u koliko se republičkih kao konstitutivni narod pominjao srpski narod, a u koliko hrvatski?
Glupo je da ne govorimo istinu- kad samo razgovaramo o ovome- nismo ni na kakvom plenumu, i ne zastupamo nikog, do sebe. Zato, budi malo pošteniji.
p.s. - stari, ja mislim da si ti malo zapeo u vremenu i prostoru, ili sanjaš hodajući...

Moguće je to. Ja ne mogu sebe da nateram da prihvatim pravno nasilje današnjice, poništavanje istorijskih i političkih rešenja koja su ispravljala neke nepravde i zločine.
Shvatam ja da Hrvati danas ne žele da trpe posledice zločina svojih dedova, i razumem tu frustraciju; međutim, ne mogu a da ne razumem i srpske zahteve da se to i takvo ponašanje osudi, jer je njihov argument neoboriv. Kad vidim koliko je nasilje nad njima napravio tvoj narod, uz pomoć najgorih u današnjem svetu- nemoj se čuditišto ne mogu da se prilagodim ovom "novom vrlom svetu", koji je moj narod izopštio, samo zato što ne želi da amnestira one koji su ga ubijali, pljačkali i proterivali.
Ja sanjam, to je tačno. Sanjam da će moji sunarodnici biti jednom i nekad obeštećeni za sve zlo, što su im neki tvoji sunarodnici, između ostalih -naneli.
Koliko je san ostvariv, pokazaće vreme. Mi, Srbi, nemamo mnogo snova; ovaj nam je kolektivni, i vrlo nam je stalo do njegovog ostvarenja- a vi se molite vašem Bogu- da ga ne ostvarimo, pošto je vaš, hrvatski, ošigledno- da mi naš ne ostvarimo...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Čet Maj 13, 2010 1:06 am

filozofiraš...
velika srbija je bila jedan i jedini cilje svega sranja na ovim prostorima...
noramalno je da srbi izvan matice ne mogu biti konstitutivan narod već nacionalna manjina. to što vi imate drugačije fix ideje je vaš problem...
srbi su u BiH konstitutivan narod baš kao i ostala dva naroda, što je NEBO I ZEMLJA RAZLIKA od RH ili Srbije ili Crne Gore..
reci, što ste u CG? konsitutivan narod ili nacionalna manjina?

prvi ste započeli sranja puno prije 90tih, tako ste i završili...
zaboravite. svjetski poredak je rekao svoje i vama je shodno vašem ponašanju odredio mjesto i sudbinu... popušili ste rat, skoro cijeli civilizirani svijet vas je kaznio za vaše ponašanje, ostali ste bez značajnog dijela teritoraija, ali niti to, izgleda, nije dosta da se opametite (berem prema postovima na ovom forumu)...

zgdj
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Čet Maj 13, 2010 1:12 am

prvi ste započeli sranja puno prije 90tih, tako ste i završili...

Voleo bih da mi ovo malo pojasnis...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:08 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći