Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 1 Provajder

Electronique Terminator

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Misli velikih
Juče u 11:09 pm od Храст

» Lepe žene prolaze kroz grad
Juče u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Juče u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Juče u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Juče u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Juče u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Juče u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Juče u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Juče u 5:54 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Levo ili desno, Srbijo?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Levo ili desno, Srbijo?

Počalji od Fristajlo taj Pet Apr 30, 2010 10:35 pm

Svi koji su iole upoznati sa klasifikacijom stranaka u političkom miljeu, barem se nasmeju kada čuju ovu pošalicu o "levičarskoj " vladi Mirka Marjanovića... ta izmeštenost cele game političke metodologije u desno, koja se odvija poslednjih 20-ak godina dovela je do toga da levicu, kako je shvatana u vreme trajanja državnog socijalizma, sada shvataju kao ultralevicu, a današnju levicu su u ono doba smatrali umerenom desnicom...
Famozna tranzicija (kako se zove ono, kad ti razbucaju državu, što spolja, što iznutra) kod nas je dala rezultate kakve je dala- neko misli loše, neko dobre- ali, bez obzira i na "dobre" rezultate, stanje je u državi, društvu i privredi- loše, opšti je utisak. U tom smislu- kako vidite izlaz Srbije, koji politički koncept je onaj koji bi dao bolje rezultate? Imamo li mi u zemlji, uopšte- levicu? Koliko je i jedna stranka kod nas definisana u smislu- levo-centar-desno? Zašto je to tako, i kako iz te konfuzije izaći?
Izvolite....

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Levo ili desno, Srbijo?

Počalji od Avramova taj Sub Maj 01, 2010 8:54 pm

Fristajlo :: Famozna tranzicija (kako se zove ono, kad ti razbucaju državu, što spolja, što iznutra) kod nas je dala rezultate kakve je dala- neko misli loše, neko dobre- ali, bez obzira i na "dobre" rezultate, stanje je u državi, društvu i privredi- loše, opšti je utisak.

Ne bih govorila o utisku već o faktu. Dakle, stanje je faktički očajno, a svaki fakat se može i dokazati.

Ko god misli da je famozna tranzicija dala dobre rezultate neka ih navede i dobro potkrepi, dokaže, ubedi mene ili moje istomišljenike da je u pravu. Do tada, mogu samo da kažem: zemlja je u haosu. E, sada bi trebalo da to i dokažem pa da pokušam, nemam puno vremena, ali će biti dovoljno nabrojati par stavki i to bez dokazivanja, nismo slepi:

1. nezaposlenost
2. kolaps industrije
3. prodaja državne imovine
4. Kosovo
5. očajna ekonomska politika
6. povećane stope kriminala
7. korupcija
8. itd. itd.

Koliko je i jedna stranka kod nas definisana u smislu- levo-centar-desno? Zašto je to tako, i kako iz te konfuzije izaći?

Budući da ni jedna stranka od svog osnivanja nije zadržala iste članove, tačnije iz godine u godine su se u njima skupljali članovi svih orijentacija (preletači iz levo u desno, iz desno u levo, iz centra u desno, iz centra u levo itd., a da je retko ko ostao odan prvoj orijentaciji), što jasno govori da stranka nema svoj decidirani stav gledajući strukturu članstva. Ili, bolje reći, ima ga, ali nikako u korist države već u korist čelnika stranke, otuda i preletači.

Kome bih sada ukazala poverenje, ne znam, nema ga na političkoj sceni. A oni u koje verujem, nemaju ambicija da vladaju i zato mi je žao što ću naredne izbore izbeći u širokom luku.

Za sada, moje nade su prilično slabašne. Kada bih znala da će bilo koja orijentacija zaista uraditi ono što je programom predvidela, bilo bi mi potpuno svejedno da li je leva, centar ili desna.

Iz iskustva je jasno koja je opcija, nakon vladavine, ostavila najbolje što je mogla i obrnuto.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sub Maj 01, 2010 9:14 pm

Kod nas je krivo tumacenje levice i desnice.Uglavnom se posmatra plitko i prazne price a ne dela.Tako da je dovoljno da trabunjas samo o naciji i ti si prihvacen kako desnicar.Ipak,stvar je mnogo ozbiljnija.Svako ko uvazava sebe kao pojedinca,po meni bi morao biti levicar.Na drugoj strani,ko postavlja interese drzava ispred interesa njenih gradjana je desnicar.I mislim da je to neka gruba podela.
Do sada su npr najveci levicari kod nas bili Radikali,ali se odbaci onaj nacionalni folklor sa cime cesto ukrasavaju svoja izlaganja.Nije ni cudo kada su se u jednom trenutku objedinili sa JULom i SPS om,bez obzira na nevesta pravdanja i objasnjenja.
Sa druge strane,najekstremnija desnica po mom nekom slobodnom vidjenju je uprao LDP,ciji sam u jednom trebnutku bio i clan.Ne pominju nacionalno,ali ipak zakone donose,pre svega za vrhusku, zalazu se za njihovo slepo postovanje i pate od elitizma.To mi je mogu reci i najvece razocarenje u mom politickom zivotu.Dalje ide Demokratska Stranka.Ali nije to kljuc.Problem je,sto svako ko se docepa vlasti,pocinje razmisljati DRZAVA-TO SAM JA.Pa bez obzira na prediszborni program i obecanja,zakone uglavnom donosi stiteci drzavu tj sebe.Samim tim,odmah postaje desnica,po nekom zvanicnom i zdravom tumacenju tog pojma.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Maj 01, 2010 10:35 pm

Dva odlična, jasna i definisana odgovora- sve pohvale!
Eto, voleo bih da se diskusija odvija u ovom smislu- sa ličnim stavom, bez obzira na političke simpatije ili nesimpatije...
------------------------------------------------------
Ne bih govorila o utisku već o faktu. Dakle, stanje je faktički očajno, a svaki fakat se može i dokazati.
Slušajući glasnogovornike režima, situacija je drugačija; puna nade i mogućnosti... Pitanje je- zašto ljudi ćute na to, kad je jasno da je to samo propagandistički pritisak na narod? Gde je sad "Otpor", što se ne samoorganizuju, kao onda, kad je trebalo rušiti Miloševića? Ili su bili u pravu oni koji su govorili da su njihovi ciljevi drugačiji od proklamovanih?
Sa druge strane,najekstremnija desnica po mom nekom slobodnom vidjenju je uprao LDP,ciji sam u jednom trebnutku bio i clan.
Debilko, ako te čuje Čeda, bićeš brže- bolje proglašen za fašistu ili komunistu (po njima, to je isto; izgleda da su svi listom imali slabu iz istorije).
Oni za tu liniju optužuju DSS; otkud to sad? Zašto je to u tako negativnoj konotaciji? Guraju jedni druge u najleviji ili najdesniji ugao, a nama svi liče na isto- na političku klasu koja ili ne ume ili neće da išta uradi na polju sređivanja ičeg u državi; da li je to tačno, i ako jeste- zašto je to tako? Ne umeju ili neće?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sub Maj 01, 2010 10:37 pm

Ne umeju i nece da nauce. Politikanstvo je mnogo unosnije nego biti profesionalni politicar.

Po meni biti u centru je najbolja opcija.

drdoktor
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Maj 01, 2010 10:51 pm

drdoktor ::Ne umeju i nece da nauce. Politikanstvo je mnogo unosnije nego biti profesionalni politicar.

Po meni biti u centru je najbolja opcija.
Danas, jeste, izgleda; samo, da ne postane i rizično? Kad su ovakve krize, neki mogu da izgube živce, pa da krenu da se obračunavaju sa takvima, zar ne? Ja to vidim prilično jasno, a vi?
Centar jeste dobra opcija, ali sumnjam da oni imaju potencijal za neko ozbiljnije pokretanje bilo čega u ovoj državi, bez uvrede; to je nešto što može da održava, ali, ne vidim da može išta da pokrene. Ne znam koliko sam jasan- ako nisam, pojasniću.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Ned Maj 02, 2010 12:20 am

Strani faktor diktira političkom scenom u Srbiji

"Ne vrijedi se sa rogatima bosti"

cvjeticanin
Član
Član

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Maj 02, 2010 12:23 am

cvjeticanin ::Strani faktor diktira političkom scenom u Srbiji

Dobro, ali- dokle se mogu trpeti rogovi?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Maj 02, 2010 12:45 am

O cemu mi pricamo? Na sceni su isti ljudi vec dvadeset godina i svi su bili u vlasti...Ocigledno je vreme za svezu krv,za ljude koji ce imati mooda da iz korena menjaju ovu drzavu,jer su korenite promene neminovne. Mene brine ova apatija koja se uvukla u ljude...Kao da smo se pomirili sa stanjem stvari.

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Ned Maj 02, 2010 12:52 am

Fristajlo ::
cvjeticanin ::Strani faktor diktira političkom scenom u Srbiji

Dobro, ali- dokle se mogu trpeti rogovi?

Mislim da je potrebna politička strategija Srbiji, gdje bi jasno rekli svijetu šta želi.Ova sadašnja cspoljna politika je samo ubiranje političih poena unutar Srbije i ništa više.

cvjeticanin
Član
Član

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Ned Maj 02, 2010 1:08 am

Ma temeljno sam obrazlozio ali stisnem ODGOVOR i onda Brz odgovor koji kucam pola sata mi se obrisa.To bi ste mogli nekako regulisati jer sam pedestek puta vec uzlaud ovde kuckao.
Pogresni ljudi se bave politikom kod nas.Ne moze upravljati zivoti ljudi covek koji je rastao pod staklenim zvonom i ko sud o okruzenju,Evropi,Rusiji donosi iz knjiga.Mogu procitati bilo sta,ali me neki lep ili ruzan dozivljaj na stanici npr u Parizu mnogo vise nauci od svih stiva koje sam do tada procitao.Potrebni su pametni i obicni ljudi, koji su ziveli normalnim zivotom,a ne oni koji su od maleta imali svoje guvernante i nikada nisu ziveli zivot.Mamini i tatini sinovi,a svi su takvi verujte.Znam ih mnoge,a bio sam i sam u zizi zbivanja na samom pocetku visestranacja u Srbiji.Tada sam video da je za bavljenje politikom potreban udbaski pedigre.I to je sva nesreca ove zemlja.Da li ce mo se ikada osloboditi toga.Mislim da necemo.Jer generacije vuku svoje potomke i tako beskonacno.
Ne da ne znaju o politici.To su ljudi koji neznaju sta je zivot.U tome je problem.Mnogi su otvorenih usta slusali moje mnogobrojne zivotenb dogodovstine,pa su cak kasnije ih ispricali kao svoje.
Njima fali praksa zivota.
Biti slobodan,sta to znaci.To osecanje je strano svakom danasnjem politicaru.Zna ga iz teorije,ali u dusi nije sam osetio potrebu za slobodom.Prosto,jedno je govoriti iz duse,a drugo iz procitanog gradiva.
Pa ce onda dokazati da je ptica u kavezu slobodnija nego ona u sumi, manipulisati brojkama i teorija to trpi.A u realnosti se od toga riknjava.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Jun 13, 2010 4:53 pm

Debilko ::
Pa ce onda dokazati da je ptica u kavezu slobodnija nego ona u sumi, manipulisati brojkama i teorija to trpi.A u realnosti se od toga riknjava.
Mislio si na EU, kad si govorio o slobodnijoj ptici u kavezu? Na to mi liči...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Jun 15, 2010 11:09 pm

Fristajlo ::
Izvolite....

Izgleda da je većina baš zadovoljna budući na dinamiku teme. Zašto bih se sada pitala: dokle će narod da ćuti; zašto se ponovo ne izadje na ulice pa da skinemo one koje smo na ulici iznedrili?

Demonstrirajući nisam imala cilj da bude bolje Vuku Draškoviću, Koštunici i nikome ko je iz anonimnosti došao na vlast pa se predstavlja da je nezamenljiv, već narodu, konačno sebi.

Neko bi rekao kako to nije do naroda i demonstracija, to je stvar spoljašnje politike, oni nam kroje kapu,. Moguće je. Za svaku kolonu je potreban kolovodja.

S druge strane, neka izadju na ulicu nezadovoljni radnici (bivši i neisplaćeni), seljaci, rezervisti, a onda mi da im se pridružimo, eto nas neki milion na ulicama diljem Srbije, a svet neka nas pofajta šmrkovima. :tongue:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 15, 2010 11:34 pm

Avramova :: zašto se ponovo ne izadje na ulice pa da skinemo one koje smo na ulici iznedrili?
Zato što su se na taj kamen već spotakli, ne tako davno. A i ne vide za kim. Da bi izašli, potrebno je da to neko povede; ko?
to je stvar spoljašnje politike, oni nam kroje kapu,. Moguće je.
Pa, ne stoji nam lepo, loš je kroj; da li je bolje da probamo malo- gologlavi?

S druge strane, neka izadju na ulicu nezadovoljni radnici (bivši i neisplaćeni), seljaci, rezervisti, a onda mi da im se pridružimo, eto nas neki milion na ulicama diljem Srbije,
Nekako ne vidim čime to treba da budu nezadovoljni, osim- sami sobom; isti oni su bili na ulicama i 2000. te; zar protiv sebe da demonstriraju?
Kao faze u lečenju alkosa- sad smo u fazi negiranja...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Jun 15, 2010 11:43 pm

Fristajlo :: Zato što su se na taj kamen već spotakli, ne tako davno. A i ne vide za kim. Da bi izašli, potrebno je da to neko povede; ko?
Baš zbog tog iskustva ne bi smelo biti reprize. Zar se nije govorilo - samo da "ove" skinemo, nove ćemo lako.

I šta ima ko da me vodi, ko je sposoban za kolovodju, neka se iz mase spontano izdvoji i tu mu je uloga završena. Nema nagrade pa u vlast.

Nekako ne vidim čime to treba da budu nezadovoljni, osim- sami sobom; isti oni su bili na ulicama i 2000. te; zar protiv sebe da demonstriraju?

Zašto? Dato im je poverenje da budu na vlasti, nisu ga opravdali i ćao.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 15, 2010 11:50 pm

"Avramova"
Zar se nije govorilo - samo da "ove" skinemo, nove ćemo lako.
Jeste se govorilo, ali se nije mislilo. Narod je nasumce izabrao krivca; ovo su rezultati tog brzopletog izbora.

I šta ima ko da me vodi, ko je sposoban za kolovodju, neka se iz mase spontano izdvoji i tu mu je uloga završena. Nema nagrade pa u vlast.
Isuviše romantičan stav, daleko od realnog stanja; bez orkestracije, orkestar zvuči mnogo loše. Zatim, taj eksperiment se već pokazao kao pogrečan- neće ljudi to ponovo. Mora nešto drugo.

Zašto? Dato im je poverenje da budu na vlasti, nisu ga opravdali i ćao.
Neće ovi sami otići; oni moraju biti svrgnuti, a onda da odgovaraju; bez toga, ništa....

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Jun 16, 2010 12:01 am

Fristajlo :: Jeste se govorilo, ali se nije mislilo. Narod je nasumce izabrao krivca; ovo su rezultati tog brzopletog izbora.

Nije ni čudo kakvo je vreme prethodilo.

Isuviše romantičan stav, daleko od realnog stanja; bez orkestracije, orkestar zvuči mnogo loše. Zatim, taj eksperiment se već pokazao kao pogrečan- neće ljudi to ponovo. Mora nešto drugo.

Nisam isključila "dirigenta" i u tome bi se, pored još noviteta, razlikovale nove demonstracije.

Neće ovi sami otići; oni moraju biti svrgnuti, a onda da odgovaraju; bez toga, ništa....

Znači da čekamo nove vukove, čede, batiće... a možemo sami.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jun 16, 2010 12:19 am

"Avramova"
Nije ni čudo kakvo je vreme prethodilo.
Nije; ko od običnog čoveka i da očekuje da sve to razume? Mi smo sprovedeni u grešku, nije ona voljno učinjena. Manipulacija masama.

Nisam isključila "dirigenta" i u tome bi se, pored još noviteta, razlikovale nove demonstracije.
Isključi; sve naše vođe otpora zapadnom pritisku prodali smo Hagu za 30 srebrnjaka, vaš vođa iz oktobra je popio metak; misliš da će se naći budala da se opet natrći, za ovaj nezahvalni narod?

Znači da čekamo nove vukove, čede, batiće... a možemo sami.
Ne njih. Treba da shvatimo neke komplikovane mehanizme, kojima se izbor sužava na one koju umeju a neće, a ne na ove koji to ne umeju a hoće..

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Avg 29, 2010 10:55 am

Fristajlo :: Ne njih. Treba da shvatimo neke komplikovane mehanizme, kojima se izbor sužava na one koju umeju a neće, a ne na ove koji to ne umeju a hoće..

Ma ni ti mehanizmi nisu toliko kmplikovani koliko su komplikovani oni koji ne umeju a hoće, a još komplikovani oni koji umeju a neće. Zbog čega neće?

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Avg 29, 2010 3:04 pm

Avramova :: Zbog čega neće?
Već sam ti odgovorio, u prethodnom postu...

sve naše vođe otpora zapadnom pritisku prodali smo Hagu za 30
srebrnjaka, vaš vođa iz oktobra je popio metak; misliš da će se naći
budala da se opet natrći, za ovaj nezahvalni narod?

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Ned Avg 29, 2010 3:23 pm

Pravo samo pravo...

lucija
Član
Član

Broj poruka : 5384

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Avg 29, 2010 4:51 pm

Ja svarno ne vidim za koga bih glasao na narednim izborima...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Avg 29, 2010 5:36 pm

digitalmandrak ::Ja svarno ne vidim za koga bih glasao na narednim izborima...
Ni za koga; izborima, ovakvima kako se obavljaju, i zakonski se oduzima legitimitet kada ne izađe 3/4 glasača. To mnogo ljudi ne zna.
U tom slučaju, svi kandidati se brišu, i moraju da se ponude novi. Pokušaću da nađem to negde i da postavim...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Ned Sep 26, 2010 8:35 pm

Nema Srbija odnosno politička elita u Srbiji kompas,a kao i gde ide nemoguće je predvidjeti.

Poslednji put izmenio widowerprince dana Pon Okt 11, 2010 1:53 am, izmenio ukupno 3 puta

Prince
Član
Član

Broj poruka : 5432
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Sep 26, 2010 8:40 pm

Tako moraju je okarkterisati da bi opravdali zlodjela i agresorsku politiku koju provode nad srpskim narodom i Srbijom.
E, ali zgodnije je za sve okriviti Miloševića...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:02 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh