Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Arabeska
Juče u 9:29 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 9:22 pm od Poli

» Eksterijer
Juče u 9:03 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 8:56 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 8:54 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 8:50 pm od Poli

» Origami
Juče u 8:45 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 8:44 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 8:43 pm od Poli

» Kolaz
Juče u 8:31 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 8:21 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:47 pm od Brave Heart

» Koji internet radio slusate?
Juče u 7:17 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Perfekcionizam

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Perfekcionizam

Počalji od Prepoznatljiva taj Ned Apr 25, 2010 6:32 pm

Perfekcionizam - zdrava ili nezdrava težnja ka
visokom postignuću

Prema Alfredu Adleru, težnja za savršenstvom je ono što daje smisao životu i motiv koji je u krajnjoj liniji, u pozadini svih ljudskih aktivnosti. Ovakva težnja je zdrava sve dok pojedinac prilikom ostvarivanja sopstvenih potencijala uvažava interese ostalih članova društvene zajednice, a negativne konotacije poprima ukoliko se
teži dominaciji nad drugima. Za Abrahama Maslova (jednog nd utemeljivača humanističke psihologije) sklonost perfekciji je prevashodno odlika zdrave ličnosti, o kojoj se govori u sklopu nagonske potrebe ljudi za samoostvarenjem, tj. za aktualizacijom sopstvenih potencijala.

Da li ste perfekcionista i u kojim situacijama?

Prepoznatljiva
Član
Član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Perfekcionizam

Počalji od drdoktor taj Ned Apr 25, 2010 6:41 pm

Lepo je to sto su njih dvojica rekla, ali takodje si trebala spomenuti i drugu stranu disfunkcionalni perfekcionizam, koji se javlja kada osoba postavi nerealno visoke ciljeve, na osnovu nerealnog sagledavanja svojih sposobnosti itd.

drdoktor
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prepoznatljiva taj Ned Apr 25, 2010 6:45 pm

Da li su perfekcionisti zaista srećni? I kad uspeju da ostvare postavljene ciljeve, da li misle da su mogli još bolje?
A koliko je bolan njihov neuspeh?
Od silne želje da uspeju,to postaje njihova opsesija, toliko su okupirani njome da ne priznaju sebi da neće to moći dostići. A onda se desi katastrofa, veliki neuspeh.
Mislim da boli više nego nas prosečnih ljudi koji težimo da pokažemo najbolje što umemo, da se ostvarimo kroz svoj rad i trud. I kad ne uspemo, nećemo sebe prekoravati u tolikoj meri koliko oni to sebi čine.

Prepoznatljiva
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prepoznatljiva taj Ned Apr 25, 2010 6:51 pm

drdoktor ::drugu stranu disfunkcionalni perfekcionizam, koji se javlja kada osoba postavi nerealno visoke ciljeve, na osnovu nerealnog sagledavanja svojih sposobnosti itd.

Jel to znači da osoba postavlja sve veće i veće zahteve i ciljeve, da nikada nije zadovoljna dostignutim? Da joj to prelazi u opsesiju? Da joj postignuti cilj ne donosi zadovoljstvo?

Prepoznatljiva
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Ned Apr 25, 2010 6:54 pm

Razlikujem teznju ka usavrsavanju od teznje ka savrsenstvu.

Postoje istrazivanja koja su dokazala da u rukovodjenju, ili biti menadzer, perfekcionizam je najnepozeljnija osobina.

Takodje i to znaci pored onoga sto sam naveo kao primer.

drdoktor
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prepoznatljiva taj Ned Apr 25, 2010 7:06 pm

Kad su se u detetu pojavile prve sumnje u njegove realne sposobnosti, pomogla sam mu da vrati samopouzdanje.
Kad je uvideo da je u mnogo čemu *prvi* i *najbolji* i kada je zbog svojih malih greški bio zabrinut, morala sam ga podržati da će se dešavati i neuspesi, ali da se zbog njih ne treba puno brinuti.
Nije lako biti roditelj.
Valja pored zdravog tela negovati i zdrave ambicije.

Prepoznatljiva
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Ned Apr 25, 2010 7:17 pm

Prepoznatljiva ::Kad su se u detetu pojavile prve sumnje u njegove realne sposobnosti, pomogla sam mu da vrati samopouzdanje.
Kad je uvideo da je u mnogo čemu *prvi* i *najbolji* i kada je zbog svojih malih greški bio zabrinut, morala sam ga podržati da će se dešavati i neuspesi, ali da se zbog njih ne treba puno brinuti.
Nije lako biti roditelj.
Valja pored zdravog tela negovati i zdrave ambicije.

Lijepo si ovo napisala . I u pravu si . Ispravan postupak roditelja . I upravo kao što je drdoktor rekao ( napisao ) , važno je težiti ka usavršavanju a nikako ka savršenstvu jer to je tada nerazumno i krivo .
Osobno se u radu sa djecom susrećem sa roditeljima perfekcionistima , a to je za djecu veliko opterećenje ... I ono što dobro učine , roditelji su nezadovoljni i teže ka višemu i onim što zapravo nije u skladu sa djetetovim realnim sposobnostima ... A djeca doživjavaju blokadu i stres ...
Kada se postave nerealni ciljevi , perfekcionizam je zaista nezdrav , jer je popraćen nervozom i prerasta u opsesiju ... Perfekcionizam nije samo u poslu nepoželjna osobina , već u svim segmentima ljudskoga reagiranja na vlastiti odnos sa okolinom .

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ellen taj Pet Apr 30, 2010 7:09 pm

Perfekcionista sam u mnogim stvarima.Znaci gledam da sve sto radim zaista ili ga uradim onako kako treba ili ga uopste i ne radim.S tim perfekcionizmom licno nemam neki problem ja kao ja,ali gledam da to jako smara i gusi moju okolinu.Kazu da su takvi ljudi jako teski u bilo kom smislu,i da imaju problema s njima.Gore je neko postavi jedno pitanje da li su ti ljudi srecni?Jesu kako da nisu...ali najveci problem je upravo taj da sta god da urade uvek misle da mogu jos bolje.To je malo veci teret koji se nosi sa sobom.

ellen
Član
Član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djavolica taj Pon Dec 23, 2013 12:19 am

Uvijek i svuda.
Ponekad je to super, a ponekad me izluduje.

Al sta cu, na kraju se to uvijek pokaze kao
super stvar.. te na poslu, te u skoli, te kuci..

Bar bude sve onako kako treba, ne odustajem
dok nije..   

djavolica
Član
Član

Broj poruka : 3333
Datum upisa : 17.08.2013
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Pon Dec 23, 2013 12:23 am

Nazalost nisam takav.Vise sam slican drugom slucaju visoki ciljevi a ne previse sredstva za njih da se postignu..

Dionis
Član
Član

Broj poruka : 1171
Datum upisa : 02.08.2012
Godina : 24

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Komsinica taj Pon Dec 23, 2013 3:52 pm

Imam visok standard za samu sebe. Proces dostizanja je haos;) Naravno, treba imati dovoljno samopuzdanja, pa sagledati i nedostizne limite;)

Komsinica
Banovan

Broj poruka : 878
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:51 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu