Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:16 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Danas u 6:08 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Danas u 5:49 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Danas u 5:13 pm od Brave Heart

» Bosanski lonac....
Danas u 4:55 pm od Svarog

» Phantasy Photos
Danas u 4:51 pm od Poli

» Zvornik
Danas u 4:44 pm od Svarog

» Arabeska
Danas u 4:44 pm od Poli

» Crtež
Danas u 4:39 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Danas u 4:33 pm od Poli

» Kupres
Danas u 4:30 pm od Svarog

» Istine i zablude: Vukovar
Danas u 4:21 pm od Svarog

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Psiholog online

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Psiholog online

Počalji od KirJanja taj Čet Apr 22, 2010 12:53 pm

Da li ste postavljali pitanje online psihologu? Ja jesam, pre manje od 1 minut.

KirJanja
Član
Član

Broj poruka : 1595
Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Psiholog online

Počalji od BG_HIGHLANDER taj Čet Apr 22, 2010 1:38 pm

I? Hoce l' da te vezuju ili sta ??
A sta si ih pitala ?Smile

BG_HIGHLANDER
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anhelito taj Čet Apr 22, 2010 11:02 pm

Ne znam ni da ima online psiholog...ali zato jesam uzivo postavila i svasta otkrila :twisted:

Anhelito
Član
Član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 24, 2010 8:30 pm

Dobila sam odgovor, i zanimljivo je, u svakom slučaju odgovor je bacio novo svetlo na moje pitanje.

Lucidno sanjanje

Postoji problem dok spavam. Ovo mi se događalo više od 2 puta. Ja sanjam, kao i uvek svesna sam da sanjam, i baš pre sat vremena, dok sam spavala, san mi se prekinuo i ja sam prvo u snu, u toj prostoriji koju sam sanjala, čula glasove u hodniku, vrata koja škripe, a onda sam to isto čula i u svom stanu. Vrata koje sa otvaraju, nekog kako ulazi, i sad nastupa ono najbitnije: ta osoba ulazi u moju sobu, nadnosi se nada mnom, a ja se istog trenutka savijam u telu da se odmaknem od nje, paralizovana sam, želim da se pokrenem ali ne mogu, i ne mogu oči da otvorim koliko god da se trudim. A opet kao da su mi oči polu otvorene i vidim mutnu figuru, mušku, u crvenoj majici. Tako je bilo ovaj put kad sam sanjala. Najviše me plaši to što ne mogu da otvorim oči, u polu snu sam (i kad to kažem mislim na to da sanjam ali sam svesna da spavam i sanjam) i želim da otvorim oči, ali NE MOGU. Mozak mi radi, razmišljam, ali telo me ne sluša. Paralizovana sam i iz sve snage se trudim da otvorim oči ali ne uspevam. I dok je ta figura nad mojom glavom i pilji u mene, čujem sebe kako pitam: "ko je to? ko je to?". Sad nisam sigurna da li to pitanje postavljam u glavi, ili se probija kroz moja usta... Zatim ta osoba odlazi i moje telo se polako opušta i uspevam da otvorim oči. Onda sa strahom pogledam po sobi, provirim kroz odškrinuta vrata (koja sam ja ostavila odškrinuta), polako uđem u dnevnu sobu i uverim se da nikog nema. Kao što sam napisala i ranije mi se ovo događalo, sanjam nešto, ne mogu da otvorim oči, paralizujem se i umirem od straha. I uvek je tu neka figura koja me posmatra u tom stanju i onda odlazi.

Odgovor: Negde oko trećinu života provodimo spavajući i svi sanjamo svake noći. Telo se odmara, a um oslobođen od fizičkih smetnji, kreće na putovanje svetom snova. Nesreća je u tome, što se velika većina ljudi uopšte ne seća tih iskustava, a samo je nekolicina njih sposobna biti svesna činjenice da sanja dok sanja (što je prisutno u vašem slučaju koji ste nam opisali). Mi spavamo potpuno nesvesni, gubeći pritom mnogo prilika da budemo svesni. Ovo prilično retko stanje, kada je osoba svesna da sanja te kada zna da je svet oko nje samo kreacija njenog uma i da je ona odvojena od toga - naziva se lucidnim sanjanjem. Lucidno sanjanje je moćno sredstvo za istraživanje prostora našeg uma, rešavanje problema, strahova, ispunjavanje želja. Lucidno sanjanje može nam pomoći da razumemo ove reči: "Jednom kad iskusite osećaj buđenja unutar sna, i shvatite da su vaše mogućnosti daleko veće nego što ste ikada mislili da jesu, možda možete pokušati zamisliti kako bi to tek bilo kada bi se probudili i u svakodnevnom tzv. "budnom" životu." Obično uz lucidnost ide i određeni stupanj kontrole nad tokom sna. Koliko je kontrole moguće razlikuje se od sna do sna i od sanjača do sanjača. U najmanju ruku, lucidni sanjači mogu birati kako žele reagovati na događanja sna. Na primer, umesto da pokušate izbeći neku opasnost kao što prirodno radite kada ne znate da sanjate, možete odlučiti da se suočite licem u lice sa zastrašujućim likom iz sna, znajući da vam to ne može štetiti (mutna, muška figura u crvenoj majici iz vašeg sna). Lucidno sanjanje je normalno sanjanje. Tokom lucidnog sanjanja mozak i telo su u istom fiziološkom stanju kao i u najobičnijem ne-lucidnom sanjanju, to jest, u REM-spavanju. Lucidni snovi, osim što vam pomažu da vodite snove u zadovoljavajućem smeru, uživate fantastične pustolovine i prevladate noćne more, mogu biti i dragocena oruđa za uspeh u vašem budnom životu.

KirJanja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BG_HIGHLANDER taj Sub Apr 24, 2010 8:39 pm

KirJanja ::Dobila sam odgovor, i zanimljivo je, u svakom slučaju odgovor je bacio novo svetlo na moje pitanje.

Lucidno sanjanje

Postoji problem dok spavam. Ovo mi se događalo više od 2 puta. Ja sanjam, kao i uvek svesna sam da sanjam, i baš pre sat vremena, dok sam spavala, san mi se prekinuo i ja sam prvo u snu, u toj prostoriji koju sam sanjala, čula glasove u hodniku, vrata koja škripe, a onda sam to isto čula i u svom stanu. Vrata koje sa otvaraju, nekog kako ulazi, i sad nastupa ono najbitnije: ta osoba ulazi u moju sobu, nadnosi se nada mnom, a ja se istog trenutka savijam u telu da se odmaknem od nje, paralizovana sam, želim da se pokrenem ali ne mogu, i ne mogu oči da otvorim koliko god da se trudim. A opet kao da su mi oči polu otvorene i vidim mutnu figuru, mušku, u crvenoj majici. Tako je bilo ovaj put kad sam sanjala. Najviše me plaši to što ne mogu da otvorim oči, u polu snu sam (i kad to kažem mislim na to da sanjam ali sam svesna da spavam i sanjam) i želim da otvorim oči, ali NE MOGU. Mozak mi radi, razmišljam, ali telo me ne sluša. Paralizovana sam i iz sve snage se trudim da otvorim oči ali ne uspevam. I dok je ta figura nad mojom glavom i pilji u mene, čujem sebe kako pitam: "ko je to? ko je to?". Sad nisam sigurna da li to pitanje postavljam u glavi, ili se probija kroz moja usta... Zatim ta osoba odlazi i moje telo se polako opušta i uspevam da otvorim oči. Onda sa strahom pogledam po sobi, provirim kroz odškrinuta vrata (koja sam ja ostavila odškrinuta), polako uđem u dnevnu sobu i uverim se da nikog nema. Kao što sam napisala i ranije mi se ovo događalo, sanjam nešto, ne mogu da otvorim oči, paralizujem se i umirem od straha. I uvek je tu neka figura koja me posmatra u tom stanju i onda odlazi.
Pih, doziveo sam i to par puta a jednom kao klinja imao sam iskustvo od kojeg se najezim i sada.
Probudim se iz dubokog sna ujutro u normalno vreme.
Sva cula ukljucena - sve cujem, osetim, razmisljam ..ali ne mogu da mrdnem! Paralizovan skroz i ne mogu oci da otvorim a tako mozda pola minuta-minut.
To je bilo jezivo i na srecu nikad se nije ponovilo.
Imao sam mozda 7-8-9 godina

BG_HIGHLANDER
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 24, 2010 8:44 pm

Jeste jezivo, u zadnje vreme dok sanjam, npr. ako sanjam da me neko steže za ruku, mene to jako boli i ruka mi utrne. I onda se borim sama sa sobom da prestane ta bol i utrnuće.
Ali zbunjuje me to što sam ja u mom tekstu stavila akcenat na paralizu tokom sna, a on meni priča o lucidnim snovima. Nisam ni znala da imam lucidne snove dok nisam pročitala odgovor. Istražiću na netu nešto više o takvim snovima...
Zanimljivo mi je ovo što kaže: Jednom kad iskusite osećaj buđenja unutar sna, i shvatite da su vaše mogućnosti daleko veće nego što ste ikada mislili da jesu, možda možete pokušati zamisliti kako bi to tek bilo kada bi se probudili i u svakodnevnom tzv. "budnom" životu. Može neko ovo malo bolje da objasni ako se razume?

KirJanja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BG_HIGHLANDER taj Sub Apr 24, 2010 8:51 pm

KirJanja ::
Zanimljivo mi je ovo što kaže: Jednom kad iskusite osećaj buđenja unutar sna, i shvatite da su vaše mogućnosti daleko veće nego što ste ikada mislili da jesu, možda možete pokušati zamisliti kako bi to tek bilo kada bi se probudili i u svakodnevnom tzv. "budnom" životu. Može neko ovo malo bolje da objasni ako se razume?
Nemam pojma ni sta je pisac 'teo da kaze.
Deluje mi kao neka paranormalno-metafizicka nebuloza.
Da nisi bila na nekim sektaskim sajtovima ? Smile
Ne bih se previse brinuo za snove ( ako se uopste radi snovima) ...kad bi za neke moje saznali ovi iz NVO-zavrsio bih u Hagu :
Nisam jednom sanjao da genocidisem americku vojsku i tako..

BG_HIGHLANDER
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 24, 2010 8:56 pm

Ja mislim da je pisac mislio na to da (negde sam pročitala, čula, ne pamtim...) ova stvarnost u kojoj smo mi, zapravo nije stvarnost. Pročitala sam da ovo naše Sunce, zapravo nije pravo Sunce, već je samo senka, klon (da se tako izrazim) realnog Sunca.
Nisam bila ni na kakvim sektaškim sajtovima. Zašto me to pitaš?

KirJanja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prepoznatljiva taj Sub Apr 24, 2010 9:00 pm

Možda je mislio da tvoju specifičnu *moć* možeš iskoristiti u svom budnom životu, da kroz snove uvežbaš nešto što ti je jako bitno a što ti baš ne ide od ruke.

Prepoznatljiva
Član
Član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 24, 2010 9:02 pm

I na to je mislio ali u recenici koju sam citirala definitivno ne misli na to. Naslucujem na sta misli, ali ne znam...

KirJanja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BG_HIGHLANDER taj Sub Apr 24, 2010 9:11 pm

I ne pitaj za detalje. Izgleda da su neki sektasi i vrbuju naivne male devojcice..

BG_HIGHLANDER
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prepoznatljiva taj Sub Apr 24, 2010 9:14 pm

Ja pre neko veče sanjala divan san, a onda se lagano iz njega probudila ne otvarajući oči i prebacila ga u realu. A onda opet zaspala.

Prepoznatljiva
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prepoznatljiva taj Sub Apr 24, 2010 9:17 pm

Možda je psiholog mislio na neku vrstu potpunog budjenja - prosvetljenja?

Prepoznatljiva
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 24, 2010 9:21 pm

Mislio je na to, ali to je debela materija, treba to podrobnije istraziti. Lucidni snovi su osnova... ko zna sta sve dalje treba?

KirJanja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Sub Apr 24, 2010 9:28 pm

U slucajevima koji ste oboje opisali psiholog ne moze pomoci,vec duhovnik.To sto osecate je prisustvo demona( meni se to desavalo),koji su svuda oko nas.Govorite u sebi Isusovu molitvu i ne plasite se...

"Gospode Isuse Hriste,sine Boziji,pomiluj me gresnog"

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 24, 2010 9:30 pm

Ha ha ha, covek kad nema nesto pametno da kaze on se sprda. Zalosno za tvoje godine. Very Happy

KirJanja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Sub Apr 24, 2010 9:31 pm

digitalmandrak ::U slucajevima koji ste oboje opisali psiholog ne moze pomoci,vec duhovnik.To sto osecate je prisustvo demona( meni se to desavalo),koji su svuda oko nas.Govorite u sebi Isusovu molitvu i ne plasite se...

"Gospode Isuse Hriste,sine Boziji,pomiluj me gresnog"

Slažem se, upravo to je u pitanju. A i bavljenje astrologijom je đavolja rabota, bar tako stoji u Bibliji...
Molitva, molitva i samo molitva!

cat09
Član
Član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prepoznatljiva taj Sub Apr 24, 2010 9:33 pm

Možda Janjo ima uticaja tvoja zainteresovanost za astrologiju, traženje veza i posledica sklopa svih tih zvezdica, planetica i kućica u nekom odredjenom trenutku.?

Prepoznatljiva
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Sub Apr 24, 2010 9:43 pm

Ha ha ha, covek kad nema nesto pametno da kaze on se sprda. Zalosno za
tvoje godine. Very Happy

Uopste se ne sprdam,Janjo.I ja sam doziveo slicno iskustvo,jedno vreme mi se desavalo skoro svake noci...Demoni su sasvim realna stvar,u manastir Prohor Pcinjski su doveli devojku koja je bila djavoimana,muku su Otac Jovan i Otac Partenije imali dok ga nisu isterali.Ne mozes da zamislis kakvi su zvuci i glasovi izlazili iz te devojke.I sad mi se kosa dize na glavi kad se toga setim...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RINGE taj Sub Apr 24, 2010 9:55 pm

Janjo ljubavi

Covek poseduje vise nivoa svesti koje se retko kada preplicu. Vecini ljudi se preplicu nesvesno dok je jako mali broj onih koji mogu svesno setati izmedju razlicitih nivoa svesti. To se kao i sve drugo vezba, a potreban je i talenat (psihofizicka sklonost) dzabe da nekome ko nije nikad tako nesto iskusio uopste pokusas da objasnis sta se desava, samo ce te nazvati antihristom, antimuhamedom, antistagod.

Ono sto se tebi desava je upravo to preplitanje svesti, tvoje postojanje nije jednodimenzionalno vec si uporedo na vise mesta. Tvoj psiholog je to naveo "licidni snovi" ime zaista nije bitno i istrazuj pojavu na ne tu specificnu rec. Zasto se to preklapanje svesti desava tokom sna? zato sto je tada mozdana aktivnost na nizim nivoima, nizim hercima, sto omogucuje da se desi da se stvarnosti poklope. Tokom meditacije, astralne projekcije upravo se mozdana aktivnost na silu smanjuje na nize talase kako bi uopste mogao da prebacis sa jednog nivoa na drugi.

Ono sto je moguce je da se neko "ta muska figura" namerno "kaci" na tebe u toj drugoj svesti. Tamo jezik kao nacin komunikacije nije primaran, tako da pitanjem "ko je to" i "sta zelis" nista neces dobiti za odgovor. Probaj da shvatis sta ti porucuje i sta ima da ti kaze i probaj da ga pitas sta zeli samo mislima, koncetracijom na to sto zelis da ga pitas. Obavezno takav san cim se probudis zapisi, do najsitnijih detalja i analiziraj ga.

Imas li zujanje u usima tokom noci ili kad se probudis? osecas li da te neko "programira" da ti se svest menja nasilno, da se iznenada interesujes za stvari za koje pre nisi i nemas ideju odkle je doslo to interesovanje?
Da li cesto sanjas kako u snu propadas kroz nivoe? da padas u rupu, bezdan, skocis odnekle i nikako da dodirnes tlo?

RINGE
Član
Član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 31

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Sub Apr 24, 2010 10:03 pm

Uopste nisam imao nameru da Janji lepim bilo kakve etikete,ako se ono sa antihristom na mene odnosilo.Samo sam prepoznao neke slicnosti sa mojim i njenim slucajem.Meni je zaista pomaze Isusova Molitva...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 24, 2010 10:16 pm

Hvala digi, sad te razumem. Obicno mislim da se ljudi sprdaju kada pominju Isusa.
RINGE, ovako... ja sam vec duze vreme svesna dok sanjam, ali u zadnje vreme mi je to znatno pojacano. Sve ovo zadnje što si naveo, zujanje programiranje - NE. Snovi su mi izuzetno živi, osećanja su mi pojačana, i sve vreme sam svesna da sanjam i mogu, kao što je psiholog rekao, da odlučujem šta želim da uradim, a da znam da neću biti povređena. Ali onda nastupa i veliki strah, kada se paralizujem i kada je ta figura iznad moje glave, a ja se osećam kao da sam između dva sveta zaglavljena... Mnogo je uzbudljivo u tim snovima, ali i ja sam mnogo opreznija, i mnogo se dvoumim šta da uradim zato što imam taj izbor. Trenutno nisam baš najbolje skoncentrisana, tako da ne mogu sve da opišem do detalja.
A ti meni kažeš da mu ja pitanje postavim mislima, a ne mogu jer osećam veliki strah, plašim se da može nešto loše da mi uradi. Mada zadnji put sam osećala malo manji strah i nisam cela utrnula...

KirJanja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pjer taj Sub Apr 24, 2010 10:23 pm

Isterajte zlo iz zena.....uterajte dobro

pjer
Član
Član

Broj poruka : 3838
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BG_HIGHLANDER taj Sub Apr 24, 2010 10:50 pm

pjer ::Isterajte zlo iz zena.....uterajte dobro
Vala ovo je najbolje receno na ovoj temi.
Jedan dobar istovar-utovar pa ce doci pameti.
Kakvi duhovi, astrologija...shokiran sam :albino:

BG_HIGHLANDER
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 24, 2010 10:53 pm

Spirtualno. Ključna reč za Ribe, Neptuna, višu notu Merkura, planetu genijalnosti.

KirJanja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:08 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh