Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Džudi i njeno pisanije

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

14112017

Počalji 

Džudi i njeno pisanije

INVESTITOR

Boško je odrastao u bogatoj, imućnoj porodici. Otac mu je radio u Švajcarskoj, a majka kao profesor muzičkog u jednoj srednjoj školi.

Boško je imao gomilu igračaka, ali najviše je voleo da se igra sa lego kockicama koje je imao u velikim količinama. Zidao je sa njima kuće, zgrade, dvorce.

Ljubav prema građevinarstvu nastavila se i kada je odrastao. Upisao je i u roku završio arhitekturu.

Zahvaljujući znanju ali i očevim vezama brzo je našao posao u jednoj građevinskoj firmi.

Brzo je i napredovao i postao zamenik generalnog direktora.

U to vreme se oženio i dobio dvoje dece. Bio je srećan što ima dobar posao i što ima dobru porodicu.

Otac se vratio iz Švajcarske one godine kada je Boškova firma propala. Boško je, ponovo zahvaljujući očevim vezama, za male pare kupio firmu i postao njen gazda.

Par meseci kasnije sagradio je prvu zgradu. Postao je investitor. Prvi novac za zgradu, dobio je, naravno, od oca.

Zatim su se ređale druge zgrade, i Boško je bio sve bogatiji.

Deca su rasla a sa njima i njihovi prohtevi. I žena je navikla da živi na visokoj nozi, baš kao i on.

I sve je bilo dobro dok nije nastupila ekonomska kriza. Boško je povukao dva, tri loša poteza i novac je počeo da nestaje. Nije više mogao da zida, a i otac je iscrpeo sve svoje rezerve para.

Čim je bankrotirao žena ga je sa decom ostavila.

Propio se. Psihički propao.

Roditelji su od brige i tuge umrli.

Danas Boško sedi u svojoj kući, pije i…od lego kockica svoje dece pravi kuće, zgrade, dvorce.
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 103
Datum upisa : 28.12.2015
Godina : 45

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Džudi i njeno pisanije :: Komentari

Počalji taj Uto Nov 14, 2017 9:55 pm od laza

Zanima me tvoje misljenje,verujem da si ovo pisala sa razlogom,prica je interesantno sazeta i daje mogucnost da se o njoj razmisli.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 14, 2017 11:27 pm od Džudi

Lazo, priča je fikcija, ali postoji delić istine u njoj. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 15, 2017 1:07 am od laza

Ne sumnjam,niti mi je to na umu,prica je odlicna ali je kao otvorena tegla meda a ti imas kasicicu i spremna si.
Ziveti san,ostvariti ga,uzivati u njemu a on prerasta u nocnu moru.Kako se probuditi,kada se probuditi,trebamo li odustati od snova,koliko je ovde pitanja bez da se u to mesa svakodnevica,nasa stvarnost,realnost.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 15, 2017 1:10 am od Džudi

Nikada ne treba da odustanemo od snova. Nikada.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 15, 2017 11:41 pm od Mesrine

Boško je totalno promašio temu, kad je život u pitanju. Od silne želje za "uspehom", nije čak ni primetio šta je doveo u kuću, decu da mu rađa. U stilu današnjeg življenja, ekvivalent  "starleta", ili ti drolja po narodnosrpski.  
Ako ništa drugo, barem, nije zidao BgH2O. Tek bi se tu sjeb`o, jer bi mu život načisto potonuo.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 15, 2017 11:55 pm od Sky

Mesrine ::Boško je totalno promašio temu, kad je život u pitanju. Od silne želje za "uspehom", nije čak ni primetio šta je doveo u kuću, decu da mu rađa. U stilu današnjeg življenja, ekvivalent  "starleta", ili ti drolja po narodnosrpski.  
Ako ništa drugo, barem, nije zidao BgH2O. Tek bi se tu sjeb`o, jer bi mu život načisto potonuo.

Ne bih ovde ništa dodavala .... Isto sam pomislila.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 16, 2017 12:02 am od Mesrine

Zamoljavaju se razne žene, tipa Sky, da ne citiraju tuđe dubokoumne misli, jer su toj intelektualna svojina, pa sporadi toga, nek` se izražavaju svojim rečima. Hvala. affraid

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 16, 2017 12:08 am od Sky

Mrzi me da pišem isto što i ti, samo da promenim tok rečenice, a ustvari dođe na isto.

Što bi reklo jedno dete kad je počelo da jede palačinku viljuškom i nožem, pa se umorilo i uzelo palačinku u ruke i krenulo da jede ko sav normalan svet:
"Ovako je lakše ! "

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 16, 2017 12:47 am od PatakPrvi

Hm... Question
Jbga Dzudi , sve sto se javno izlozi , podlozno je kritici .
O da..svacijoj .
Ova tvoja pisanija ima prodju  samo kao kratak sadrzaj , nista preko toga .
Na tragu jesi , ali valja ti to razraditi .
Ono jest , da je ubo '' danasnjicu '',  i sto se iz njega ( ovlas ) moze nazrejeti , i  cinjenica  da ce prilicno brzo nestati Srba .
Moja muskosovinisticka malenkost  ,  sasvim argumentovano razaznaje , da su Srpkinje  i ''emancipacija'' istih,  te  koje ce staviti tacku na Srbe .
Sto nikom do sad nije uspjelo , uspjece Srpkinjama .

Alal im cufta . To nije uspjelo Turcima , Austrougarima , Svabi , Jugoslaviji.i mnogim drugim....ali njima , kako stoje stvari , hoce .

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 16, 2017 1:36 am od Džudi

Imam još priča...Ide sledeća priča Smile

Aleksandra i Ivan

“ Ti ponovo ideš da se vidiš sa Ivanom?! Ti si luda i ja sa tobom ne mogu da izađem na kraj! “

“ Zašto sam luda? Ivan je moj drug, dugo ga poznajem..“

“ Ivan je silovao onu, onu, onu Sofiju, a ti tako bezbrižno sedaš u njegova kola! Budalo jedna! I ko zna šta joj je još uradio, i ko zna šta još on radi. “

“ Mama, punoletna sam. Ivan to nije uradio! Uostalom, da li bi mogla sve u lice da mu kažeš, ovako kao meni? “

“ Aleksandra, naivna si. Ma šta ja tebi pričam. Možda i spavaš sa njim, ko zna. A on.. I šta će svet reći kad vidi s kim izlaziš?“

“ Aha. Ivan je silovao, on i krade, ubija, kriv je za sve, za to što je račun za struju visok, za poskupljenje cigareta, za stanje u zemlji, ma on je krivac. A svet..O, svete, ne budi dete, raširi ruke, dohvati planete. Baš me briga za svet. Odoh ja.“

“ Glumataš mi tu i lupaš svašta, idi, idi pa nek te siluje!“

“ Mico, šta onaj tip iz novina radi ispred naše zgrade? “

“ Koji tip iz novina? “

“ Onaj što mu je izašla slika kad su ga hapsili. Koga on to čeka? “

“ Aaaa, taj manijak. Čeka ludu Aleksandru iz prizemlja. Zatvori Zoro prozor, hladno je i ajde promešaj karte ako oćeš da otvaram tarot. Moram brzo, ubiće me Pera kad se vrati s posla i vidi da još nema večere.“

“ Ćao Saška, hajde upadaj !“

“ Ćao Ivane, kako si? Ti si opet plakao? “

“ Ma nije mi ništa stvarno, dobro sam. “

“ Gde idemo večeras? U onu istu kafanicu? “

“ Idemo u tri…ne teraj me da psujem. Tamo idemo, niko nas ne poznaje i ne može da ispira usta sa nama. “

“ Ivane, prija ovo kuvano vino. Šteta što ne možeš da probaš. Voziš a i pio si lekić. Da li si popio lekić? “

“ Jesam Saška. Šta da radim. Imao sam još jedan grozan dan. Dok sam bio u banci da dignem lovu jer sam izgubio karticu one noći, Sofija je upala u moj stan. Šou napravila. I ova ode sa malim. Ne znam gde, ali je odnela sve stvari. “

“ Ivane bre, pa ko je Sofiji otvorio vrata i odakle joj uopšte smelost da ti upada na kuću? “

“ Hoće draga moja sve da mi pokvari. Ubiću se zbog nje, veruj mi, ubiću se. “

“ Nećeš se ubiti. I vratiće se i ona i malecki. Za dve nedelje se završava raspust. Nego..moram nešto da ti kažem..“

“ Reci, da li tebe nešto muči drugarice moja? Kako da pomognem? “

“ Krempita ti je namestio igru. On i šampita. “

“ Bože, kakve si nadimke dala starijim ljudima. Kakvu bre igru, odakle ti to? “

“ Moram tako da ih zovem, kad toliko jedu krempite i šampite. Haha, i ne kriju neke stvari, znaš na koje mislim. Nego..Krempita mi je rekao, kao u poverenju. Nisi hteo da glasaš za one odluke. Odložili su to. Čekaju nekog drugog da dođe. Sofijin ujak im je dobar prijatelj, tako da se sve poklopilo. Tvoje trčanje za suknjama ti je došlo glave. Naleteo si im kao kec na jedanaest! Nisu već znali šta da rade sa tobom. I lady Sofija je odigrala svoju igricu..e moj ludi Ivane, ludi Ivane…“

“ Ja ću prvo ubiti njih dvojicu, pa sebe. Da li je to normalno reci mi, da se tako igraju sa nečijim životom? “

“ Nećeš ti nikoga da ubiješ, da li me čuješ? Nikoga nećeš ubiti. Jbte, pa plakala sam danima zbog tebe, hoćeš da i ja umrem za tobom? “

“ Joj Saška, muka mi je od svega. Nije mi do života, posebno sada kada je ova moja odvela dete. “

“ Molila sam te da staneš. Da ne letiš, ti..Sada ćeš da čekaš svoj trenutak. Brzo će doći.“

“ Au, tebi se nešto mota u glavi? Šta, hajde reci mi..“

“ U autu, ne ovde. Idemo, već je kasno a radim ujutru. “

“ I šta si mislila pod tim da čekam svoj trenutak? “

“ Ubiće te tvoja radoznalost Ivane. Znam od koga ćeš dobiti posao. I nećeš u zatvor. Od te Sofijine tužbe nema ništa. Ne može posle skoro pet meseci čekanja da prijavljuje silovanje. I da tek onda ode kod lekara. Glupo, zar ne? “

“ Drugarice moja, ti si genije. Ne znam ko ti je dao te pravne informacije, ali zlata vrede. “

“ Ivane, prijatelji zato služe. Da ti se nađu i u radosti i kad si u nevolji. Ti si moj prijatelj i ne mogu da dopustim da odgovaraš za nešto što nisi uradio.

“ Znam da imaš probleme zbog mene. Bože, zašto to radiš, da se nisi zaljubila? “

“ Ivane, ti znaš koga ja volim. A ti si moj prijatelj. “

“ Znaš da mi je krivo što si njega izabrala. Da si izabrala mene, ne bi se ništa od ovoga desilo. “

“ Ivane..ljubav se ne bira. Ti bi posle mene ostavio. Znam te bre dugo, predugo. “

“ Ne bih te ostavio. Ti me smiruješ, bolje od lekića. Ti znaš da ja tebe gotivim. Dugo. “

“ Znam. I ja tebe, priznajem, ali..“

“ Ali voliš njega. A on te ne zarezuje ni za suvu šljivu. Koji kreten! Šta da radimo? “

“ Ništa. Ja odoh da se istuširam i da spavam. Zvaću te da vidim gde si. Čim izađem iz kupatila. “

“ Hajde dobro Saška. Kako ti želiš. Čujemo se, čuvaj se. “

Saška se dugo prevrtala te noći po krevetu. Zvala je Ivana. Šaputao joj je Preverove stihove. Raspilavila se zbog njih. Plakala je posle razgovora sa njim. Čovek sa kojim je bila u vezi nijednom je nije zvao ni tog, a ni prethodnih dana. Vezi je došao kraj. A Ivan? Zašto joj je rekao da je gotivi? Da li je voli već dugo? Zašto bi bio onda u šemi sa Sofijom zbog koje ima milion problema? Ili..ili sam ja pogrešila..pričala je Saška sama sa sobom. Dugo traje ta hemija između nas. I pre nego što je dobio sina..

Zatim se pitala, kakvi su to ljudi koji mogu drugima, zbog vlasti i novca da unište život? Da igraju igrice sa živim ljudima?

Planeta mora da se raspadne i da sve nestane. Možda je to jedini način da se ubije zlo. Zlo u ljudima.

Podeli ovo:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 16, 2017 3:50 am od Davidova

Džudi ::Nikada ne treba da odustanemo od snova. Nikada.
Ko odustane od snova odustao je od života, i mislim da je malo takvih samo što snove nazivaju drugačijim imenom.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 21, 2017 1:05 am od Džudi

DRUGARICA

Sanja je bila devojka prosečnog izgleda. Nije jurila modu, nije želela da bude u trendu. Ljubazna i fina retko je pokazivala da je na nešto ili na nekoga ljuta.

Radila je u velikoj firmi i bila je omiljena, kako među zaposlenima, tako i među šefovima. Nije odbijala nijedan posao i nije joj bilo teško da ostaje prekovremeno, po potrebi.

Na prvi pogled, bila je zadovoljna životom koji živi. Ipak, u dubini duše, još uvek je patila zbog propale emotivne veze. Imala je još jedan problem. Sve njene drugarice su bile udate, ili su bile pred brakom. Sanja nije imala najbolju drugaricu. Imala je ona drugove, ali oni ipak nisu mogli da zamene drugaricu.

Draganu je upoznala na koktelu koji je priređivala njena firma. Visoka, krupna plavuša, doterana, došla je na koktel sa jednim poznanikom.

I, kada je poznanik na trenutak ostavio samu, Dragana se osvrtala po sali. Tada je ugledala Sanju koja je sa jednom starijom koleginicom sedela u separeu.

Prišla je separeu, predstavila se, i Sanja joj je ponudila da sedne i popije nešto, da ne stoji sama.

Posle te večeri, Sanja i Dragana su dva, tri puta izašle u grad na piće, a onda je Dragana jednog popodneva došla kod Sanje kući, na kafu.

Tako su počele svoje druženje.

Sanja, naivna po prirodi, nije se obazirala na upozorenja koja su joj upućivali zajednički prijatelji. “ Kloni se te devojke, ruši tvoj ugled! „.

Dragana je sve činila kako bi stekla naklonost Sanjine porodice i prijatelja. Tešila je Sanju kada joj je bilo teško. Donosila joj čokoladu na posao, plaćala je taksi zbog koga se Sanja stalno bunila. Imala je dovoljno novca za taksi, ali Dragana nije želela da ga prihvati.

Postale su nerazdvojne drugarice. Sanja je bila rado viđena gošća u Draganinoj kući, mada je dolazila retko. Više vremena su provodile kod Sanje, onda kada nisu izlazile u grad.

Dragana je često pričala o svom poslu. Nije bila zadovoljna platom. Nije se slagala sa šefovicom. Sanja je, bez mnogo razmišljanja odlučila da joj pomogne.

Tako je i Dragana postala njena koleginica.

Sanja je, zahvaljujući poslu koji je obavljala dolazila u kontakt sa mnogim poznatim ličnostima, od estrade do politike. Dragana je imala ogromnu želju da upozna neke ljude sa kojima je Sanja i privatno kontaktirala.

Naravno, Sanja je upoznala Draganu sa tim poznanicima. Za razliku od Dragane, posmatrala ih je kao obične ljude, nije na njih gledala kao na nedodirljive zvezde.

Vreme je prolazilo. Sanja je, pod Draganinim pritiskom, morala da je upozna sa svakom svojom simpatijom.

Dragana se promenila. Sve češće je bila drska i nervozna, nemarna u poslu. Sanja je nekoliko puta pokušala da je smiri i ukaže joj na greške, a za uzvrat dobijala je verbalne šamare od Dragane.

Dragana je počela da se viđa sa Sanjinim prijateljima i poznanicima. Čak i sa šefovima.

Sticajem okolnosti, Sanja je promenila sektor. Na novom radnom mestu se odlično snašla kada su u pitanju klijenti i posao. Međutim, imala je ogroman problem sa šefom i sa zaposlenima u tom sektoru. Nisu je prihvatili.

U početku, Sanji to nije smetalo jer se družila sa kolegama iz drugih sektora.

Kako je vreme prolazilo, na poslu je imala sve više problema.

Dragana je prilikom susreta nije tešila. Samo je pričala o sebi, svojim problemima ali i svojim uspesima, novim ljubavima, poznanstvima, izlascima.

Sve ređe se viđala sa Sanjom.

Jednog dana, Sanja je slučajno čula razgovor nekih kolega. Pričali su o njoj. O njenom privatnom životu i problemima koji su je snašli na poslu. Smejali su se.

Neke stvari iz privatnog života pričala je samo Dragani, a njoj je poverila i to davno neke detalje vezane za posao.

Slušala je tog dana kako je nesposobna, ružna, dosadna, odbojna, pakosna…Uvrede su se ređale jedna za drugom.

Sanja je izašla iz firme, otišla kod lekara i uzela bolovanje.

Dugo je plakala tih dana. Dragana joj se nije javljala, a ni ona nije zvala nju.

Setila se svih upozorenja koja je ignorisala.

Dragana joj nije drugarica. Samo je iskoristila zarad svojih ciljeva.

Posle bolovanja Sanja je promenila firmu. Na ispraćaj iz firme došle su njene stare kolege koje nisu verovale u tračeve i koje su Sanju dugo poznavale.

Dragana i dalje radi u firmi u kojoj je dobila posao preko Sanje. Druži se sa ljudima sa kojima je Sanja upoznala.

Dugo nije zvala Sanju, niti je išla kod nje. Više joj nije bila potrebna.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji Juče u 10:19 pm od Davidova

U ovoj priči najmanje osuđujem Draganu a najviše ljude koji su joj poverovali. Sanji se nema šta zameriti, verujem da mirno spava. 
Pouka: prijateljstvo se ne stiče ni tako brzo, ni tako lako.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji Juče u 11:23 pm od Džudi

Ova priča o drugarici je istinita. Malo je dodato fikcije, imena promenjena, ali to je TO..Zapravo su dve drugarice u pitanju Smile potpuno iste iako se međusobno ne poznaju.

I radnja je ubrzana, trajalo je to dugo godina...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji Danas u 12:02 am od Davidova

Toliko toga se dešava da i izmišljena priča može u velikom procentu ličiti na stvarnu. 

Bude i toga, dugogodišnje prijateljstvo koje to zapravo i nije bilo. Slično je i u braku. Ako supružnici prestanu biti prijatelji a ostanu u braku, šta je to do dvoličnost, blago rečeno. Nije greh biti u braku kada prestanu strasti ali ne i ljubav koja podrazumeva bezrezrvno prijateljstvo.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji Danas u 1:30 am od Džudi

Sa bloga "Noćna šaputanja"...mog prvog bloga..

TRAUMA

01.05. 23.11.2017.

Seti se KBT. Seti se. “ Mogu da padnem i povredim koleno, i to će me jako boleti, ali ja ću preživeti.“ Rečenica se piše 100 puta, hemijskom olovkom u svesci.

Danas je već 23.11.2017. Prošlo je 12 godina i treba da zaboraviš.

Zašto ne zaboravljaš, zašto pamtiš TRAUMU?

Noć između 21-22.11.2005. 00.05.00

Istuširana, isfenirana, spremaš se da legneš i pročitaš koju stranicu knjige pre spavanja. Ujutru radiš. U 00.03 setiš se da si nešto nekome obećala da završiš. Dolaziš u sobu, do regala, uzimaš fasciklu..00.05. grč u kolenu, luksacija patele desne, narodski rečeno, izleće ti čašica kolena, padaš.

Vrištiš! Cela te zgrada čuje. Pala si između regala i kreveta. Koleno je deformisano.

Mama uleće u sobu, hvata se za glavu. Izlazi nakon 5 minuta jer ne možete da vratite patelu ni ona ni ti.

Usta su ti modra, puls ubrzan. Vrištiš.

Dolazi komšija. Podiže te na krevet. Pokušava da vrati koleno u normalno stanje.

Agonija traje do 00.45.

U 00.45. patela je na mestu. Komšija drhti. Drhtiš i ti. Ćutite.

Boja se vraća na lice, na usne. Puls se smiruje.

U jedan noću piješ kafu sa komšijom i mamom. Ona ti daje neki Bensedin, od 5 ili 10mg. Prvi put u životu piješ lek za smirenje.

Bensedin te ne uspavljuje. Bol u kolenu je jak. Čuješ kako se gasi svetlo u trpezariji, kako se vrata zaključavaju, kako se gasi svetlo u susednoj sobi.

Ne spavaš. Prvi put u životu kreću flachback fenomeni…povrede iz 1984, iz 1989, 1990, 1994…i tako do 2005. do ove noći. Vidiš sebe kao devojčicu, zatim kao tinejdžerku, kao zaposlenu ženu 2000. u iznajmljenom stanu..vidiš sve padove, čuješ vriske, kukanje, osećaš bol…

Sledećeg jutra dobijaš gips. Po ko zna koji put. Koleno boli. 21 dan gipsa, kao i obično, zatim fizikalna. Bolovanje.

Noć ti postaje neprijatelj. U glavi se vrte košmari. TRAUMA živi, hrani se tvojom psihom.

Sledeće godine u septembru ili oktobru saznaješ da imaš PTSP. Preko recepta kupuješ pilulice i dobijaš jednom ili u dve nedelje kognitivno-bihevorijalnu psihoterapiju. KBT.

TRAUMA je jača od lekića, od KBT. Jača od tebe.

TRAUMA se ponavlja 2007, 2009, 2012, 2014, 2016, ponavlja se i ove 2017. godine.

Živiš sa njom od 1984.

ŽIVIŠ!

Vreme današnje. 01.30.

Nisi se ubila. Znaš da je desna patela sada ok. Flach backovi i TRAUMA se sada okreću levom kolenu i levoj pateli.

I dalje slabo spavaš. Boriš se kao lav protiv TRAUME. KBT sama radiš. Hodaš polako. Svaki pokret kontrolišeš.

A STRAH te ne napušta. Zašto?

Da li je pravi lek još jedna operacija? Da li ćeš se tada smiriti?

Ili će te TRAUMA zauvek pratiti?

Ne znaš. Ove noći i ne želiš da saznaš odgovor.

“ Mogu da padnem i povredim koleno, i to će me jako boleti, ali ja ću preživeti.“ Rečenica se piše 100 puta, hemijskom olovkom u svesci.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji Danas u 1:58 am od Davidova

Džudi ::Zašto ne zaboravljaš, zašto pamtiš TRAUMU?
Zar trauma nije nastala zbog što smo doživeli ali i zapamtili nešto što je istu izazvalo?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu