Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 42 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Depresija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Depresija

Počalji od Džudi taj Uto Nov 14, 2017 1:39 am

Prema statističkim podacima Svetske zdravstvene organizacije depresija će za koju godinu izbiti na treće mesto po broju smrtnih slučajeva, posle srčanih bolesti i kancera.

Depresija i danas ubija, a znamo malo ili nimalo o njoj.

Na početku da napomenem da nisam lekar, nisam psiholog ni psihijatar. Ja sam osoba sa one druge strane stola. Smile
Sticajem okolnosti, na žalost, o depresiji znam mnogo.

Svako od nas je ponekad rekao " Joj što sam depresivan-depresivna", " Bacaš me u depresiju" i slično.

Ta reč -depresija, olako se koristi.

Ona je ozbiljan psihički poremećaj koji se leči godinama. Neki se izvuku iz mraka depresije, neki do kraja života ostanu u tom mraku.

Svako neraspoloženje, nervoza, ravnodušnost, svaki gubitak volje koji traju duže od tri nedelje, pokazatelj su da imate problem i da treba da potražite pomoć stručnog lica.

Postoji dosta podela depresije:

Lakši oblik

Teži oblik

Postporođajna depresija

Sezonska depresija ...

Ukoliko osetite da ste neraspoloženi i bezvoljni duže od tri nedelje, tražite uput od lekara opšte prakse.

Šansa za izlečenje je veća ukoliko se na vreme reaguje. Što se duže trpi to stanje, depresija se teže i duže leči.

Ne tražite pomoć samo kod privatnih lekara. I oni u specijalizovanim ustanovama odlično rade.

Prvi razgovor sa psihijatrom traje dugo. Obično vas tada on pošalje kod psihologa kako biste odradili psiho test koji je važan za dalje lečenje.

Uz medikamente dobijate i neku od psihoterapija. Psihijatar procenjuje koja će to biti.

*

Teži oblik depresije, tzv MAJOR DEPRESIJA ukoliko se kod pacijenta pojave i znaci koji ukazuju na mogući suicid, leči se hospitalizacijom.

Sama hospitalizacija ne traje dugo, jer je cilj današnjih psihijatara da vas što pre socijalizuju i vrate u okolinu koju poznajete. Porodica, radno mesto, prijatelji..

Znaci teže depresije su

gubitak volje za obavljanjem osnovne higijene

duže ostajanje u krevetu i želja da se iz njega ne izađe

razmišljanja o smrti

Na Bekovoj skali skor kod teže depresije ide preko 26.

U nastavku o ostalim vrstama depresija.
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 103
Datum upisa : 28.12.2015
Godina : 45

Nazad na vrh Ići dole

Re: Depresija

Počalji od Džudi taj Uto Nov 14, 2017 2:33 am

Postporođajna depresija nastaje kako i samo ime kaže, posle porođaja.

U prvim danima bebinog života majci je potrebna ne samo fizička već i psihološka pomoć, od strane supruga i ostalih ukućana.

Mama postaje depresivna kada te pomoći nema, ali i kada je ima.

Postporođajnu depresiju, kao i sve vrste depresije, treba na vreme lečiti.

Ona je izlečiva i u principu, sve zavisi od karaktera osobe koja ima depresiju, brzo prolazi.

Mnoge mame u panici da neće moći da se snađu sa bebom, ili zbog nemogućnosti dojenja, postanu depresivne.

Ova vrsta depresije se leči kao i sve druge. I nije trajna.

*

Sezonska depresija je uobičajna za zimski period kada nam nedostaje sunčeve svetlosti. Ona može da bude blaga ili teža depresija.

U praksi, na osnovu iskustava mnogih ljudi, i na osnovu ličnog iskustva, traje jedan određen period.

Posebno se javlja uoči Novogodišnjih i Božićnih praznika, kada se depresivna osoba oseća jako loše.

I ova vrsta depresije leči se već započetom terapijom i prolaznog je karaktera kada je u pitanju lakši oblik depresije.

*
O svom iskustvu sa gospođom D kako je zovem, tokom dana. Smile
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Davidova taj Uto Nov 14, 2017 2:48 am

Trudim se da razumem ljude pa tako razumem i majke koje dožive postporođajnu depresiju ali ne mogu se pronaći ni u jednom promilu. 

Sećam se vremena kada sam rodila prvog sina. Sama u stanu, niko mi nije bio potreban pa čak ni prvi dolazak patronažne sestre jer sam razmišljala, ko moju bebu može bolje do okupa do mene, koja sam ga rodila. 

Najlepše reči koje sam tada doživela bile su reči mog oca koji je sa suprugom došao po mene i bebu kada sam izlazila iz porodilišta: "Eto, sada imaš svoju pravu lutku", jer sam još kao devojčica pokazivala ljubav prema deci i imala gumenu lutku. 

I kasnije, niko i nikad nije čuvao ni prvog ni drugo sina, niti mi je bila potrebna ničija podrška pa čak ni fizička pomoć. Kada mi je bio potreban auto a suprug nije bio kod kuće, koristila sam taksi. Jednostavno rečeno, uživala sam u mojoj deci i maksimalno se bavila njima, puno čitala, slušala iskustva drugih, ali uvek tražila neko moje rešenje koje je najbolje odgovaralo mojoj deci.

Neko bi rekao možda je i to dijagnoza, možda sam bila posesivna a sada sigurno znam da nisam jer ih i nisam rađala da budu sa mnom ceo život, već samo do onog trenutka koji je, pro prirodi stvari, određen. 

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Davidova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 898
Datum upisa : 18.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Sre Nov 15, 2017 1:54 am

Ljudi bi se mogli (smeli) bojat samo straha ... !
Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1957
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Nov 15, 2017 10:54 am

Bicu iskren,pomislicete surov ali takav sam,depresiju su izmislili lekari da bi se obogatili,to nije bolest,to je samo trenutna slabost poput kijavice koju izlecimo obicnim cajem a lekari bi nam dali brdo tableta sirupa,saveta.
Cuvajte se tih zamki,zivite sirom otvorenih ociju,bez straha ali obazrivo i shvatite da su problemi sastavni deo zivota,nikakva tragedija,nesto normalno sa cime se moramo suociti ciste glave a ne nadrogirani hemijom koja nas prividno smiri,ucini se da nam je super ali problem stoji i tako u nedogled.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13497
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Džudi taj Sre Nov 15, 2017 2:03 pm

Lazo, mnogo grešiš, veruj mi.
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Nov 15, 2017 2:16 pm

Džudi ::Lazo, mnogo grešiš, veruj mi.

Ne zelim da namecem misljenje,ne zelim da te ubedjujem,jedino sto mogu reci je,setices se jednoga dana sta sam kuckao ovde,sta sam hteo reci i preneti kao iskustvo.
Sve su to bolesti modernog drustva i mogu se ravnjati sa plasticnom hirurgijom,inplantima,zatezanjem koze,skidanjem masnoce ,,usisivacem, i na kraju se ispostavi,sve je stetno samo se lekari obogatili.
Deluje grubo ovo sto pisem,deluje surovo ali ja sam odavno shvatio da je zivot surov,verovatno zbog toga i ne idem kod psihologa,psihoanaliticara,psihijatara koji te slusaju a pogled im usmeren ka satu koji otkucava tvoj termin.
Cuvaj se,zamke su postavili mnogo pismeni i uceni ljudi,veliki novac je u igri i njihov interes nema veze sa tvojim zdravljem niti ih to interesuje.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Džudi taj Sre Nov 15, 2017 10:19 pm

Uh Lazo. Ja se od 2006.godine lečim od depresije, ankcioznosti, PTSP-a...Ne mogu da izjednačim običnu kijavicu sa depresijom.

Ne lečim se kod privatnog lekara već u državnoj ustanovi.

Ne mislim da je depresija bolest modernog doba, postojala je i ranije ali se zbog ogromne stigmacije ljudi koji boluju od depresije i sličnih poremećaja ćutalo o tome.

Depresija je i danas tabu tema a živimo u 21. veku.

Žao mi je zbog toga.
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Nov 15, 2017 11:28 pm

Ja se tebi izvinjavam iskreno,zelim ti da sve to brzo prebrodis,da budes nasmejana uvek,da imas veru u sebe i da budes srecna.
Drugo mi je bilo na umu kada sam pisao,imao sam licno iskustvo ali to uopste sada nije bitno,izvini jos jednom...od srca.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Sre Nov 15, 2017 11:47 pm

Depresiju treba lečiti meditacijom, sve ostale hemijske i psihološke terapije ne mogu tu ništa da urade.
To je "bolest" duha,a ne tela.

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8680
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sky taj Sre Nov 15, 2017 11:59 pm

Džudi, odgovor ili lek za tvoje stanje je u tebi samoj. Kad to shvatiš, bićeš na dobrom putu da budeš bolje..

I ne veruj puno lekarima, nema većih prevaranata od njih. Prepisuju lekove za koje uzimaju proviziju. Na žalost, farmaceutska mafija je jaka kod nas. I lekari se davno ne drže Hipokratove zakletve.
Sky
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 244
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Džudi taj Čet Nov 16, 2017 1:48 am

Borim se ja uspešno sa depresijom. Smile Ne dozvoljavam joj da pobedi.

Što se tiče meditacije, ne mogu da je radim.

A što se farmakomafije tiče, postoji, možda najviše u tim psih.krugovima, to stoji.
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Davidova taj Čet Nov 16, 2017 3:45 am

Meditacija je za Hrišćane molitva. A ne molim se samo kada mi gori pod nogama već i kada mi je lepo pa sam zahvalna Bogu što je baš tako.

Πάντα ῥεῖ
Davidova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sky taj Čet Nov 16, 2017 9:55 pm

Džudi ::Borim se ja uspešno sa depresijom. Smile  Ne dozvoljavam joj da pobedi.

Što se tiče meditacije, ne mogu da je radim.

A što se farmakomafije tiče, postoji, možda najviše u tim psih.krugovima, to stoji.

Zašto ne možeš da radiš meditaciju?

Svi lekovi koji se piju za depresiju i uopšte za oboljenja te vrste, su u stvari droga i na njih se ljudi "navuku" lako.
Sky
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Džudi taj Pet Nov 17, 2017 1:58 am

Sky, imam cerebralnu paralizu, neki kao blaži oblik. Zbog toga ne mogu da radim meditaciju, tj da meditiram.
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pet Nov 17, 2017 12:23 pm

Dzudi,bori se,pokusavaj sve,dace Bog i izacices iz te bolesti,bice sve u redu.Poslusaj i Davidovu,pomoli se,iskreno,iz srca i duse,bezrezervno,nista dusu ne cisti i ne puni srecom i pozitivnom energijom kao molitva preko koje se obracas Bogu za ozdravljenje.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Davidova taj Pet Nov 17, 2017 3:25 pm

Džudi ::Sky, imam cerebralnu paralizu, neki kao blaži oblik. Zbog toga ne mogu da radim meditaciju, tj da meditiram.

Meditacija, iako bih ja pre govorila molitva, ne zameri, može da se radi i u sedećem stavu, pa i ležećem.

Πάντα ῥεῖ
Davidova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sky taj Pet Nov 17, 2017 5:30 pm

Džudi ::Sky, imam cerebralnu paralizu, neki kao blaži oblik. Zbog toga ne mogu da radim meditaciju, tj da meditiram.

Kapiram. Za tebe je najbolje druženje sa ljudima koji imaju sličan problem kao ti, a pretpostavljam da si verovatno član nekog udruženja obolelih od cerebralne paralize. Ako nisi, učlani se što pre.
I ne samuj nikako, to ti je moj savet, iskren i od srca Smile
Sky
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Džudi taj Sub Nov 18, 2017 12:27 am

Ne samujem nimalo...a ne bih mogla da bude član udruženja obolelih od CP..Nisam ja u nekoj teškoj situaciji..

OK sam, samo sam eto otvoreno napisala da imam taj problem sa depresijom.

Što se molitve tiče, molim se svake večeri, i s vremena na vreme idem u moju obližnju crkvu.
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Davidova taj Sub Nov 18, 2017 1:32 am

Molitva je dobra za sve nas, u svako doba dana. 
A eto, ja znam da ti nikada nisi sama, osećam da su oko tebi samo oni ljudi s kojima se potpuno razumeš.

Πάντα ῥεῖ
Davidova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Džudi taj Sub Nov 18, 2017 1:37 am

U poslednje vreme je tako. Kontaktiram samo sa onima koji mi prijaju..one druge ljude sam eliminisala ili su otišli sami. Smile
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Davidova taj Sub Nov 18, 2017 1:40 am

Savršeno sprovedena mentalna higijena. I ja radim na tome, a da nije neizbežnog Saveta stanara, odavno bih se mogla pohvaliti rezultatima.

Πάντα ῥεῖ
Davidova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Džudi taj Sub Nov 18, 2017 1:45 am

Ja ne idem na sastanke Saveta stanara, moja mama je predsednik ali planira da podnese ostavku. Very Happy

Ranije sam išla i bilo mi je jako loše.
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Davidova taj Sub Nov 18, 2017 1:50 am

Moram ja jer ne mogu drugi a i ne želim da ih opterećujem. Treba zauzeti stav i pokazati zubiće nekom diletantu koji je  umislio da je na jako važnom položaju. 

A depresija, sigurno mi je neće izazvati takvi ali ne samo takvi već niko. Život traži i nešto više od nas osim lagodnosti.

Πάντα ῥεῖ
Davidova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: