Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Džudi

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ideje & Majstorije

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ideje & Majstorije

Počalji od Cipelica taj Čet Jan 12, 2017 5:36 pm

Malo kreativnosti u slobodno vreme. Fascinantno mi je koliko je različitih ideja za upotrebu različitih kućnih predmeta, sastojaka iz kuhinje, kako bismo napravili kreme, različita ulja, sapune i slične proizvode domaće radinosti. Ne znam da li je neko nešto slično isprobavao, nisam još pravila prirodne sapune, ali evo ideje, koju sam pronašla danas.

Mirišljive teglice za prirodno osveženje životnog prostora

Nije komplikovano, a sve više svežeg je u ponudi. Za mirišljave teglice su nam potrebni:
tegle od potrošene zimnice, limun, pomorandže i začini.
U vodu se dodaju željeni sastojci, pa ih u loncu zagrejemo kako bi se mirisi aktivirali i proširili po prostorijama. Sadržaj se izlije u čistu teglu i uživamo...

Da bismo postigli jači intenzitet mirisa, u vodu možemo da dodamo nekoliko kapi eteričnih ulja pomorandže, limuna, vanile... Evo nekoliko ideja.

Za prvu varijantu potrebni su voda, pomorandže i cimet.
Ko voli, može da doda i karanfilići ili malo bibera i anisa. Ova tegla biće izuzetno lepa i topla, pa će dom učiniti ugodnijim.

Druga varijanta temelji se na svežini limuna, ruzmarina i toplini vanile.
Zajedno ovi sastojci daju ugodan i svež miris. Nekoliko limuna narezanih na deblje kriške i malo ekstrakta vanile (ili još bolje prave vanile u mahuni) uz ruzmarin čine zanimljivu i ugodnu aromu. I nekoliko komadića grejpa, za one, koji vole ovo voće.

Trećom varijantom mirisa dominira đumbir.
Vatreni đumbir u kombinaciji s pomorandžom i ekstraktom badema probudiće čula.

Takođe, za ljubitelje mirisa bora, sastojci za kombinaciju mirisa su:
nekoliko grančica bora
malo narendanog muškatnog oraščića i
lovorov list.

Mirišljave tegle mogu da se čuvaju u frižideru ili kuhinjskom kredencu i da se koriste po potrebi. Njihove arome mogu da se šire kroz prostorije nekoliko dana.

Ja već vidim ove teglice kao fin mirisan i dekorativan dodatak u kuhinji, na kuhinjskim elementima i obično nižim prozorima letnjih kuhinja i verandi.

Još jedan recept za prirodni osveživač prostora (Izvor: Sensa)

U bočicu s raspršivačem ulijte pola šolje (oko 1 dl) prokuvane vode i dodajte 10 kapi eteričnog ulja eukaliptusa, osam kapi ulja nane i šest kapi ulja limuna. Miris potrošite u roku od godine dana, a pre svake upotrebe bočicu trebate promućkati.
Cipelica
Banovan
Banovan

Broj poruka : 1743
Datum upisa : 30.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu