Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Nije cudo, desava se cesto

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

10012016

Počalji 

Nije cudo, desava se cesto

Bila je moja pobozna prijateljica. Od 1999. Muz je ostavio. Australka. Majka dvoje odrasle dece. Starija cerka slavila 45. rodjendan u subotu. Sin nesto mladji. 3. divne unucadi. Materijalno su skromno. I Eni /Ana/ je bila prilicno siromasna. Doduse, ne kao oni sto su beskucnici i koji placaju gde ce da zive. Lepu kucicu ima. Placa da joj se odrzava dvoriste i sigurnost okolo. To se zove 'Retajment vilidz', pa jos za hriscane. Kucica u cvecu, alarm ako joj, ne daj Boze ustreba, stari auto...

Stalno se zalila da je nesto boli. Izgledala je kao '3 dana pred smrt'. Oblacila se tako da mi je bilo tesko gledati. Jeste cisto, ali sve bez veze i bez ikakvog smisla. Danima isti stari dzemper boje jorgovana. Sarena suknja. Sve boje koje nisu u skladu jedna sa drugom. Nije je bilo briga. Kosu vezala u rep a nije je ni rascesljala nego 'gnezdo' sakrila ispod gumice za kosu. Bas depresivna. Htela sam joj pomoci u svakom pogledu, ali nije dala.

Pretprosle godine umrla joj je sestra kojoj su roditelji ostavili svo imanje i ko zna koliko novca u banci. Ena i njena dva brata Rodni i Henri, podelili su. Ena je prvo kupila veoma skup anticki klavir. To joj je bila zelja oduvek. Nije htela da kaze koliko je platila. Posle toga odvela me na 'odmor' u Karavan park 3 dana. 120 dolara samo prenociste. Za moja primanja, previse novca. Ne bi mogla da to sebi priustim. Kupovala je i hranu, vozila me okolo malog naselja /Thyab/. Prelepo, kao iz bajke, a more blizu.

Isla je u lokalne Agencije za prodaju kuca da vidi posto su holiday houses. Neke su bile od 200-400
hilljada dolara. Njoj je to sve bilo jevtino. Nije htela da oda koliko je nasledila.

Prosle godine primecujem drasticnu promenu. Ona se ne zali da je bolesna. Hoda brzo. Vesela je. Uradila je face lift. Izgleda 15 godina mladja. Nikada se nije sminkala niti bojila kosu. Videla sam da je i to pocela. Na njoj lepa, skladna odeca, sve u skladu.

Kaze, nasla sam coveka. Pitam gde. Kaze u Crkvi /Ona je Baptist/. Pitam koliko ima godina. Kaze, oko 50. A njoj 70. Pitam, jesi li mu rekla koliko para imas u banci. Kaze, jesam. Ja je upozoravam da vodi racuna. Ona kaze, kasno je, duboko sam zaljubljena. Celo vreme prica o njemu. Kaze, on voli sto imam nova kola /on nema auto/. Sto imam dosta novca u novcaniku. Veoma je zadovoljan sa mnom. Poznajemo se vec druga godina, koliko je veliki hriscanin, nije me ni pipnuo. Ona ga vozi, kupuje hranu. Vodila ga na odmor u Tajland i ne znam gde sve jos. Nece da kaze. Kaze, on ne prica mnogo. Rodjen je u Engleskoj. Mislim da cemo se dogodine vencati. Do sada nije imao nikad girlfriend. Ja sam mu prva. On me voli. Pitam jel' ti rekao da te voli. Kaze, nije, ali je dosta vezan za mene.

Ne znam da li da se radujem ili da je zalim. Mozda se ovo zavrsi dobro. To stvarno zelim. Ona kaze i ti mozes nekog naci. Sta cekas. Ja kazem, nema sanse, nemam kucu, auto i novac. I da imam ne bih trazila. Mislisa bih da je sa mnom iz interesa a ne zbog mene. Ovo joj nisam rekla.
Istina
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 370
Datum upisa : 28.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Nije cudo, desava se cesto :: Komentari

Počalji taj Ned Jan 10, 2016 3:44 pm od Mesrine

Ne znam zašto brineš zbog nje,ona ionako neće da živi večno. A tamo gde će kasnije,novac ništa ne znači. Bolje da proživi neko vreme,kad je već toliko patila,jer je novac samo papir,a iskustva i sećanja ostaju zauvek.
Drugim rečima,bolje na sebe i na mutavog engleza da troši,nego da pare ostavi Baptističkoj Crkvi.  affraid

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jan 11, 2016 1:34 am od Istina

Sta kad pare odu? Mozda ode i on. Ili se vencaju pa sve on dobije umesto njena deca i unucad. Ne brinem ja za nju, ali ne bih zelela niko da doceka veliku patnju, pa ni ona. A Bapsticka crkva sigurno nece dobiti niciji novac. I nije im ni potrebno. Imaju oni svoj fond iz koga svaki dan hrane siromasne i beskucnike. Iz istog fonda pomazu i clanove koji dodju u svaku vrstu krize. Sve sam ja proverila. Nema tajni sto se toga tice. Jeh. Svedoci su ti koji ispiraju mozak svojim clanovima da im ostave sve, tj. njihovom glavnom Centru u Njujorku. Iskreno, Mesrine, mislim da su vecina hriscanskih zajednica jedna vrsta biznisa. Kao prvo, to su katolici. Oni cak imaju ogroman broj zgrada, kuca za stanovanje i za odmor. Od svega imaju prihod. Od svojih casnih sestara /mi bi rekli, kaludjerica/ uzmu sve. Ostane im za hranu i za najvaznije potrebe. Ma, sve je u ovom svetu naopako.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jan 11, 2016 2:06 am od Cinzia

Mesrinko je u pravu,,nemo' da je zalis, zena je rijesila da uziva u zivotu, i to je njeno pravo..

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jan 11, 2016 2:15 am od Istina

U pravu si. To je njen zivot i privatna stvar.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jan 11, 2016 2:17 am od Cinzia

Da. I ako se razocara sama je birala put,,,tako da pozeli joj srecu i nista drugo,,,

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jan 11, 2016 2:23 am od Istina

Znam. Upozorila sam na moguce posledice. Nije se javila 2. nedelje. Mislila sam da joj se nesto desilo. Zvala na mobilni, na kucni broj. Samo sam mogla da ostavim poruku. Prijatelji su za to da jedni drugima kazu sve sto misle I da im pozele sve najlepse. Ko zna kako je ona shvatila. Mozda je bila ljuta. Vise o tome ne vodim nikakvu evidenciju.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jan 11, 2016 2:32 am od Cinzia

znas kako, mi smo cudni generalno, ponekad ako nam neko na nesto ukaze to kapiramo kao lose,,i zato ne treba dijeliti savjete, ja ih ionako mrzim,, Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu