Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Foto hronologija jednog Horora na vodi

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

26082015

Počalji 

Foto hronologija jednog Horora na vodi

Priznajem, ne mogu nikako da se pomirim sa projektom "Beograd na vodi"... Ako ta neman na vodi nikne za mog života, ja odoh na plac... Ali, do tada, kanim da pomno pratim te radove...

Trenutno stanje:

madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Foto hronologija jednog Horora na vodi :: Komentari

Počalji taj Sre Nov 11, 2015 7:21 am od Vukota

Jos uvek nema nikakvih vesti o kupoli koja ce biti postavljena na ovaj vibrator..
Medjutim, koliko sam imao prilike da saznam, ceo projekat bice vodjen pod pokroviteljstvom UNESKO, od koga smo i dobili vecinsku, mada tesnu, podrsku za nastavak radova...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 11, 2015 7:38 pm od digitalmandrak

Ma ovo je jos i super kakav je arhitektonski masakr napravljen u Skopju...

itd...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 11, 2015 8:02 pm od Avramova

A Skopje... nekad važilo za grad kulture. Šta se sada dešava pored "Trijumfalne kapije"... itd. itd.

Brale, daj malo Kruške da osvežim dušu.  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 12:22 am od digitalmandrak

Ma i Kruska nije nista bolja otkad nam nepismena bagra vodi grad...Dokaz naprednjacke estetike u punom sjaju

Nije mi jasno gde je bio zavod za zastitu spomenika dok su se goveda igrala ciglama i sitnom rizlom tik ispod Donzon-kule...

Ili ovaj avion...

Prvi objekat koji je nikao u naselju Aerodrom(Krusevacka verzija Beograda na vodi).Najavili su zidanje 8000 stanova.... Pa tu cifru ne bi mogao da izgura ni Krusevac iz polovine osamdesetih sa svom silnom industrijom koja je tada postojala...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 12:48 am od Vukota

Boze mi pamet sacuvaj... Nisam bio u Krusevcu odavno, cini mi se...
Ako mislis da je Kalemegdan u boljem stanju, slobodno prosetaj po istom...
E, to treba videti... Ko ne povrati sve unutrasnje organe, taj nema ni srca ni duse...
Pre ce biti da cemo mi zavrstiti pod zastitom UNESKO nego ovi spomenici...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 6:18 am od madam mim

Projekat "Beograd na vodi" je čista utopija ovako kako je zamišljen, čak i kad ne bi morali Srbi da ga realizuju. A to što mi moramo da ga sprovedemo u delo znači da će tek ponešto iz tog projekta biti urađeno... i to traljavo. Naši građevinari nisu u stanju da temeljno popločaju ulicu Kneza Mihajla, a kamoli da izgrade ovako ambiciozne građevine i Semiramidine vrtove u centru grada...
Ipak, najopasnija i po grad razarajuća ideja je izmeštanje železničke i autobuske stanice na dva potpuno suprotna kraja grada i meni je nejasno kako je to nekome uopšte moglo da padne na pamet...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 6:22 am od Vukota

Mimce, svi mi znamo da od toga nece biti nista... I sve sto cemo o istom napisati, procitace isto onoliko ljudi koliko moze stati u jedan zglobni autobus i to bez da se u njemu guraju...
Beograd je preoran, prekopan, poseljacen u svakom smislu te reci... Jeza me hvata kad se setim svih onih knjizara na cijim temeljima sada vriste raznorazne parfimerije, butici, kiosci...
Nekad mi se cini da mi ne zasluzujemo da imamo grad kao sto je Beograd, jer nismo tome dorasli...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 6:28 am od madam mim

Znam, ali mi opet nešto ne da da se s tim pomirim... Ovaj blog i jeste mesto gde mogu tiho da kukam nad sudbinom svog voljenog grada, pošto su protesti, okupljanja građana i bilo kakve protestne manifestacije takođe osuđene na neuspeh...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 6:36 am od Vukota

Budi sretna sto si videla Beograd u nekom lepsem i boljem svetlu, jer si verovatno upila u sebe i mnogo toga od njegove prvobitne lepote i duha...
Mene brine sta ce od njega ostati i kakvim ce ga buduce generacije pamtiti... Njima od te lepote i duha starog Beograda nece ostati nista, bice prazni kao skoljke koje more ispljune, pa ce im i duh biti takav- prazan, i izbacen na povrsinu malogradjanske svakodnevnice...
To je zalosno, sve prolazi i nestaje, a mi nismo sposbni da sebe uzdignemo i obnovimo... Mi ne zasluzujemo da imamo grad kakav je Beograd jer ne mozemo da ga sacuvamo od sebe samih i svojih niskih zelja i pobuda...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 6:50 am od madam mim

Beograd je već saobražen ukusu novih generacija... otud toliki kafići, parfimerije, tržni centri, splavovi, pekare, butici... I oni su očigledno zadovoljni.
Ono što mi još uvek nije jasno jeste zašto su stranci koji dođu u Beograd oduševljeni? A jesu. Ne samo čuvenom otvorenošću i predusretljivošću njegovih stanovnika, već izgleda i tom arhitektonskom razbarušenošću (bar su mi tako rekli)...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 7:08 am od Vukota

Stranci su odusevljeni zato sto u Beogradu imaju svu slobodu, koju u svojim zemljama nemaju i ne mogu je imati... Ovde mogu da rade sve sto im padne na pamet, cak i ono sto im na pamet nikad palo ne bi...
Tako se njihove potrebe i zelje, naocigled ono malo kulturnog sveta, srozavaju na najnize moguce grane, a ovde je sve - od zivota samog po sebi pa do ljudi koji taj isti zivot nose oko vrata kao neki jeftin privezak - bezvredno i ispod cene...
Sve ono sto je tamo nemoguce - ovde je moguce, i sve je jeftino jer je po sebi prosto i neukusno... Jeftino je pice ali jeftine su i zene, jeftini su splavovi ali jeftino je i utapanje ako se sa picem pretera, i to zato sto ce duh takvog coveka ispariti jos brze nego sav alkohol koji je u sebe uneo...
Eto, zato je to tako... Ako nesto nije jasno - objasnicu...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 7:20 am od madam mim

Very Happy

Ne znam, ne bih rekla da je samo to... Msm, čula sam jedno takvo mišljenje od profesora sa Sorbone... Nije da dovodim Vaš autoritet u pitanje, profesore, ali me impresija profesora sa Sorbone naterala na razmišljanje... Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 7:28 am od Vukota

To je moje misljenje, koleginice... Ja nisam putovao, kao taj profesor, po dalekoj Jevropi, ali i bez toga mogu da vidim sta se ispod mog prozora dogadja...
Ja nisam, kao sto vec rekoh, imao prilike da upoznam sav taj uceni svet koji po Jevropi razne knjige pise i posle izdaje, ali mogu sasvim ispravno da zakljucim u kom pravcu ide covek i njegova lazna predstava o zivotu...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 3:09 pm od madam mim

Profesore, nem' se jediš zabadava... Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 12, 2015 8:19 pm od Vukota

Ne jedim se ja zbog Jevrope, vec zbog zime koja se uvlaci u kosti a sneg nece imati ko da cisti...
I ne jedim se zbog pasa i macaka koji kaku po ulicama vec zbog jada i bede ljudske u ovom delu Jevrope...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jan 30, 2016 9:23 pm od madam mim

Jao, ljudi moji... Odem ja tako, posle više meseci da vidim dokle se stiglo sa gradnjom onog, da prostite, kondom nebodera, kad ono... tamo nikla Njegoševa Palačinka! affraid . Pa još na četiri točka! affraid Plava kao nebo u julu mesecu!

Prođe i po koji biciklista...

A đubre sabili na jedno mesto, da ne pluta rekom badava...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jan 30, 2016 9:29 pm od Avramova

Olala, kakav bilans! Mislim da je "Njeguška palačinka" samo zastala da predahne, a da je smešna jeste. Very Happy

A đubre... kao da je jedina gomila, ni malo me ne iznenađuje. Negde sam ostavila fotografiju nekoliko kontejnera oko kojih je bilo više smeća nego u njima.

To Francuzi rešavaju ovako: sačekaju da se deponija napuni ali ne bilo čime već se vrši selekcija koje smeće dolazi u obzir. Kada se napravi željena količina uobliči se, pospe zemljom, poseje se trava i eto lepog brdašca, da ne poveruješ.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jan 30, 2016 9:56 pm od madam mim

Još da sam je mogla probati... Msm, Njegoševu palačinku...
Nego, postavili tamo pokretne fast food "restorane" (kineski, Njegošev, libanski...), a nijedan ne radi. Vikendom! Verovatno rade ponedeljkom, pre podne od 10-12h...  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jan 30, 2016 10:02 pm od Avramova

Mislim da rade kada se izvode radovi, dakle specijalno za radnike.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jan 30, 2016 10:22 pm od madam mim

Hm... Locirani su odmah pored ovog novog restorana, daleko od gradilišta...Question Ili su radili, pa ih je utepao vlasnik te Savanove (ili kako se već zove) kao konkuretske firme?
Al je dobro što su u "multikolorima" tj raznobojni... Very Happy
Šareno, budali drago!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jan 30, 2016 10:30 pm od Avramova

Morali su ih obojiti različito da ih radnici lakše prepoznaju. Moguće da su deo restorana što bi značilo da radnici ne moraju ulaziti unutra i prljati podove i tako gazda uštedi na jednoj higijeničarki.

Kakve enigme? Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jan 30, 2016 10:51 pm od madam mim

Ma, mora postojati neka logika... samo je ne uviđamo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Jan 31, 2016 1:07 am od Avramova

Treba ih pitati i ne očekivati tačan odgovor.

Npr. pitam radnike koji rade na zgradi do moje kakav će sadržaj biti a oni kažu da pojma nemaju. Radovi su uveliko trajali a oni tek pre par nedelja postavili tablu koja uopšte nije uočljiva prolaznicima što nije po propisu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Jul 19, 2017 8:04 pm od Davidova

Madam,
Nadam se da nisi zaboravila svoj blog. Hronologija ima svoj tok, zar ne? A dosta je vremena proteklo za nove utiske.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu