Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Foto hronologija jednog Horora na vodi

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

26082015

Počalji 

Foto hronologija jednog Horora na vodi

Priznajem, ne mogu nikako da se pomirim sa projektom "Beograd na vodi"... Ako ta neman na vodi nikne za mog života, ja odoh na plac... Ali, do tada, kanim da pomno pratim te radove...

Trenutno stanje:

madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Foto hronologija jednog Horora na vodi :: Komentari

Počalji taj Sre Avg 26, 2015 2:46 pm od madam mim

Evo dokle stranci pristigli brodovima mogu da prošetaju. Jedva nekih 300 m od pristaništa. A onda tabla sa nekom mapom koju ni ja ne razumem. Nikakvog uputstva za strance na engleskom nema, a kao taj Waterfront gradimo da njih privučemo u glavni grad (?!?!)

Domaći, "dragi" biciklisti se umoljavaju da od Brankovog mosta pedalaju jedno 8km više zaobilaznim putem, preko pola Novog Beograda i preko dva mosta, da bi stigli do Ade. Strancima ni ovde ništa nije jasno, jer ništa ne piše na engleskom...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 28, 2015 12:02 am od Avramova

Odlicna hronologija.

Potrajace rekonstrukcija biciklisticke staze a taman sam se danas nameracila na jedan lep sa 21 brzinom. O "čudu" na vodi i ne razmišljam niti vidim nužnost istog, ali ko nas pita.

Smesno izgleda mehanizacija oko novog mosta kome jos ne ynam ime.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 28, 2015 8:04 am od madam mim

Pa, ako me ne izda strpljenje, ako opstane forum i ja na njemu i ako radovi ne prestanu (zbog nedostatka novca ), to će TEK da bude "hronologija"... Dobrodošle su fotke i svih ostalih slučajnih prolaznika i namernika.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 28, 2015 2:23 pm od Avramova

Koliko sutra odoh u potragu za raritetnim prizorima naseg vrlog poduhvata.

Sve će opstati ali okrnjeno.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Sep 17, 2015 7:50 am od madam mim

Avramova ::
Sve će opstati ali okrnjeno.

A naročito ja... Very Happy

Kraj prve faze izgradnje savske promenade gosn Mali je najavio za 22. septembar...

savska promenada

Juče zabeleženo ovo:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Okt 18, 2015 10:52 pm od Vukota

Mimce, ja sam tebi odavno rekao da je bavljenje korovom tvoj zivotni put... Ali pazi - korov nije sto je nekad bio, i sto se vise budes bavila njegovom psihologijom bice ti lakse da shvatis slozenu alhemiju zivota...
Rekao sam ti, jos odavno, da se posvetis radu u muzeju, a posebno na ocuvanju imanja koje jednog dana moze biti kljucni faktor u razvoju i obrazovanju mladih arheologa... I kada ti isti arheolozi jednoga dana budu nasli fosilne ostatke nasih skeleta ispod temelja nekog fakulteta ili biblioteke, verovatno ce svedociti o nama kao o poslednjoj vrsti serbosaurusa koje je istrebila nekakva neidentifikovana metafizicka sila cija veza sa asterodima jos uvek nije pouzdano dokazana...
I zato, Mimce, pazi da ti noga ne upadne u taj rezervoar sa vodom jer camaca za spasavanje nema...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Okt 18, 2015 11:13 pm od Avramova

Vukoto, madam će se oduševiti tvojim učešćem na temi.

Prolazim kraj "horora" ali autobus uvek trucka pa ne mogu da smirim mobilni a ni sebe ne bih li neke prizore koji bi bili zgodni za ovu temu priložila kao foto dokument. Moraću presedati dok nije zavejalo. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Okt 18, 2015 11:17 pm od Vukota

Sve za Mimce i nauku... I korov koji neometano raste na buducem arheoloskom lokalitetu...
Svi za nauku, nauka za sve...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Okt 18, 2015 11:31 pm od Vukota

Medjutim, moram da upozorim Mimce da obrati paznju na pojedine naucne termine koji nisu u saglasju sa cinjenicama koje su iznete na ovom blogu...
Prvo, rec "neman" ne stoji na mestu, jer se tako direktno dovodi u vezu sa mitologijom koja, sa svoje strane, vodi u raspravu o postanku sveta i coveka.. Dakle, rec treba zameniti pojmom "nova umetnost" ili "arhitektura post-nadrealizma". Drugo, nije u redu da se duzina i trajanje ljudskog veka, a posebno duzina zivota nase Madam, postavlja u odnos prema necemu sto, po svom postojanju i trajanju, prevazilazi nasu sposobnost poimanja dogadjaja u vremenu; dakle, ispravno bi bilo reci da ce izvesni procesi, kao sto je kretanje tektonskih ploca, uzrokovati, u skladu sa Milankovicevim teorijama, izvesne promene u strukturi i osobinama tla, a to znaci da ce Beograd uvek biti na vodi, i to stoga sto on (Beograd) bez izuzetka prati geomorfoloske procese kroz milenijume... Dakle, Beograd ce uvek biti na vodi, a koliko ce biti pod vodom zavisice, i to u najvecoj meri, od vodostaja reka i unutrasnje strukture recnog korita...
U skladu sa gore iznetim pretpostavkama, mogu slobodno da zakljucim da pesmiziam nase Madam nije opravdan, bar sto se tice odredjenja postojanja i trajanja ljudskog zivota... Dakle, nasoj Madam nedostaje optimizam i nada da ce izvesne pojave i dogadjaji, cak i bez njenog neposrednog uplitanja, naci svoje mesto i polozaj u astrofizici...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Okt 18, 2015 11:36 pm od Avramova

_

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Okt 18, 2015 11:40 pm od Vukota

Zahvaljujem se svima koji su prisustvovali predavanju...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Okt 18, 2015 11:45 pm od Avramova

Drž' se, glavna slušateljka tek treba da pročita predavanje. Very Happy

Samo kratko: optimista sam. Mislim da ćemo nadmašiti Veneciju po spektakularnosti i zbog veze sa vodom. Npr. da neko prvi puta čuje famozno "Beograd na vodi" zapitao bi se o čemu se tu radi i sve bi mu palo na pamet ali nikako ovo što je palo na pamet autorima "horora".

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Okt 18, 2015 11:53 pm od Vukota

Upotreba reci "horor" takodje nije na mestu.. Prvo, zato sto je znacenje te reci duboko povezano sa realnoscu i mnogostrukostima ljudskog zivota, i drugo, njena duboka simbolika utoliko je obuhvatnija ukoliko se stavi u pravilan odnos prema slozenosti veza i odnosa koje se formiraju u skladu sa gore pomenutom realnoscu...

Da li jos neko zeli da postavi pitanje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 12:05 am od Avramova

Šta fali terminu "horor" upravo zbog simbolike, jedino ako ti se više ne dopada "triler". Kako je termin "horor" prva upotrebila naša Madam, volim slediti njen izbor a i meni potpuno odgovara.

Pitanje: Kakve su tvoje prognoze i očekuješ li nakon završetka ovog poduhvata sledeći ili imaš ideju šta bi to moglo biti? Beograd ne sme stati, on mora pratiti razvoj na svim nivoima naročito ako su na vodi jer, grad koji leži na ušću dveju velikih reka je već na vodi pa ako ga još okvasimo, utoliko ćemo manje kaskati za svetskim metropolama. Mi moramo postići nešto neverovatno da ne kažem "horor".

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 12:25 am od Vukota

Horor je rec koja se proteze od prvih ljubavnih jada pa do duboke starosti kada covek, uvidjajuci uzaludnost svojih napora, polako pocinje da shvata da je citavo njegovo postojanje i trajanje samo slucajan dogadjaj...
Kada stvari posmatram na taj nacin, dolazim do zakljucka da ce se svi elementi iz kojih je prvobitno sastavljen ljudski zivot, pa samim tim i sve njegove tvorevine, materijalne i nematerijalne, vratiti u onaj pocetni polozaj iz kojeg su nekada davno proistekle. Na kraju toga dugog i krivudavog puta coveku ne ostaje nista drugo nego da se nada da ce Bog, stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog, biti i nakon njegovog nestanka milostiv kao sto je bio i na pocetku, i da ce neka nova dzinovska paprat ili kakva monumentalna zivotinjska vrsta svojom pojavom i zivotom prekriti sav onaj sut i nagomilane ostatke koji ce ostati iza njegovih poduhvata i napora...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 12:33 am od Vukota

Nasa Madam ce se verovatno pitati zasto je jedna jednostavna prica posluzila kao konstrukcija za novu teoriju relativiteta ili, zasto nisam studirao filozofiju ili istoriju... No, kako kaze nas narod, iskreno se nadam da sam na neki nacin doprineo boljem razumevanju i jasnijem sagledavanju celokupne problematike i, sto se posebno odnosi na nasu Madam, blize objasnio metafizicki odnos ljudskog zivota i geometrijske strukture rasta i razvoja korova...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 12:43 am od Avramova

Nisi mi odgovorio na pitanje ali neka, sačekaću, pa tek smo krenuli sa poduhvatom.

Moram izdvojiti fragment iz poslednjeg pasusa tvog dopunskog izlaganja (to je kao odgovor na moje konkretno pitanje, je li?), dakle... izdvajam fragment:

Vukota ::...i da ce neka nova dzinovska paprat ili kakva monumentalna zivotinjska vrsta svojom pojavom i zivotom prekriti sav onaj sut i nagomilane ostatke koji ce ostati iza njegovih poduhvata i napora...

Ovo će ući u istoriju. Uskoro će se forumom prolomiti aplauz. Do tada odoh da se smirim jednom džinovskom cigaretom.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 12:52 am od Vukota

Da, mozes to smatrati odgovorom na tvoje pitanje, kao i teskt koji treba da posluzi kao dopuna prethodno iznetim pretpostavkama...
Ukoliko nasa Madam ne bude zadovoljna odgovorima moze mi se slobodno obratiti putem pp, pri cemu cu se truditi da uklonim sve eventualne nejasnoce koje su se pojavile tokom predavanja...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 1:14 am od Avramova

Ko ti je iznajmio termin za predavanje? Madam ili graditelji "horora" a može i "trilera"?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 1:28 am od Vukota

Mozda je nasa Madam, upotrebom reci "horor" zapravo mislila na novu Hirosimu... Reci u procesu alegorijskog i metaforicnog opisivanja pojedinih pojava i dogadjaja zaista mogu da poremete tok misaonog procesa...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 1:39 am od Avramova

Za istinitost tvoje pretpostavke ipak moramo sačekati Madam.

Nadam se da nam neće zameriti na svemu što smo večeras pisali.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 1:45 am od Vukota

Misljenja sam da nece... Mozda ce se pokajati sto je posumnjala u jednu tako veliku ideju koja ce svojom snagom nadziveti cak i novu eru dinosaurusa...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 2:22 am od Avramova

Ovo čekamo:

Ovo sada imamo: centar grada.

Foto: Avramova

~~~

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Okt 19, 2015 6:29 am od madam mim

Sunce ti, kad Vukotu drmne inspiracija....!

Pa, ko još drži predavanja nedeljom, oko ponoći ? Izneću ovu neregularnost na Studentskom forumu... da ne bude posle da se profesor čudi što studenti demonstriraju i fizički se obračunavaju sa profesorima i Dekanom

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu