Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 31 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 31 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Prostitucija
Danas u 11:44 am od Храст

» Preporuči mi pjesmu
Danas u 10:57 am od Храст

» Ilustracije
Danas u 10:41 am od Poli

» Sreća
Danas u 10:37 am od Храст

» Sveti Sava 27.01.
Danas u 9:14 am od Храст

» Arabeska
Juče u 9:29 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 9:22 pm od Poli

» Eksterijer
Juče u 9:03 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 8:56 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 8:54 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 8:50 pm od Poli

» Origami
Juče u 8:45 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 8:44 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Mi smo robovi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Mi smo robovi

Počalji od Time taj Sub Nov 22, 2014 6:51 pm

Mi smo robovi, vidite li kavez: Uzgajanje ljudi je najprofitabilnije zanimanje i sada je dostiglo svoj vrhunac

Ovo je priča o našem ropstvu, kako smo postali robovi i kako ćemo se konačno osloboditi.

Kao i sve životinje, ljudska bića žele da dominiraju resursima koji ih okružuju i da ih eksploatišu. U početku smo uglavnom lovili i pecali, ali onda se u našim umovima desilo nešto magično i užasno.

Počeli smo, kao i životinje, da se plašimo smrti i gubitaka. To je bio početak velike tragedije i još većih mogućnosti…

Vidite, kada smo počeli da se plašimo smrti, povređivanja i zarobljeništva, postali smo skloni kontrolisanju, što je postalo vrednije od bilo kog resursa.

Najveći resurs za neko ljudsko biće nije kontrola prirodnih resursa, alata, životinja ili zemlje, već kontrola nad drugim ljudskim bićima.

Možete uplašiti životinju bolom, ali ne možete ih uplašiti uskraćivanjem slobode, niti mučenjem jer one nemaju osećaj za sutra.

Ne možete pretiti kravi mučenjem niti ovci da ćete je ubiti. Ne možete mlatiti mačem pored drveta i vikati na njega da stvori više voća niti zahtevati od zemlje više pšenice. Ne možete dobiti više jaja tako što ćete zapretiti kokoški, ali možete dobiti još jaja tako što ćete zapretiti čoveku koji poseduje kokošku.

Uzgajanje ljudi je postalo najprofitabilnije i najdestruktivnije zanimanje kroz istoriju i sada je dostiglo svoj vrhunac.

Ljudsko društvo se ne može racionalno razumeti dok se ne vidi kao ono što jeste: niz farmi gde ljudi uzgajaju ljudsku stoku.

Neki ljudi se lako daju zbuniti time što vlasti pružaju zdravstveno osiguranje, vodu, obrazovanje i puteve, ali oni zapravo samo održavaju svoju stoku.

Neki se daju zbuniti time što su nam dopuštene izvesne slobode, ali farmeri samo obezbeđuju prostor za stoku koja će tako dati više mesa ili mleka.

Farmu poreza u vašoj državi ne zanima stoka i njihova sloboda, već povećani profit.

Počinjete li da uviđate prirodu kaveza u kojem ste rođeni?

Postoje četiri glavne faze uzgajanja ljudi:

PRVA FAZA: Direktno i brutalno ropstvo u drevnom Egiptu

Prva faza, ropstvo u drevnom Egiptu predstavlja direktnu i brutalnu prinudu.

Ljudska tela su kontrolisana, ali kreativna produktivnost ljudskog uma je ostala van dometa biča i okova. Robovi su bili neverovatno neproduktivni i zahtevali su mnogo resursa za održavanje.

FAZA DVA: Rimskim robovima je dozvoljeno da pokažu dozu genijalnosti

Druga faza je bio rimski model, gde je robovima dozvoljen izvestan kapacitet slobode, genijalnost i krativnost, koji su podigli produktivnost robova.

Time se povećalo bogatstvo Rima, a samim tim i prihodi od poreza za rimsku vlast.

Sa tim dodatnim bogatstvom, Rim je postao carstvo, uništavajući ekonomske slobode koje su hranile njegovu moć, što je dovelo do njegovog propadanja.

Podseća li vas to na nešto?

FAZA TRI: Feudalizam

Nakon pada Rima, model feudalizma je takođe uveo koncept vlasništva nad stokom i oporezivanja. Umesto da budu pod direktnim vlasništvom, seljaci i kmetovi su obrađivali svoju zemlju dok god su mogli da isplate svoje lokalne vlasteline.

Ovaj model je propao zbog kontinualne podele produktivnih farmi i uništen je tokom pokreta Ograđivanja, pri čemu je zemlja ujedinjena i na stotine ili hiljade kmetova je izbačeno sa zemlje njihovih predaka, zato što su nove tehnike omogućile veće i produktivnije farme sa manje ljudi.

Povećana produktivnost u srednjem veku stvorila je višak hrane koji je bio potreban za proširenje gradova, čime je nastao moderni demokratski model vlasništva nad ljudima.

Pošto su raseljeni seljaci i kmetovi pohrlili u gradove, velike zalihe jeftinog ljudskog kapitala postale su dostupne industrijalistima u razvoju, a vladajuća klasa ljudskih farmera je shvatila da mogu više da zarade ako dopuste svojoj stoci da odaberu svoje zanimanje.

FAZA ČETIRI: Demokratski model

Pod demokratskim modelom, direktno vlasništvo robova zamenio je model Mafije. Mafija je retko posedovala biznis direktno, već je umesto toga slala svoje nasilnike jednom mesečno kako bi krala od „vlasnika“.

Sada vam je dozvoljeno da odaberete zanimanje, zbog čega je vaša produktivnost veća, pa samim tim i porez koji plaćate svojim gospodarima.

Vaše malobrojne slobode se sada održavaju jer donose profit vašim vlasnicima.

Veliki izazov za demokratski model je što povećanje bogatstva i slobode preti poreznicima. Vladajuće klase prvobitno profitiraju od relativno slobodnog tržišta kapitala i rada, ali kako ljudska stoka postaje naviknuta na svoju slobodu i rastuće bogatstvo, ona počinje da se pita šta će joj uopšte vladar?

Niko nikad nije rekao da će uzgajanje ljudi biti lako.

UPRAVLJANJE LJUDSKOM STOKOM

Održavanje ljudske stoke na sigurnom je proces u tri faze.

Faza jedan: Indoktrinacija – indoktrinisanje mladih kroz „obrazovanje“. Kako su bogatstva demokratskih država rasla, morale su biti uvedene škole kako bi se kontrolisale misli i duša stoke.

Faza dva: Podela – u drugoj fazi, građani se okreću jedni protiv drugih kroz kreiranje zavisne stoke. Teško je vladati nad ljudskim bićima direktno silom, a čak i tamo gde se to primenjuje, produktivnost ostaje veoma mala, kao npr. u Severnoj Koreji. Ljudska bića se ne razmnožavaju efektivno u direktnom zatočeništvu. Ako ljudska bića veruju da su slobodna, onda će proizvoditi mnogo više za svoje farmere.

Najbolji način da se održi ova iluzija slobode je da se stoka stavi na platni spisak farmera.

One krave koje postanu zavisne od postojeće hijerarhije će zatim napasti bilo koje druge krave koje ukažu na nasilje, hipokriziju i nemoralnost ljudske vlasti.

Sloboda je ropstvo i ropstvo je sloboda.

Ako možete da naterate krave da se napadnu međusobno svaki put kad neka od njih spomene realnost svoje situacije, onda ne morate da trošite ni blizu onoliko koliko biste trošili da ih direktno kontrolišete.

One krave koje postanu zavisne od ukradene darežljivosti farmera će se nasilno protiviti bilo kakvom preispitivanju čednosti ljudske vlasti.

Ljudska stoka ostaje zatvorena uz prebacivanje moralne odgovornosti za destruktivnost nasilnog sistema ropstva na one koji zahtevaju pravu slobodu.

Faza tri: Strah – treća faza treba da izmisli kontinualnu spoljašnju pretnju, tako da uplašena ljudska stoka postane zavisna od „zaštite“ ljudskih farmera.

Ovaj sistem ljudskog uzgajanja se sada bliži kraju.

Kada god je stoka postala eksponencijalno produktivna, porastao je broj farmera i njihovih zavisnika.

Rast države je uvek proporcionalan prethodećim ekonomskim slobodama.

Ekonomska sloboda stvara bogatstvo, a bogatstvo privlači više lopova i političkih parazita čija pohlepa zatim uništava ekonomsku slobodu.

Drugim rečima, sloboda je metastaza raka države.

Vlast koja počinje od najmanje će uvek na kraju završiti kao najveća.

Upravo zato ne postoji održiva alternativa pravog slobodnog i mirnodopskog društva…društva bez političkih vladara, bez vlasništva nad ljudima, bez nasilja i poreza…

Biti zaista slobodan je istovremeno jako lako i jako teško.

Mi izbegavamo užas našeg ropstva zato što je suviše bolno da ga posmatramo direktno.

Ipak, mogu samo da nas drže u kavezima koje odbijamo da vidimo. Probudite se…

Videti farmu znači napustiti je.

(Webtribune.rs)

- See more at: http://freshpress.info/index.php/magazin/zanimljivosti/item/1098-mi-smo-robovi-vidite-li-kavez-uzgajanje-ljudi-je-najprofitabilnije-zanimanje-i-sada-je-dostiglo-svoj-vrhunac#sthash.JigR1mBp.dpuf

Time
Član
Član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Re: Mi smo robovi

Počalji od Time taj Sub Nov 22, 2014 7:00 pm

STRATEGIJA MANIPULISANJA LJUDIMA PUTEM MEDIJA

Javnost treba podsticati u prihvatanju prosečnosti. Potrebno je ubediti ljude da je poželjno biti glup, vulgaran i neuk

1. UPOTREBA NEVAŽNOG

Pažnju javnosti preusmeravati sa važnih problema na nevažne. Prezaposliti javnost poplavom nebitnih informacija, da ljudi ne bi razmišljali i stekli osnovna saznanja u razumevanju sveta.

2. STVARANJE PROBLEMA

Ta metoda se naziva i "problem-reagovanje-rešenje". Treba stvoriti problem, da bi deo javnosti reagovao na njega. Na primer: izazvati i prenositi nasilje sa namerom, da javnost lakše prihvati ograničavanje slobode, ekonomsku krizu, ili da bi se opravdalo rušenje socijalne države.

3. LOŠE NA KAŠIČICU

Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu meru, uvoditi je postepeno, "na kašičicu", mesecima i godinama. Promene, koje bi mogle da izazovu otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, biće sprovedene politikom malih koraka. Svet se tako vremenom menja, a da to ne budi svest o promenama.

4. RAZBLAŽAVANJE NEPOPULARNOG

Još jedan način za pripremanje javnosti na nepopularne promene je, da ih se najavljuje mnogo ranije, unapred. Ljudi tako ne osete odjednom svu težinu promena, jer se prethodno privikavaju na samu ideju o promeni. Sem toga i "zajednička nada u bolju budućnost" olakšava njihov prihvat.

5. DEČJI JEZIK ZA ODRASLE

Kada se odraslima obraćamo kao kad se govori deci, postižemo dva korisna učinka: javnost potiskuje svoju kritičku svest i poruka ima snažnije dejstvo na ljude. Taj sugestivni mehanizam u velikoj meri se koristi i prilikom reklamiranja.

6. KRATKI SPOJ EMOCIJA

Zloupotreba emocija je klasična tehnika, koja se koristi u izazivanju kratkog spoja, prilikom razumnog prosuđivanja. Kritičku svest zamenjuju emotivni impulsi (bes, strah, itd.) Upotreba emotivnog registra omogućava pristup nesvesnom, pa je kasnije moguće na tom nivou sprovesti ideje, želje, brige, bojazni ili prinudu, ili pak izazvati određena ponašanja.

7. NEZNANJE ZA SIROMAŠNE

Siromašnijim slojevima treba onemogućiti pristup mehanizmima razumevanja manipulacije njihovim pristankom. Kvalitet obrazovanja nižih društvenih slojeva treba da bude što slabiji ili ispod proseka, da bi ponor između obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.

8. VELIČANJE GLUPOSTI

Javnost treba podsticati u prihvatanju prosečnosti. Potrebno je ubediti ljude da je (in, u modi), poželjno biti glup, vulgaran i neuk. Istovremeno treba izazivati otpor prema kulturi i nauci.

9. USAĐIVANJE KRIVICE

Treba ubediti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za sopstvenu nesreću, usled oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti, ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcenjen pojedinac, opterećen osećajem krivice, odustaće od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.

10. ZLOUPOTREBA ZNANJA

Brz razvoj nauke u poslednjih 50 godina stvara rastuću provaliju između znanja javnosti i onih koji ga poseduju i koriste, vladajuće elite. "Sistem", zaslugom biologije, neurobiologije i praktične psihologije, ima pristup naprednom znanju o čoveku i na fizičkom i na psihičkom planu.

(Fakti)

Time
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Sub Nov 22, 2014 7:04 pm

Tradicija

Recimo da imate kavez s pet majmuna.

U kavez objesite bananu na užetu i ispod nje stavite stepenice. Za kratko vrijeme, jedan će se majmun početi penjati stepenicama da dohvati bananu.

Čim stane na prvu stepenicu, poprskajte sve majmune hladnom vodom. Nakon nekog vremena drugi majmun će se pokušati popeti, ali učinite isto – sve majmune polijte hladnom vodom. Rezultat - kada će se idući majmun početi penjati stepenicama, ostali majmuni će ga pokušati spriječiti iako ih više nećete polijevati hladnom vodom.

Udaljite jednog majmuna (od prvih pet) iz kaveza i umjesto njega stavite novog majmuna. Pridošlica vidi bananu i želi se popeti stepenicama. Na njegov užas, ostali majmuni ga napadnu. Nakon što još jednom pokuša i bude napadnut, novi majmun brzo nauči ne penjati se stepenicama. Iskustvo mu govori da će biti napadnut, iako pojma nema zašto.

Nakon toga, udaljite još jednog od prve grupe majmuna i zamijenite ga novim majmunom. Drugi pridošlica će krenuti ka stepenicama i opet biti napadnut. Prvi pridošlica se pridružuje kazni s entuzijazmom.

Udaljite i trećeg originalnog majmuna i stavite novog. Novi će krenuti ka stepenicama i biti napadnut od ostale četvorice koju sada čine dva majmuna iz prve grupe i dvije pridošlice koje nemaju pojma zašto nije dopušteno penjati se stepenicama niti zašto sudjeluju u premlaćivanju trećeg pridošlice.

Zamijenite i četvrtog i petog majmuna iz originalne, prve grupe, sve dok u grupi više nema niti jednog majmuna koji je ikada bio zaliven hladnom vodom. Bez obzira na ovu činjenicu, niti jedan majmun od pet koja ste naknadno stavili u kavez, neće se više približiti stepenicama da dohvati bananu. Zašto? Zato što je u tom kavezu tako oduvijek bilo. Na taj način dolazi do indoktrinacije i onoga što zovemo društveno prihvatljivim ponašanjem, kulturom, tradicijom. Novi "majmuni" nemaju pojma zašto se ponašaju tako kako se ponašaju, ali ZNAJU da se tako moraju ponašati.

Time
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Sub Nov 22, 2014 7:06 pm

Prepisivanje na bubicu

Zločinački poduhvat protiv sopstvenog mozga. Nekad su đaci i studenti prepisivali, ako već moraju, na boemski način - ispišu puškice kod kuće, usput pola toga i nauče. Danas većinu zabole patka da se muče, dovoljno je otići do najbliže bandere, poskidati oglase ( ima ih više nego umrlica ) na kojima se nudi usluga iznajmljivanja kompletnog aparata za dvosmernu komunikaciju, pomoću kojeg ćete dobiti željenu peticu ili desetku. A znanje? Ma koji ku*** znanje, šta će to kome. Ovaj nus-produkt tehnike koriste uglavnom srednjoškolci u "ladimo jaja" školama i studenti "platio sam, boli me ku***" fakulteta, i to i nije neki problem, oni će ionako biti je**** menadžeri. Fora je što se pojava omasovila na fakultetima koji treba da proizvedu: inženjere, lekare, ekonomiste, koji će sutra "nositi" ovu zemlju, tako da neće biti nikakvo čudo ako mostovi budu padali zbog jedne nule viška u proračunu, ili nekom ugrade protezu sa 36 zuba.

Time
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Sub Nov 22, 2014 7:08 pm

ISKUSTVO U BANCI

ON: "Dobar dan, želim da zamenim 20 evra - pružam novcanicu od 50."BANKARSKA SLUŽBENICA: "Menjamo samo cele novcanice."ON: "Pa cela je..."BS: "Ne razmenjujemo, ne sitnimo novac..."ON: "Imate ovde nalepnicu 'ovlašceni menjac'..."BS: "Menjamo samo cele novcanice."ON: "Dobro, jel možete da mi usitnite..."BS: "Ne sitnimo. Još nešto?"MOREEE, mislim se u sebi, SAD CEMO DA SE IGRAMO...ON: "Da, hocu da otvorim devizni racun."BS: "Molim?"ON: "Da otvorim devizni racun."PROCEDURA KO PROCEDURABS: "Izvolte, prijatno..."ON: "Želeo bih da uplatim 50 evra na moj devizni racun."POTPIŠI OVDE, POTPIŠI ONDEBS: "Eto, gotovo..."ON: "Želeo bih da podignem 20 evra sa mog deviznog racuna."BANKARSKA SLUŽBENICA POLAKO SHVATA...Pa sam podigao još 10. Pa još 10. Pa još 10.Pa sam ugasio devizni racun. Pa sam razmenio 10. Pa sam razmenio još 10.Sledeci put kad sam došao, bilo je ENO GA ONAJ LUDAK, ali završio za 2 minuta.Katastrofa je da razni ludaci i stoka uvek pre završe posao od normalnih klijenata.Mora ovde da se bude LUD !!!

Time
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Sub Nov 22, 2014 7:10 pm

Skup nekih misli sa kojima se više manje slažem.

Time
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 23, 2014 12:33 am

Time :: Možete uplašiti životinju bolom, ali ne možete ih uplašiti uskraćivanjem slobode, niti mučenjem jer one nemaju osećaj za sutra.

Vrlo zanimljivo ali ću se zadržati kod ovog pasusa, za sada. Neću ništa da pitam (jer ti ne voliš pitanja što je pogrešno ali dobro, tvoja stvar, mogu ja i drugačije.   )

Razmišljam, kako se životinja plaši bolom? Ona može da se uplaši za svoj život kada reaguje (primer zmije ili bika u koridi), ali mi nije jasno za bol.

Kako životinja nema osećaj za sutra što bi značilo da ga čovek ima. Kako ga ima, šta se dešava u ljudskoj glavi pa da to nazovemo osećajem za sutra.

Evo da pođem od sebe. Šta osećam, osećam samo sada. Nemam pojma da li ću se sutra probuditi ja ili niko na Zemlji, niti o tome razmišljam što implicira da niko nema osećaj za sutra.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Ned Nov 23, 2014 11:08 am

сад смо сви робови струје, укинимо струју . (у буквалном смислу )

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Nov 23, 2014 10:00 pm

ybt, time, moglo je i u kraćim crtama...

Lilith
Član
Član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 23, 2014 11:51 pm

inspy ::сад смо сви робови струје, укинимо струју . (у буквалном смислу )

Ako ukinemo struju moramo uvesti čvrsto gorivo. Ni to ne valja za sisteme koji rade na struju. Question

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Pon Nov 24, 2014 9:32 am

Lilith ::ybt, time, moglo je i u kraćim crtama...

Ja se tako osećam

Time
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pon Nov 24, 2014 8:11 pm

Time ::
Lilith ::ybt, time, moglo je i u kraćim crtama...

Ja se tako osećam

ondak ću pročitati sve.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Nov 24, 2014 8:12 pm

...па ћеш тражити објашњење или цртање..

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pon Nov 24, 2014 8:15 pm

čitaću sa razumevanjem.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Pon Nov 24, 2014 11:58 pm

Šta je ropstvo,a šta je sloboda?
Jesmo li slobodniji od onih koji su u zatvorima?
Od nekih jesmo,od drugih nismo. Sloboda je individualna stvar i zavisi od pojedinca do pojedinca,što je i normalno.
Sloboda nema nikakve veze sa telom,već sa duhom i umom.
U pravu si ovde sve što si izneo,Time,ako gledamo sa materijalne strane.
Ako neko ima slobodan um,ne postoji nijedan zatvor koji takvog čoveka može zatvoriti,bile to zidine,rešetke,bankari,političari...
Kada je duh u pitanju,on je iznad i izvan svega toga.
Postavlja se pitanje,šta je to sloboda,ako je neko zatvoren u svojoj glavi?
Takvom čoveku je ceo Univerzum tesan i on nikada neće i ne može biti slobodan. A ni Milošević.

Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Uto Nov 25, 2014 12:05 am

možeš da budeš i u duši slobodan koliko hoćeš, fizičko telo ima svoje obaveze, prohteve, zahteve, ispunjava i svoja i tuđa očekivanja, uslovljeni smo mnogim faktorima rizika koji narušavaju taj osećaj unutrašnje slobode.
tako da sloboda ima veze i sa telom... bar dok su u koaliciji.

a kako ćeš iskoristiti resurse koje imaš u glavi tako da i um i telo budu namireni je sasvim druga priča.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Nov 25, 2014 12:11 am

Ajde?
Telo može da bude zatvoreno,a um i duša slobodni. Zato telo ima rok trajanja.
Moje fizičko telo ima obaveze prema mojim umom i dušom,ne prema tvojim.
Zašto onda očekuješ da ja ispunjavam tvoja očekivanja?
Imaš svoje telo,reši to sama.
Telo može da bude zatvor,ali može da bude i ključ slobode. Ograničenja mogu da budu neprijatelj,ali i saveznik. Sama biraš.

Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:47 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh