Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 23 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 23 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Jugoslav Petrušić, poslednji Mohikanac...
Danas u 12:24 am od Mesrine

» Vesti iz oblasti klasične muzike...
Juče u 7:47 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:45 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 7:33 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:21 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:55 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:28 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Pravoslavna duhovna muzika
Sre Dec 13, 2017 9:38 pm od Davidova

» Vesti - književnost...
Sre Dec 13, 2017 9:18 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Sre Dec 13, 2017 6:53 pm od Brave Heart

» Žene za izbegavanje?
Sre Dec 13, 2017 3:54 am od Davidova

» Crtež
Sre Dec 13, 2017 3:33 am od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Već viđeno (deja vu)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Već viđeno (deja vu)

Počalji od sanjalica taj Ned Apr 11, 2010 1:12 am

Sudeći po iskustvima mnogih, s vremena na vreme imamo čudan osećaj da smo već videli ili ranije preživeli ono što upravo vidimo ili preživljavamo prvi put.
Po Frojdu, radi se o paramneziji, tj. o poremećaju pamćenja koji se javlja u obliku različitih deformacija zapamćenog.
Šta mislite vi o ovom fenomenu, da li vam se dešava "već viđeno" i koliko često...???
sanjalica
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 602
Datum upisa : 11.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Već viđeno (deja vu)

Počalji od Gost taj Ned Apr 11, 2010 1:59 am

U zadnjih nekoliko godina mi se ne dešava ali mi se dešavalo više puta!
Neverovatan je osećaj kada nešto recimo radiš, pričaš sa nekim i odjednom spoznaš da si istu situaciju, razgovor ili radnju već "proživeo" - da se naježiš !
Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yonai taj Sub Apr 17, 2010 8:19 pm

Dešavalo mi se par puta... i svaki put bih se skamenio istog trenutka i pokušao da shvatim odakle znam tu scenu koja mi se desila... neverovatno i intrigirajuće...
Yonai
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Sub Apr 17, 2010 8:26 pm

Većni ljudi ( u 90 % slučajeva ) , događa se vrlo često , iskustvo znano kao ,, deja vu ,, ili već doživljeno . Radi se o fenomenu , odnosno iskustvu kada nam se ćini kako su nam se situacije u kojima se trenutno nalazimo već dogodile , te kako su nam se doživljaji koje doživljavamo već dogodili ... I takvi se osjećaji javljaju u dijelićima sekunde ... I sve nam se ćini već poznatim ... Npr. šećemmo gradom kojim nikada prije nismo šetali , a već unaprijed znamo gdje se što nalazi ...
Mislim da se to svima ... baš svima događa ... ponekad ili bar jednom u životu ...
Kako i zbog čega ... još nije objašnjeno ...
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bass taj Sub Apr 24, 2010 12:28 pm

Relativno često doživljavam Deja Vu, a jednom mi se desilo i da sanjam događaj koji je usledio mesecima kasnije. Banalna je stvar u pitanju, prolazio sam sa majkom preko Zelenog Venca i neka žena nas je upitala koliko je sati. Cela ta situacija se odigrala u mom snu i od tada svaki već viđeni događaj povezujem sa snom.
Bass
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veselica64 taj Ned Jun 27, 2010 10:52 pm

U zadnje vreme manje,ali ranije mi se često dešavali takvi momenti.U početku me zbunjivalo,tragala sam u sećanju,ali kasnije sam se privikla,i samo se osmehnula kad mi se desilo "već viđeno"
Veselica64
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 274
Datum upisa : 22.06.2010
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marija Magdalena taj Ned Jun 27, 2010 11:13 pm

Dragana ::Većni ljudi ( u 90 % slučajeva ) , događa se vrlo često , iskustvo znano kao ,, deja vu ,, ili već doživljeno . Radi se o fenomenu , odnosno iskustvu kada nam se ćini kako su nam se situacije u kojima se trenutno nalazimo već dogodile , te kako su nam se doživljaji koje doživljavamo već dogodili ... I takvi se osjećaji javljaju u dijelićima sekunde ... I sve nam se ćini već poznatim ... Npr. šećemmo gradom kojim nikada prije nismo šetali , a već unaprijed znamo gdje se što nalazi ...
Mislim da se to svima ... baš svima događa ... ponekad ili bar jednom u životu ...
Kako i zbog čega ... još nije objašnjeno ...

Mala ispravka... deja vu znaci vec vidjeno dok deza senti se odnosi na vec osecano... za vec dozivljeno se kaze deza veki i deza vizite znaci vec poseceno i to su cetiri vrste "vec vidjenog".
Marija Magdalena
Novi član
Novi član

Broj poruka : 22
Datum upisa : 25.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IMHO taj Uto Jun 29, 2010 6:14 am

Desava se skoro svima. Vezujem to za prethodni zivot.
Ne samo deja vu nego sasvim odredjene stvari koje se meni kao meni nikad nisu desile.
Na peronu beogradske zeleznicke stanice, u kolicima. Mama je pored mene, vidim joj cipele. Samo sto to nije moja mama, a ni ja nisam ja.
IMHO
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RINGE taj Pet Jul 02, 2010 10:09 am

Kao sto znamo nas mozak se sastoji od 2 hemisfere, leve i desne (ja imam samo jednu :Smile koje su nezavisne celine koje rade zajedno. Takodje znamo da nas mozak ima odredjenu frekvenciju u zavisnosti od nivoa budnosti odnosno uzbudjenosti. Prosecna frekvencija u normalnim budnim okolnostima je oko 12Hz.

Posto smo rekli da su dve mozdane hemisfere odvojene desava se da dodje do blage promene frekvencije u njima. Prmimera radi leva ostane na 12hz a desna opadne na 11 ili mozda cak i 10. U tom slucaju i "brzina misli" se menja tako da jedna hemisfera radi za nijansu brze od druge sto dovodi do pojave deja vu. Naime mi u real time vremenu imamo osecaj kao da se neka pojava vec dogodila zato sto je jedna hemisfera naseg mozga vec zavrsila obradu podataka a ova druga je prati neznatno kasnije sto dovodi do tog dobro poznatog osecaja kao da se vec to nesto dogodilo. Posto nas mozak iskljucivo kao celina moze da donese zakljucak i zabelezi secanje, bas zato u trenutku deja vu mi znamo da se to nesto dogodilo ali ne kad i gde. Tajna je u tome da se dogodilo delic sekunde ranije Smile
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MoonGirl taj Sub Apr 28, 2012 12:21 am

Dešava se zaista često,navikneš se vremenom...
MoonGirl
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 863
Datum upisa : 24.04.2012
Godina : 23

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Apr 30, 2012 12:48 am

Desava se.... Recimo slusam vesti, inenadi me da sam to vec ranije cuo... upitam se zasto ponavljaju stare vesti, kad shvatim da su se dogadjaji tek desili, tako se nadjem u rascepu vremena, znas nesto sto se jos nije desilo, a da toga nisam svestan.....
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Apr 30, 2012 1:05 am

Nije u pitanju ko je objavio, bitno je vreme, kad se desio dogadjaj..... Znas da se desio, a u stvari se jos nije desio.... dogadjaju se takve stvari ponekad..
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Apr 30, 2012 1:13 am

Naravno da se dogadjaju, pa i meni.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Pon Apr 30, 2012 1:30 am

sini_do ::.... Znas da se desio, a u stvari se jos nije desio....

Prc! Pa poenta je u tome što je naziv opisuje situaciju koju možak "prepoznaje" kao već viđenu, iako okolnosti "prepoznate" situacije ostaju nejasne i neodređene. Tako da i dalje ne znaš da se to nešto desilo, nego ti mozak pogrešno sugeriše. Uglavnom deža vi situacije prethodno sanjamo, pa ih ponekad "prepoznajemo" na javi. Ništa posebno, samo treba imati u vidu da su to prosto greške mozga u interpretaciji okoline.
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vulin taj Pon Apr 30, 2012 1:32 am

sini_do ::..... Znas da se desio, a u stvari se jos nije desio....

I ni u jednoj varijanti nemoj da poistovećuješ deža vi sa predviđanjem ili predskazanjem.
Vulin
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 7987
Datum upisa : 28.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Qbin taj Pon Apr 30, 2012 5:51 am

Desavase kada smo jako umorni, uzbudjeni ili optereceni. Postoje razlicite teorije koje objasnjavaju ovaj fenomen.
Lud osecaj.

Qbin
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 893
Datum upisa : 17.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Apr 30, 2012 12:02 pm

Чињеница је да људи још не знају поуздано како мозак функционише, шта све може и које функције има. мени се такође десило неколико пута да су ми неке ситуације познате, али то приписујем илузији, док се не докаже супротно.

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Džudi taj Pet Nov 24, 2017 1:05 am

Ne znam da li pišem na pravoj temi, ali ovo moram da podelim sa vama.

Pre desetak godina sanjala sam da kupujem stan na Bežanijskoj kosi. U hodniku vidim male Cigančiće, oni me upućuju na sprat gde se prodaje neki stan.

U stanu zatičem pokojne babu i dedu kako se svađaju oko izgleda kuhinje. Izlazim na terasu, baba i deda nestaju, pored mene je moja šefovica. Pokazuje mi svoju zgradu prekoputa, roštilj na terasi, cveće..ispod terase parkiran nov automobil..smejemo se u snu....i dalje je san nevažan.

Ujutru dolazi moja šefovica u kancelariju, ja joj ispričam kako sam je sanjala i ona žena se uhvati za glavu..

Bukvalno tako kao u mom stanu izgleda njena terasa. I kupili su nov auto ali niko od kolega to još ne zna.

I tačno preko puta njene zgrade zida se zgrada, stanovi su već dati na prodaju.

Bile smo obe zapanjene. Ovaj san pamtim i posle toliko vremena.

Da li postoji objašnjenje za san i za sve što se ispostavilo kao tačno-ženina terasa, cveće, roštilj, nov auto...
Džudi
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 140
Datum upisa : 28.12.2015
Godina : 45

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh