Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 56 korisnika na forumu: 3 Registrovanih, 1 Skrivenih i 52 Gosta :: 2 Provajderi

Avramova, Hypnosis_, laza

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Republika Srpska u sastavu Srbije ili ste protiv?

Strana 5 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Republika Srpska u sastavu Srbije ili ste protiv?

Počalji od BARABA taj Uto Apr 13, 2010 10:08 pm

Sub-Ad ::
Независност, као круна наших напора да се за сва времена одвојимо од наших крвопија србокатолика и мутевелија Smile

Radi se na tome da celokupni teritorij takozvane BiH podpadne pod Nezavisnu Republiku Srpsku... u tom slucaju muslimani bi dobili autonomiju, a prema Hrvatima bi se postupalo kao i prema ostalim manjinama

BARABA
Član
Član

Broj poruka : 39
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Uto Apr 13, 2010 11:45 pm

Sub-Ad ::Проблем је КиМ. Ни Србија и кад би хтјела, не би могла подражати независност Р. Српске а истовремено се борити за повратак КиМ.

Srbija da hoće, mogla bi i jedno i drugo, tj. podržavati nezavisnost R.S. i istovremeno se boriti za povratak Kosova i Metohije u svoj sastav. Naravno, ta borba u sadašnjoj situaciji ogledala bi se u diplomatskim potezima, a svakako ne u ratnoj verziji. Dovoljno je sa naše strane ne priznati nezavisno Kosovo i javno podržati R. Srpsku i njenu nezavisnost.

Ali, treba da smo svesni činjenice da ovdašnja vlast u Srbiji to neće i ne sme da uradi, jer je upravo ona instalirana od strane "onih" čiju politiku sprovodi u cilju satanizacije i uništenja srpskog naroda. Kada bismo imali poštenu i nacionalno orijentisanu vlast, drugačija bi se pesma pevala ovde po Srbiji, a verujem da bi je čuli i Srbi sa one strane Drine i ne samo oni...
Kada bi u Srbiji vladao patriotizam, a ne izdajnički smrad, imali bismo uz sebe i moćnog saveznika, jednu od najmoćnijih država sveta, a uskoro i najjaču....pogađate, to je pravoslavna Rusija, koja se, srećom, u poslednjim kriznim momentima po svoj opstanak, okrenula Bogu i crkvi. Rusija više nije ona Jeljcinova Rusija, gladna hleba i zapadnjačkog kiča, već država koju je predsednik Putin postavio na noge, država koja svojom ekonomskom, vojnom i moralnom snagom jedina može da se suprotstavi mračnoj sili zla koja dolazi sa trulog Zapada.

Ali, ne...mi smo birali i evo šta smo izabrali.....put u samouništenje !!! Ukoliko se uskoro ne opametimo tj. ne sagledamo suštinu koja se vešto krije iza priče o "evropskoj budućnosti Srbije", ni nas uskoro neće biti...

Priče o tome kako smo Rusima nebitni i kako je Evropa jedina alternativa za Srbiju su potpuna izmišljotina kojom žele da nas skrenu sa ispravnog kursa.Mala smo država, ekonomski okupirana,moralno poljuljana i ne možemo da uradimo skoro ništa bez jakog saveznika i to samo onog koji ima isti interes kao i mi, a to je opstanak. Zna se da NATO namerava sa svih strana da se približi Rusiji, a jedina prepreka u tome na Balkanu su mu Srbi, zato ih treba dokrajčiti i omogućiti prodor na istok. Takođe, Rusiji je neophodan uticaj na ovim prostorima, upravo u cilju sopstvene zaštite i sprečavanja prodiranja NATO-a ka Rusiji. Uostalom, sve su to lepo i logično objasnili mnogo pametniji i učeniji ljudi od nas, ali mi i dalje slušamo bajke o "svetlijoj budućnosti" i gubimo vreme, a ono prolazi pored nas.....

Za sada, R. S. treba svim silama da se trudi bar da ostane onakvom kakva jeste i koliko god je moguće da "radi" na svojoj nezavisnosti, makar to bio samo održani referendum, bitno je javno se izjasniti, a ne samo zabiti glavu u pesak, bitno je boriti se za ideju, jer onda imamo šanse i za njeno ostvarenje....bitno je verovati u cilj, jer samo tako ga možemo i postići, u momentu kada se stvori pogodna situacija za njegovu realizaciju.

Do tada, s verom u Boga i pravdu...!!!

sanjalica
Banovan

Broj poruka : 602
Datum upisa : 11.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Čika Jova taj Sre Apr 14, 2010 12:11 am

Debilko ::
I sve sto te inteeresuje o Srpstvu,pitaj slobodno.Nemoj da se stidis.
ja bih te nesto ozbiljno pitao ako moze...sta po tvom misljenju pravom srbinu treba da bude na prvom mestu...srpstvo,ili srbija ?

Poslednji izmenio Čika Jova dana Sre Apr 14, 2010 12:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Čika Jova
Član
Član

Broj poruka : 84
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sub-Ad taj Sre Apr 14, 2010 12:13 am

@sanjalica
Подсјећа ли те ово на 3. Рајх? Требамо ли се опет играти партизана и Шваба или је вријеме да некад нешто одиграми и мимо емоција? Србима у Р. Српској не треба наметати опет улогу партизана већ сачекати да бура прође као што смо требали сачекати и прије 60 година. Али нисмо, дража нам је била црвена жаба на капи него народ који смо тако хладно бацили под њемачке тенкове. Сви ови око нас су и 41. били на супротној страни. Требамо ли можда опет понављати исто или те ствари можемо избјећи? За нас као народ, најбоље је бити неутралан и не изазивати судбину као и 41. Сви ови око нас би у било каквом сукобу на релацији Русија-НАТО ударили опет на нас. Историја би се поновила а мени се та историја нешто и не свиђа. Русија је далеко као што је била и 41. Док се Руси нису појавили на нашим границама, нестало нас је 2 милиона. Буђење док се нисмо пробудили у паклу какав не можемо ни замислити. Топла препорука. 

До тада, с вјером у Бога и правду!

Sub-Ad
Član
Član

Broj poruka : 855

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sre Apr 14, 2010 12:16 am

Debilko ::Jebiga,postujem zelju svakoga da bude Srbin.Divno je ziveti sa tim osecanjem.

Posebno onima kojima je jedini cilj u životu putovanje po Evropi i uživanje u "evropskim vrednostima".....

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Apr 14, 2010 12:20 am

@Debilko

Sva sreca pa si ti tu da nas poducis. Treba biti Srbin po uzoru na Natasu Kandic, Sonju Biserko i celu tu plejadu nazovi Srba. Cekaj, pa oni sebe ne zovu Srbima, vec civilno drustvo uvek to nekako zaboravim.

drdoktor
Banovan

Broj poruka : 1448

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Apr 14, 2010 12:25 am

Њокли прошетај. И јави нам шта кажу о геноциду у Сребреници.

Republika Srpska nikada nece biti u sastavu Srbije.Jer je komunisticki otpad iz Srbije,uspeo da bude gori cak i od poturica.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Apr 14, 2010 12:27 am

sanjalica :: Posebno onima kojima je jedini cilj u životu putovanje po Evropi i uživanje u "evropskim vrednostima".....
Imam osecaj da se po malo podsmevas,ali srpske vrednosti su Evropske vrednosti.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sre Apr 14, 2010 12:29 am

@sanjalicaПодсјећа ли те ово на 3. Рајх? За нас као народ, најбоље је бити неутралан и не изазивати судбину као и 41. ,  

Neutralni ne možemo biti, jer nam neutralnost nije suđena, kako god okrenemo sudbina se ne može izbeći.....na nama je da odlučimo na koju ćemo stranu, ja, ipak, biram onu koja nudi šansu za opstanak, a to je pravoslavlje !!!

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Apr 14, 2010 12:30 am

drdoktor :: Sva sreca pa si ti tu da nas poducis. Treba biti Srbin po uzoru na Natasu Kandic, Sonju Biserko i celu tu plejadu nazovi Srba. Cekaj, pa oni sebe ne zovu Srbima, vec civilno drustvo uvek to nekako zaboravim.
Da li je moguce da se ukljucujes u razgovor o nacionalnom pitanju,a ne shvatas ulogu i neminovnocst nevladinih organizacija.Oni su ti etalo antisrpstva,ali ne zaboravi,da svaka zemlja ima svoju Natasu Kandic,Sonju Biserko,a upravo odbnos prema njima govori o tolerantnosti i zrelosti jedne nacije.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sre Apr 14, 2010 12:31 am

Imam osecaj da se po malo podsmevas,ali srpske vrednosti su Evropske vrednosti.

A ja imam osećaj da tebe tvoj osećaj uopšte ne vara.....

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sub-Ad taj Sre Apr 14, 2010 12:33 am

sanjalica ::

Neutralni ne možemo biti, jer nam neutralnost nije suđena, kako god okrenemo sudbina se ne može izbeći.....na nama je da odlučimo na koju ćemo stranu, ja, ipak, biram onu koja nudi šansu za opstanak, a to je pravoslavlje !!!
Бирам и ја Православље али то са овим о чему причамо, нема везе. Сачувати се до распада НАТО-а а до распада ће доћи. Нисмо у позицији да бирамо нити имамо тај луксуз. Слаби смо и вјетар би нас одувао врло лако. Погледај још једном ону карту. 3. Рајх, као да гледам карту од прије 60 година. А ми би опет у партизане??? 

Sub-Ad
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sre Apr 14, 2010 12:35 am

drdoktor :: Sva sreca pa si ti tu da nas poducis. Treba biti Srbin po uzoru na Natasu Kandic, Sonju Biserko i celu tu plejadu nazovi Srba. Cekaj, pa oni sebe ne zovu Srbima, vec civilno drustvo uvek to nekako zaboravim.
Da li je moguce da se ukljucujes u razgovor o nacionalnom pitanju,a ne shvatas ulogu i neminovnocst nevladinih organizacija.Oni su ti etalo antisrpstva,ali ne zaboravi,da svaka zemlja ima svoju Natasu Kandic,Sonju Biserko,a upravo odbnos prema njima govori o tolerantnosti i zrelosti jedne nacije.

Mislim da smo zreli kao kruške.......samo još da otpadnemo....

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Apr 14, 2010 12:37 am

Hahaha,ako svoj plan vezujes za raspad NATO pakta,fantasticno.
Sreca,sto smo takvoga ranije imali za predsednika,ali nam je bog pomogao,pa se sada jos samo sunjate po forumima dok vas ne banuju.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Apr 14, 2010 12:40 am

Debilko ::Da li je moguce da se ukljucujes u razgovor o nacionalnom pitanju,a ne shvatas ulogu i neminovnocst nevladinih organizacija.Oni su ti etalo antisrpstva,ali ne zaboravi,da svaka zemlja ima svoju Natasu Kandic,Sonju Biserko,a upravo odbnos prema njima govori o tolerantnosti i zrelosti jedne nacije.

Neminovnost nevladinih organizacija? Mislis njihovu neminovnost kao pojavu preko kojih odredjena zainteresovana strana ostvaruje svoj uticaj na politiku neke zemlje?

Decko veoma dobro znam zasta sluze i zasto su napravljene nevladine organizacije. Ove o kojima ja pricam iza njih stoji strani kapital, zemalja koje su nas bombardovale, zemalja koje nam nista dobro ne zele, i mafije koja ih placa da pricaju o nezavisnosti KiM. Instrumenti u medjunarodnim odnosima nista drugo.

Drugo su NVO koje stvarno deluju na osnovu svoga statuta i akta o osnivanju i onoga sto su navele u njima, kada se grupica entuzijasta skupi i pokusava da nesto uradi. Mada ne mogu da prodju, jer zna se koje NVO se jedino tretiraju kao validne i koje imaju prostora u medijima.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sre Apr 14, 2010 12:42 am

Mislim da smo "malo" skrenuli sa teme.

Ajde, da se vratimo na suštinu, tj. na ujedinjenje R.S. i Srbije..ja sam za, a vi..???

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Apr 14, 2010 12:55 am

Da se vratim na temu.
Mislim da RS nece biti u sastavu Srbije nikada.Prosto,nema istorijskih cinjenica,koje bi to podkrepile.Iskljucivo je etnicko pitanje.E onda teba imati onu stvar,pa predati najpre Kosovo,a traziti RS.Bojim se da bi prvo uspeli za 5 minuta,ali bi nam se drugo izmaklo i ostali bi bez argumenata.
RS nikada nije bila u sastavu Srbije.
Upravo je to pitanje bilo i povod I svetskog rata.
Jednostavno,ne vidim problem,da Srbi imaju vise svojih drzava.E sad,jedino sto je nesigurnost da li ce mo mi uvek biti neki garant i potencijalna zastita zlu ne trebalo.Ali mislim licno,da o tim stvarima ne treba uopste ozbiljno pricati jer su bajkovite.
Jedino bi neka mocna Srbija,uz ogromna ulozena sredstva za propagandu uspela da tu temu i postavi na dnevni red ozbiljnijih svetskih glasila,da ne govorim institucija.
Koliko je trebali Siptarima prinosa Maka,da bi im tako nesto uspelo.
A ovde smo mi u polozaju Albanije na Kosovu.
Ako se gnusamo onoga sto su uradili nama oni,nemojmo biti isti takvi prema suverenoj Bosni.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Apr 14, 2010 1:06 am

Da se vratim na temu.
Mislim da RS nece biti u sastavu Srbije nikada.Prosto,nema istorijskih cinjenica,koje bi to podkrepile.Iskljucivo je etnicko pitanje.E onda teba imati onu stvar,pa predati najpre Kosovo,a traziti RS.Bojim se da bi prvo uspeli za 5 minuta,ali bi nam se drugo izmaklo i ostali bi bez argumenata.
Jednostavno,ne vidim problem,da Srbi imaju vise svojih drzava.E sad,jedino sto je nesigurnost da li ce mo mi uvek biti neki garant i potencijalna zastita zlu ne trebalo.Ali mislim licno,da o tim stvarima ne treba uopste ozbiljno pricati jer su bajkovite.
Jedino bi neka mocna Srbija,uz ogromna ulozena sredstva za propagandu uspela da tu temu i postavi na dnevni red ozbiljnijih svetskih glasila,da ne govorim institucija.
Koliko je trebali Siptarima prinosa Maka,da bi im tako nesto uspelo.
A ovde smo mi u polozaju Albanije na Kosovu.
Ako se gnusamo onoga sto su uradili nama oni,nemojmo biti isti takvi prema suverenoj Bosni.

Prvo ako govorimo o medjunarodnom pravu, koje ocigledno se vise ne postuje, a nastojanje u svetu od strane odredjenih sila je da se vrati sistem konferencijskog odlucivanja, veoma je izlgedno da je to moguce i to u bliskoj buducnosti.

Same sile se vise ne zalazu za ocuvanje suvereniteta, vec se granice prekrajaju prema interesnim sferama. Verujem da u dogledno vreme imacemo novo prekrajanje granica na Balkanu.

E sada sto se tice prvog svetskog rata, veoma je smesno uzimati u obzir da je atentat u Sarajevu uzrok. Austrougarska i Nemacka su htele da sire svoj uticaj. Austrougarska je imala konkretan plan izlaska na Solun. Srbija je stajala na tom putu. Nemacka je vec sa svojim zeleznickim koncesijam pocela da se siri na Aziju.

Problem je nastao oko nove preraspodele teritorija i moci.

Posmatras svet iz unipolarnog ugla. Medjutim vise nije tako. Imamo povratak na scenu Rusije, nove svetske sile Kine, kao i razvoj mnogih regionalni sila koje se udruzuju. Smatrati da ce NATO trajati vecno je smesno.

Uvek u konferencijskom odlucivanju kao osnova pregovora se uvek uzimala istorijska osnova za ostvarivanje interesa.

Dakle i te kako je moguce dobiti ponovo i KiM, kao i RS, ali i druge teritorije, koje su istorijski bile srpske.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sub-Ad taj Sre Apr 14, 2010 1:07 am

Дебилко ( ) , твој проблем је што не желиш уједињење Р. Српске са Србијом а објашњаваш их некаквим историјским разлозима и чињеницом да Српска никад није била у саставу Србије. Па шта ако није, Дебилко (  ).
Значи ли то да она не може или не смије бити?     Smile

Sub-Ad
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sre Apr 14, 2010 1:12 am

Mislim da RS nece biti u sastavu Srbije nikada.

Ne veruj u ono što bi želeli da misliš.

Čini mi se da te ovaj put osećaj pošteno vara !!!

Bitan je razlog, a ne povod, da bismo shvatili suštinu....

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Apr 14, 2010 1:14 am

Sub-Ad ::Дебилко ( ) , твој проблем је што не желиш уједињење Р. Српске са Србијом а објашњаваш их некаквим историјским разлозима и чињеницом да Српска никад није била у саставу Србије. Па шта ако није, Дебилко (  ).
Значи ли то да она не може или не смије бити?   Smile

Da li je ona bila u sastavu ili ne to nema veze. Vise puta je prekrseno medjunarodno pravo od strane onih koji kazu da ga stite, tako da sada imamo situaciju u stvari da ono postoji, ali samo na papiru.

Rusija je to krsenje vec iskoristila, a vidimo kako su izucili zanat u vezi sa narandzasti revolucijama.

Slazem se sa tobom Sub, da RS ne treba vise da srlja. Vec da mudro ceka.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre Apr 14, 2010 1:15 am

Poštovana gospodo!
Iz nekih postova koje ste napisali a liče mi na "ulično prepucavanje" ne vidi se ni jedan argument kojim bi potkrepili svoju "diskusiju"! Nikome od nas nisu strani "navijački" izrazi, međutim oni se obično koriste kada se osetimo nemoćni i bez argumenata počnemo da "spamujemo" i "pljujemo" jedni po drugima!
Mnogi od nas (osim čika Jove Smile ) se osećamo Srbima, možda na različite načine ali po tome smo i "poznati"! U današnje vreme imamo Srbe "evropljane" i Srbe "konzervativce" !
Vadite oružje (argumente) i udrite, ovom prilikom se obraćam i drugima koji "likuju" gledajući kako se "tovarimo"!
Uključite se u konstruktivnu diskusiju!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sub-Ad taj Sre Apr 14, 2010 1:16 am

drdoktor ::

Slazem se sa tobom Sub, da RS ne treba vise da srlja. Vec da mudro ceka.
Апсолутно Докторе. Велики је улог у питању. Очишћени смо из РСК, из ФБиХ, са КиМ, Црна Гора је независна са Србима као скоро па националном мањином. Задње што нам треба је експериментисати са оним што нам је једино остало осим Србије а то је Р. Српска.

Sub-Ad
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Apr 14, 2010 1:17 am

Ja Bosnu dok je RS u njenom sastavu tretiram kao jos jednu Srpsku zemlju.Treba pojacati uticaj tamo,i vremenom ovladati celom Bosnom.A to isto sam smatrao i za Hrvarsku,ali za to je sada kasno.
Rodio se neko uspesniji od dr.Ante Pavelica.Srbi ga nisu prepoznali jer je svojim svestenickim poreklom bio zamaskiran,naravno i srpsim imenom.I eto.ostvari se plan Ante Strarcevica.E da je sreca,mi bi bili sada deset puta veca sila na Balkanu,jer bi imali svoju Srbiju,Svoju Bosnu,polu Svoju Hrvatsku,Sloveeniju takodje uz pametnu politiku.
Ali ,ocigleddno da ovde se po enko zadovoljava sa mrvicama.
Ja sam srpski nacionallista koji ne moze priznati nekim tamo poturicama da u kulturno jaci od nas.Jednostavno smtaram,da svera duznost srpskih patriota je , da od Bosne naprave prosrpsku multietnicku zemlju.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Apr 14, 2010 1:26 am

sanjalica ::

Ne veruj u ono što bi želeli da misliš.

Čini mi se da te ovaj put osećaj pošteno vara !!!

Bitan je razlog, a ne povod, da bismo shvatili suštinu....

Na prvo,naravno da ne zelim.Jednostavno sam Srbin,koji svoju otadzbinu vidim do Drine,a ponosim se sa prekodrinskim srpskim zemljama
Na drugo ne treba ni komentarisati.Za vreme kosovskog boja,Bosanci su ucestvovali na srpskoj strani,ali kao vojska suverene drzave.Pre toga takodje,NIKASA RS NIJE BILA U SASTAVU SRBIJE
Naravno da je vazan razlog,ali povod je jedna bespotrebna mrlja u istoriji.A tu mrlju nam najvise naturajju na nos upravo braca Rusi,koji i dan danas uce da smo braca,ali smo ipak izazvali I svetski rat.
Jos plus,atentat je najveci moguci zlocin.Pucati na neoruzanog vladara durge zemlje je pucati u narod te zemlje.U one,koji ga smatraju svojim vladarom.
Ko je to ko sme da uzme pravdu u svoje ruke.I to jos cini pod pokroviteljstvom svoje drzave.Odnosno,strane drzave koja to podrzava.E vidite,tako primitivan cin nisu cak izvrsili ni ALbanci negu su se za Kosovo borili politickim sredstvima.

Poslednji izmenio Debilko dana Sre Apr 14, 2010 1:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 10:42 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu