Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 49 korisnika na forumu: 4 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta :: 2 Provajderi

Avramova, Hypnosis_, Salex, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Koji internet radio slusate?
Danas u 7:06 pm od Hypnosis_

» Fotografija dana
Danas u 6:11 pm od Avramova

» Neobični enterijeri
Danas u 5:28 pm od Poli

» Sreća
Danas u 5:20 pm od Salex

» Neobična a lepa arhitektura
Danas u 5:18 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Danas u 5:03 pm od Poli

» Origami
Danas u 5:01 pm od Poli

» Paint it, Black
Danas u 4:59 pm od Poli

» Fraktal art
Danas u 4:57 pm od Poli

» Tattoo art
Danas u 4:55 pm od Poli

» Grafiti i murali
Danas u 4:54 pm od Poli

» Kolaz
Danas u 4:52 pm od Poli

» Phantasy Photos
Danas u 4:50 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Republika Srpska u sastavu Srbije ili ste protiv?

Strana 1 od 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Republika Srpska u sastavu Srbije ili ste protiv?

Počalji od Orhideja taj Sub Apr 10, 2010 11:55 pm

Naslov govori sve.

Poslednji izmenio Orhideja dana Ned Apr 11, 2010 12:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Republika Srpska u sastavu Srbije ili ste protiv?

Počalji od Gost taj Sub Apr 10, 2010 11:56 pm

Uvek zaaaaa!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Apr 10, 2010 11:58 pm

I ja sam ZA samo još referendum da prođe.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sub-Ad taj Ned Apr 11, 2010 12:23 am

Србију и Р. Српску видим и сад као једну државу, без обзира што она то није.
До уједињења мора свакако доћи.
Међутим, ту је КиМ, шта с њим?
За мене, КиМ је КиМ само без 2 милиона шифтара, овакво какво је сад је омча око врата.
Шта би Србија са КиМ и 3 милиона шифтара за 20 година, или 5 милиона шифтара за 50 година? Али КиМ је наш, тамо су нам светиње.

Ипак, реално гледајући, приоритет број један за Србију је Р. Српска.
Србија без КиМ али са Р. Српском, добила би 1.5 милиона вјерних Срба, Србија би са Српском али без КиМ била 95% српска.
Р. Српска је територијално 2.3 пута већа од КиМ па би таква Србија била много већа него што је то Србија са КиМ.

Да ли се губити у имагинарној борби за повратак КиМ са 2 милиона шифтара или се борити за уједињење Србије и Српске?
За мене, ова друга опција је приоритет број 1.
На Србији је да никад не призна независност КиМ а да све ради да дође до уједињења са Српском јер нам се може десити да изгубимо и КиМ и Српску.

Чини ми се да то слијепци који су на власти у Србији не виде већ се свим силама труде да нам завуку нож у леђа као што су нам га завукли са овом тзв. декларацијом. Дакле по мени, Р. Српска што прије, КиМ нека чека боља времена. Ни НАТО неће вјечно трајати.

Sub-Ad
Član
Član

Broj poruka : 855
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Apr 11, 2010 12:31 am

На Србији је да никад не призна независност КиМ а да све ради да дође до уједињења са Српском јер нам се може десити да изгубимо и КиМ и Српску.
Slažem se u potpunosti, a ovi naši "slepci" sve vide i rade baš ono što treba (ono što imaju za domaći zadatak, ali ne od nas već od "ONIH")!
Promeniće se i to!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Ned Apr 11, 2010 1:59 am

I te kako za..

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Ned Apr 11, 2010 3:38 am

@ Sub - Ad

U sastav Srbije ulaze sve srpske zemlje : centralna Srbija, Vojvodina, Kosovo i Metohija, Crna Gora, Makedonija, Bosna, Srpske Krajine i Srpska Dalmacija !!! Neke od srpskih teritorija trenutno su slobodne, neke okupirane, što ne znači da će ovakva situacija ostati i ubuduće....sve zavisi od toga kakva će biti preraspodela moći na svetskoj političkoj sceni, a jako puno zavisi i od nas samih, naših stavova i odnosa prema sopstvenoj državi i naciji. E, u ovom drugom smo trenutno omanuli, ali daće Bog, pa će se Srbi osvestiti i iznaći pravi put iz tame i beznađa..!!!
Neprimereno je govoriti o prioritetima i stavljati Kosovo u drugi plan koji će da sačeka neka bolja vremena, jer ako se u bilo kom momentu, makar i u mislima samo, odreknemo najsvetije srpske zemlje, onda i naše postojanje gubi svaki smisao, jer :
Kosovo nije dolina, nije ni ravnica, ni brežuljak na Gazimestanu, ni žitno polje kraj Laba i Sitnice, ni vinogradi koje su preci naši zasadili, a ruke potomaka negovale, nije ni kosturnica, nije ni jama nepregledna... Kosovo je duša Srbinova, njegova rana nezaceljena, krv njegova, njegova kletva i molitva, njegovo pamćenje i njegova kolevka u kojoj je svako dete sa svakom kapi mleka iz majčinih grudi primilo i svetu pričest i sveti zavet: mržnja na ropstvo i spremnost umiranja u borbi za slobodu.
Kosovo je nepresušni duhovni kladinac koji preci ostaviše svojim potomcima da ih nadahnjuje snagom i istinom kako bi se uspravni i dostojanstveni održali kroz vekove...

Mogu nas silnici na kolje nabijati, mogu nas ponovo bombardovati, mogu nas vešati, ali nas nikada, nikada, neće privoleti i naterati da se odreknemo dragulja koji se zove Kosovo i Metohija.
Tako, siguran sam, misli najveći deo Srba, onih Srba s obrazom i jakom psihološkom kičmom koja se ne savija, ne kleči, ne skida gaće kad čuje da dolazi bilo koji i bilo čiji moćnik jer Srbin zna da niko nije moćniji od Boga.
Borba za Kosovo i Metohiju nije imaginarna, niti je smemo tako posmatrati,...ona je borba za opstanak srpskog naroda, ne samo teritorijalni, već i duhovni, jer čovek bez duše nije ništa !!!

Što se tiče ujedinjenja Srbije i Republike Srpske, trenutna politička situacija i u svetu, a i na ovim našim prostorima to ne dozvoljava, na žalost, bez obzira koliko god mi to želeli i nastojali sa obe strane. Jer, želje su jedno, a mogućnosti nešto sasvim drugo...O našim "sudbinama", još uvek odlučuju oni koji su nam nametnuli ratove, sankcije, bombe, proglasili nas genocidnim narodom i šta sve ne još....Srećom, i njihovo vreme se polako bliži kraju, tako da realno možemo očekivati "svi Srbi u jednoj državi", a kad....ostaje da se vidi....

sanjalica
Banovan

Broj poruka : 602
Datum upisa : 11.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sub-Ad taj Ned Apr 11, 2010 10:00 am

Она јесте имагинарна, јер вратити КиМ у овим околностима и условима кад смо окружени НАТО-м .. је имагинација на квадрат.
Умјесто да на фону за нас привидне независности КиМ што више радимо на приближавању Србије и Српске, жути се баш труде да се међусобно удаљимо.
Политичка мудрост је Србима хронично непозната ствар, никад нисмо знали искористити наметнуте околности и из њих се извући што безболније. Као и у 2. свјетском рату, кад су сви око нас а и сви у Европи далеко од нас, прихватили реалност 3. Рајха, само су наивни и глупи Срби прихватили да добровољно иду под њемачке тенкове и тако себи набили 10 непријатеља на 10 фронтова, успут гинећи као мрави и на крају прихвативши комунизам као нико жив на овом свијету, изузев још наивнијих и глупљих Руса. Комунизам нам је постао религија док су га сви остали прихватили као наметнуто зло. То је тај српски губитнички менталитет од којег ми је мука. Идеали су нас увијек скупо коштали умјесто да смо прихватили реалност као што су је прихватили сви, па и Французи, Белгијанци, Холанђани, Норвежани .. и сви али баш сви.. и чекали да их други ослободи. Али не, ми волимо гинути и тиме се хвалити док нам се остали смију због тога. Волимо ослобађати друге док нам се ти други истовремено смију због тога. Волимо се утапати у југословенство, док су сви остали љубоморно чували своје националне идентитете итд. Волимо се хвалити учешћем у 2. свјетском рату на страни савезника док су нас исти ти, након 50 година, 3 пута бомбардовали: 95.- РСК и РС, 99.-Србија и на крају отели КиМ. 

Реалност и осјећај за њу нам хронично недостаје. Узми што можеш сад, за остало нека ради вријеме. Ради на што већем приближавању Српске и Србије, буди политички мудар па искористи ову за нас непостојећу независност КиМ па и Српској омогући то исто јер у противном, нестаће па ћемо на крају изгубити и КиМ и Српску. Македонија јесте српска, српска је и Лика, Кордун и Банија, али да се не би губили у немогућој мисији а Р. Српска нам је ту пред носом и на дохват руке, будимо мало паметни па одредимо приоритете а они се одређују тако што реално процјењујеш шта можеш добити са мањом или већом вјероватноћом, па идеш за овим другим а истовремено не губиш из вида ни ово прво. Али ми то не капирамо, јер ми смо поприлично погубљен народ а такви смо одувијек. Апропо, шта смо тражили у Словенији и Краљевини СХС а могли смо заокружити српску државу у границама о којима данас можемо само сањати? Наивци који појма немају о државности, па нам се зато са невјероватном лакоћом сваких 50 година мијењају границе државе у којој живимо.

Sub-Ad
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Ned Apr 11, 2010 6:38 pm

Vidis Sub nesto mi tu nije jasno. Zar Dodik i Tadic nisu bili kao superiska?

Sta se desilo u medjuvremenu?

Naravno da mislim da treba sto vise da saradjujemo i da se pravimo kao da granica ne postoji.

drdoktor
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mutobontumba taj Ned Apr 11, 2010 6:43 pm

Ja sam za podelu Kosova i nezavisnu Republiku Srpsku..mislim da svi koraci koji slede vode ka tom cilju!

mutobontumba
Član
Član

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Apr 11, 2010 6:49 pm

drdoktor ::Vidis Sub nesto mi tu nije jasno. Zar Dodik i Tadic nisu bili kao superiska?

Naravno da mislim da treba sto vise da saradjujemo i da se pravimo kao da granica ne postoji.
Najgore je što se Tadić ne pita ništa i radi po nalogu njegovih "poslodavaca"! Što se tiče Dodika, neće ni on dugo - već se zna sledeći Predsednik RS!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Ned Apr 11, 2010 6:51 pm

Simba ::
drdoktor ::Vidis Sub nesto mi tu nije jasno. Zar Dodik i Tadic nisu bili kao superiska?

Najgore je što se Tadić ne pita ništa i radi po nalogu njegovih "poslodavaca"! Što se tiče Dodika, neće ni on dugo - već se zna sledeći Predsednik RS!

Hoces da kazes da je ovo sve obmana sto radi Dodik i da unutrasnji akteri rade na slabljenju RS?

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Apr 11, 2010 7:02 pm

Hoces da kazes da je ovo sve obmana sto radi Dodik i da unutrasnji akteri rade na slabljenju RS?
Neću to da kažem!
Spoljašnji faktor radi na slabljenju RS, kao i Srbije! Koga uspeju da "zavrbuju" preko njega i ostvaruju svoje ciljeve!
Srbi iz RS su (čini mi se) malo pametniji od nas iz Srbije (valjda ih muka tera), te se neće baš lako zavarati!
Što se tiče Dodika - nemam baš pozitivno mišljenje o njemu!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BG_HIGHLANDER taj Ned Apr 11, 2010 7:38 pm

mutobontumba ::Ja sam za podelu Kosova i nezavisnu Republiku Srpsku..mislim da svi koraci koji slede vode ka tom cilju!
Turi i moje ime na tu peticiju

BG_HIGHLANDER
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Ned Apr 11, 2010 7:52 pm

Simba ::
Neću to da kažem!
Spoljašnji faktor radi na slabljenju RS, kao i Srbije! Koga uspeju da "zavrbuju" preko njega i ostvaruju svoje ciljeve!
Srbi iz RS su (čini mi se) malo pametniji od nas iz Srbije (valjda ih muka tera), te se neće baš lako zavarati!
Što se tiče Dodika - nemam baš pozitivno mišljenje o njemu!

Srbi u Srbiji su totalno sludjeni.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Ned Apr 11, 2010 7:56 pm

mutobontumba ::Ja sam za podelu Kosova i nezavisnu Republiku Srpsku..mislim da svi koraci koji slede vode ka tom cilju!

Amin.

cat09
Član
Član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Ned Apr 11, 2010 8:01 pm

Malo si se "zeznuo u proračunu" , niti će biti podele Kosova, niti nezavisne RS u dogledno vreme.
Svi koraci koji trenutno slede, vode ka razbijanju srpskog nacionalnog bića i srpske teritorije, kao i okupaciji svih srpskih teritorija.
Tek kada se stvore uslovi da Srbija ponovo uspostavi vlast na Kosovu, stvoriće se i uslovi da Srbi u RS mogu samostalno odlučivati o svom statusu, tj. da li će u nezavisnost ili u zajednicu sa ovdašnjom Srbijom.

Pitam se samo, da li su Srbi iz RS svesni da žive u okupiranoj državi ili misle da i njih neko pita šta bi i kako voleli da se desi...???!!!

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Apr 11, 2010 8:15 pm

sanjalica ::
Malo si se "zeznuo u proračunu" , niti će biti podele Kosova, niti nezavisne RS u dogledno vreme.
Više se ništa ne zna.
Svi koraci koji trenutno slede, vode ka razbijanju srpskog nacionalnog bića i srpske teritorije, kao i okupaciji svih srpskih teritorija.
Tačno, ali im dozvoljavamo, zar ne.
Tek kada se stvore uslovi da Srbija ponovo uspostavi vlast na Kosovu, stvoriće se i uslovi da Srbi u RS mogu samostalno odlučivati o svom statusu, tj. da li će u nezavisnost ili u zajednicu sa ovdašnjom Srbijom.
Po ovome bojim se da je to daleka prošlost i lično mislim da nisi u pravu. Kososvo se sa RS ne može porediti.
Onog momenta kad Srbi iz Srbije budu stali rame uz rame sa Srbima iz RS a da im pritom ne bude bitnija viza u pasošu za EU za koju i tako nemaju para da razgledaju mnogo će se promijeniti.

Pitam se samo, da li su Srbi iz RS svesni da žive u okupiranoj državi ili misle da i njih neko pita šta bi i kako voleli da se desi...???!!!

A zašto onda Srbi žele referendum? Znamo gdje živimo.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sub-Ad taj Ned Apr 11, 2010 8:33 pm

Положај  Срба са обе стране Дрине није нимало добар. Битно је само да једни другима не одмажемо ако већ не можемо једни другима помоћи. Ту је тај проклети НАТО којег не подносимо органски, ту је и та далека Русија у коју се неки или чак многи од нас надају итд. Као острво смо, нити имамо стратегију нити план, чекамо шта ће други о нама одлучити. Ту је и отето КиМ као непреболна рана. Дато најгорем отпаду од народа, шифтарима. То је уједно и увреда јер да је дато било коме другом, мање би болило. А ту је и Р. Српска, острво на острву. Барем нас нико не дира, не спомиње наше укидање... на томе можемо захвалити нажалост и чињеници да нам је КиМ отето па смо утолико сигурнији за неукидање Р. Српске јер нам је КиМ као некаква противтежа, брана да Србе не можеш понизити потпуно. Али се бојим да овим ЕУ жвакама не насједнемо и лагано и Р. Српску утопимо у нешто што не желимо да буде. Ту је и несрећна и расрбљена Црна Гора и агарјани који владају с њом. 

Sub-Ad
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Ned Apr 11, 2010 9:03 pm

Braćo naša sa one strane Drine,

Ne dajte se zlotvorima sa zapada da vas unište u potpunosti, ako vam već ne dozvoljavaju da živite u slobodi i sami rešavate svoj status, sačuvajte bar srpski duh, on je neuništiv , a tako potreban za nastupajuća vremena.
Ne uzdajte se u izdajničku vlast zemlje Srbije, ti bi i rođenu majku prodali za "šaku dolara".
Priča o protivteži Kosova i RS je čista laž i obmana, zlikovci se neće zaustaviti do potpunog sloma srpskog naroda, itekako oni rade da uguše RS, poslednju oazu srpskog slobodarskog duha, samo što to rade delimično skriveno pa vam se čini da vas ne diraju...za sada.

Iskreni i patriotski orijentisani Srbi iz Srbije rado bi vam pomogli, ali trenutno nemaju mogućnosti jer zemljom Srbijom vladaju hoštapleri bez osećaja nacionalne pripadnosti kojima su "sloboda i nacionalni ponos" nepoznate imenice. Ne verujte ni vašim vlastodršcima, ista je to bagra kao ova u Srbiji, i jedni i drugi vode se samo materijalnim interesima.

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Ned Apr 11, 2010 10:22 pm

Mi smo relativno mali ,ali veoma postojan narod..Ono što smo mi kroz vjekove preživjeli,što od Otomanskog carstva ,što od Hrvata ,što od Fašista,što od komunista,malo koji narod bi preživio i opstao..Jedina,a ujedno i najveća naša greška je,nesloga..Nikako da se složimo,nego oćemo iz jednog naroda da stvaramo nove nacije(Crnogorci),(Vojvođani) i da sve ono što smo gradili tokom vjekova,olako pustimo niz vodu..Nikad Srpskom narodu nije prijetila ovakva opasnost od nestanka..I to od nestanka nacionalnog identiteta..Čitajući pojedine postove članova tamo nekog foruma,stekao sam utisak da ne pišu Srbi već predstavnici nekog drugog naroda..Polako se prešaltavaju u Vojvođane,pravdajući tu pojavu kao teritorijalno opredjeljenje..Pa evo kako je ta opredijeljenost počela u Crnoj Gori ..Prvo smo bili Srbi..Zatim smo bili Crnogorci Srpskog porijekla..E onda smo postali Crnogorci..Međutim,u Republici Srpskoj nema toga,i bogu hvala što nema..Bar negdje da Srpski korpus diše jednim bićem..Svima nama Republika Srpska treba da je primjer kako se Srpstvo čuva u ovim,za nas i za našu crkvu,veoma teškim vremenima..Nadam se da će mo se bar jednom u našoj dugogodišnjoj istoriji okupiti oko jedinstvene ideje ,očuvanja Srpskog bića i konačno se izboriti za mjesto koje nam zaista propada.. Smile

Poslednji izmenio Johnny-Azra dana Ned Apr 11, 2010 10:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sub-Ad taj Ned Apr 11, 2010 10:33 pm

Johnny-Azra ::Čitajući pojedine postove članova tamo nekog foruma stekao sam utisak da ne pišu Srbi već predstavnici nekog drugog naroda..Polako se prešaltavaju u Vojvođane,pravdfajući tu pojavu kao teritorijalno opredjeljenje..
Таквих има и међу Србима али има и несрба који желе оставити утисак да су Срби и који се и региструју на неки форум с циљем да као "Срби" пљују и по Србији и по СПЦ и по .... . И није то карактеристика само једног већ свих форума. Таквог смрада сам се нагледао свих ових година активног или пасивног форумашења. Такве намиришем одмах и волим их набијати на неку ствар, у форумском смислу.
Хвала на лијепим ријечима за Р. Српску. Драго нам је чути такво мишљење од браће из Србије и Црне Горе.

Sub-Ad
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Ned Apr 11, 2010 10:37 pm

Sub to je istina. Vi postajete glavni branitelji srpstva. U Srbiji se svasta desava i puno ljudi odbija da ima neki stav, misljenje i pocinje sve vise da se stidi sto je Srbin.

Iskreno, od kako je ovaj forum otvoren izgubio sam neko interesovanje da pisem na onom, znas vec koji.

drdoktor
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Ned Apr 11, 2010 10:44 pm

Sub-Ad ::
Odnekud se mora početi ..Mislim da će Republika Srpska biti iskra koja će zapaliti konačnu borbu Srpskog naroda za svoj identitet,jer ste nepodijeljeni kao mi u Cronj Gori i Srbiji..

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Apr 11, 2010 10:53 pm

Dr, ti bi bar trebao da znaš da 1000 puta izgovorena laž počinje da zvuči kao istina! Srpska medijska scena je puna antisrpskih medija - skoro sve je privatizovano a ko ih je kupio? Soroš i druge antisrpske medijske kuće!
Kako su delili frekvencije i status "nacionalnih" TV? Zašto oduzeše BKTV "nacionalnu frekvenciju" - zamerio se Dinkiću! Moralno smo posrnuli i to ti je!
Ne mogu istovremeno da uživaju u "blagodetima" zapadnog društva (ako ih ima) i da budu Srbi!
Nema lepše zemlje od Srbije BRE - računam na celovitu Srbiju sa svom otetom teritorijom!
Provokatora ima i biće ih, najlakše je provocirati i još pri tom nemati ni jedan argument kojim bi branili svoje stavove!
Svi koji su dobili države "likuju" i boli ih "uvo", sad mogu i da provociraju!
Iskreno se nadam, pošto pola mene potiče iz R. Srpske, da će u bližoj ili daljoj budućnosti doći do stvaranja celovite države !

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:12 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu