Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 22 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 22 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Sećanja

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

13062014

Počalji 

Sećanja

Đ. Balašević, "Dodir svile", fragment

"- Vidiš, Sarajevo je srednjeg roda... Kao dete... Zaigrano...Prostodušno... Naivno... Beograd je, recimo, Taj Beograd... Muškarčina... Švaca i galamdžija u raspasanoj beloj košulji, na hoklici pred prepadnutim svircima... I Zagreb je Gospon Zagreb... Koketni geblovski brčići, prefrigani šmek preko jutarnje štampe... Najveću larmu podigne kad zvecne kašičicom o rub porcelanske šoljice... Pa Gospodja Ljubljana... Snežna Kraljica... Uobražena, elegantna, racionalna... Koja je tako hladno napustila taj brak iz računa, čim je shvatila da računa više nema... A Sarajevo... Lakoverno detinjasto...Zato ono prvo i pruža ruke..."

Hej Sloveni

Poslednji put izmenio Avramova dana Ned Jul 13, 2014 4:52 pm, izmenio ukupno 2 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Sećanja :: Komentari

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 11:19 pm od Avramova

Mogla bih slično pisati što se Splita tiče, ali "Malom mistu" dajem veliku prednost.

Jedna od najboljih scena iz serije.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 11:23 pm od madam mim

Njaoooo, a tek špica....   Pravi dragulj! Koji tekst...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 11:27 pm od Strelac

Avramova ::Đ. Balašević, "Dodir svile", fragment

"- Vidiš, Sarajevo je srednjeg roda... Kao dete... Zaigrano...Prostodušno... Naivno... Beograd je, recimo, Taj Beograd... Muškarčina... Švaca i galamdžija u raspasanoj beloj košulji, na hoklici pred prepadnutim svircima... I Zagreb je Gospon Zagreb... Koketni geblovski brčići, prefrigani šmek preko jutarnje štampe... Najveću larmu podigne kad zvecne kašičicom o rub porcelanske šoljice... Pa Gospodja Ljubljana... Snežna Kraljica... Uobražena, elegantna, racionalna... Koja je tako hladno napustila taj brak iz računa, čim je shvatila da računa više nema... A Sarajevo... Lakoverno detinjasto...Zato ono prvo i pruža ruke..."

Hej Sloveni

Lepo napisano od Djoleta... u duhu njegovog nikad prezaljenog "bratstva&jedinstva"...

Nije mu mnogo za zameriti, odrastao je i stasao u toj zemlji, i napravio u njoj velike uspehe...i dan danas je cenjen na svim tim prostorima... koliko je on danas to iskreno, a koliko radi publike i slave...tesko je proceniti, al ne bi sad ulazio detaljnije u to...

Ne bi ovde mesao politiku... ali Juga je kroz ljude, gradove, sela, krajolike, more, planine... bila divna drzava... toliko razlicitih stvari si mogao videti, i u njima uzivati... moze se to i danas, kada su granice na svakih 100 km... ali ljudi koji su u ono vreme bili mladi, imali su neslucene mogucnosti...samo ako znaju da ih prepoznaju...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 11:28 pm od Avramova

Obožavam sjajnog dr Luiđija i sirotu Bepinu, gledala bi ih svaki dan. Jesi li čula šta joj je rekao pre nego što se nameravala utopit u moru.

Često sam se pitala da li je Luiđi uopšte voleo Bepinu. Prvo sam mislila da ne a onda shvatih da jeste iako mu po nečemu nije pripadala.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 11:31 pm od Avramova

Strelac ::... koliko je on danas to iskreno, a koliko radi publike i slave...tesko je proceniti, al ne bi sad ulazio detaljnije u to...

Uverena sam da sve radi iskreno. Mnogi ga ne vole ali ja osećam da nisu u pravu i da posmatraju pogrešne stvari, na pogrešan način.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 11:33 pm od madam mim

@ Ave
Ma, voli, nego šta.... nego je to ta stara garda, ne prosipa bljutave i trivijalne romantične floskule... Inače, uvek sam duboko verovala da Luiđiju nema života bez Bepine (iako je uvek izgledalo baš suprotno, tu si u pravu)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 11:42 pm od Avramova

Luiđi je bio učen čovek, čitao Dantea, bogati, Bepina odana, iskrena, željna Luiđija ali opet... lepo je živela s njim. Da je nije voleo ne bi stario kraj nje.

A Roko... savremeni, ambiciozni čovek i Anđa, pokondirena ali opet šarmantna i naravno, lepa.

Poslednji put izmenio Avramova dana Sub Sep 20, 2014 5:37 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : katastrofalna greška :ajme: još jedna lol)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 11:48 pm od madam mim

@Ave

Evo tebi moj omiljeni insert iz "Velog mista"... kao odjava za večeras...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Jul 04, 2014 8:26 pm od Avramova

Slika i prilika današnjice. Nažalost, samo takvi mogu u pozorište lako. Ako hoćeš ispratiti sve predstave za koje kažu da vrede, moraš se odreći nečega.

Dobar je bio Boris kao uostalom cela ekipa.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jul 12, 2014 7:47 am od Avramova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 17, 2014 2:56 pm od Avramova

Nikada mi neće biti jasno, kako to da me ova pesma podseća na rano detinjstvo i Majku a komponovana je mnogo kasnije, i čini mi se da sam je i onda slušala.

17.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Sep 11, 2014 11:38 pm od Avramova

_
Dragan Živković Tozovac je jedan od retkih koga smatram boemom koliko se to danas može biti. Pesme izvodi reklo bi se nonšalantno, lako, a one su zapravo jake u tom žanru.

Pre par godina, jednog letnjeg popodneva, s mojim drušvom sam sedela u prijatnom restoranu na beogradskom Hipodromu ispod velike krošnje starog drveta. Pijuckali smo, ćutali pa je scena ličila na početnu iz filma "Bilo jednom na divljem zapadu" dok akteri čekaju udovicu Klaudiju Kardinale. Umesto muve našu tišinu je remetilo zveckanje čaša i "šefe, daj novu turu...". Kad-kad bi se neko za našim stolom lenjo oglasio a onda... nova tišina. Sve u svemu ponašali smo se kao pravi ladoleži.

Kako mi je već postalo dosadno da mi drugarica koluta očima ne bi li mi uputila vapaj kako joj je toplo i da želi još jedno pivo, a rekla bih da je već tada bila zamalo ko uspavana lepotica, rešim da ih razdrmam. Moja želja je prizvala da u baštu restorana teatralnim korakom ušeta gospodin Tozovac na šta sam ja odskočila sa stolice kao ošurena.

Društvo lenjo baci pogled na Tozovca i pokaže rukom u stilu "tjah... ". Ali, kako je mene njegova pojava dotakla, u trenu se rodi ideja da mu priđem što i kažem društvu. Odjednom se unezvere i počnu se zezati sa mnom, kao ko je Tozovac, seljak, narodnjak... trt trt...

Ustanem, povučem suknju na dole, podignem grudi na gore i odmarširam pravac do Tozovca. Sedeo je sam za stolom i taman dok sam mu se primicala konobar je služio kuvanu teleću glavu koja se pušila zajedno sa pečenim krompirom ispod peke.

Ni većeg tanjira, ni veće glave, a ja naprasno ogladnela.

- Sve ćete to vi sami pojesti? - izlete iz mene.
- O, draga gospođice, izvolite sesti - ustaje, prinosi mi stolicu.
- Nemojte ostavljati glavu, ohladiće se. Mogu ja doći kasnije samo na kratko, želim nešto da vas pitam.
- Nemojte molim vas! - kategorično će Tozovac. - Sedite i krenite da zajedno čerupamo glavu.
- O, hvala vam do neba, presita sam. (slagala sam kao pas)
- Ni slučajno, meni ne smetate, naprotiv, lepše je u društvu...
- Htela sam samo da vas pitam... koja vam je pesma najdraža? (a debilnog li pitanja! )
- Hm... a koja je vama?
- "Jesen u mom sokaku" - i tu malo obrazložim zbog čega.

Žvaćući teleću obrazinu iz svoje torbe iščeprka CD sa pesmom "Jesen u mom sokaku", napiše posvetu "Dragoj M. s ljubavlju i poštovanjem, Vaš Tozovac".

Bože, kao da sam dobila autogram od Hose Karerasa, tako sam bila uzbuđena. Inače na padam na autograme.

Zahvalim mu se i kažem da je diiivan, i da ću ovo popodne pamtiti samo po njemu i telećoj glavi.

Pesma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Okt 08, 2014 9:02 pm od Avramova

I tako... zapitaću se kao da neću znati a znaću da je uvek u mom srcu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Okt 08, 2014 9:12 pm od Time

Lep je Beograd.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Okt 08, 2014 9:18 pm od Avramova

Jeste lep, i laže svako ko kaže da nije a ćuti da ga nikada nije video.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Okt 08, 2014 9:24 pm od Time

Ne gledaj me tako noćas
jer u srcu tvoju ljubav slutim
ne gledaj me jer muzika svira
reći cu ti stvari koje ćutim.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Okt 08, 2014 9:35 pm od Time

Idemo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Okt 08, 2014 10:05 pm od Avramova

Šta smeta da ga i ovde ima... a stvarno me nekako pokreće i zato idemo...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu