Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 22 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 22 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Sećanja

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

13062014

Počalji 

Sećanja

Đ. Balašević, "Dodir svile", fragment

"- Vidiš, Sarajevo je srednjeg roda... Kao dete... Zaigrano...Prostodušno... Naivno... Beograd je, recimo, Taj Beograd... Muškarčina... Švaca i galamdžija u raspasanoj beloj košulji, na hoklici pred prepadnutim svircima... I Zagreb je Gospon Zagreb... Koketni geblovski brčići, prefrigani šmek preko jutarnje štampe... Najveću larmu podigne kad zvecne kašičicom o rub porcelanske šoljice... Pa Gospodja Ljubljana... Snežna Kraljica... Uobražena, elegantna, racionalna... Koja je tako hladno napustila taj brak iz računa, čim je shvatila da računa više nema... A Sarajevo... Lakoverno detinjasto...Zato ono prvo i pruža ruke..."

Hej Sloveni

Poslednji put izmenio Avramova dana Ned Jul 13, 2014 4:52 pm, izmenio ukupno 2 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Sećanja :: Komentari

Počalji taj Pet Jun 13, 2014 5:48 pm od Konkubinac

nr znam za sarajevo ali meni je pocitelj srednjeg roda, dubrovnik ono sto je zagreb za tebe jer zagreb nema nis gospodskog osim gornjeg  i ono malo iznad kad se zadje u sumicu....ljubljana je bila i ostala selendra kada posle 8 ne mozes nikog videti na ulici osim pijane bicikliste, bas ko neka tipicna vojvodjanska varosica... sarajevo je mene uvek ostavljalo hladnim jer mi je bilo prenabudzeno sa predznakom o kom govoris, mozda nekome sa zapada da, ali nekom iz bg-a i ko je video istanbul i mozda najlepsi od svih dok nije porusen bagdad, on moze biti samo rugoba... pretezno i zbog ogavnog akcenta od koga me podilazila jeza i postalo mi u trenu jasno zasto su se tamo u divljini desavali tako uzasni zlocini i kasapljenja.... nesto kao hrvatske nasice... taj osecaj.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Jun 13, 2014 6:55 pm od Kementari

Avramova :: I Zagreb je Gospon Zagreb... Koketni geblovski brčići, prefrigani šmek preko jutarnje štampe... Najveću larmu podigne kad zvecne kašičicom o rub porcelanske šoljice...

čitam "gebelsovski" i malo me štrecnu da je tako iskren, a džepove mu napunismo.   

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Jun 13, 2014 7:53 pm od Avramova

Čini mi se da je Zagreb najbolje "počastio". Brčići manje više. Zaboravio je zlatni escajg s kojim su jeli po neki Srbi u Srbiji. Davno beše, valjda tu priču više nije važno pamtiti.

Svejedno, meni se dopada opis mada volim da kažem da, ako je Pariz grad svetlosti, Beograd je grad srčanosti.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 10:33 am od Avramova

Hm, a Podgoricu i Skoplje zaboravio. Ma ništa, dodaćemo mi po koju.

@Konkubinac, zašto upoređuješ Sarajevo sa ostalim gradovima sličnog karaktera, nije poenta u tome već u doživljaju i ljudima.

Meni je Sarajevo zamalo kako ga je opisao Đole a naravno da ima daleko lepših gradova od njega, videla sam Bejrut, Istanbul, Damask (još po neke u Siriji) koji je bio fenomenalan, ali Sarajevo je Sarajevo i uživam među tom rajom a tek kada čujem kako pričaju.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 11:28 am od Time

In memoriam to whom?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 11:32 am od Avramova

SFRJ

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 1:20 pm od Time

A juče je bio neki važan datum?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 1:25 pm od Avramova

Nije, onako mi došlo da malo pišemo o nečemu što nam je ostalo u sećanju.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 8:58 pm od Time

if tako then postavi temu else go to if   

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 9:28 pm od Avramova

@Время

Будьте добры, у вас есть хороший и хорош, и писать на языке который вы понимаете.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 9:33 pm od Time

Jezik je fortran sa primesom bejzika, s moje tacke gledista to svi razumeju, da ne kazem    

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 9:39 pm od Avramova

Jeste, možeš nastaviti u istom stilu, melodično.

Time, da te pitam nešto. Da li si nekada bio u Ljubljani. Ako jesi, kako ti se čini?   

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 9:53 pm od Time

JEDINO SAM BIO U Postojnskoj jami, pecini da ne kazem, isli smo da vidimo onu gumenu igrackicu sto je ture u vodu kad dodju posetioci iz Srbije   

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 10:00 pm od Avramova

Skoro sam slušala Balaševića kako priča o čovečijoj ribici, baš simpatično.

Ti misliš da je gumena a ne prava? Question

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 10:02 pm od Konkubinac

Avramova ::Hm, a Podgoricu i Skoplje zaboravio. Ma ništa, dodaćemo mi po koju.

@Konkubinac, zašto upoređuješ Sarajevo sa ostalim gradovima sličnog karaktera, nije poenta u tome već u doživljaju i ljudima.

Meni je Sarajevo zamalo kako ga je opisao Đole a naravno da ima daleko lepših gradova od njega, videla sam Bejrut, Istanbul, Damask (još po neke u Siriji) koji je bio fenomenalan, ali Sarajevo je Sarajevo i uživam među tom rajom a tek kada čujem kako pričaju.

Da se podsetimo:

Ima l' kave? Je l' Frankova?

poznajem sarajevo iz najlepsih vremena i uvek mi je bio ogavan osecaj kad sam narucivao kahvu... ostatak verovatno znas.... a zasto da ne poredim, meni su iracani bili jedni od najzanimljivijih ljudi koje sam upoznao. ljudi cine mesto onim sta ono predstavlja i kakvu nam emociju tomesto izaziva... tesko da ces u firenci biti samo ocarana santa mariom del fiore vec smekom kojim ulice i trgovi firenze fasciniraju... slicno je sa rimom... sarajevo je zesci lokalitet uvek bio i privlacio je svojom subkulturom samo okorele i sterilne zapadnjake lisene bilo kakvog dubljeg osecaja i koji su dosli na orijent da bi valjda u sebi probudili ugasene vulkane strasti  

da dodam, nema veze sa tobom ali  poznato je da frigidne zene cesto vole naturalni i nepatvoren pomalo divlji i sirov eros da ih razbudi a njega samo mogu naci na nekom orijentalnom podneblju.... zato je sarajevo bilo zanimljivo, a ne napr istanbul jer tamo kolju...mis' kolju i u sarajevu al nisu klali za vreme broza

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 10:06 pm od Avramova

Ma nije problem da ističeš, upoređuješ i sl. ali ovde pišemo o ex-YU, jesi li video da sam turila i himnu. Dobro, možda si se ti rodio posle Tita i raspada Juge, ali ima nas koji se sećamo po nečega.

Ko ima mašte mogao bi do zore puta bog zna koliko.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 10:10 pm od Konkubinac

jes, ja sam jos u pelenama al' onim peMzionerskim   

ma razumem ja das emotivno veana za bosnu al kazem ti da je to velika zabluda... imao sam ja jako lepa secanja na sarajevo...prva ljubav, skidanje nevinosti, prvo bezanje od kuce... sve u sarajevu...pa zato zato sam valjda kompetentan da nesto na tu temu prokomentarisem...kasaba bre...da nije bilo dugmeta, brege  i kuste niko za njega internacionalno ne bi ni znao...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 10:14 pm od Avramova

Nikakve veze nemam sa Bosnom pa ni Sarajevom osim turističke posete, prolaska na putu za neko deseto mesto, i  što su mi Bosanci dragi.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 10:16 pm od Konkubinac

e onda okeT...eve ti ga sarajEvo dok spava, neceM ti ga vise taknem   

p.s a sto pises nekad ijekavicom?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Jun 14, 2014 10:23 pm od Avramova

Ma to ja kad-kad zbog susjeda ubacim po koju reč.

Diraj ti i Sarajevo i što god hoćeš, to i jeste cilj - podsećanje. Pošto nisi baš baš mlad računam da ima još sećanja osim na Sarajevo.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jun 16, 2014 6:41 pm od madam mim

Ih, kasaba... Kasaba, pa šta? A ostali gradovi Juge su kao bili svetske metropole, bez trunke tog naturalnog, seljačkog mentaliteta?
Meni je Skoplje bilo i ostalo veća kasaba od Sarajeva.
U BiH sam najviše volela vrelo reke Bosne.
U Makedoniji - Ohrid.
U Sloveniji - Maribor i Bled.
U Hrvatskoj - more.
U Crnoj Gori - malo šta (ali tamo sam i najređe išla).
U Srbiji - Novi Sad, Sremski Karlovci, planine i jezera, vračarski deo Beograda...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Jun 16, 2014 6:57 pm od Avramova

Moja proputovaja kroz Bosnu su mi uvek izazivala neki čudesni osećaj miline u duši pomešan sa melanholičnim sećanjem na jedno vreme. Kupreško polje... i dokle god smo na njemu ja sam ćutala.

Neka mesta su mi bliska po događajima ali ih ne osećam. Ima nešto što se ne da opisati kao što se ni jedan osećaj ne može iskazati rečima. Zato postoje moje slike sa fragmentima sećanja.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 10:16 pm od Avramova

madam mim ::
Meni je Skoplje bilo i ostalo veća kasaba od Sarajeva.
U BiH sam najviše volela vrelo reke Bosne.
U Makedoniji - Ohrid.
U Sloveniji - Maribor i Bled.
U Hrvatskoj - more.
U Crnoj Gori - malo šta (ali tamo sam i najređe išla).
U Srbiji - Novi Sad, Sremski Karlovci, planine i jezera, vračarski deo Beograda...
Vlada, Bajka i prijatelji
Sarajevo, ti i ja
Skopje
Bistra voda
Bled
More jadransko
Najlepše crnogorske pjesme
Vojvodina
Tebi grade moj

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Jul 03, 2014 10:59 pm od madam mim

Ih, ogreših se o Crnu Goru (tek sad vidim)....
Volim Kotor i Boku Kotorsku celu...
A inače, kao klinka, putovala sam sa roditeljima, kolima, duž cele Juge; doduše, naše putešestvije su uvek počinjale na isti način - pravac Sarajevo, pa onda do Splita, a odatle... gde se dogovorimo (rezultat žučne debate, sukoba različitih ukusa i, na kraju, demokratskog glasanja).
Ima lepših gradova od Splita i Sarajeva, ali su oni meni nekako ostali urezani u sećanje i valjda, zbog tih zajedničkih avanturističkih putešestvija, zauvek najdraži gradovi bivše nam zemlje. I valjda zato mogu hiljaditi put da pogledam reprizu serije "Velo misto" - svaki put "kao da je prvi"...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu