Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 62 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 60 Gosta :: 2 Provajderi

Avramova, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 7:34 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 7:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:16 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Danas u 6:08 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Danas u 5:49 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Danas u 5:13 pm od Brave Heart

» Bosanski lonac....
Danas u 4:55 pm od Svarog

» Phantasy Photos
Danas u 4:51 pm od Poli

» Zvornik
Danas u 4:44 pm od Svarog

» Arabeska
Danas u 4:44 pm od Poli

» Crtež
Danas u 4:39 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Danas u 4:33 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Da li postoji homofobija?

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Da li postoji homofobija?

Počalji od Avramova taj Sub Maj 24, 2014 5:04 pm

oblica :: I? Ne zaslužuje da bude voljeno i da ima roditelje?
Zar sam to napisala? Naprotiv, svi smo joj se obradovali a ljubavi i pažnje ima više nego neka deca od bioloških roditelja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Sub Maj 24, 2014 8:52 pm

furija ::Mogu, kako da ne mogu Imala sam priliku da odrastam malo drugacije nego vecina oko mene. Al moj licni zivot nije tema ovde. Sa tog aspekta govorim da neko ko nije bio u tudjim cipelama ne moze na osnovu filozofije da zakljucigi kako je tom nekom u njima. I koliko je stvari u glavi deteta za koji odrasli nikad ne saznaju ma koliko bili nezni, brizni, otvoreni, puni razumevanja... Moj licni, izriciti stav je da niko ne moze svoje licne i sebicne zelje i potrebe da ostvaruje ako postoji i tracak sumnje da je to na stetu onog ko nije u situaciji da sam odluci sta hoce.

Jel ti to meni pokušavaš da kažeš da si ispala gej zbog lošeg detinjstva,
il ja mašim poentu ove priče? Question

Miško ::
Kako god se Ti postavila ON će nać metodu kako da te kresne i niukom slučaju nećeš biti Ti kriva...

Iskusno, nema šta. A reci mi samo, života ti, jel te mnogo bolelo?   

oblica
Član
Član

Broj poruka : 1237
Datum upisa : 25.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Sub Maj 24, 2014 8:53 pm

Avramova ::
oblica :: I? Ne zaslužuje da bude voljeno i da ima roditelje?
Zar sam to napisala? Naprotiv, svi smo joj se obradovali a ljubavi i pažnje ima više nego neka deca od bioloških roditelja.
Ne, nisi. Rekla si da je rizično usvajanje deteta ako nema dovoljno podataka,
pa sam pogrešno razumela.

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sub Maj 24, 2014 10:50 pm

Jel ti to meni pokušavaš da kažeš da si ispala gej zbog lošeg detinjstva, ::
Ja govorim ono sto govorima a oni koji zele da dokazu da su u pravu, cuju ono sto zele a ne ono sto se govori   
Moje detinjstvo nije bilo lose nego je bilo drugacije. I nisam ja imala sta i odakle da ispadam, cvrsto stojim na Zemlji sa obe noge   
Pitala si da li neko moze da se seti svojih vidjenja ljudi, stvari i dogadjaja kako ih je u detinjstvu "video". Ja sam bila u situaciji da imam drugacije vizije i predstave od onih koji su rasli u uobicajenim situacijama. Godinama razgovaram sa decom slicnom sebi i skoro uvek ona imaju neke predstave koje su bile slicne mojim. Okruzenje u kome se odrasta daje trajni pecat i ostavlja neizbrisiv trag u kasnijem zivotu. To nisam ja izmislila, dokazano je bezbroj puta. Izuzeci uvek postoje, ali pravilo je ono sto se u najvecem broju slucajeva ponavlja na isti nacin.
Doduse, uvek m. sestre znaju vise od lekara a sekretarice od direktora... Tako je vrlo moguce da sam i ja u visegodisnjoj zabludi u vezi same sebe    

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Sub Maj 24, 2014 10:52 pm

Uopšte ne razumem o čemu pričaš...   

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sub Maj 24, 2014 10:54 pm

oblica ::Uopšte ne razumem o čemu pričaš...   
Ovog puta ti potpuno verujem   

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Sub Maj 24, 2014 11:01 pm

Kapiram da si zbog nečega ogorčena, ali ne mogu da razumem kad ne znam o čemu se radi.

I bezveze smo skrenuli temu. Već ste gomilu strana ispisali na temu trebaju li homoseksualci da usvajaju decu i ima baš ružnih komentara.

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sub Maj 24, 2014 11:03 pm

moj brat od strica je gej... odrastao u sasvim normalnoj, funkcionalnoj porodici... već od malih nogu, ne mogu da se setim koliko je godina imao, ono doba kada se upoznaje sexualnost, znam da je predškolski uzrast, su ga hvatali sa dečacima, kako se kriju, maze... to je sve normalno za njihov uzrast, ali kasnije bi trebalo da se usmere na suprotan pol, u kom dobu, nisam sigurna...
uglavnom, takve su se stvari u kontinuitetu dešavale s vremene na vreme...
ne znam da li je imao nekih problema zbog toga o kojima nije pričao, koliko ja znam, nije. a da se krije, krije se... prećutno svi znamo, ali niko ništa ne pita.
prihvaćeno kao nešto normalno, tj on je prihvaćen.

disfunkcionalne porodice obično daju neku vrstu emotivnog hendikepa, a homosexualnost to nije.
sa njom se rađa, genetski poremećaj.
možda neko potiskuje i glumi strejt ceo život, ali to ne znači da je on to postao u nekom dobu, već se tada stanje ispoljilo, ili ga je postao svestan.

Lilith
Član
Član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Maj 24, 2014 11:11 pm

Lilith ::moj brat od strica je gej... odrastao u sasvim normalnoj, funkcionalnoj porodici... već od malih nogu, ne mogu da se setim koliko je godina imao, ono doba kada se upoznaje sexualnost, znam da je predškolski uzrast, su ga hvatali sa dečacima, kako se kriju, maze... to je sve normalno za njihov uzrast, ali kasnije bi trebalo da se usmere na suprotan pol, u kom dobu, nisam sigurna...

Misliš da je to normalna faza razvoja? Da sam videla kod mojih klinaca da se igraju igračkama za devojčice tog momenta bih otišla do lekara i duboko se zamislila.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sub Maj 24, 2014 11:15 pm

Batista ::
Mozda je homofobija pogresan izraz, jer se ne radi o strahu vec o odbojnom stavu prema jednoj socijalnoj grupi. I to je pojava rezervisana za muskarce, jako malo sam upoznao zena koje imaju negativan stav prema gejevima, dok muskaraca znam milion.

obojan stav obično proizilazi iz nemogućnosti prihvatanja nečega što je drugačije, nepoznato, drugim rečima postoji potisnut strah... što bi oblica rekla, ''od zaraze''. dakako, neosnovao, jer sama definicija govori o strahu koji se ne drži realnih osnova.
zašto muškarci imaju negativan stav samo prema muškarcima, to im ne neki indirektan način ugrožava sexualnost, ili samo prihvatanje činjenice da se dvojica heftaju u bulju?
na koji način ih to ugrožava... jer negativan stav nije samo produkt zatucanosti.
dok sa druge strane nemaju negativan stav kada se radi o dve žene.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sub Maj 24, 2014 11:17 pm

Avramova :: Misliš da je to normalna faza razvoja? Da sam videla kod mojih klinaca da se igraju igračkama za devojčice tog momenta bih otišla do lekara i duboko se zamislila.

mislim da jeste, moguće da su merili piše, dodirivali jedan drugoga... ali već kasnije nije.
zato kažem ne znam od kog do kog doba je kakvo ponašanje prihvatljivo...

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Maj 24, 2014 11:28 pm

Deca međusobno razgovaraju o nečemu o čemu neće sa raditeljima bez obzira koliko prisan odnos imali, ali ono što prvo navodiš nikako nije uobičajeno.

Kod deteta je lako uočiti svaku promenu u ponašanju ako dete posmatramo dovoljo dobro.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Sub Maj 24, 2014 11:33 pm

ljubavni život budimira trajkovića...  

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sub Maj 24, 2014 11:34 pm

Avramova ::Deca međusobno razgovaraju o nečemu o čemu neće sa raditeljima bez obzira koliko prisan odnos imali, ali ono što prvo navodiš nikako nije uobičajeno.

Kod deteta je lako uočiti svaku promenu u ponašanju ako dete posmatramo dovoljo dobro.

ne kažem da je uobičajeno, ali dešava se, naročito među braćom i sestrama... i ne može se svrstati među devijntno sex ponašanje do nekog određenog doba.

slažem se... samo je teško prihvatiti kada je sopstveno dete u pitanju.
pa se u nekim slučajevima možda i negira... što smatram za pogrešno, ništa nećemo ispraviti, može samo gore da mu bude.
to nije stvar izbora...

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sub Maj 24, 2014 11:42 pm

furija ::
Ja govorim ono sto govorima a oni koji zele da dokazu da su u pravu, cuju ono sto zele a ne ono sto se govori   

Ovo cu morati da citiram u buduce.  Very Happy 

Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Maj 24, 2014 11:46 pm

@Lilith Ne mogu da zamislim da ne reagujem na svaku aknu a kamoli na takvu stvar. Gde je tu briga za dete i to kada su najdelikatnije stvari u pitanju? Takva neodgovornost je za osudu. Od koga kriti, od sebe, pa nije u pitanju slaba ocena, IQ, bezobrazluk itd. itd. već ličnost deteta za koju smo mi dobrim delom odgovorni i zaslužni.

Razgovor je nešto sasvim drugo i zavisi od karaktera deteta. Npr. nikada nisam imala potrebu da sa sestrom pričam o nekim intimnim stvarima čak ni sada kao žene iako smo bliske. Možda je mesto stanovanja "krivo" ali da sam imala potrebu svakako da bih razgovarala sa najboljom drugaricom, ali nisam.

I sada mi često bude žao ako kažem nešto što je trebalo da ostane u meni. Još uvek učim da udovoljim sebi a ne da budem zavedena i otrkrijem se, šta god to bilo. Valjda je Rak u mom slučaju stvarno opravdano svoje karakteristike.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sub Maj 24, 2014 11:50 pm

Avramova ::@Lilith Ne mogu da zamislim da ne reagujem na svaku aknu a kamoli na takvu stvar. Gde je tu briga za dete i to kada su najdelikatnije stvari u pitanju? Takva neodgovornost je za osudu. Od koga kriti, od sebe, pa nije u pitanju slaba ocena, IQ, bezobrazluk itd. itd. već ličnost deteta za koju smo mi dobrim delom odgovorni i zaslužni.

Razgovor je nešto sasvim drugo i zavisi od karaktera deteta. Npr. nikada nisam imala potrebu da sa sestrom pričam o nekim intimnim stvarima čak ni sada kao žene iako smo bliske. Možda je mesto stanovanja "krivo" ali da sam imala potrebu svakako da bih razgovarala sa najboljom drugaricom, ali nisam.

I sada mi često bude žao ako kažem nešto što je trebalo da ostane u meni. Još uvek učim da udovoljim sebi a ne da budem zavedena i otrkrijem se, šta god to bilo. Valjda je Rak u mom slučaju stvarno opravdano svoje karakteristike.

naravno da bi odreagovala ako saznaš... to ti pričam.

kažem i ja ponekad previše, i znam da pričam previše, ali ostavim... ko zna zašto je to dobro.
ne može iz toga bog zna šta da se sazna, pre da se nasluti... mnogo gora varijnta mi je prikrivanje, tj ljudi koji ne iznesu nijednu emociju na papir, uvek su pod nekom pravom linijom.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 25, 2014 12:18 am

@Lilith
Za nekoga je olakšanje da se s nekim ispriča, za mene je olakšanje beskrajno ispisivanje listova. Naravno, to nikako ne znači da sam ekstremno zatvorena jer moji dnevnici, uslovno rečeno dnevnici, ne sadrže nešto što niko ne sme znati o meni. To su moja razmišljanja i nisu u pravom smislu oslobađanje. Kada mi je teško, to delim sa onim ko će me razumeti i opet o stvarima koje sam nesvesno ograničila.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 25, 2014 12:26 am

Avramova ::@Lilith
Za nekoga je olakšanje da se s nekim ispriča, za mene je olakšanje beskrajno ispisivanje listova. Naravno, to nikako ne znači da sam ekstremno zatvorena jer moji dnevnici, uslovno rečeno dnevnici, ne sadrže nešto što niko ne sme znati o meni. To su moja razmišljanja i nisu u pravom smislu oslobađanje. Kada mi je teško, to delim sa onim ko će me razumeti i opet o stvarima koje sam nesvesno ograničila.

razumem... ni ja nisam otvorena u rl, lakše mi je ispričati se sa nekim nepoznatim, ili ovako istresti nešto.
u principu, i ne postoji ništa što se ne sme znati... bar što se mene tiče.
pa neka i dođe opet neka lujka da me parafrazira i čupa iz kontexta na drugom forumu, ja ću opet isto uraditi... sve što sam rekla je iza mene, znači ne boli, znači ne može da psoluži kao municija, znači ne osećam se ranjivo... i to je to. Smile

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 25, 2014 12:32 am

Tako i treba. Rekoh pre neko veče kako je govorila moja baba Maca - Neka kažu šta god hoće, to me ne može promeniti.

U to ime zaplešimo

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 25, 2014 12:34 am

Avramova ::Tako i treba. Rekoh pre neko veče kako je govorila moja baba Maca - Neka kažu šta god hoće, to me ne može promeniti.

U to ime zaplešimo

ajd, al bez vatanja, molim...

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 25, 2014 12:36 am

Pa šta je strašno držati se za ruke? Daj onda neki solo.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Ned Maj 25, 2014 1:06 am

Posle ove teme otvoricemo novu. Zvace se "moje prvo gej iskustvo".   

Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Ned Maj 25, 2014 1:12 am

Uz obavezan video materijal kao dokaz. Na reč ne verujemo.

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 25, 2014 1:13 am

pokvariše te načisto...

Lilith
Član
Član