Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 30 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 1 Skrivenih i 29 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Da li postoji homofobija?

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Da li postoji homofobija?

Počalji od oblica taj Pet Maj 23, 2014 12:48 pm

Čitam po internetu nešto na ovu temu, pa razmišljam..

Ako neko veruje da je homoseksualizam bolest, onda sasvim opravdano može plašiti
da se i sam od te bolesti može razboleti. Pa onda da se mogu razboleti i članovi njegove
porodice, prijatelji, rođaci, kolege. U tom slučaju to je hipohondrija, a ne homofobija?

oblica
Član
Član

Broj poruka : 1237
Datum upisa : 25.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Re: Da li postoji homofobija?

Počalji od Batista taj Pet Maj 23, 2014 12:52 pm

1. Homoseksualnost, ne homoseksualizam Smile

2. Svi ljudi se boje bolesti, ne samo hipohondri.

3. Homofobija je strah da ce te muskarac tretirati isto onako kako ti tretiras svoju djevojku.  Very Happy 

____________________________________________________________________________________
Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Pet Maj 23, 2014 12:59 pm

E baš ću da kažem homoseksualizam..

Pa jeste. Meni do sad nije bilo jasno čega se to ljudi boje, ali ako misle da je to bolest, onda je jasno.

Ček sad. Ti se ne plašiš da se od te bolesti možeš razboleti, nego da će te silovati gejovi?

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pet Maj 23, 2014 1:06 pm

Ne plasim se ni jednog ni drugog. Ne mislim da je HS bolest, a pogotovo ne zarazna. Pederi jos uvijek nisu postali nasilni da bi se bilo ko bojao seksualnog zlostavljanja sa njihove strane.

____________________________________________________________________________________

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Pet Maj 23, 2014 1:09 pm

Pa jeste, oni su ko devojčice, a vidi ti kakav si silan.

Nego, kako si onda izveo onu definiciju pod 3.?

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pet Maj 23, 2014 1:14 pm

Definicija pod 3. je zajebancija duso.

Ustvari mozda i postoje neki pojedinci koji se boje toga, ali ne vjerujem da je to primarni uzrok homofobije kod vecine ljudi.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Pet Maj 23, 2014 1:16 pm

U svakoj šali pola istine

Šta misliš da je primarni uzrok homofobije?

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pet Maj 23, 2014 1:18 pm

Ne znam, fobije su obicno neopravdani strahovi.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Pet Maj 23, 2014 1:36 pm

Ako se setimo one latinske" Homo homine lupus est" onda je razumljiva homofobija. Ili ako pogledamo američku doktrinu - sve je kolateralna šteta što je na putu ostvarenju njihovih interesa. Grozno !!!
Što se tiče istospolno usmerenih , tu nema panike . Kod njih vlastiti sram obuzdava agresiju ...

Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1847
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Pet Maj 23, 2014 1:56 pm

Šta li ti sad ispriča.. Kakvi amerikanci i kolateralne štete... i odakle ti ideja da se istopolno usmereni moraju stideti...

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Pet Maj 23, 2014 2:20 pm

postoje pederi a postoje  i pedercici... pederi su ljudi koji su homoseksualno nastrojeni i koji to rade u tisini doma svoga, a pedercici su bolesnici instruirani da valorizovanjem nakaznosti kao ljudske slobode istu namecu zajednici da bi je destabilisali i od koje bi onaj koji ih promovise i placa da to rade, imao  dugorocnu korist.

postoje homofobi a postoje i satanisti... prvi nemaju izgradjenu svest o coveku kakav je kao bice i kakvim grehovima je sklon, a satanisti na takve upiru prstom kao najgore da se ne bi prepoznala njihova prava namera

Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Maj 23, 2014 2:30 pm

Homoseksualnost nije bolest već stečena psihodevijacija osim procenta koji je rođenjem genetski predisponiran.

Hipohondrija je psihički poremećaj (opsesivno kompulzivni), i te dve stvari ne bih vezivala osim da su obe kategorije ljudi radno sposobne ne računajući izuzetke.

@Konkubinac je dao odlično objašnjenje.

oblica ::Šta li ti sad ispriča.. Kakvi amerikanci i kolateralne štete... i odakle ti ideja da se istopolno usmereni moraju stideti...

Ne moraju ali se uglavnom stide.

Poslednji izmenio Avramova dana Pet Maj 23, 2014 2:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67328
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Pet Maj 23, 2014 9:26 pm

Pa dobro je krenulo.. Za sada imamo kolateralne štete, amerikance i sataniste..

Samo nemamo odgovor na pitanje, da li postoji homofobija.

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pet Maj 23, 2014 9:41 pm

činjenica je da još ne upoznah strejt muškarca koji bi svoju reputaciju doveo u pitanje intenzivnim druženjem sa pederom. 
u suštini, homofobija je neka vrsta odbrambenog stava... pa sad ti vidi ko se tu oseća ugroženim i zbog čega.

Lilith
Član
Član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Maj 23, 2014 9:50 pm

Verovatno da postoji kao i mnoge drugo fobije a mogući su različiti uzroci kao npr. iskustvo koje je heteroseksualac imao sa homoseksualcem kada mu je homo neoprezno prišao na neki način; roditelji mogu postati homofobi zbog ugroženosti svoje ili druge dece od strane homoseksualaca itd. itd.

Lilith ::činjenica je da još ne upoznah strejt muškarca koji bi svoju reputaciju doveo u pitanje intenzivnim druženjem sa pederom. 
u suštini, homofobija je neka vrsta odbrambenog stava... pa sad ti vidi ko se tu oseća ugroženim i zbog čega.

Lilith, u mojoj radnoj sredini homoseksualci se druže sa ostalima a da ni jednom hetero nije palo na pamet da je ugrožen jer zapravo i nije ugrožen.

Kako da gledamo na roditelje homoseksualaca, da li je njima ugrožena reputacija? Da li je iko ko se druži sa emimentnim ljudima iz naše kulturne elite ugrožen? Naravno da nije.

Ne sporim da ima i toga o čemu ti pišeš ali je u malom procentu.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pet Maj 23, 2014 10:00 pm

Lilith, u mojoj radnoj sredini homoseksualci se druže sa ostalima a da ni jednom hetero nije palo na pamet da je ugrožen jer zapravo i nije ugrožen.

nijedan muškarac svestan svoje sexualnosti, odnosno sa dovoljno samopouzdanja i svesti o istom se neće osetiti ugroženim.
a takvih je malo... to sam htela reći.

homofobi su ustvari latentni pederi.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Maj 23, 2014 10:39 pm

Možda ako nemaju razloga odnosno ako fobiju nije uzrokovao ni jedaan od gorepomenutih stvari iz mog posta.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pet Maj 23, 2014 10:41 pm

Postoji homofobija... barem mi koji zivimo u ovoj zemlji znamo sta je to...

Posao bi od sebe... zelim da sve ljude gledam na pozitivniji nacin, pa samim tim i homosexualce... da shvatim pre svega kakvi su to ljudi, dal su isti kao i mi hetero u sklopu licnosti, ili se to odmah oseti razlika.

Nisam imao mnogo kontakta sa njima... ne zato sto sam ih izbegavao, vec zato sto vecina njih to krije... upoznao sam nekoliko njih, i svi su bili sasvim kokrektni na prvu loptu... ljudi ko ljudi, sa svojim vrlinama i manama, barem u razgovoru ne osecam da su igde hendikepirani, ili da im je rezon sto se tice zivotnih pitanja devijantan...

Ono sto mi negde cuci u jednom delu mozga dok pricam sa njima, muskarcima homicima... jbt, dal dok pricamo mozda ne razmislja kako bi me natakao na oklagiju...ili on da se penje uz moju klizavu banderu  Smile kao ja nekad kad pricam sa nekom dobrom mackom, moze tema da bude o kuvanju, a meni da prolaze misli kako bi je slozio na kuhinjskim elementima...

Onda me trgne ta misao, pa uhvatim gard... pomisljam na te homo scene koja sam par puta gledao, i nije mi dobar osecaj, sam sebe ubacim u taj trip, a mozda taj lik uopste o tome ne misli...

Stigao sam donekle u toleranciji... ali kad navale ovakve misli, tu stanem... jednim delom je do mene i mojih misli, a drugim delom do samog tog njihovog cina koji vole, a koji je meni odvratan i kad zamislim... odatle pocinje moja homofobija...

Strelac
Član
Član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pet Maj 23, 2014 10:45 pm

za fobiju ne treba razlog, iluzoran strah je dovoljan.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pet Maj 23, 2014 10:49 pm

Ono sto mi negde cuci u jednom delu mozga dok pricam sa njima, muskarcima homicima... jbt, dal dok pricamo mozda ne razmislja kako bi me natakao na oklagiju...ili on da se penje uz moju klizavu banderu   kao ja nekad kad pricam sa nekom dobrom mackom, moze tema da bude o kuvanju, a meni da prolaze misli kako bi je slozio na kuhinjskim elementima...

ovo je i meni ''problem''... čista projekcija.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Maj 23, 2014 10:55 pm

Strelac :: Ono sto mi negde cuci u jednom delu mozga dok pricam sa njima, muskarcima homicima... jbt, dal dok pricamo mozda ne razmislja kako bi me natakao na oklagiju...ili on da se penje uz moju klizavu banderu  Smile kao ja nekad kad pricam sa nekom dobrom mackom, moze tema da bude o kuvanju, a meni da prolaze misli kako bi je slozio na kuhinjskim elementima...

Budi siguran da mu svašta pada na pamet, nemaju izbora a pri tom si dopadljiv i zato doope uza zid.  

Lilith ::za fobiju ne treba razlog, iluzoran strah je dovoljan.

Postoje i stečene fobije.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pet Maj 23, 2014 10:59 pm

Lilith ::
Ono sto mi negde cuci u jednom delu mozga dok pricam sa njima, muskarcima homicima... jbt, dal dok pricamo mozda ne razmislja kako bi me natakao na oklagiju...ili on da se penje uz moju klizavu banderu   kao ja nekad kad pricam sa nekom dobrom mackom, moze tema da bude o kuvanju, a meni da prolaze misli kako bi je slozio na kuhinjskim elementima...

ovo je i meni ''problem''... čista projekcija.

Ne znam kako je kod zena...verovatno nije mnogo drugacije nego kod muskaraca...ako ne i isto u globalu...

Mnogo puta sam zabo sa mojim drugarima...toliko smo dobri da ni jedna tema nije taboo... pokretali smo nekoliko puta i ovu temu, i svi oni razmisljaju skoro identicno kao ja... mislim da su kao i ja, normalni momci, tako da izvodim zakljucak da su i te malo perverzne misli u drustvu privlacnih zena sasvim normalne... ukljuci se onaj najprostiji program u glavi koji nam navodi misli kako privlacnu macku treba "dovesti redu"  Very Happy

E sad...verovatno taj program postoji i kod homica... kad bi ja znao 100% da sam svakome od njih neprivlacan, ne bi pustao ovakve filmove...ali sta ako se nekome od njih svidim...ne bi voleo da sam predmet njihovih fantazija, da majstor kad dodje kuci pravi spanski zid zamisljajuci kako stenjem pod njegovim pendrekom...

Zenske fantazije rekao bih sto se tice samog cina i radnje malo drugacije... meni kao muskarcu sve to ni iz bliza nije toliko odbojno, nemam problem da pogledam 2 lezbe kako se diraju, samo bi zeleo da uskocim u tu gomilu i pokazem da ono sto odbijaju mozda i nije tako lose

Strelac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pet Maj 23, 2014 11:07 pm

Budi siguran da mu svašta pada na pamet, nemaju izbora a pri tom si dopadljiv i zato doope uza zid.  

Da znas Mico  Very Happy

Iskreno...ova stvar bi verovatno bila inhibitor da sa nekim od njih postanem bas dobar drugar...

Zamisli odemo negde na neko letovanje... ko zna kad ce da odvrne ventil, i pokusa da me zaskoci... najeo bi se teskih batina, a mene verovatno regrutovao u interventnu antigay brigadu  

Strelac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pet Maj 23, 2014 11:08 pm

Strelac ::
Ne znam kako je kod zena...verovatno nije mnogo drugacije nego kod muskaraca...ako ne i isto u globalu...

Mnogo puta sam zabo sa mojim drugarima...toliko smo dobri da ni jedna tema nije taboo... pokretali smo nekoliko puta i ovu temu, i svi oni razmisljaju skoro identicno kao ja... mislim da su kao i ja, normalni momci, tako da izvodim zakljucak da su i te malo perverzne misli u drustvu privlacnih zena sasvim normalne... ukljuci se onaj najprostiji program u glavi koji nam navodi misli kako privlacnu macku treba "dovesti redu"  Very Happy

E sad...verovatno taj program postoji i kod homica... kad bi ja znao 100% da sam svakome od njih neprivlacan, ne bi pustao ovakve filmove...ali sta ako se nekome od njih svidim...ne bi voleo da sam predmet njihovih fantazija, da majstor kad dodje kuci pravi spanski zid zamisljajuci kako stenjem pod njegovim pendrekom...

Zenske fantazije rekao bih sto se tice samog cina i radnje malo drugacije... meni kao muskarcu sve to ni iz bliza nije toliko odbojno, nemam problem da pogledam 2 lezbe kako se diraju, samo bi zeleo da uskocim u tu gomilu i pokazem da ono sto odbijaju mozda i nije tako lose

isto je i kod žena, bar kod mene je tako... mogu da slušam privlačnog sagovornika neko vreme, ali mi misli često odlutaju ka rukama, usnama i tu je kraj slušanju... aktivira se ono iskonsko, ybg, nije to primitivizam.

mislim da oni ne zadiru na tuđu teritoriju, sumnjam da će prići nekome za koga znaju da je strejt.
ne bi ni meni bilo prijatno da sam muško i da znam da neki baja fantazira o meni... ali s obzirom da sam žensko, ne smeta mi tako nešto. neka fantazira... nije ni meni odbojno.
čak sam se u par navrata zapitala da li bih mogla donekle da ispunim tu fantaziju, verovatno bih, ali s obzirom da sam 101% strejt na tome bi i ostalo.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Pet Maj 23, 2014 11:18 pm

Dal mi nešto smišlja lezbejka il neki ljigavko koga ne bih ni štapom čačnula ili neko ko mi je jednostavno neprivlačan, sasvim mi je svejedno.
Može samo da mi zasmeta to što neko krije svoju seksualnu orijentaciju, jer u tom slučaju ne znam kako da se postavim. Mada je činjenica da ne možemo baš uvek da izbegnemo takve situacije, ja ipak vise volim da ne budem kriva...  

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:25 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh