Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Kako?

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Kako?

Počalji od KirJanja taj Čet Apr 22, 2010 4:37 pm

Ako ga nema u zodijačkom krugu o njemu ne vredi pisati.
KirJanja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1593
Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Čet Apr 22, 2010 4:57 pm

Pa ispricaj nam nesto o njemu...zasto je postojao i zasto vise ne postoji....itd Very Happy
All Angel
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1083
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Čet Apr 22, 2010 5:34 pm

All Angel ::Pa ispricaj nam nesto o njemu...zasto je postojao i zasto vise ne postoji....itd Very Happy

Ne moze da ti odgovri, jer je to tajna koja ne sme da se izgovori.
drdoktor
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anhelito taj Čet Apr 22, 2010 9:52 pm

All Angel ::A gde nestade trinaesti znak zodijaka??

Mislis na zmijonosu?
Koliko sam ja citala o tome davno jos, on se nalazi negde izmedju Skorpije i Strelca, tj. uzima deo jednog i drugog znaka. E sad posto znamo da svaki znak nosi isti broj stepeni, stupnjeva ubacivanjem ovoga bi se napravilo totalni disbalans u citanju znakova.
Ima mnogo teorija koje tvrde da on postoji kao zodijacki znak , mnogi kazu da to nije tacno. Koliko sam shvatila to je sazvezdje a ne zodijacki znak i tu je velika razlika, jer sazvezdja ima mnogo mnogo vise a zodijackih znakova ima samo 12. Ima to neke veze i sa Grckom mitologijom, mislim ovo ti izvlacim iz malog mozga ono sto sam citala, mada mislim da je sve sa tim oko kao nekog trinaestog znaka jedan velika zabluda. ::
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Čet Apr 22, 2010 11:25 pm

To je to...hvala puno Anhelito Very Happy
All Angel
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anhelito taj Čet Apr 22, 2010 11:30 pm

Nema na cemu...mada nisam rekla ni deseti deo onoga sto sam citala nekad...ovo je prvo cega sam se setila
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pet Apr 23, 2010 12:02 am

Anhelito ::
All Angel ::A gde nestade trinaesti znak zodijaka??

Mislis na zmijonosu?
Koliko sam ja citala o tome davno jos, on se nalazi negde izmedju Skorpije i Strelca, tj. uzima deo jednog i drugog znaka. E sad posto znamo da svaki znak nosi isti broj stepeni, stupnjeva ubacivanjem ovoga bi se napravilo totalni disbalans u citanju znakova.
Ima mnogo teorija koje tvrde da on postoji kao zodijacki znak , mnogi kazu da to nije tacno. Koliko sam shvatila to je sazvezdje a ne zodijacki znak i tu je velika razlika, jer sazvezdja ima mnogo mnogo vise a zodijackih znakova ima samo 12. Ima to neke veze i sa Grckom mitologijom, mislim ovo ti izvlacim iz malog mozga ono sto sam citala, mada mislim da je sve sa tim oko kao nekog trinaestog znaka jedan velika zabluda.::

Nema veze sa Grckom mitologijom vec sa epom Enuma Elish. Bio je rat na nebu, Bogovi koji su bili u obliku zodijackih znakova, kada su pretpreli poraz rasprseni su u zvezde i to je to.

Astrologija nikada ne moze da bude nauka. Povezana je sa misticizmom i mnogobozackim religijama.
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Pet Apr 23, 2010 12:11 am

Doco,astrologija moze biti nauka isto kao istorija i psihologija...zasto da ne??
All Angel
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pet Apr 23, 2010 12:21 am

Pozadina astrologije je religijska i njena uloga je bila prorocka. Tacno je da ova danasnja ima malo dodirnih tacaka sa svojim pretkom, jer je pridodata Jungova psihologija.

Ali joj sustina nije promenjena. S druge strane proracuni koji se koriste nemaju blage veze sa stvarnim stanjem polozaja planeta i zvezda. Dokazali astronomi. Imamo priliku da pratim predavanja na Kalemegdanu pre mnogo godina.

Jedino ako im ti proracuni ne vaze za neku drugu dimenziju.

Ono sto najvise osporavam kod astrologije je determinisanost i predodredjenost, sto znaci da slobodna volja ne postoji.

Sto je opet povezano sa religijskim sistemom, gde su i sami bogovi bili odredjeni sudbinom.
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Pet Apr 23, 2010 12:53 am

drdoktor ::Pozadina astrologije je religijska i njena uloga je bila prorocka. Tacno je da ova danasnja ima malo dodirnih tacaka sa svojim pretkom, jer je pridodata Jungova psihologija.
A Teologija??

i joj sustina nije promenjena. S druge strane proracuni koji se koriste nemaju blage veze sa stvarnim stanjem polozaja planeta i zvezda. Dokazali astronomi. Imamo priliku da pratim predavanja na Kalemegdanu pre mnogo godina.
Ajd da budemo pravedni doco...ni moja ni tvoja naka ne "dokazuju" Bog zna sta,pogotovo ne matematickim putem,pa opet smo ti i ja neki naucnici...U Anticko doba vise se cenio dobar astrolog nego dobar arhitekta....o tempora o mores Very Happy
All Angel
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pet Apr 23, 2010 1:02 am

Teologija takodje nije nauka. Religija govori o drugoj prirodi postojanja.

Ne znas ti koliko matematike ima u psihologiji i to puno ::
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Pet Apr 23, 2010 1:15 am

drdoktor ::Teologija takodje nije nauka. Religija govori o drugoj prirodi postojanja.
Pa jest' nauka doco...imaju svoju katedru na univerzitetu Very Happy
Ne znas ti koliko matematike ima u psihologiji i to puno Laughing.
Znam,znam...dobio sam 10 iz psihologije.Ali mi je psihologija kao nauka uvek bila cudna....
All Angel
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pet Apr 23, 2010 1:21 am

Znam da imaju svoju katedru, ali ta nauka se bavi metapostojanjem.

Zasto cudna?

Nego da se mi vratimo na astrologiju. Objasni mi slobodnu volju kroz astrologiju.
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Pet Apr 23, 2010 1:32 am

A jes...odosmo u off topic...hoces da brisem ja tebe ili ti mene?? ::

Kako da ti ti objasnim....ne mogu,nemam dokaza da slobodna volja postoji a nemam dokaza ni da ne postoji...iskusi covek neke stvari u zivotu koje matematika ne moze da izracuna niti da nauka stavi na papir...Moj stav je da zemaljskom logikom ne mogu tumaciti logiku onog ko nas je stvorio.... Very Happy
All Angel
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pet Apr 23, 2010 2:09 am

All Angel ::A jes...odosmo u off topic...hoces da brisem ja tebe ili ti mene?? ::

Kako da ti ti objasnim....ne mogu,nemam dokaza da slobodna volja postoji a nemam dokaza ni da ne postoji...iskusi covek neke stvari u zivotu koje matematika ne moze da izracuna niti da nauka stavi na papir...Moj stav je da zemaljskom logikom ne mogu tumaciti logiku onog ko nas je stvorio.... Very Happy

Upravo u tome je i najveci problem, jer ako postoji sudbina, to znaci da je i sam Bog uslovljen, da je morao da nas stvori.
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Pet Apr 23, 2010 2:24 am

Ne znam doco...ako postoji sudbina onda ona deluje samo na coveka...a Bog nije covek....ne znam kako je on to sve zamislio...ne smem sebi da dam za pravo da mojom nesavrsenom zemaljskom logikom tumacim Nebesku logiku,pogresio bih sigurno.. Very Happy
All Angel
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh