Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Tomtom

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Kako?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Kako?

Počalji od Bass taj Pet Apr 09, 2010 2:29 am

Moje pitanje je kako astrologija "radi"? Kako zvezde (planete) utiču na ličnost čoveka? [Only admins are allowed to see this image] Ja sam se npr. rodio sa 2 dana zakašnjenja, i da je sve bilo po planu bio bih vaga a ne škorpija, što znač da bih bio i potpuno druga ličnost. Kako su 2 dana napravila razliku? [Only admins are allowed to see this image]
Bass
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 484
Datum upisa : 19.03.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Re: Kako?

Počalji od Gost taj Pet Apr 09, 2010 3:09 am

Predpostavljam da nisu samo u pitanju znaci, već raspored planeta u trenutku rođenja! Recimo mesec se za 4 minuta pomeri za jedan stepen. Ako taj stepen utiče na to u kojoj će kući biti, mogu i ta 4 minuta da znače neku promenu!
Kako mesec utiče na plimu i oseku, tako utiče i na ljudski organizam koji se oko 80% sastoji od vode (kod beba) !
I ostale planete u zavisnosti od rasporeda deluju na određeni način na živa bića ! Verovatno će KirJanja bolje objasniti!
A ko kaže da si zakasnio - rodio si se tačno na vreme Smile !
Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Pet Apr 09, 2010 11:07 pm

Kako Mesečeva dijeta deluje? Onaj ko ju je držao znaće da deluje, ali ne može da objasni kako. Planete utiču na nas.
KirJanja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1593
Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hipi taj Pet Apr 09, 2010 11:50 pm

Bass ::Moje pitanje je kako astrologija "radi"? Kako zvezde (planete) utiču na ličnost čoveka? [Only admins are allowed to see this image] Ja sam se npr. rodio sa 2 dana zakašnjenja, i da je sve bilo po planu bio bih vaga a ne škorpija, što znač da bih bio i potpuno druga ličnost. Kako su 2 dana napravila razliku? [Only admins are allowed to see this image]

Ta situacija je i kod mene, ja bih bila vaga da sam se rodila sat i po ranije [Only admins are allowed to see this image] Ali nisam bas sigurna da bih bila potpuno druga licnost. Hmm..sad si me bacio u rebus [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

A Meseceva dijeta..da, deluje bas [Only admins are allowed to see this image] To je bio jedan jedini dan da sam bila na dijeti...po Mesecu ili cemu god, nije se smelo jesti od 11 ujutru do 11 uvece...docekala sam tih 11 i onda u 11 i 1 minut nadoknadila sve i jos plus za 3 dana [Only admins are allowed to see this image] Po meni je to glupost.
Hipi
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2044

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 10, 2010 12:05 am

One koje odgovor iskreno zanima oni ulože trud da ga nađu, uzmite knjige i učite astrologiju, astronomiju i matematiku (jer sve to ide zajedno) i odgovore ćete pronaći.
KirJanja
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Apr 10, 2010 12:12 am

maa daaa
Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Sub Apr 10, 2010 12:16 am

Nisam rekla da je lako, zato se time bave retki.
KirJanja
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Pet Apr 16, 2010 12:31 pm

Postoji mistična maksima da, što je biće niže smešteno na evolutivnoj lestvici, izvesnije se odaziva na planetne zrake i obratno, što se više uzdignemo u skali postignuća, čovek u većoj meri pokorava svoje zvezde i vlada njima, oslobađajući se veza Božanskih Hijerarhija kroz planetne aspekte, na takav način da se ne povređujemo do neizlečive mere u doživljavanju života.
Ali, združeno sa tim vođstvom, prisutna je svakako određena mera Slobodne Volje, koja raste kako se razvijamo. Dete među nama zapravo ima veoma malo slobodne volje, potčinjeno ne samo svojim roditeljima, nego i posluzi, ukoliko je ima u domaćinstvu, kao i svakime sa kim dolazi u vezu, jer svi vrše kontrolu nad njim za njegovo sopstveno dobro. Kako dete raste, mera ograničenja postepeno opada, i, tokom godina, dete će naučiti da koristi svoju slobodnu volju. Ovaj metod su sledile Nebeske Hijerarhije u slučaju čoveka. Infantilno čovečanstvo bilo je apsolutno vođeno Božasnkim pravilima bez posedovanja imalo Volje; "Ovo ćeš činiti, ili nećeš činiti", bili su nalozi postavljani pred njim, koji su morali biti implicitno poštovani, inače bi se božansko nezadovoljstvo smesta iskazalo tako surovim manifestacijama, kako se moglo činiti infatilnom umu čovečanstva, to jest munjama, gromovima, zemljotresima i velikim posetama kuge. To je bilo za njihovo kolektivno vođstvo. Za individualno obuzdavanje postojali su strogi zakoni, zapovesti i dekreti. Danak je stalno morao biti plaćan Božanskom lideru i prinošen na oltar u vidu žrtvi, a za svako kršenje zakona bi izvesno žrtvovanje materijalnih dobara moralo biti načinjeno. Strah je bio ključna nota ove uprave: jer "strah od Boga je početak pravednosti". Ovaj režim je sprovođen pod planetnim uslovima Marsa i Meseca. Mars, kao dom dominantnih luciferijanskih Duhova, dao je čovečanstvu energiju neophodnu da evolucija može biti ostvarena; ta marsijanska energija bila je od veoma velike važnosti, naročito tokom ranijih stadijuma. Mesec, koji je dom anđelima, pod njihovim božanskim vođom Jehovom, dao je infantilnom čovečanstvu taj um poput dečjeg - um podložan upravljanju, koji se spremno povija pred autoritetom.

Iz knjige ZVEZDANI KOD, Maks Hajndel&Avgusta Fos Hajndel; Poglavlje II, Mera podložnosti planetnim vibracijama.

Izdvojila sam samo deo, možda vam pomogne da bolje razumete astrologiju.
KirJanja
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bass taj Pet Apr 16, 2010 2:05 pm

Simba ::
Kako mesec utiče na plimu i oseku, tako utiče i na ljudski organizam koji se oko 80% sastoji od vode (kod beba) !

A kako utiče na ličnost čoveka? [Only admins are allowed to see this image]
Bass
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RINGE taj Pet Apr 16, 2010 2:15 pm

KirJanja ::Nisam rekla da je lako, zato se time bave retki.

Gusti ne mogu? [Only admins are allowed to see this image]

Sta je starije, astrologija ili astronomija?
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bass taj Pet Apr 16, 2010 2:29 pm

[Only admins are allowed to see this link]
Bass
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pet Apr 16, 2010 2:47 pm

Secam se davno jos daleke 2000 godine kada su astrolozi govorili da ce se planete poredjati u obliku krsta prilikom prelaska u 21 vek, odrzano je jedno predavanje u opservatoriji na Kalemegdanu o astronomiji i astrologiji. Par predavanja je bilo gde je jedan prof dr prostim primerima pokazao sta govore astronomi o polozaju planeta i zvezda, a sta astrolozi. Ispalo je da ovi drugi mnoooogo mase.
drdoktor
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Pet Apr 16, 2010 2:55 pm

Predlažem svim skepticima da odu kod Astrologa, daju lične podatke za izradu natalne karte, slušaju šta im dotični govori i da onda dođu na ovu temu i napišu iskustvo. Usput neka ga pitaju kako planete deluju na ličnost čovekovu.
KirJanja
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RINGE taj Pet Apr 16, 2010 4:24 pm

KirJanja ::Predlažem svim skepticima da odu kod Astrologa, daju lične podatke za izradu natalne karte, slušaju šta im dotični govori i da onda dođu na ovu temu i napišu iskustvo. Usput neka ga pitaju kako planete deluju na ličnost čovekovu.

ejbg KirJanja

Borim se i ja sa vetrenjacama na temi o slobodnom zidarstvu. Mozes i ti malo zivaca da imas [Only admins are allowed to see this image]
RINGE
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Pet Apr 16, 2010 6:18 pm

Tek sam ustala i sad ću malo da buncam. Nisam se iz prve logovala ::
No, dobro
Postavlja mi pitanje koje je potpuno na mestu, ali ja ne znam! Ne znam odgovor. Kako to do sad nije ukapirao? Citam tu knjigu, jedva nesto i razumem i navodno je za pocetnike! Ali sad sam ozbiljna kad kazem da biste trebali da odete kod astrologa, svasta ce vam reci. Skupljajte pare za to, treba dosta para ali se isplati. Kada dobijes natalnu na 14 strana i kada procitas reci ces "Vredelo je!"

Poslednji izmenio KirJanja dana Pet Apr 16, 2010 10:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
KirJanja
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pjer taj Pet Apr 16, 2010 6:19 pm

Bass ::Moje pitanje je kako astrologija "radi"? Kako zvezde (planete) utiču na ličnost čoveka? [Only admins are allowed to see this image] Ja sam se npr. rodio sa 2 dana zakašnjenja, i da je sve bilo po planu bio bih vaga a ne škorpija, što znač da bih bio i potpuno druga ličnost. Kako su 2 dana napravila razliku? [Only admins are allowed to see this image]

ti kukas dva dana..ja sam poranio dva meseca...verovatno bi bio dupla skorpija..

ovako sam devica skorpija... [Only admins are allowed to see this image]
pjer
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3816
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Pet Apr 16, 2010 6:21 pm

E, hm, da... stos toga tice. Ima jedan dobar deo u knjizi koji se odnosi na to, ali ja cu vam to preneti malo kasnije. Uff, ima tamo puno strana ne mogu to sad da trazim.
KirJanja
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Pet Apr 16, 2010 6:25 pm

KirJanja ::Kako Mesečeva dijeta deluje? Onaj ko ju je držao znaće da deluje, ali ne može da objasni kako. Planete utiču na nas.

Zna se ... dakle , poznato je kako Mjesec kao Zemljin satelit utjeće na nas , na Zemlju kao planet i na sav biljni svijet ... Kada ne bi bilo Mjeseca , ne bi bilo ni plima i oseka ... ne bi bilo izmjena dana i noći ...
Kako Mjesec utjeće na iznad navedeno .... utjeće i na naš organizam ... Odatle Mjesećeva dijeta ...
Međutim kako i utjeću li planeti na naš život ... ne znam ... To nije dokazivo ...
Sam je horoskop ( moje mišljenje ) , ljudska izmišljotina ...
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pet Apr 16, 2010 6:31 pm

KirJanja ::Predlažem svim skepticima da odu kod Astrologa, daju lične podatke za izradu natalne karte, slušaju šta im dotični govori i da onda dođu na ovu temu i napišu iskustvo. Usput neka ga pitaju kako planete deluju na ličnost čovekovu.

Na licnost covekovu? Tesko, na novcanik da. ::
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Pet Apr 16, 2010 6:44 pm

Kad se potrudim da objasnim - nije dobro. Kad se ne potrudim - dobro je.
Hvala Dragana, na podršci, bože... jedino si ti u zadnje vreme glas razuma na forumu.
KirJanja
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pet Apr 16, 2010 7:26 pm

Kirjanja, da li si cula za ep Enuma Elish?

U epu Enuma elish imamo 11 cudovista koje je rodila boginja Tiamant, na cijem celu stoji Kingu, pa zajedno daju broj 12 ( ta cudovista na nebu su predstavljena sazvjezdjima zodijaka gdje Bog Marduk, olicavajuci Boga Sunca svake godine prolazi kroz svakog od tih cudovista, i savladjuje ih i oni tada postaju njegovi sljedbenici.

Astrologija izvire iz religijskog ucenja.
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KirJanja taj Pet Apr 16, 2010 7:35 pm

Da, ima u knjizi o religiji i astrologiji. Iskreno, ja ne podnosim religiju. Baš mi je odbojna. Pomisao na njih dve zajedno mi stvara osećaj mučnine.
KirJanja
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Pet Apr 16, 2010 8:51 pm

Vec sam rekao astrologija predstavlja deo religijskog sistema, nastala je u okviru mnogobozacke religije i imala je prorocku ulogu.

Takodje i ostali oblici astrologija koji postoje izviru iz religijskih sistema. Ovu koju danas znamo pocinje da se razvija u dvadesetom veku kada se ubacuju elementi Jungovske psihologije.

Sve do tada je bila u direktnoj vezi sa okultizmom.
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RINGE taj Pet Apr 16, 2010 10:28 pm

KirJanja ::
Postavlja mi pitanje koje je potpuno na mestu, ali ja ne znam! Ne znam odgovor. Kako to do sad nije ukapirao? Citam tu knjigu, jedva nesto i razumem i navodno je za pocetnike! Ali sad sam ozbiljna kad kazem da biste trebali da odete kod astrologa, svasta ce vam reci. Skupljajte pare za to, treba dosta para ali se isplati. Kada dobijes natalnu na 14 strana i kada procitas reci ces "Vredelo je!"

Svidja mi se ovaj odgovor

Ljudi posvete ceo zivot astrologiji pa opet ne znaju sve, narocito ne ti na pocetku svoje astroloske karijere. Primera radi ja se tek sad vracam na neke knjige koje sam citao pre mnogo godina i tek sad uvidjam koliko nista nisam kapirao a svestan sam da je i dalje predamnom dalek put.

Dragana ::
Sam je horoskop ( moje mišljenje ) , ljudska izmišljotina ...

Kao i matematika, astronomija, fizika . . . .
RINGE
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Čet Apr 22, 2010 4:34 pm

A gde nestade trinaesti znak zodijaka??
All Angel
Profi član