Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 39 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 39 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ratovi devedesetih

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Ratovi devedesetih

Počalji od Lilith taj Pon Maj 05, 2014 2:30 am

Batista ::Mina duso, ona raznosi noge.

Kod vas je bombardovanje trajalo malo manje od 3 mjeseca, a ja sam jednom bio bez struje 6 mjeseci. Pa ti skontaj.  

svejedno... to ti pričam, izvini.

Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Maj 05, 2014 2:32 am

Batista :: Naravno da jesam, dugo posle rata. Ali znas kako je, to su osjetljive teme sa mnogo neslaganja i ljudi izbjegavaju da pricaju o tome.

Moja koleginica je nekada živela u Sarajevu a po službenoj dužnosti supruga došli su u Beograd. U Sarajevu je ostala majka i brat. Bila je jako zabrinuta kada su se sve veze prekinule pa je preko radioamatera pokušavala da sazna nešto o njenima. Svi smo bili zabrinuti i saosećali sa njom. Nešto pre izbijanja rata ona se razbolela ali je bolest zaustavljena.

Redovno je svojima slala pakete sa onsnovnim stvarima za život, a onda je konačno uspostavila vezu sa njima. Rekli su joj da su svi dobro, da bratnije hteo nigde iz stana, ali ni u rat.

Nakon izvesnog vremena koleginica je saznala da joj brat već dve godine nije živ, kažu da je izvršio samoubistvo skočivši sa sprata ali su sumnje velike i tvrde da su ga ubili. Nakon toga je nastao haos. Kolegnica je bila jako potrešena prisećajući se proteklih dve godine kada je znala i da se nasmeje a njen brat već tada nije bio živ. Mislim da ju je to skrhalo i vrlo brzo je umrla.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Maj 05, 2014 2:32 am

Time ::Gledao sam tomahavk uzivo, kad je lupio u radar na planini.
Gledao sam ga kako dolazi kao velika sjajna lopta na nebu i svi su mislili da ide prema nama, tako je izgledalo, onda je nekako skrenuo i zasao za brdo, radara vise nije bilo. Bio je to meteoroloski radar.

Ja sam ga video negde u maju 1999. godine... bio sam kod brata u Zemunu, otisli na uzvisicu kod kule Gardos... vidi se dobar deo BG na dlanu... letela je malo iznad Dunava...onda pocela da se dize, proletela relativno blizu nas, i otisla dalje...culi smo detonaciju kroz neko vreme, verovatno je peglala Batajnicu...

Te veceri je pogodjena i rafinerija u Pancevu, videla se u daljini vatra...

Poslednji izmenio Strelac dana Pon Maj 05, 2014 2:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Maj 05, 2014 2:33 am

@Lilith

Zajebancija jaranice, sta se lozis ko hrastovina.  Very Happy 

Al fakat, 3 sata dnevno bez struje u ratnim okolnostima je nista.
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Maj 05, 2014 2:36 am

@Avramova

Bilo je takvih slucajeva dosta, covjek ostane da cuva stan, nadje se na neprijateljskoj teritoriji i "pojede ga mrak".
Batista
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Pon Maj 05, 2014 2:36 am

Batista ::@Lilith

Zajebancija jaranice, sta se lozis ko hrastovina.  Very Happy 

Al fakat, 3 sata dnevno bez struje u ratnim okolnostima je nista.

znam da je ništa, ali mrzi me da se raspravljam sada... nisam razmažena, neka se ovo negde zavede.

Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Maj 05, 2014 2:38 am

Batista...gde si ti bio, jel u okolini Sarajeva tad...ili si se izvukao dalje malo...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Maj 05, 2014 2:40 am

Tu u okolini, nekih 2 kilometra od linije.
Batista
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Maj 05, 2014 2:44 am

Batista ::Tu u okolini, negdje 2 kilometra od linije.

Zajebano je to...bio si mali, pa verovatno nisi bio ni najsvesniji sta se dogadja oko tebe...

Citao sam i gledao dosta stvari u vezi Sarajeva u to vreme... koliko sam uspeo da zakljucim, najteze je bilo na potezu od Vogosce do onog brda gde je antena...pa negde do Pofalica, tamo gde je Mladic imao kucu... mada bilo je ozbiljne tuce na Grbavici i okolini...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Maj 05, 2014 2:46 am

Strelac :: Te veceri je pogodjena i rafinerija u Pancevu, videla se u daljini vatra...

Dok je Rafinerija gorela gledala sam je kao na dlanu. Struje vetrova su dim nosile ka jugu što je mene ohrabrivalo ali sam osećala grižu savesti jer je išlo ka nekome, pa sam se mislila može li se nekako  usmeriti ka nebu.

Na zajedničkoj terasi smo se skupili a grad pukao pred nama. Viče jedan komšija - gle tamo, gle tamo, ja unezverena ne znam gde da gledam i kada su najavili da će pravo u CK, fiksiram zgradu i vidim plamen. Goreo je mislim do sutradan, nisam sigurna.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Maj 05, 2014 2:49 am

Avramova :: Dok je Rafinerija gorela gledala sam je kao na dlanu. Struje vetrova su dim nosile ka jugu što je mene ohrabrivalo ali sam osećala grižu savesti jer je išlo ka nekome, pa sam se mislila može li se nekako  usmeriti ka nebu.

Na zajedničkoj terasi smo se skupili a grad pukao pred nama. Viče jedan komšija - gle tamo, gle tamo, ja unezverena ne znam gde da gledam i kada su najavili da će pravo u CK, fiksiram zgradu i vidim plamen. Goreo je mislim do sutradan, nisam sigurna.

Mislim da je to to vece o kome i ja pricam...kad je spucana rafinerija, pogodjena je i cekaja... Smile

Mada najludje je bilo kad je pala bomba kod mene na vracaru, pogode te veceri i generalstab...i na kraju balade, a u cik zore zemljotres... cale iskoci go napolje u dvoriste, mi sa njim zajedno... a komsija nas vidi, i samo dize ruke u cudu  Very Happy
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Maj 05, 2014 2:53 am

Strelac ::Zajebano je to...bio si mali, pa verovatno nisi bio ni najsvesniji sta se dogadja oko tebe...

Citao sam i gledao dosta stvari u vezi Sarajeva u to vreme... koliko sam uspeo da zakljucim, najteze je bilo na potezu od Vogosce do onog brda gde je antena...pa negde do Pofalica, tamo gde je Mladic imao kucu... mada bilo je ozbiljne tuce na Grbavici i okolini...

Bio sam dijete, dovoljno veliki da se sjecam tih desavanja, ali ne toliko veliki da budem potpuno svjestan opasnosti u kojoj se nalazim. Smile

Sto se tice krljanja bilo ga je na cijeloj liniji. Ko je tu bolje prosao a ko gore, to je individualno.
Banjaluka kao grad nije vidjela rata, najblize su joj prisli na 30 kilometara. Ali Banjalucanka kojoj je sin poginuo na liniji prezivjela je vecu tragediju nego ja koji sam cijeli rat proveo gotovo na samom ratistu a nisam izgubio ni jednog clana porodice.
Batista
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Maj 05, 2014 2:56 am

@Strelac
Nekako uvek su ranim jutro zveknuli u nešto. Mislim da je tada i kišilo, grmelo i bombe pa nismo mogli razaznati zvuke ili je to bilo koji dan kasnjie.

Tvoj Vračar vidim kao na dlanu. U sred dana stojim sa sinom na vratima sobe, a drugi me obaveštava da zapušim uši jer vidi bombe koje se kreću u tom smeru, ja gledam pečurka za pečurkom.

Šta su tada gađali, koje objekte?

Poslednji izmenio Avramova dana Pon Maj 05, 2014 2:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Maj 05, 2014 2:57 am

Batista :: Bio sam dijete, dovoljno veliki da se sjecam tih desavanja, ali ne toliko veliki da budem potpuno svjestan opasnosti u kojoj se nalazim. Smile

Sto se tice krljanja bilo ga je na cijeloj liniji. Ko je tu bolje prosao a ko gore, to je individualno.
Banjaluka kao grad nije vidjela rata, najblize su joj prisli na 30 kilometara. Ali Banjalucanka kojoj je sin poginuo na liniji prezivjela je vecu tragediju nego ja koji sam cijeli rat proveo gotovo na samom ratistu a nisam izgubio ni jednog clana porodice.

Kad izgubis najblizeg clana familije... ne moras ni da vidis rata...rat je u tebi...

25.000 srpskih porodica u Bosni je zavijeno u crno... ozbiljna je to brojka...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Maj 05, 2014 3:03 am

Avramova ::@Strelac
Nekako uvek su ranim jutro zveknuli u nešto. Mislim da je tada i kišilo, grmelo i bombe pa nismo mogli razaznati zvuke ili je to bilo koji dan kasnjie.

Tvoj Vračar vidim kao na dlanu. U sred dana stojim sa sinom na vratima sobe, a drugi me obaveštava da zapušim jer vidi bombe koje u tom smeru, ja gledam pečurka za pečurkom.

Šta su tada gađali, koje objekte?

To vece najvise pamtim...

Bio sam kod drugara u Mlade Bosne... pili smo neko vino... i onako pripit oko 1 nocu se vracam gore kod mene na Krst...predjem Juzni Bulevar, uz Maksima Gorkog gore prema Cuburi, pa do mene...

Paralelna ulica do Maksima Gorkog je Vardarska... kako sam dosao blizu kuce, tako je avion israo neke bombe i zatrpao citav blok kuca u Vardarskoj... otisao sam tog dana i video jezive prizore...

Kad sam dosao kuci, mozda posle 15 minuta se cuo jak udar, pa kroz desetak minuta jos jedan... tad su pogodili generalstab, pa kad su stigli vatrogasci, posle jos jednom...tad je izginulo tuce ljudi...

Zaspim negde oko 3-3.30...a u 5.30-6 zemljotres... all inclusive te veceri... pogledao sam u nebo i nasmejao se cinicno...uz psovku
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Maj 05, 2014 3:09 am

Šta je bilo u Vardarskoj? Srušene kuće, a ljudi? Koji objekat je bio zaciljan ili su omašili.

I ja sam ih psovala čim krenu sirene, a čula sam ih sa pet mesta jer sam na visini, ne znaš koja gore zavija.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Maj 05, 2014 3:13 am

Avramova ::Šta je bilo u Vardarskoj? Srušene kuće, a ljudi? Koji objekat je bio zaciljan ili su omašili.

I ja sam ih psovala čim krenu sirene, a čula sam ih sa pet mesta jer sam na visini, ne znaš koja gore zavija.

Vardarska je strma ulica, tu smo se nekad sankali...

ne znam zasto je to pogodjeno, nema nista od vojske u radijusu od kilometar...

Pri vrhu ulice, bile su neke udzerice... i neke porodicne kuce... kako je opalio taj zemljotres, ja sam se rasanio, i djavo mi ne da mira... odem tamo da vidim... srusene te kuce, tragovi krvi, neki namestaj... u jednoj kuci je ubijena trudnica... uzas zivi... bas ono...tuga... bolje da nisam ni otisao...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Maj 05, 2014 3:26 am

Nisam čula da je bilo mrtvih ili je izlapelo iz glave. Kako si ti smeo da izlaziš napolje?

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Maj 05, 2014 3:36 am

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/1999/05/01/glavne-vesti.html

Evo nasao sam...

1.5.1999... to je taj dan...

Ugao Vardarske i Maruliceve... sreca, ipak nije poginula, nego je samo povredjena ta trudnica... pricali su ljudi tad da je poginula...

Ma ko da mi zabrani... najgore je bilo blejanje na gajbi uz vesti na RTS-u... ko je to radio, prso je u glavi...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Maj 05, 2014 3:46 am

Epicentar u valjevskom kraju

BEOGRAD - Epicentar zemljotresa koji je pogodio Srbiju u petak ujutro, u 5.30 sati, bio je u valjevskom kraju, oko 70 kilometara jugozapadno od Beograda, kažu u Seizmološkom zavodu.

Zemljotres je bio veoma jak - oko 5,5 stepeni Rihterove skale.

Evo i tog zemljotresa na ovom linku, kad se skroluje ispod Smile

Mslio sam da sam mozda neke sate omasio, ali ipak nisam... to je to idiotsko vece Smile

p.s Mico, nisam ja bio bas tako mali...sa 18 godina dovoljno si veliki da mislis da mozes sve
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Maj 05, 2014 3:47 pm

Ovo je snimak francuskog Miraza 2000 koji je oboren kod Sarajeva 1995. SRT (danasnji RTRS) je imala duzu verziju snimka samog pada, i montirali su to uz Corbinu pjesmu Avionu slomicu ti krila. To se pustalo na TV-u kao intermeco.  
Batista
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Uto Maj 06, 2014 1:19 am

Mislim da je ekipa koja je oborila F-16 kod Mrkonjih Grada dobila orden. Njega je oborio SA-6 PVO sistem, ali su ga bas "nasankali".  Very Happy Amerikanci su cak snimili dokumentarac o tome.
Batista
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Uto Maj 06, 2014 1:21 am

Mislim da ima i film o tome... ako pricamo o istoj stvari...

Kad su nasi oborili avion, pilot iskocio, a onda ga nasi vijali po sumi 7 dana...ali ipak su ga posle spasli...

Hollywoodska prica puna sumnjivih detalja...ali dogadjaj je autentican...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Maj 06, 2014 1:23 am

Kako se sve može oboriti ratni avion?

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Uto Maj 06, 2014 1:24 am

Strelac ::Mislim da ima i film o tome... ako pricamo o istoj stvari...

Ima, Behing enemy lines, ali nidje veze sa realnoscu.  Very Happy 
Batista
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći