Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 30 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 30 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Dr Vladeta Jerotić

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Dr Vladeta Jerotić

Počalji od Avramova taj Ned Apr 27, 2014 10:56 pm

Vladeta Jerotić je srpski lekar, psihijatar, književnik, akademik, rođen 2. avgusta 1924. godine u Beogradu u kome je završio gimnaziju i Medicinski fakultet.

Specijalizirao je neuropsihijatriju, a u Švajcarskoj, Nemačkoj i Francuskoj psihoterapiju. Radio je više decenija kao šef Psihoterapeutskog odeljenja bolnice „Dr Dragiša Mišović“. Od 1985. kao profesor po pozivu predaje Pastirsku psihologiju i medicinu na Bogoslovskom fakultetu u Beogradu.

Jerotić je razvio obimnu i plodnu publicističku delatnost iz graničnih oblasti religije i psihoterapije i filosofije i psihijatrije. Takođe je održao predavanja iz psihijatrije, religije i književnosti u gotovo svim većim gradovima Jugoslavije.

Od 1984. godine Vladeta Jerotić je član Udruženja književnika Srbije, a redovan je član Medicinske akademije i Srpske akademije nauka i umetnosti.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67327
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Dr Vladeta Jerotić

Počalji od oblica taj Pon Apr 28, 2014 10:07 am

E slušam..   

Nedavno sam pročitala ''Učenje Sv. Jovana Lestvičnika i naše vreme'' i ne mogu baš da kažem da nisam razumela, al malo nekako konfuzno piše. Preskače s teme na temu, započinje tok misli pa ne dovršava.
Ali me ipak zanima šta ima da kaže.

oblica
Član
Član

Broj poruka : 1237
Datum upisa : 25.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 3:04 pm

oblica ::E slušam..   

Nedavno sam pročitala ''Učenje Sv. Jovana Lestvičnika i naše vreme'' i ne mogu baš da kažem da nisam razumela, al malo nekako konfuzno piše. Preskače s teme na temu, započinje tok misli pa ne dovršava.
Ali me ipak zanima šta ima da kaže.

Vladeta se ne sluša kao da ste na predavanju. Da bi ga pravilno duhovno konzumirali morate biti blizu njegovog nivoa svesti.

Konkubinac
Član
Član

Broj poruka : 389
Datum upisa : 11.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 11, 2014 3:07 pm

jašta, ne može to svako da razume... ipak je to pastirska psihologija...

Lilith
Član
Član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 3:14 pm

Lilith ::jašta, ne može to svako da razume... ipak je to pastirska psihologija...

Oboženje nije psihologija već nešto mnogo suptilnije.

Konkubinac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Ned Maj 11, 2014 3:43 pm

Konkubinac ::
Vladeta se ne sluša kao da ste na predavanju. Da bi ga pravilno duhovno konzumirali morate biti blizu njegovog nivoa svesti.

Svako čuje ono što razume.   bilo da je Jerotić u pitanju il da neko drugi govori..

On baš i ne ume da sluša. Videla sam ga na jednom budističkom predavanju gde je na početku uredno zaspao, ali se probudio posle da postavlja pitanja.

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 6:18 pm

oblica ::

Svako čuje ono što razume.   bilo da je Jerotić u pitanju il da neko drugi govori..

On baš i ne ume da sluša. Videla sam ga na jednom budističkom predavanju gde je na početku uredno zaspao, ali se probudio posle da postavlja pitanja.
Čovek ne voli predavanja baš kao što žene ne vole da slušaju muževljeva.

Kada dostigneš zenit duhovnog, onda iz urođenje kulture i pristojnosti ideš tamo gde te pozovu, ali nisi u obavezi da upijaš nešto što se suštinski kosi sa onim u šta veruješ. Zato je zaspao, a i ja bih.

Konkubinac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 11, 2014 6:20 pm

yebo čoveka koji nešto uradi iz kulture i onda se posere na to tako što zaspi.
d'izvinete...

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Ned Maj 11, 2014 6:20 pm

Pa nismo za zvali..  Question 

Al važno da ti sve znaš.   

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 6:23 pm

oblica ::Pa nismo za zvali..  Question 

Al važno da ti sve znaš.   

Znam šta iz budizma nikad ne može da se primi na srbski mozak, malo li je?

Nikad se ne opterećuj drugim kulturama ako nisi bila neko vreme njihov deo. Nema gore utopije nego verske ako je zasnovana na pogrešnoj proceni.

Konkubinac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 11, 2014 6:24 pm

još i nepozvan dolazi, da bi bio viđen... kako spava.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 6:26 pm

Lilith ::još i nepozvan dolazi, da bi bio viđen... kako spava.

Još pozitivnije no da je pozvan zaspao. Znači da brine u kom pravcu se kreće duhovna zrelost nacije kojoj pripada čim posećuje inkognito.

Konkubinac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 11, 2014 6:28 pm

pa dobro, i ja sam jednom zapala na roditeljskom, borila sam se koliko sam mogla, kad više nisam mogla prepustila sam se.
i zato kapiram zašto nije otišao, suviše mu se spavalo... dešava se.
ali on je ipak javna ličnost i ima neki renome.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 6:35 pm

Lilith ::pa dobro, i ja sam jednom zapala na roditeljskom, borila sam se koliko sam mogla, kad više nisam mogla prepustila sam se.

Ja sam zaspao za vreme seksa kod žene koja je od mene očekivala strast. Šta to govori o meni, a šta o njoj?

Moj odgovor je jasan: Da je bila inspirativna nikad ne bi zaspao, a njen je verovatno bio da je nisam dovoljno cenio, poštovao, želeo ili bio napaljen, zavisno od njene kognitivne percepcije očekivanog koitusa.  

Konkubinac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 11, 2014 6:37 pm

Lilith ::pa dobro, i ja sam jednom zapala na roditeljskom, borila sam se koliko sam mogla, kad više nisam mogla prepustila sam se.

Ja sam zaspao za vreme seksa kod žene koja je od mene očekivala strast. Šta to govori o meni, a šta o njoj?

Moj odgovor je jasan: Da je bila inspirativna nikad ne bi zaspao, a njen je verovatno bio da je nisam dovoljno cenio, poštovao, želeo ili bio napaljen, zavisno od njene kognitivne percepcije očekivanog koitusa.  

meni se to ne bi dsesilo, mislim da legnem sa nekim neispirativnim... pa još moram i da lažem posle.
al dobro, nismo svi isti...

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 6:41 pm

Lilith ::

meni se to ne bi dsesilo, mislim da legnem sa nekim neispirativnim... pa još moram i da lažem posle.
al dobro, nismo svi isti...

Šta ćete, prevari se čovek pa prizna. Neko nikad ne prizna a leži stalno sa pogrešnima.

Ženski princip je takav, a muški je kada se iskreno i sa slašću zaspi.  Very Happy 

Konkubinac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 11, 2014 6:48 pm

Konkubinac :: Ja sam zaspao za vreme seksa kod žene koja je od mene očekivala strast. Šta to govori o meni, a šta o njoj?

Vi ste zaspali zato što niste u sebi probudili životinju da biste to isto mogli probuditi u ženi. Ako vam nije bila inspirativna pre kreveta, morali ste znati da žestoko rizikujete.

Poslednji izmenio Avramova dana Ned Maj 11, 2014 7:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Ned Maj 11, 2014 6:51 pm

Gde je sad Time da vas izgrdi...  

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 11, 2014 6:51 pm

Šta ćete, prevari se čovek pa prizna. Neko nikad ne prizna a leži stalno sa pogrešnima.

Ženski princip je takav, a muški je kada se iskreno i sa slašću zaspi.  Very Happy 

jašta je... da je bilo iskrenosti ne bi joj ni ušao u krevet.

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 6:55 pm

jašta je... da je bilo iskrenosti ne bi joj ni ušao u krevet.

Muškarcima nikad nije bio problem ulaženje ženama u krevet, već izlaženje iz njega sa stilom.

Zato su žene razočarane često drugim polom jer ulažu mnogo a dobiju manje no što se nadaju.

Konkubinac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 6:58 pm

Avramova ::
Konkubinac :: Ja sam zaspao za vreme seksa kod žene koja je od mene očekivala strast. Šta to govori o meni, a šta o njoj?

Vi ste zaspali zato što niste u sebi probudili životinju da biste to isto mogli probuditi u ženi. Ako vam nije bila inspirativna pre kreveta, morali ste znati da žestoko rizikujete.

Moja mentalna životinja je uvek budna, to mi morate verovati na reč. Nekada žena nije na istim talasima da se prepusti toj vrsti naslade jer traži drugaciji pristup, pa i telesnom: A muškarci, to je poznato, nemaju mnogo strpljenja.

Konkubinac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 11, 2014 7:00 pm

Muškarcima nikad nije bio problem ulaženje ženama u krevet, već izlaženje iz njega sa stilom.

Zato su žene razočarane često drugim polom jer ulažu mnogo a dobiju manje no što se nadaju.

kakva generalizacija... ajd kad budeš bio sprema da pričamo kao dva muškarca, javi se.
ne pronalazim se u ženskoj analizi.
ako ne poznaješ dovoljno žene, mogu ja možda malo da pomognem. čisto da se ne brukaš više...

Poslednji izmenio Lilith dana Ned Maj 11, 2014 7:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Lilith
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Ned Maj 11, 2014 7:00 pm

oblica ::Gde je sad Time da vas izgrdi...  

Polako, postoji vreme poluraspada i za alfa i za beta čestice   

Time
Član
Član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 11, 2014 7:04 pm

Avramova ::

Moja mentalna životinja je uvek budna, to mi morate verovati na reč. Nekada žena nije na istim talasima da se prepusti toj vrsti naslade jer traži drugaciji pristup, pa i telesnom: A muškarci, to je poznato, nemaju mnogo strpljenja.

Vidite kako mi se "nudite" da "doprem" do vas i već postajete dodirljivi.   

Nadam se da niste zaboravili šta ste pisali a ja se na to oslonila. Odakle bih inače znala za vaše misaone finese.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Konkubinac taj Ned Maj 11, 2014 7:04 pm

kakva generalizacija... ajd kad budeš bio sprema da pričamo kao dva muškarca, javi se.
ne pronalazim se u ženskoj analizi.
ako ne poznaješ dovoljno žene, mogu ja možda malo da pomognem. čisto da se ne brukaš više...

Izvolite, pomozite i recite gde grešim?

Možda u pitanju tj. projekciji da muškarci žene ostavljaju a ne obratno?

Ili o obostranom ulaganju u vezu gde je muškarčev ulog veći, pogotovo ako je veza za njega neobavezna a za nju više nego simbolička?

Konkubinac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 12:31 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh