Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Kontracepcija

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Kontracepcija

Počalji od Cleopatra taj Sre Maj 04, 2011 4:17 pm

Da, ali je autorka teme pricala o pilulama koje se piju svaki dan(24/4) ili 21dan.
Ovo ti jos u apoteci kad ti prodaju kazu da ne bi smelo da koristi vise od dva puta godisnje. :skok:

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...
Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3462
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Sre Maj 04, 2011 9:43 pm

Primer posećenosti sajta 21dan.com:

"Uz pomoć Interneta - omiljenog sredstva komuniciranja mladih, a istovremeno spajajući informativne, edukativne i zabavne sadržaje, sajt konstantno nastoji da smanji predrasude prema savremenoj kontracepciji, pre svega kod devojaka. Sajt ih upoznaje sa efikasnim metodama zaštite od neželjene trudnoće, koje pružaju slobodu izbora, čuvaju reproduktivno zdravlje i predstavljaju najpouzdanije metode planiranja porodice. U toku 2009. godine 410.000 korisnika interneta posetilo je ovaj sajt, što je 17% više nego u 2008. godini, dnevno sajt u proseku poseti 1.100 korisnika interneta."

To svakako dokazuje da mladi pokazuju interesovanje za ovu oblast.

ludo_913
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 27

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sre Maj 04, 2011 11:45 pm

NAKON što je slučaj kobne plućne embolije uzrokovane primjenom lijeka Yasmin proteklih dana potresao Hrvatsku, slična svjedočanstva o negativnim posljedicama uzimanja tog lijeka pojavila su se u Sloveniji.

Lijek Yasmin u Sloveniji se prodaje pod nazivom Yarina. Ljubljanski 24ur donosi priču 42-godišnje Slovenke koja svjedoči o oboljenju od plućne embolije u vrijeme dok je uzimala tablete Yarina.

42-godišnjakinja je tablete uzimala tri godine, a kako je sama rekla, smrt je "izbjegla za dlaku". Kako je rekla, zdravstvene poteškoće su trajale ukupno tri tjedna.

Liječnici nisu nikako mogli utvrditi uzrok njenom gušenju i otežanom disanju, unatoč tome što je više puta posjetila liječnike specijaliste kao i svoju osobnu liječnicu. Spasila se zahvaljujući pulmologinji dr. Poloni Zalokar koja ju je primila bez uputnice i odmah posumnjala na mogućnost plućne embolije. Nakon rendgenskog pregleda specijalistica je utvrdila čak 25 krvnih ugrušaka od kojih je samo jedan može biti koban.

Umjesto pomoći ponudili joj lijek za živce

"Cijelo vrijeme dok sam bila na liječenju u bolnici svi su se čudili da sam oboljela od plućne embolije i govorili kako je u mojoj dobi to gotovo nemoguće", govori 42-godišnjakinja dodajući da je prošla brojne pretrage tijekom kojih nitko nije uspio pronaći uzrok njenog oboljenja i unatoč tome što su liječnici znali da uzima Yarinu.

Kako je rekla, njena liječnica opće prakse nije ozbiljno pristupila njenom zdravstvenom problemu, a nakon trećeg posjeta zbog jedno te istih zdravstvenih poteškoća liječnica joj je ponudila da joj izda recept za lijekove za živce kako ne bi stvarala paniku.

Nakon što su se nedavno u javnosti pojavili slučajevi smrti pacijentica u Hrvatskoj i Austriji, počela je razmišljati o tome da je uporaba Yarina možda odgovorna i za njeno "nemoguće" oboljenje. U Hrvatskoj se proteklih dana uvelike govori o slučajevima 22-godišnje Zadranke i 26-godišnje Riječanke koje su umrle zbog uzimanja tableta Yasmin. Ranije ove godine je preminula 24-godišnja Tanya Hayes iz Australije koja je također postala žrtvom Yasmina.

"Nuspojave su odavno poznate"

Voditelj instituta za farmakologiju i eksperimentalnu toksikologiju na medicinskom fakultetu u Ljubljani dr. Lovro Stanovnik, rekao je za 24ur da se u slučaju lijeka Yarina radi o niskodoznim kontracepcijskim tabletama za koje se, zbog toga što se radi o maloj dozi, govorilo da ih smiju uzimati sve žene.

Kasnije je uočeno da se kod nekih žena prilikom upotrebe određenih vrsta kontracepcijskih lijekova javlja mogućnost tromboze, a obzirom da se za niskodozne tablete govorilo da ih mogu uzimati sve žene, došlo je do popuštanja pažnje u kontroli pri upotrebi takvih lijekova.

Stručnjaci upozoravaju da za lijekove poput Yarine odnosno Yasmina recepte moraju izdavati specijalisti ginekolozi, a nikako ne liječnici opće prakse.

U tvrtki Bayer Schering, koja je u Sloveniji zastupnik za uvoz lijeka Yarina, navode da je njihov lijek jednako siguran kako i svi ostali kontracepcijski lijekovi na tržištu. Dodaju da su upozorenja o nuspojavama odavno poznata i jasno istaknuta na deklaraciji o lijeku.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/slucaj-yasmin-slovenka-za-dlaku-izbjegla-smrt/403585.aspx-izvor
Bilo je i smrtnih slučajeva zbog ovih kontracepcijskih tableta, zabrana je stupila na snagu a onda ukinuta, navodno je Svjetska zdravstvena organizacija proglasila zdravim i ponovo pustila u prodaju, to što tih djevojaka nema njih ne zabrinjava. Bitno je zaraditi na farmakološkim proizvodima.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Čet Maj 05, 2011 12:00 am

@Orhideja

Nažalost, Yasmin se pominje kao jedina kontraceptivna pilula koja ima nus-pojave, koje u stvari nisu nus-pojave, već reakcija organizma žene/devojke koja ima problem sa srcem, krvnim sudovima, proširenim venama, što uz korišćenje bilo koje kontraceptivne pilule može da dovede do tromboze, bilo kojih drugih povezanih problema, pa i do smrti.

Zato je bitna konsultacija sa ginekologom, utvrđivanje opšteg stanja organizma, istorije bolesti i naslednih bolesti.
ludo_913
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Čet Maj 05, 2011 12:34 pm

Yasmin je jedidina koja ima jedini sintetski hormon, sve druge kont.tablete nemaju taj vještački uzgojen hormon. Nijedna tableta čak ni obična protiv prehlade nije bezazalena a kamoli kontraceptivne koje se tiču reproduktivnih organa žene.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Čet Maj 05, 2011 12:42 pm

Koliko ja znam, sve kontraceptivne pilule imaju sintetički estrogen/estradiol. Pisala sam skoro, potraži na prethodnim stranicama, da je napravljena prva kontraceptivna pilula sa prirodnim estradiolom, baš onakvim kakav proizvodi ženski organizam.
ludo_913
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Maj 05, 2011 2:03 pm

Hvala Bogu te izrodih dva sina i neka su mi živi i zdravi, ostalo je manje važno iako bih se mogla pohvaliti ali neću, nije to za forum a i koga interesuje kakvi su moji sinovi. Ko treba da zna taj zna.

O kontracepciji su naučili od svog oca, ja sam tek ponešto pričala, iz ugla majke.

Što se mene tiče podržavam svačiji izbor računajući da je za njega pravi baš kao što je i moj za mene jedini ispravan.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Čet Maj 05, 2011 3:30 pm

Yasmin koji sadrži drospirenon. Drospirenon je sintetski hormon koji je u većoj mjeri nalik progesteronu, hormonu koji naš organizam proizvodi prirodnim putem, više negoli ijedan drugi sintetski hormon koji je trenutno u upotrebi. O ovome sam pričala.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Čet Maj 05, 2011 6:19 pm

Orhideja ::Yasmin koji sadrži drospirenon.

A šta sadrže ostale pilule? Progestagen, što je, kao što si sama navela, sadržano u drospirenonu.

Odnosno: "... U njoj se nalazi kombinacija dve vrste hormona - jednog estragena i jednog progestragena. Progestragen, koji se zove drospirenon, pozitivno utiče na akne i zadržavanje tečnosti."

Preuzeto sa već pominjanog sajta.
ludo_913
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana free taj Pon Sep 23, 2013 12:51 pm

cao svima,ja sam danas dobila Mercilon pilule,da li neko moze da mi kaze sta znaci "pilule sa vrlo niskom dozom estradiola" ??? hvala unapred
Ivana free
Novi član
Novi član

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Sep 23, 2013 2:13 pm

Zdravo i tebi Ivana free,

Mislim da bi bilo najbolje da pitaš lekara koji ti je pilule prepisao jer na to imaš pravo.

Svakako da je i iskustvo drugih od koristi.

Pozdrav! Smile

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Sep 23, 2013 3:46 pm

Ivana free ::cao svima,ja sam danas dobila Mercilon pilule,da li neko moze da mi kaze sta znaci  "pilule sa vrlo niskom dozom estradiola" ??? hvala unapred
Prvo, pojam - dobila - , nije jasan.. Da li si Mercilon dobila od nekog, ili ti je ginekolog to propisao.. Ako ti je ginekolog to propisao, on ti je dao informacije o leku, a i sama imaš pravo pitati ako ti nešto nije jasno... Ako si Mercilon dobila od nekog, ko nije dr, tad nije pametno isti koristit, jer bez ljekarskog nadzora takvi medikamenti se ne smiju koristit... Znači, dr odlučuje da li možeš koristit, i kako koristit, opasno je koristit nešto na svoju ruku.. Prije propisivanja kontracepcije, dr mora imati kompletne nalaze, i na osnovu toga donosi odluku, da li se smije uopšte koristit, jer osoba mora imat određeno stanje zdravlja, da bi se to propisalo... Ako ti je dr to propisao, onda to koristi kako je propisano, ako osetiš neke nuspojave, tad se obrati ljekaru.....
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana free taj Uto Sep 24, 2013 1:07 pm

Naravno da pilule nisam dobila od nekog vec od ginekologa,(pogresno sam se izrazila) na ovoj temi sam procitala da su pilule sa niskom dozom estradiola ,pa me interesovalo sta to znaci?? a za sve ostalo sam vec upucena.. hvala na odgovoru..
Ivana free
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Sep 24, 2013 1:10 pm

Mislim da odgovor možeš pronaći na nekom stručnom sajtu ili najbolje kod tvog ginekologa.

Važan je svaki podatak.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana free taj Uto Sep 24, 2013 1:11 pm

Hvala vam u svakom slucaju...Smile
Ivana free
Novi član
Novi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Sep 24, 2013 1:13 pm

Nema na čemu, uvek. Mi smo tu da makar svojim iskustvom pomognemo za bilo šta.

Hvala i tebi na ukazanom poverenju.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djavolica taj Uto Sep 24, 2013 3:14 pm

Ivana free ::cao svima,ja sam danas dobila Mercilon pilule,da li neko moze da mi kaze sta znaci  "pilule sa vrlo niskom dozom estradiola" ??? hvala unapred
To znaci, da je pojava navedenih stanja i mogucih situacija
(pise unutra na listicu, pored tabletica) manje vjerovatna nego
inace.. Very Happy

Estradiol je inace seksualni hormon,
Imaju ga i zene i muskarci.

A kad ga ima previse, moze uticat na kosti,
iako.. rjetki su slucajevi..

Sa tabletama, nazalost, uvijek bude tako.. pomaze okog neceg,
skoduje necem trecem..
djavolica
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3352
Datum upisa : 17.08.2013
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Uto Sep 24, 2013 4:38 pm

Estradiol se kod žena luči u jajnicima i mozgu, dok kod muškarca, to je produkt metabolizma testosterona..... Estradiol u većim količinama nema samo uticaj na kosti, nego može imat uticaj i na vaskularni sistem.. Tako da je dobro što je niska doza estradiola...
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Uto Sep 24, 2013 5:05 pm

Što će vam kontracepcija, bolja je rekontracepcija...
Johnny-Azra
Super član
Super član

Broj poruka : 6602
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh