Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

laza

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Etička, zavetna i moralna vrednost Lazareve kletve
Danas u 9:12 pm od Храст

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 7:34 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 7:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:16 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Danas u 6:08 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Danas u 5:49 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Danas u 5:13 pm od Brave Heart

» Bosanski lonac....
Danas u 4:55 pm od Svarog

» Phantasy Photos
Danas u 4:51 pm od Poli

» Zvornik
Danas u 4:44 pm od Svarog

» Arabeska
Danas u 4:44 pm od Poli

» Crtež
Danas u 4:39 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Selfi

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Selfi

Počalji od country girl taj Sre Apr 09, 2014 8:40 am

Psiholozi: Selfi je mentalni poremećaj ljudi koji nemaju samopoštovanje!

Selfi je mentalni poremećaj, a definiše se kao opsesivna želja za fotografisanjem samog sebe i postavljanje istih na društvenim mrežama zbog nedostatka samopoštovanja i popunjavanja praznine u intimnom životu, kažu iz APA

Američka psihijatrijska asocijacija (APA) je na sastanku svog upravnog odbora službeno potvrdila da je "selfi", odnosno fotografisanje samog sebe, ustvari mentalni poremećaj.

"Selfi je mentalni poremećaj, a definiše se kao opsesivna želja za fotografisanjem samog sebe i postavljanje istih na društvenim mrežama zbog nedostatka samopoštovanja i popunjavanja praznine u intimnom životu", kažu iz APA.

APA navodi kako postoje tri nivoa poremećaja. Prvi je ograničeni selfi, odnosno fotografisanje samog sebe najmanje tri puta dnevno bez objavljivanja fotografija na društvenim mrežama.

Drugi nivo je akutni selfi, odnosno fotografisanje samog sebe najmanje tri puta dnevno objavljujući sve fotografije na društvenim mrežama.

I treći nivo je hronični selfi, odnosno nekontrolisano fotografisanje samog sebe uz objavljivanje fotografija na društvenim mrežama najmanje šest puta dnevno.

Stručnjaci tvrde da su najbolji lek za poremećaj kognitivno-bihevioralne terapije, odnosno terapije za lečenje poremećaja u ponašanju.

Izvor

Tačno ili netačno po vama? Pa svi smo sigurno bar jednom to uradili    Ako želim da pošaljem drugarici sliku, npr. kako mi stoje nove naočare, ili da se pohvalim novom frizurom, a sama sam kući, pa što ne bih sama to uradila Nije valjda to poremećaj

Ali se zato užasavam kad vidim šta rade neki po fejsu, imam jednu na listi prijatelja, devojku, ona dnevno ako ne okači par selfija živa nije, i to što sama, što sa drugaricom, pa im se sve onako nozdrve vide odozdo i nosevi budu u prvom planu, a onda se to lajkuje i lajkuje... To mi već ide na živce i ne vidim u čemu je zadovoljstvo kačiti sliku sebe kako ti vetar mrsi kosu, prvo sleva na desno, pa s desna na levo A još kad tome doda pućenje silikonskih usana... 

country girl
Član
Član

Broj poruka : 4813
Datum upisa : 07.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Re: Selfi

Počalji od oblica taj Sre Apr 09, 2014 9:27 am

U pitanju je lažna ili šaljiva vest, preuzeta sa sajta sličnom NJUZ.net.

Psiholozi se slažu da nije u pitanju ni narcizam niti mentalni poremećaj..

pa.. slikajte se slobodno...

ako smete...

oblica
Član
Član

Broj poruka : 1237
Datum upisa : 25.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od country girl taj Sre Apr 09, 2014 9:40 am

Ne znam odakle je vest, ja jutros naiđoh na nju, šetajući od linka do linka, a i ne bi me začudilo da se neko ozbiljno bavi ovom učestalom pojavom

U svakom slučaju pitanja ostaju... možda mi napravimo neko naše istraživanje Very Happy

country girl
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Sre Apr 09, 2014 9:49 am

ou.. izvini, neprecizno sam se izrazila

Sve naše novine su preuzele ovu vest sa šaljivog sajta, objavljujući je kao sasvim ozbiljnu.

Nije tvoja krivica...

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od country girl taj Sre Apr 09, 2014 9:55 am

Nema potrebe da se izvinjavaš, ne osećam krivicu
Tu smo da se zabavimo i razmenimo iskustva, jer ova pojava zaista uzima maha

country girl
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Sre Apr 09, 2014 10:03 am

E pa ja sam ti malo neiskusna. Još uvek to radim u polu mraku. Pa te do pola, pa od pola...

Kakva su tvoja iskustva?

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od paket taj Sre Apr 09, 2014 10:15 am

While some of us might feel that our friends who are always taking a selfie — be it in the loo or in the kitchen — are in need of some psychiatric help, the truth is that the story doing the rounds is a hoax.
According to Social News Daily, the story which began with a link to an article in The Adobo Chronicles which claimed that the APA had declared selfie-taking a mental disorder during its annual board of directors meeting in Chicago. The story on Adobo Chronicles also pointed out that the APA had named the condition ‘selfitis’, with the definition “an obsessive compulsive desire to take photos of one’s self and post them on social media as a way to make up for the lack of self-esteem and to fill a gap in intimacy.” In hindsight, selfitis does sound a silly name for a mental disorder.
The report also said that there were three levels for the disease: borderline selfitis, acute selfitis, and chronic selfitis.

http://tech.firstpost.com/news-analysis/really-american-psychiatric-association-declare-selfie-disorder-221228.html

paket
Član
Član

Broj poruka : 300
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od country girl taj Sre Apr 09, 2014 10:24 am

Napisala sam u prvom postu, napravim fotku ako hoću da se pohvalim drugarici nečim, a da ne čekam da se vidimo, s tim što takve slike ne kačim javno nigde i ne očekujem lajkove, divljenje i ostala čuda... još uvek sam u toj fazi, ne znam da li ću preći na sledeći nivo, nadam se da neću

country girl
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od oblica taj Sre Apr 09, 2014 10:27 am

Pa dobro.. mislim da je u početnoj fazi eksperimentisanje sa drugaricama sasvim ok...

oblica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ledena taj Sre Apr 09, 2014 12:40 pm

Hronični selfi - najgora bolest....

Ledena
Član
Član

Broj poruka : 2414
Datum upisa : 23.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Apr 09, 2014 1:12 pm

Nova boljka.

Kažem ja da će nas brojevi uništiti.   

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Sre Apr 09, 2014 1:36 pm

country girl ::ne kačim javno nigde i ne očekujem lajkove, divljenje i ostala čuda...
Iskreno ja kad kacim nesto javno ocekujem lajkove, divljenje i ostala cuda...   
Jbm ti selfi koji mi niko nije lajkovao.   

Ali ja sam inace uzasno kapriciozna i ako nimalo ne izgledam tako i poprilicno se trudim da to sebi ne priznam i zanemarim, ali u sustini tako je, kapriciozna do bola. Dan ce mi popraviti jutarnji odraz u ogledalu ili pokvariti.
Uglavnom ne funkcionisem kad nisam sebi onakva kakva zelim da budem i ne mogu protiv toga.
Mada ja ne pravim selfije svaki dan, niti kacim sve, zato sto sam uzasno nefotogenicna. Ali recimo da sam te srece pa da me hoce kamera, ne biste mogli da disete od mene.  
Nije mi izgled sve u zivotu ali me cini izuzetno srecnom kad sam zadovoljna sobom, lepa sebi... i onda naravno dolazi to da mi je malo da zadivim samu sebe, zelim i druge. Ali meni je sve to normalno ako je sa nekom merom i osecajem za lepo.

Bas se sad prisetih nekih selfija objavljenih juce, pa sto kazes ti nosevi slikani da se vide nozdrve, lele i kuku. Ili od jednog mog prijatelja koga kad smo nesto skitali ja par puta povuce pred ogledalo da se slikamo pa se on sad primio i poceo da mi salje neke svoje selfije, kukala majka kako to neozbiljno izgleda kad je bez samopouzdanja uskljocano.  
Definitivno je i selfi rezervisan za samouverene, nekako mi nekad cak i neka diskutabilna lepota ispadne bolje ako je samouverena. A da, i za otkacene, imam jednu drugaricu sto se stalno ludira na selfijima, beskrajno je simpaticno.

Sve u svemu mozda i jeste bolest ali podrzavam, bolje da se ljudi bave sobom na bilo koji nacin nego da ogreznu u gorim porocima.  

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3451
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Apr 09, 2014 2:45 pm

Cleo ::Sve u svemu mozda i jeste bolest ali podrzavam, bolje da se ljudi bave sobom na bilo koji nacin nego da ogreznu u gorim porocima.

U tom slučaju ne bave se samo oni sobom već dopuštaju da to i drugi rade što je pogrešno jer fotografija je samo fotografija. Odnosi se na tipične famozne selfi.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od country girl taj Sre Apr 09, 2014 3:07 pm

Ma meni je zanimljivo to što su ljudi oduvek to radili, slikali se sami, pa i oni prastari foto aparati imali su okidač za odloženo slikanje, ali sada je taj izraz selfi postao nešto baš moderno, In, i izraz koji se sve češće čuje, pa čak vezan i uz imena političara

Nego, nešto mi pade na pamet jesam kačila na jedno mesto par sličica, jer je to bilo mesto baš za to, i svi su to tamo radili, kao ovde tema o slikama forumaša, ali meni za utehu tamo nema lajkovanja   

country girl
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sre Apr 09, 2014 9:08 pm

Sejfiji su bolest. Gledam cice po fb kako ih stancaju nemilice. Jbt meni bude mrsko da se nakezim kada me neko slika a kamo li da sam sebe mrcvarim i poziram pred ogledalom.

Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sre Apr 09, 2014 9:11 pm

Batista ::Sejfiji su bolest. Gledam cice po fb kako ih stancaju nemilice. Jbt meni bude mrsko da se nakezim kada me neko slika a kamo li da sam sebe mrcvarim i poziram pred ogledalom.
Al zato uzivas dok gledas i nesvesno se kezis od uha do uha?   

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Apr 09, 2014 9:15 pm

Batista samo preleti pogledom, ne zna čovek kada će naići na njih pa da zažmuri.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sre Apr 09, 2014 9:18 pm

furija ::
Al zato uzivas dok gledas i nesvesno se kezis od uha do uha?   

Vala i ne uzivam. Dok su se slikale po wc-ima, polugole u nekoj JEBI-ME pozi, bar si imao sta vidjeti. Ovo sad nidje veze.

Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Sre Apr 09, 2014 9:19 pm

Te kupatilske sa bojlera su neprocenjive   

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Apr 09, 2014 9:51 pm

A gde se vidi takva revija, još nisam naišla na tu opciju ali nisam je ni tražila.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od country girl taj Sre Apr 09, 2014 10:34 pm

ovo je već nešto drugo, mogla bih gledati non stop

country girl
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Čet Apr 10, 2014 1:08 am

Cleopatra ::
country girl ::ne kačim javno nigde i ne očekujem lajkove, divljenje i ostala čuda...
Iskreno ja kad kacim nesto javno ocekujem lajkove, divljenje i ostala cuda...   
Jbm ti selfi koji mi niko nije lajkovao.   

Ali ja sam inace uzasno kapriciozna i ako nimalo ne izgledam tako i poprilicno se trudim da to sebi ne priznam i zanemarim, ali u sustini tako je, kapriciozna do bola. Dan ce mi popraviti jutarnji odraz u ogledalu ili pokvariti.
Uglavnom ne funkcionisem kad nisam sebi onakva kakva zelim da budem i ne mogu protiv toga.
Mada ja ne pravim selfije svaki dan, niti kacim sve, zato sto sam uzasno nefotogenicna. Ali recimo da sam te srece pa da me hoce kamera, ne biste mogli da disete od mene.  
Nije mi izgled sve u zivotu ali me cini izuzetno srecnom kad sam zadovoljna sobom, lepa sebi... i onda naravno dolazi to da mi je malo da zadivim samu sebe, zelim i druge. Ali meni je sve to normalno ako je sa nekom merom i osecajem za lepo.

Bas se sad prisetih nekih selfija objavljenih juce, pa sto kazes ti nosevi slikani da se vide nozdrve, lele i kuku. Ili od jednog mog prijatelja koga kad smo nesto skitali ja par puta povuce pred ogledalo da se slikamo pa se on sad primio i poceo da mi salje neke svoje selfije, kukala majka kako to neozbiljno izgleda kad je bez samopouzdanja uskljocano.  
Definitivno je i selfi rezervisan za samouverene, nekako mi nekad cak i neka diskutabilna lepota ispadne bolje ako je samouverena. A da, i za otkacene, imam jednu drugaricu sto se stalno ludira na selfijima, beskrajno je simpaticno.

Sve u svemu mozda i jeste bolest ali podrzavam, bolje da se ljudi bave sobom na bilo koji nacin nego da ogreznu u gorim porocima.  

Ja bih rekao pre da je selfi rezervisan za nesigurne...

Cemu uopste potreba da slikas sam sebe?! Iskreno, nikad mi to nije palo na pamet... da vidim sam sebe na slici?! Kakav je to dozivljaj uopste... kakvo iskustvo, sto vidim svoju dobro poznatu chuturu u digitalnoj verziji...   

Pratim malo neke poznanike i poznanice na fejsu... ubise se da objave svoju full cool fotku... a posto neke znam dobro, znam da ih takve slike lazno opisuju, prave iluziju o sebi da su nesto sto nisu... i onda lajkovanje, sherovanje, neki priglupi komentari, ljubakanje i smajliji... prdimahovina, limunada i boza... pitam se kako neko moze da uziva u tome... i povlacim zakljucak da je to dokazivanje na pogresnom mestu na pogresan nacin...

Skoro sam jednom dobrom ortaku koji je postavio samodopadljivi selfi napisao komentar da izlgeda kao kopac bunara iz Ritopeka... na sta se njegova riba naljutila toliko da jedva razgovaramo   Smile Bukvalno tako sam i odreagovao, facepalm,i osmeh, bez ikakve potrebe da se ikome izvinim... jer ako nju, a i njega to pogadja... jbg...

Selfi...kad cujem, prvo pomislim na "selfish", sebicnost... jedna od perverznijih manifestacija prilicno izdegenerisane kulture koja je dosla sa virtuelnim svetom drustvenih mreza... egocentrizam u svom najruznijem izdanju...

Strelac
Član
Član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Čet Apr 10, 2014 1:16 am

Zaustavicemo tehnicko-tehnoloski razvoj i resiti sve psiholoske probleme modernog drustva...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Čet Apr 10, 2014 1:21 am

Vukota ::
Zaustavicemo tehnicko-tehnoloski razvoj i resiti sve psiholoske probleme modernog drustva...

Strelac
Član
Član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Čet Apr 10, 2014 1:31 am

Sah-mat...  

Vukota
Počasni član
Počasni član