Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 44 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Molska kadenca

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

03042014

Počalji 

Molska kadenca

To je patetika... prvo je sto ce ispaliti neko kad mu kazes da slusas i postujes Balasevica...

Dal ista i odgovoriti, ili mu dopustiti da mu bude zadnja... kako se ubedjivati o necemu tako finom sto je muzicki ukus?!

Obicno se radi o onima sto su solidno pijani u nekom zadimnjenom klubu, sa znojavim kosuljama ispod pazuha cupkali uz "devojku sa cardas nogama" a sanjali svojih 5 minuta kad konacno dolazi na red teska artiljerija - Ljuba Alicic i Sinan Sakic... ili full cool fancy tipovi koji se loze na crnce iz Bronksa...

Balasevica slusam kad sam solo, sam u sobi... kad mogu da zatvorim oci i obojim svaki stih... kad je koncert, ili neka guzva u pitanju... ne lezi mi, previse je perifernih stvari koje mi odvlace paznju. Ne radim to cesto, jednom u metar dana... al kad me dohvati D-mol... raspara me i opet sasiva... svira mi po najtanjim strunama...

Proziveti svaki dugometrazni film u njegovoj pesmi od 5 minuta ti omoguci da se osetis kao covek, sa svim svojim slabostima i vrlinama, sa lepim i tuznim uspomenama... svaka od njih zaigra i valcer i tango u tvom srcu... a to je vec privilegija...

Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Molska kadenca :: Komentari

Počalji taj Čet Apr 03, 2014 11:20 pm od Mesrine

Znaš kako,Strelac...
Jes` da volim crnce iz Bronksa...
Ja kad čitam nešto,ili slušam,prvo gledam da vidim kakav je čovek koji je pisao,ili pravio muziku.
A Balašević nije jedan od dobrih,jer sve šta radi,radi isključivo iz lične koristi. Menja se kao kameleon,ako može da profitira zbog toga.
Moraću da citiram mog brata...
"Znate l` priču o Vasi ladačkom?
Ne znamo i zabole nas k.... " Laughing

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Apr 03, 2014 11:47 pm od Avramova

Jej, jej, jej... muzički kritičaru. Pa jesi li pogledao i jednog crnca iz Bronksa i saznao nešto više o njemu od onoga što ceo svet zna. Propaliteti podigli glas smucajući se po prljavim ulicama buneći se protiv života a da nisu ni slutili kako će se neko zeznuti i pomisliti da je to muzika. Kada su shvatili da imaju koga prevariti i zaraditi koji dolar da utole glad, krenuli su u žestoku obmanu sveta i ide im, da ne poveruješ.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Apr 06, 2014 1:21 am od Mesrine

Kako im ide,Avramova,kad je većina njih pobijeno?
I to sve zbog toga,što su stali na stranu običnog naroda,a protiv satanista ( onih pravih koji žrtvuju decu - samo u USA godišnje nestane nekoliko desetina hiljada dece ),koji vode ovaj svet i povlače sve konce.
Pusti ti ove što su stalno na TV-u,to nisu reperi. Čim su tamo,propagiraju bolest i ništa im se ne dešava,znači da nisu to za šta se pretstavljaju. I još ne znaju da repuju.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Apr 06, 2014 1:42 am od Avramova

Pa dobro, o čemu pričamo? O muzici ili o onima koji je pevaju odnosno koji nisu živi. I da li su oni bili muzičari ili buntovnici s razlogom?

Sećam se kako su svi ispljuvali fantastičnog glumca Aleksandra Berčeka kada je kao socijalista postao direktnor NP. Gde je tu pamet? Odjednom im ne valja samo zbog partijske opredeljenosti. Šta se to mene tiče i šta je to uticalo na njegov glumački opus? Baš ništa!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 12:07 am od Mesrine

Pričamo o Balaševiću,koji je bio,ostao i biće smrad.
Najveća njegova greška,po meni,je ta kad se je pre par godina pravio pametan,bez da ga je iko išta pitao.
Kad god mu zafale pare,on počinje da sere nešto. Čim mu daju pare,on prestaje. ( zukorlić sindrom )
A pravio se je pametan oko svog prezimena. Kako je on,ustvari,Balašev,a ne Balašević i kako je njemu to prezime nametnuto. Pokreće neke stvari u Vojvodini,koja je multietnička sredina sa najviše naroda možda u Evropi.
Zabole mene za njegovo prezime,ali kad tim svojim "izlaganjem" pokreće neke dublje stvari i time razdvaja ljude,koje ionako povezuju tanke niti,onda čovek mora da se zapita o kakvom je liku reč.
A i ono njegovo "Deco" po koncertima...
Kao on je pametan,"tata",a ostali su "deca" ( čitaj glupi ) koja su došla na njegov koncert ( iako ima ljudi koji su stariji od njega ). Nekako mi nije kako treba.
Pravo da ti kažem,pre bih gledao mečku kako igra,nego da gledam i slušam njega.
Od njega nema šta pametno da se čuje.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 12:18 am od Avramova

Ma može on misliti kao što ti misliš o svemu ali pošto nije reper, džaba bi mu bilo.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 12:27 am od Mesrine

Ako ne može misliti,onda nemoj da otvara usta,pošto je javna ličnost i može da utiče na mase.
Ako toga nije svestan,to nije nikakvo opravdanje. Muzika može da bude opasno oružje,koje utiče na mase,a muzičari još opasniji,svesni toga,ili ne. Ako nisu svesni,postaju marionete onih kojima je to jasno.
A on je meni jasan kao dan,jer sam ga gledao po protestima kao klinac. Sve što je radio,radio je zato što je bio dobro plaćen,kao i za privilegije koje su kasnije usledile,kako za njega,tako i za njegovu kćer.
Dok su ljudi spontano izlazili na proteste,on i njemu slični nisu to radili iz ideala,ili ubeđenja.
Drugim rečima,neću da čitam Majn Kampf,ili Alistera Kroulija,kao ni Alberta Pajka,ma kol`ko drugi tvrdili da su ta pisanija dobra. Pisci mi ne odgovaraju.  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 12:41 am od Lilith

kakve veze ima ličnost čoveka sa muzikom koju pravi?
ako to radi odlično... a radi.

mislim da je neumesno baviti se nečijim likom umesto delom, iako je javna ličnost, naročito raditi tako nešto na tuđem blogu.
otvori svoju temu i istresi čemer da ti bude lakše... pusti one koji vole njegovu muziku da u njoj uživaju.
za ostale ne znam, ali mene ne zanima kakav je čovek.

ko je uopšte relevantan da sudi nekome, svima nam je cena okačena oko vrata, samo se cifre razlikuju. i ja to ne osuđujem.
al' najbolji ti je argument ''čuo sam da je loš čovek...''

nema potrebe da čekam odgovor, ne zanima me.
za mene je on bio i ostao na vrhu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 12:45 am od Avramova

Pretera ga Mesrine. Ko je rekao da ne misli, rekoh ne misli kao ti o koječemu.

Znači ovako, prvo pročitaš biografiju stvaraoca pa tek onda odlučiš da li ćeš konzumirati njegovo delo ili ne. Greška.

O ostalome drugi put a možda i ni tada.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 12:48 am od Mesrine

Prvo ja ne tresem čemer,Lilit,nego iznosim svoje mišljenje. Drugo,komentari u blogu služe da bi se komentarisalo,a ne da bi se slagalo sa pokretačem istog,jer onda nema svrhe.
Treće,lepo si rekla da misliš,ali to ako ti tako misliš,to ne mora da znači da je tačno.
Četvrto,tebi niko ne brani da uživaš u njegovoj muzici i ja nikoga ne držim.
I sedmo,nisam ništa čuo,videh svojim očima.  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 12:55 am od Mesrine

Avramova ::Pretera ga Mesrine. Ko je rekao da ne misli, rekoh ne misli kao ti o koječemu.

Znači ovako, prvo pročitaš biografiju stvaraoca pa tek onda odlučiš da li ćeš konzumirati njegovo delo ili ne. Greška.

O ostalome drugi put a možda i ni tada.

Lepo si ti rekla,Avke,a ja još lepše. Prvo neka smisli,a onda neka kaže,a ne obrnuto.
Ako je greška,što ne čitaš Majn Kampf? Ili,recimo,Satanističku Bibliju,iako ništa ne znaš o piscu koga zovu Levi ?
Ja znam dosta o njemu i ne bih čitao te nebuloze,a samim tim ni bilo šta drugo što je jedan takav degenerik pisao.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 12:58 am od Avramova

Mesrine :: A pravio se je pametan oko svog prezimena. Kako je on,ustvari,Balašev,a ne Balašević i kako je njemu to prezime nametnuto.

Bila sam na koncertu a i slušala kada je govorio o prezimenu. Drugi su sporili da se preziva Balašević i da je zapravo Mađar Balaš. Ne izvrći.   

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 1:01 am od Strelac

Slazem se sa Mesrinom da blog i sluzi da bi se pokrenula neka tema, a ljudi iznosili svoja misljenja...

Problem je u tome sto se ne govori o pesmama autora, licnim dozivljajima slusaoca... o tome sam pisao, da sam hteo o politickim ubedjenjima, okacio bi ovo na politici...

Dok ne upoznam coveka licno, izbegavam da donosim konacne stavove... svasta sam o njemu cuo, ali zaboga, zasto je to uopste vazno?!  

Dal mi znamo kakav je privatno bio Elvis Prislli...pojma nemamo, pa nam mnogima to uopste ne fali da bi doziveli njegove pesme i glas... ja mogu da se kladim da su mnoge od zvezda, kako danasnje, tako i davnih epoha bili losi ljudi... mnogi pisci koji su pisali remek dela su privatno po svedocenjima savremenika bili moralne nistarije... i... nista, ostali su velikani zbog onoga sto su uradili, a ne ko su privatno bili...

Mesrine, nadam se da razumes ovaj pogled... i da nece rasprava krenuti u politicki trash...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 1:03 am od Mesrine

Avke,složićeš se sa mnom da se na koncertu peva,a ne priča o prezimenima?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 1:13 am od Avramova

Neću se složiti s tobom jer to što je pevajući i pričao, samo mu je plus. Baš ima smisla i kada hoću dobro sa se oraspoložim pustim CD na kome su izvučeni delovi sa koncerata gde samo priča. A i čitala sam njegove knjige, kolumne. Oš još?

Upravo slušam jednu i ostavljam koji redak:

Nedostaje mi naša ljubav, mila... Bez nje uz moje vene puže stud...
Nedostaješ mi ti, kakva si bila... Nedostajem mi ja... Onako lud...
Ja znam da vreme uvek uzme svoje... I ne znam što bi nas poštedelo?
Al meni, eto, ništa sem nas dvoje nije vredelo...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 1:15 am od Strelac

Avramova :: Bila sam na koncertu a i slušala kada je govorio o prezimenu. Drugi su sporili da se preziva Balašević i da je zapravo Mađar Balaš. Ne izvrći.   

Koren je madjarski, dosta Madjara se prezivaju Balash... ali ni to ne mora da znaci da mu je predak bio Madjar... u nekoliko pesama peva o Svetom Jovanu, to mu je porodicna slava sa oceve strane...majka mu je Hrvatica...

Vojvodina je prava multietnicka regija gde je dosta stanovnistva izmesano, i nikome to nije previse vazno... postoji taj ravnicarski miroljubivi duh, i u vreme najvecih sranja nije bilo mnogo medjuetnickih tenzija...

Ako me ista asocira na Vojvodinu, to su Djoletove pesme...

...e, ne volem s takvima ni da se svadjam, al nisam ja dosao, di da se vracam...tu je sjahao moj askurdjel, to je nasa ledina, nasa Vojvodina...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 1:23 am od Avramova

Ne kažem da koren nije mađarski ali on nije Mađar, kao što ni koren mog prezimena ne određuje da sam Jevrejka.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 1:28 am od Strelac

Avramova ::Ne kažem da koren nije mađarski ali on nije Mađar, kao što ni koren mog prezimena ne određuje da sam Jevrejka.

Naravno... kad bi otisli 10-15 kolena unazad, naisli bi na svakakve predake... ali to ne odredjuje osecaj pripadnost nekog coveka...

Napisano 1986, posle vesti o iseljavanju Srba sa Kosova pod pritiskom Albanaca...

Prorocanska pesma... ne lomite mi bagrenje, misli na srpska imanja dole... "...o zar moram da vam ponovim, okanite se njih, jer sve cu da vas polomim..."... i danas nam sude zbog toga...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 8:48 pm od Lilith

pa dobro, ako hoćeš taxativno, nije problem...

Mesrine ::Prvo ja ne tresem čemer,Lilit,nego iznosim svoje mišljenje.
Treće,lepo si rekla da misliš,ali to ako ti tako misliš,to ne mora da znači da je tačno.
1. izvini, ne istresaš čemer, istresaš mržnju.
ovde moram da primetim različite percepcije na svoje i tuđe mišljenje... iako si rekao da si video svojim očima, sada ''misliš''. odluči se.

Drugo,komentari u blogu služe da bi se komentarisalo,a ne da bi se slagalo sa pokretačem istog,jer onda nema svrhe.

2. blog je o njegovoj muzici, ne o njemu kao čoveku... ti komentarišeš njega i njegovu porodicu.
dakle, ne zamenjuj teze...

Četvrto,tebi niko ne brani da uživaš u njegovoj muzici i ja nikoga ne držim.

3. a rekoh li ja da mi neko brani?
jako je ružno i tužno to što radiš i smeta mi, iskreno, moj je problem znam... ali da si o meni ovako pričao i spomenuo mi ćerku, neki nik sa nekog foruma pa našla bi te.
da vidimo koliko si jak oči u oči.

I sedmo,nisam ništa čuo,videh svojim očima.  

šta si video, života ti?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 8:57 pm od Lilith

na krsti je bilo zabranjeno komentarisanje i vređanje ''personalitija vip ličnosti'', iako su neki komentari bili na mestu... ne znam za ostale forume.
i ti sad nekome ko ti je ustupio vl prostor možeš ovim da napraviš pravni problem... ako toga nisi bio svestan, evo ja te sada obaveštavam.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 10:24 pm od Cleopatra

Pa onda ne bismo imali 50% diskusija
Elem ovo je prva tema na kojoj se slazem sa Mesrinom, meni je taj Balasevic jedno obicno govno. Kao sto ne mogu da slusam Doris Dragovic posle njenih izjava o Srbima, tako ni ovog pacova...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 10:29 pm od Lilith

niko nije rekao da se trebamo složiti... ovde se očito zloupotrebljava smisao ''komentara''.
i nije balašević kao patriJota tema... ali da si pročitala, ti bi to i znala.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 10:33 pm od Cleopatra

Slazem se ja s tobom samo ne odoleh da ga ne pljunem..   Embarassed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Apr 08, 2014 10:39 pm od Avramova

Odbijati slušanje muzike samo zato što ti se izvođač ne dopada iz nekog razloga, jeste potcenjivanje iste.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu