Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 48 korisnika na forumu: 4 Registrovanih, 0 Skrivenih i 44 Gosta :: 2 Provajderi

Avramova, Hypnosis_, Salex, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Šta trenutno slušate?
Danas u 7:13 pm od Hypnosis_

» Koji internet radio slusate?
Danas u 7:06 pm od Hypnosis_

» Fotografija dana
Danas u 6:11 pm od Avramova

» Neobični enterijeri
Danas u 5:28 pm od Poli

» Sreća
Danas u 5:20 pm od Salex

» Neobična a lepa arhitektura
Danas u 5:18 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Danas u 5:03 pm od Poli

» Origami
Danas u 5:01 pm od Poli

» Paint it, Black
Danas u 4:59 pm od Poli

» Fraktal art
Danas u 4:57 pm od Poli

» Tattoo art
Danas u 4:55 pm od Poli

» Grafiti i murali
Danas u 4:54 pm od Poli

» Kolaz
Danas u 4:52 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Kolika Srbija treba da bude?

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Kolika Srbija treba da bude?

Počalji od pjer taj Pet Apr 09, 2010 5:34 pm

All Angel ::Procitaj Zitije Svetog Simeuna [Stefan Nemanja] i Zitije Svetog Save i obrati paznju ,kada se kaze da je Stefan Nemanja povratio od Grka svoju dedovinu,koji gradovi se nabrajaju i gde se oni nalaze Very Happy

povratio dedovinu i to je tebi dokaz da je to srpsko
onda je ta dedovina i Pirinska i Egejska makedonija..a ne samo Vardarska..ili ti juzna banovina.... da ne pricam da je Dusanovo carstvo bilo do korinta.....
da ne spamujemo temu..otvori novu..cija je makedonija

pjer
Član
Član

Broj poruka : 3838
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Pet Apr 09, 2010 5:42 pm

pjer ::
Ti si povratio imanje tvog cukun dede koje su oteli komunisti i to je dokaz da je to imanje tvoje??E pa nije tvoje.Ja kazem da nije.
onda je ta dedovina i Pirinska i Egejska makedonija..a ne samo Vardarska..ili ti juzna banovina.... da ne pricam da je Dusanovo carstvo bilo do korinta...
Ne,nije..Srbija se za vreme Dusana delila na Kraljevstvo koje je obuhvatalo stare Srpske zemlje i na Carstvo,novoosvojena teritorija koja je oruzijem oteta od Vizantije u koju spada teritorija od Korinta do Soluna.

All Angel
Član
Član

Broj poruka : 1083
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sub Apr 10, 2010 3:06 am

Kolika Srbija treba da bude?

Nema tu šta da treba.... ispravno pitanje glasi :

Kolika je Srbija ?

Pravi Srbi jako dobro znaju koje su granice VELIKE SRBIJE..!!!!

:uzicko kolo:

Angele, svaka ti (istorijska) čast...!!! :toto:

Mada, i Simbina "pretpostavka" primamljivo zvuči.....od viška glava ne boli...

A tek o Azrinoj, i da ne pričam.....VRH brate....!!!

sanjalica
Banovan

Broj poruka : 602
Datum upisa : 11.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sub Apr 10, 2010 5:22 am

Fristajlo ::Vidim da se mnogi ovde slažu sa mister Sejšelom... 'Oćete i vi u Haag ?

Ajd, složi se i ti, pa da "palimo" zajedno......jbg...." Evropa nema alternativu" ...!!!!

Pa, po ovome što napisaste, bar većina vas, ona priča o Karlobagu, Karlovcu i Virovitici- drži vodu?

Vodu drži istina, a ne priča...!!!

Kako to ostvariti, kad se ceo svet (onaj deo koji se trenutno pita, barem) dogovorio (da ne kažem- zaverio) da nam to ne da, pa čak i da nas kazni, čim oseti takvu misao u našim glavama?

Za početak, ne prihvatati izjave ovakvog tipa, koje kreiraju centri moći, sa ciljem da nas demorališu kako bi se dobrovoljno odrekli teritorije i nacionalnosti, zaboravili ko smo i šta smo, u stvari. Uopšte se nije dogovorio ceo svet, čak ni taj deo sveta o kom govoriš, nije ni pola sveta.....znamo jako dobro ko stoji iza svega.....
Prvo i najvažnije, "počistiti" svoju kuću i ne dozvoliti da nam svest kreiraju oni koji otvoreno rade protiv srpskog naroda...!!!!

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pjer taj Sub Apr 10, 2010 10:23 am

All Angel ::
Ti si povratio imanje tvog cukun dede koje su oteli komunisti i to je dokaz da je to imanje tvoje??E pa nije tvoje.Ja kazem da nije.
onda je ta dedovina i Pirinska i Egejska makedonija..a ne samo Vardarska..ili ti juzna banovina.... da ne pricam da je Dusanovo carstvo bilo do korinta...
Ne,nije..Srbija se za vreme Dusana delila na Kraljevstvo koje je obuhvatalo stare Srpske zemlje i na Carstvo,novoosvojena teritorija koja je oruzijem oteta od Vizantije u koju spada teritorija od Korinta do Soluna.

nisam povratio imanje jos drze komunisti to jest sada zuti

u jednom od postova rekao si necemo tudje,oteto prokleto....valjda je neko ziveo na ovim prostorima pre nas,
nisu nam ga oni poklonili drzava je velika koliko smo jaki vojno i ekonomski i dali nas neko podrzava ..
trenutno postajemo beogradski pasaluk

pjer
Član
Član

Broj poruka : 3838
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Sub Apr 10, 2010 4:51 pm

u jednom od postova rekao si necemo tudje,oteto prokleto....valjda je neko ziveo na ovim prostorima pre nas,
Jeste,u pravu si,na mestu gde je danas Srbija ziveli su razni narodi,Iliri,Dacani,Kelti,Germani,Mongoli,Sloveni...Stvar je u tome da su svi ti narodi ili nestali ili prebegli ili su se stopili sa lokalnim stanovnistvom.Konstantin VII porfirogenit kaze da je Srpskom arhontu data zamlja koja je opustela,znaci nema nikoga na njoj.
nisu nam ga oni poklonili drzava je velika koliko smo jaki vojno i ekonomski i dali nas neko podrzava ..
trenutno postajemo beogradski pasaluk
Naravno da nam zemlja nije poklonjena vec smo je dobili pod odredjenim uslovima,ne vojnim vec politickim..u zamenu za zemlju mi smo dobili odredjena prava ali i obaveze.

All Angel
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sub Apr 10, 2010 8:57 pm

I rođače ,kolika Srbja treba da bude??? Question..

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Ned Apr 11, 2010 2:02 pm

Pa rekoh ja rodjo,samo stare Srpske zemlje,nista vise,nista manje.

All Angel
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Apr 12, 2010 11:37 am

Ako sam i ja pitan ovo gornje pitanje, da odgovorim...
Elem, Srbija treba da bude onolika- koliko zaslužujemo, kao narod; trenutno je ovolika, jer smo se, brate, pokvarili- postali smo nekako lenji, mlitavi.
Po mom mišljenju- previše Koka-kole, Holivudskih sranjevina, pliša pod guzicama- eto, to ja mislim. Kad se setim solunaca, nekako me stid od ovih današnjih Srba- pa, zar za ove onoliki izgiboše po Albaniji, po Vidu, zar "plava grobnica" nije malo besmislena, sa ovakvim unucima?
Dobro- znam i ja ko nas sve sprečava, nisam blesav. Samo, kako vidim- "kraćenje" Srbije nije završeno; vlast, mediji, bogataši- ubeđuju nas da je sve u redu, da je to cena" tranzicije", (misle na ovaj sunovrat Srbije, valjda), i da će trava u EU da bude zelenija nego ikad, a Srbija do Londona, Lisabona i Litvanije; eto, rešavaju nam ljudi problem "lebens-rauma", što bi rek'o glavni ideolog 4. rajha. Krčkanjem u evropskom kazančetu izgubićemo vonj balkanskog primitivizma, i postaćemo mirisni evropski cvetak- tvrde oni.
ja još malo sumnjam, ali, dobro- možda i grešim, ko zna; do duše, do sad nisam nijednom, ali, k'o da je to pa važno...
A Srbija će, pre ili kasnije, morati da objedini sve svoje teritorije (koje su ovde neki prilično precizno naveli, tako da ja ne bih da ponavljam),
ili će nestati. To nije samo uslov opstanka nas, kao Srba- to je civilizacijska dužnost- a o tome ću jednom, kasnije, kad se izgrakću evropske vrane (jer i sa njima moramo u neki dijalog- takvo je doba)...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 12, 2010 2:33 pm

To što si naveo, a tiče se lenjosti i pliša pod guzicama nije svojstveno samo nama, i drugi narodi novostvorenih država su takođe imali takav "osećaj"! NJima su poklonili ono što nikada nisu imali! Pogledajte samo šta se vrti u medijima: SPC ovo uradila ili ono uradila, onaj iz SPC pokrao pare a onaj tukao lopatom narkomane! Sve rade da nam zgade zadnji "bastion" srpstva (vere)! Mnogi podlegnu tom uticaju pa i oni počnu da pljuju po Crkvi!

Nama je godinama ubijan nacionalni identitet (zadnjih 60), dok je na identitetu drugih naroda rađeno! Ne mogu da kažem da nije krivica i do nas - postali smo kao "ovce pred klanje", hipnotisani i bezvoljni! Ima nas dosta koji se "koprcamo" samo je pitanje da li će nas biti dovoljno da se odupremo "završnom činu" !

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Pon Apr 12, 2010 2:39 pm

Simba :: Nama je godinama ubijan nacionalni identitet (zadnjih 60), dok je na identitetu drugih naroda rađeno! Ne mogu da kažem da nije krivica i do nas - postali smo kao "ovce pred klanje", hipnotisani i bezvoljni! Ima nas dosta koji se "koprcamo" samo je pitanje da li će nas biti dovoljno da se odupremo "završnom činu" !

Ako, ako.... to je samo dokaz koliko smo "žilavi", teško im je da nas "iščupaju iz korena"...!!!

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 12, 2010 2:47 pm

JBT - ko kurije oko smo!!! Smile

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Apr 12, 2010 2:51 pm

Poenta svega je kako ljudima "otvoriti oči", kako im doprti do "mozgova" - Orvelova '84-ta uveliko uzima danak! Mnogo filmova je snimljeno na tu temu, a mi se zavaravamo da je to samo film i da se to nama ne dešava!

Ima ona dobra izreka: Lakše mu je uterati u dupe nego u glavu!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Pon Apr 12, 2010 2:53 pm

JBT - ko kurije oko smo!!!

Šefe, nemoj da me navodiš na "blud", ako Azra vidi da spamujemo temu, ebali smo "čvorka"......

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Apr 14, 2010 5:57 pm

Poenta svega je kako ljudima "otvoriti oči", kako im doprti do
"mozgova" - Orvelova '84-ta uveliko uzima danak! Mnogo filmova je
snimljeno na tu temu, a mi se zavaravamo da je to samo film i da se to
nama ne dešava!

Ima ona dobra izreka: Lakše mu je uterati u dupe nego u glavu!
Otvoriće ih sami, kad ih glad natera; to je neviđeni motivator, nikad ne zakazuje. A to, što su nabedili svet da je Orvel mislio na komunizam- jednostavno, nije tačno. Mislio je na totalitarne sisteme kao što je ovaj današnji- ovaj 4. rajh u imenu i liku EU, USA, NATO, etc...
Hitler, vidimo, nije izgubio rat. Njegova ideja živi, jača je nego ikad; do duše, ne vladaju Nemci sami, ali, dobro- pitaju se prilično, čak i van svog "lebensrauma". Malo korigovano, odista- ne "trebe" više Jevreje (sad su saveznici), njihovo mesto "zauzeli" su Srbi, Palestinci, a vidimo- uskoro će nam se i Grci pridružiti...
Kakve to veze sa temom ima, pitaće se neko; e, pa, čitajte Bizmarka, i videćete da itekako ima. Još je njemu zasmetala ideja o jakoj srpskoj državi- i od tada traje naš oslobodilački rat protiv nemačkog neprijatelja. Od kraja 19. veka...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pon Apr 19, 2010 11:01 pm

Fristajlo ::

Aj sve i da prihvatim, ali kakve veze sada imaju Grci?

Namerno su svoju drzavu neradom, friziranim bilansima doveli pod stecaj
i sada im to kao neko namerno namestio igru?

Fraya
Član
Član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Apr 20, 2010 11:09 pm

Fraya ::
Kao što to rade i nama. Šta misliš, ko je držao na vlasti (kao i kod nas, danas) protuve i lopove, koje su uzimale milione i milione kredita, krajnje nepovoljnih, koje ni čukun-unuci ne mogu da otplate?
De, napregni se, pa se seti; rezultat- Merkelova im savetuje da- prodaju ostrva!?
Za podsećanje- Džefri Saks je tako "savetovao" Jeljcina da proda Sibir, da se Rusija izvuče iz krize. Sve te genijalne ideje idu sa jednog te istog mesta.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Ned Maj 02, 2010 12:27 am

Johnny-Azra ::Veeeeeeeeeeeeeeeeeelikaaaaaaaaaaaaaa... :slamka..:
Tipičan odgovor za naše gastarbajtere , čovjek kada dodje medju njih pomisli na zapadu živi preko 300 miliona srbendi .
Prijatelju i ja bih volio da je Srbija do Tokija ,ali ovo je ozbiljna tema.

cvjeticanin
Član
Član

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Maj 02, 2010 12:33 am

lično, uverenja sam da dok Srbija ne bude objedinila sve svoje teritorije u jednoj državi, ovde neće biti trajnog mira. To je bolna tema za Evropu, ali- ta operacija se mora jednom obaviti. Ta rana na tkivu neće ozdraviti dok se ne sanira, a ja drugo rešenje ne uviđam; sve ostalo je pokušano, a rezultate znamo: doviđenja u idućem ratu...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Ned Maj 02, 2010 12:40 am

E ako je ozbiljna tema,ajde da onda ozbiljno odgovorim.
Na osnovu istorijskih dogadjanja,Karlobag karlovac virovitica je najrealnije,ali mislim cak malo i sire.
Ipak,gledajuci realnost,prilika je propustena.Sledeca ce mozda doci za stotinak godina ili malo pre,ko ce ga znati.Mislim da Srbija to nije uspela zbog olosa u svojim redovima,pa je mudro da predje na paln B.A po meni, nikakva ujedinjenja sa Republikom Srpskom,ili vec sta ti ja znam,vec da radi sa svojom dijasporom i da uvecava broj Srba u Bosni,Hrvatskoj,Crnoj Gori Makedoniji.Nesto poput Albanije na Kosovu, ali s tom razlikom,sto je Kosovo otimacina,a ovo bi bio nacin da se stvari dovedu po Bozjoj pravdi.
Znaci,sto bolje odnose sa Hrvatskom,Bosnom i polako stvarati klimu da te zemlje pruze bolje uslove i zastitu tamosnjim Srbima.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Ned Maj 02, 2010 12:45 am

Fristajlo ::lično, uverenja sam da dok Srbija ne bude objedinila sve svoje teritorije u jednoj državi, ovde neće biti trajnog mira. To je bolna tema za Evropu, ali- ta operacija se mora jednom obaviti. Ta rana na tkivu neće ozdraviti dok se ne sanira, a ja drugo rešenje ne uviđam; sve ostalo je pokušano, a rezultate znamo: doviđenja u idućem ratu...
Nisu bitne teritorije i nazivi na ovim prostorima,već medjuljudski odnosi i drastičan pad moralnih vrijednosti u društvu uopšte.

cvjeticanin
Član
Član

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fi Pi taj Pon Maj 03, 2010 1:22 pm

Manji je problem pitanje kolika bi trebala biti, već onaj šta činimo da opstane i ovakva!
Naši "politički stručnjaci" na dobrom su putu da ostvare državnu singularnost i pre negoli oni u CERN-u stvore famoznu crnu rupicu.

____________________________________________________________________________________
Nije problem u onom ko je ovo piso, već u onom ko ovo čita...
(Psalm 3.14 Fi Pi)

Fi Pi
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Maj 03, 2010 1:43 pm

Na žalost, ne mogu da se složim sa Vama dvojicom. U savremenom svetu ne postoji mogućnost zaštite nacionalnih manjina jednog naroda, kojeg ima u okolnim državama, osim- ako nije pripadnik neke nacije koja ima dobre odnose sa SAD. Budući da mi ne spadamo u te narode, imamo situaciju da su nam poništeni svi rezultati oslobodilačkih ratova, oba svetska rata i svih političkih dogovora, koji su kršeni na štetu srpskih interesa.
Danas je u redukovanoj Srbiji sabijeno uz ionako krizom i političkim previranjima opterećenom i oko milion izbeglih iz drugih bivših republika SFRJ, usled nemogućnosti da opstanu na svojim teritorijama, sa kojih su ih svako malo isterivali, oružjem ili državnim pritiscima. 15 godina posle "Bljeska i Oluje", srpske izbeglice ne mogu da se vrate na svoje posede, jer svet ne želi da prisili Hrvatsku da vrati otetu imovinu, i sa blagonaklonošću ćuti na evidentno etničko čišćenje. Na očiglednu secesiju, nasilno sprovedenu, gledaju kao na "pravo na samoopredeljenje", koje Srbima nije dozvoljeno. Politika dvostrukih aršina nije nešto novo u svetu, ali, retko kad je tako istrajno primenjena, kao u slučaju Srbije; tu je negde i uzrok ovakvog ponašanja prema nama.
Još od kongresa 1871, Bizmark (ako se dobro sećam) je rekao da Nemačka nikad neće dozvoliti da se oformi jaka srpska država na Balkanu, iz vrlo jasnog razloga- kako ćemo onda ostvarivati svoje interese?
To je ključno. Oni neće državu sa kojom moraju da posluju, već državicu kojoj mogu da narede, i da je kazne, ako se ne povinuje. Nikad se oni nisu odrekli kolonijalizma, hegemonije i sile- samo ih danas drugačije zovu. Imperijalističke tehnike su i dalje na stolu, ali se propagandom maskiraju u "humanitarne" misije, "zaštite" prava manjina, nevladine organizacije, "demokratizacije", "evroatlantske integracije" i slično.
Dok god se ne izborimo za tu ujedinjenu Srbiju, trpećemo tu samovolju moćnih i bezobzirnih- to pre ili kasnije svi shvate. Drugo je, da li to hoće i da priznaju, jer- priznanje obavezuje...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgdj taj Sre Maj 05, 2010 1:51 am

All Angel ::Na zalost,retko kad gresim...dokumenta su na mojoj strani...a onaj ko zeli tudju zemlju pod raznim izgovorima...istorija ga kazni pre ili kasnije.

pa šta ti nije onda dosta kazni?!?!?!

zgdj
Član
Član

Broj poruka : 43
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Maj 05, 2010 1:58 am

zgdj ::pa šta ti nije onda dosta kazni?!?!?!
Nema te kazne, kojom će nas zaustaviti. Pre ili kasnije- sigurno krećemo. A kad idemo po svoje- Kajmakčalan je kao krtičnjak...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:14 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh