Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Mesrine

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 6:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 5:35 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 5:18 pm od Brave Heart

» Pušenje
Juče u 4:45 pm od laza

» Miško Plavi
Juče u 1:46 pm od Davidova

» Zanimljivi članci, video snimci...
Juče u 1:34 pm od Davidova

» Djordje Balašević
Juče u 1:32 pm od Davidova

» Smrt Praljka
Juče u 1:25 am od Davidova

» Milan Mladenović na mapama ex-YU
Juče u 1:01 am od Davidova

» Riblja Čorba
Juče u 12:55 am od Davidova

» Nove godine
Juče u 12:44 am od Davidova

» Trešerana deluks
Juče u 12:31 am od Sky

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ovome težimo? Ubili žirafu pred malom decom

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ovome težimo? Ubili žirafu pred malom decom

Počalji od Time taj Pon Feb 10, 2014 5:18 pm

http://ljubimci.telegraf.rs/pet-hronika/10099-uzas-u-danskom-zoo-vrtu-ubili-zdravu-zirafu-pa-je-bacili-lavovima-uznemirujuce-fotografije

SUROVI DANCI: Ubili zdravu žirafu u zoo vrtu, pa je bacili lavovima (UZNEMIRUJUĆE FOTOGRAFIJE)

Zoološki vrt u Kopenhaganu uspavao je mužjaka žirafe, starog 18 meseci, zbog preporuka Evropskog udruženja zoovrtova o držanju životinja iste vrste na jednom mestu

Portparol zoovrta Tobijas Stenbek Bro rekao je da je žirafa po imenu Marijus uspavana i da će njegovo meso biti raskomadano i iskorišćeno za ishranu mesoždera u tom zoovrtu.

On je rekao da su od Evropskog udruženja zoovrtova (EAZA) dobili preporuku da uspavaju mladu žirafu zato što u kopenhaškom zoovrtu postoji već dovoljno žirafa te vrste u okviru programa za razmnožavanje.

Kastracija životinje je, takođe, odbačena kao mogućnost, jer se smatra “okrutnim činom sa neželjenim posledicama”, a ni puštanje u divljinu mlade žirafe, smatraju u zoovrtu, ne bi bilo uspešno.
lav-i-zirafa

Kako je objasnio portparol zoovrta, preporuke te organizacije nisu obavezujuće, ali je naveo da je većina odgovornih zoovrtova u članstvu EAZA. Uspavljivanju životinje i njenoj obdukciji mogli su da prisustvuju posetioci zoovrta, uključujući čak i decu.

Postupak uprave u ovom zoovrtu izazvao je talas protesta na društvenim mrežama i pokrenulo je raspravu o uslovima u kojima životinje žive u zoovrtovima. Marijusa nije mogla da spasi ni onlajn peticija koju je potpisalo više od 20.000 ljudi, prenose svetske agencije.

Zoovrt u Kopenhagenu je odbio ponudu drugih evropskih zoovrtova da preuzmu brigu o žirafi, a takođe i ponudu od pola miliona evra od jednog privatnog lica za spas životinje.
zoo-vrt

Stenbek Bro je rekao da prema pravilima EAZA, zoovrtovi ne poseduju životinje, već samo brinu o njima, pa, prema tome, ne mogu ni da ih prodaju izvan organizacije onima koji se ne pridržavaju istih pravila.

Organizacija “Prava životinja – Švedska” oglasila se ovim povodom, navodeći da veruje da je slučaj uspavane žirafe otkrio ono što se redovno radi životinjama u zoovrtovima.

- Nije tajna da se životinje ubijaju kad se ostane bez prostora ili kada životinje nisu više dovoljno interesantne za posetioce – saopštila je organizacija.

Organizacija preporučuje da je jedino rešenje da se takvo postupanje zaustavi bojkotom zoovrtova.

(Ljubimci Telegraf/Tanjug)

Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ovome težimo? Ubili žirafu pred malom decom

Počalji od Time taj Pon Feb 10, 2014 5:25 pm

Ukratko, ubili su Marijusa jer je bio "prekobrojan". Ni ponude drugih ZOO vrtova da ga preuzmu, ni online peticija sa 20.000 potpisa, ni ponuda  od pola miliona evra privatnog lica nisu mogle da ga spasu jer oni nisu vlasnici životinja, oni se o njima samo brinu - vrhunac licemerja.

Evropo evE nas Evropo!!!   

Time
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Feb 10, 2014 5:47 pm

To je krajnji varvarizam, nema reči kojom bi se moglo reći...   
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Uto Feb 11, 2014 5:49 pm

Sutra ce i njih tako neko ubijati, i njih i njihovu decu i unuke i praunuke... Vratice se u svoje divlje, primitivne i posumljene varvarske brloge i horde odakle, da je bilo Boga, nikada ne bi izasli u svet... Steta sto i njih Turci nisu sravnili sa zemljom, to im je velika greska... Sve bih ja to oterao u islam...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Feb 11, 2014 6:03 pm

Time :: Evropo evE nas Evropo!!!   

Baš me zanimaju reakcije drugih iz EU.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Uto Feb 11, 2014 6:24 pm

To su krvolocni, poludivlji i primitivni narodi, i od njih nikada nece postati ljudi... Oni opstaju na iluzijama civilizacijskih tekovina i pomodne demokratije jer drukcije ne mogu, nemaju nista u sebi sto bi ih uzdiglo iznad zivotinja... O zapadnim narodima mislim sve najgore, a posebno o narodima Skandinavije... Iako su stotinu puta bogatiji od nas i svaki peti stanovnik nas moze kupiti sa sve Republikom Srpskom, u gotovini ili na kredit, i dalje su niskopodni stvorovi za moj ukus...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Uto Feb 11, 2014 10:31 pm

Strava i uzas   

Ubiti plemenitu zivotinju poput zirafe... pa to moze samo kreten...

Ajde da nemaju gde da je drze, da je bolesna... sta god u tom smislu... ali ubiti je zato sto je "prekobrojna"...zbogom ljudskosti...

Ni to nije bilo dosta, nego je raskomadaju i bace lavovima... fuj, da mi dodje saka onaj koji je to smislio, bacio bi ga u kavez sa lavovima, da proba malo kako je to...
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Uto Feb 11, 2014 10:35 pm

Ja bi njih bacio u kavez ne sa lavovima,nego sa tigrom ili belim medvedom da im bude malo žešći seks   
Johny Bravo
Super član
Super član

Broj poruka : 5355
Datum upisa : 10.12.2013
Godina : 43

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Uto Feb 11, 2014 10:37 pm

Johny Bravo ::Ja bi njih bacio u kavez ne sa lavovima,nego sa tigrom ili belim medvedom da im bude malo žešći seks   

Mislis da lav ne bi odrzao propisnu lekciju? Smile
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Uto Feb 11, 2014 10:39 pm

Strelac ::
Johny Bravo ::Ja bi njih bacio u kavez ne sa lavovima,nego sa tigrom ili belim medvedom da im bude malo žešći seks   

Mislis da lav ne bi odrzao propisnu lekciju? Smile
Itekako bi,ali pomenuo sam dve zajebanije zverke ,zašto da prođu iole jeftinije Smile
Johny Bravo
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Uto Feb 11, 2014 10:42 pm

Moracu da se slozim...prakticno pre svega

Al stvarno, koji mora da si imbecil, da radis u zoo vrtu, i ubijes mladu zirafu... jos mi ne izlazi iz glave... bolje da nisam ni procitao ovu vest...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Uto Feb 11, 2014 10:46 pm

E vidiš zato ja ni ne pomišljam da držim zmiju kao kućnog ljubimca ,treba da idem u radnju da joj kupim, malog sirotog miša da ga živog pojede.Još mi ovi seratori iz pet shop-a kažu "nije strašno ,to samo jednom mesečno" mislim se u sebi "ma mršte u pizdu materinu i vi vaše karakondžule"   
Johny Bravo
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Uto Feb 11, 2014 10:51 pm

Johny Bravo ::E vidiš zato ja ni ne pomišljam da držim zmiju kao kućnog ljubimca ,treba da idem u radnju da joj kupim, malog sirotog miša da ga živog pojede.Još mi ovi seratori iz pet shop-a kažu "nije strašno ,to samo jednom mesečno" mislim se u sebi "ma mršte u pizdu materinu i vi vaše karakondžule"   

Ja sam odrastao sa zivotinjama...

Imao sam u dvoristu stare kuce macke... imam labradora... imao sa veliki akvarijum, cak i jednu kornjacu...

Ne volim ni da pecam, kad izvucem ribu, pa vidim kako se koprca i bori za dah, odmah je vratim nazad.

Kakav je covek prema zivotinjama, takav je i prema ljudima... kad mi neko kaze da mrzi neke zivotinje, odmah znam sa kim imam posla...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Uto Feb 11, 2014 11:03 pm

Znam.Imam takvog komšiju, drtina matora ,stalno gunđa što baš moje mačke idu preko krovova u njegovo dvorište s opakom namerom da mu zaseru cveće.
Inače najomraženiji soj ljudi su mi političari,panduri i šinteri.
Inače imao sam dva psa u životu ,nemačkog lovnog terijera i mešanca-šarplaninac x zlatni retriver Smile
Johny Bravo
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Uto Feb 11, 2014 11:37 pm

Johny Bravo ::Znam.Imam takvog komšiju, drtina matora ,stalno gunđa što baš moje mačke idu preko krovova u njegovo dvorište s opakom namerom da mu zaseru cveće.
Inače imao sam dva psa u životu ,nemačkog lovnog terijera i mešanca-šarplaninac x zlatni retriver Smile

Znaju macke da prave dreku u ovo vreme... fabruar je, vreme da se nesto ubode Smile

Kapiram kad neko nece zivotinje u kuci...ali da ih mrzi, muci, podmece otrove... odmah u zatvor sa takvima...

Pre sam voleo da odem u zoo... bio sam zadnji put pre par godina, i kad sam video tigra od 2 metra i 200 kila u kavezu 3 sa 3... bolje da ga uspavaju, kao da coveka stavis u toliki prostor, i nikad ne pustis napolje...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Sre Feb 12, 2014 7:19 am

Time
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Sre Feb 12, 2014 6:20 pm

Јесте јадно, ал не би ме чудило да је то неки скандинавски умишљај или експеримент у смислу- то је реалност и суровост у природи,ту нико никог не жали и не штеди, па ево вам представа живота и смрти за све узрасте...или- можете да једете месо, а није вам пријатно да гледате како то месо настаје,гледате животиње али не бисте да гледате шта оне једу...Или-ово је "зоолошки врт"....
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johny Bravo taj Sre Feb 12, 2014 6:35 pm

Strelac ::
Johny Bravo ::Znam.Imam takvog komšiju, drtina matora ,stalno gunđa što baš moje mačke idu preko krovova u njegovo dvorište s opakom namerom da mu zaseru cveće.

Znaju macke da prave dreku u ovo vreme... fabruar je, vreme da se nesto ubode Smile

Kapiram kad neko nece zivotinje u kuci...ali da ih mrzi, muci, podmece otrove... odmah u zatvor sa takvima...

Pre sam voleo da odem u zoo... bio sam zadnji put pre par godina, i kad sam video tigra od 2 metra i 200 kila u kavezu 3 sa 3... bolje da ga uspavaju, kao da coveka stavis u toliki prostor, i nikad ne pustis napolje...
To je najverovatnije bio bengalski,još veće sranje kada sibirskog tigra stave u toliki prostor njim su mužjaci 400 a ženke 300 kg.Ja imam ambivalentan stav prema zoo vrtovima volim da gledam egzotične živuljke uživo ,ali brate njima nije mesto u kavezima :P
Johny Bravo
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Sre Feb 12, 2014 6:55 pm

Johny Bravo ::Ja imam ambivalentan stav prema zoo vrtovima volim da gledam egzotične živuljke uživo ,ali brate njima nije mesto u kavezima :P
мислим исто, али са друге стране, те животиње имају природу не дивљих већ одомаћених животиња, у готово апсолутној су власти човека,ухваћене и гајене да буду ту. Онда би исти став требали да имамо и за било коју фарму где се животиње убијају за храну. Нама је једно храна за тело, а друго храна за душу (негде увек лежи тежња за дивљином). Не могу да кажем да ми не прија врева и жамор зоо врта, шаренило природе само за мене, а истовремено је све то тужно.  
inspy
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naOpaka taj Sre Feb 12, 2014 7:16 pm

zoo vrtovi ne treba da postoje, nema opravdanja osim gomilanja para u nechije dzepove..
zastarela i potpuno amoralna institucija...
postoji mnogo vrsta zivotinja koje nikad nece biti zastupljene , pa samim tim ni vidjene u zoo vrtu, tako da ne vidim svrhu postojanja istog....googlanje, enciklopedije, putovanja, shta ko voli ili moze da si priushti...
zatvoren prostor i ogranichenje, bez obzira na objashnjenja tipa "one su tu rodjene i navikle tako, ne znaju za drugo okruzenje" su balave, blatnjave i krajnje bezobrazne...
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Sre Feb 12, 2014 7:34 pm

ризикујем да испаднем тотални неандерталац, мрзим их и ја,зоо вртове, али размишљам да ли бих уопште имала тај став, да нисам ко клинка као и већина,често ишла у зоо врт или на село...reversed mantra. Некако на директ примеру схватиш где је чије место, а да човек тежи да све користи... Садашњој деци бих то задовољство врло радо одузела (...у теорији,али искрено не знам да ли бих то конкретно и урадила).
inspy
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Sre Feb 12, 2014 10:31 pm

Ima zoo vrtova gde su veliki prostori, bez metalnih ograda...gde zivotinje kolko tolko zive u minijaturnom prirodnom stanistu... postoje i rezervati, nacionalni parkovi...

Ovaj nas zoo je uzas zivi, nilski konj, ogromna zivotinja u bazenu u koji jedva ugura dupence, tigrovi i ostale macke u kavezima... lavovi imaju malo veci prostor, ali sve je to ponizavajuce... vidis im tugu u ocima, bes, razdrazljivost... ni jedna zivuljka nije zasluzila takvu torturu, jer su one genetski predodredjene na totalno drugaciji zivot...

Za sta... da bi ih gledali kao eksponate... nekad su ljudi vece "zivotinje" od njih samih...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Sre Feb 12, 2014 10:45 pm

inspy ::Јесте јадно, ал не би ме чудило да је то неки скандинавски умишљај или експеримент у смислу- то је реалност и суровост у природи,ту нико никог не жали и не штеди, па ево вам представа живота и смрти за све узрасте...или- можете да једете месо, а није вам пријатно да гледате како то месо настаје,гледате животиње али не бисте да гледате шта оне једу...Или-ово је "зоолошки врт"....

Ako je tako, sto ga nisu odmah ubacili u kavez sa lavovima?   

Time
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naOpaka taj Čet Feb 13, 2014 12:28 pm

Strelac ::Ima zoo vrtova gde su veliki prostori, bez metalnih ograda...gde zivotinje kolko tolko zive u minijaturnom prirodnom stanistu... postoje i rezervati, nacionalni parkovi...

ta varijanta je u redu, bez obzira shto nisu potpuno slobodne, zive u uslovima koji su im sasvim zadovljavajuci i prihvatljivi, mozda chak i bolje nego da su u surovoj divljini...ali to je retkost i kod nas nemoguca misija....
tako da , aj na selo, planinu il na put oko sveta...
naOpaka
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Pet Feb 14, 2014 3:55 pm

I onda dodju tako neki iz tih zemalja da nam drve o demokratiji,slobodama i tako to...
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh