Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Novac je moć, a moć je sve!
Danas u 9:33 am od Храст

» Zašto činimo dobro?
Danas u 9:16 am od Храст

» Moj izbor
Danas u 12:07 am od Layla

» Depeche Mode
Juče u 11:59 pm od Layla

» Lične fotografije
Juče u 11:47 pm od Layla

» Misli nas "malih"
Juče u 10:44 pm od laza

» Misli velikih
Juče u 8:55 pm od Храст

» Arabeska
Juče u 5:34 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 5:30 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 5:29 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 5:27 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 5:25 pm od Poli

» Vitraž
Juče u 5:23 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

FBiH u plamenu

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

FBiH u plamenu

Počalji od Strelac taj Sub Feb 08, 2014 12:49 am

Juce, a pogotovo danas Tuzli, Sarajevu, Zenici, Bihacu, Mostaru... su besnele demonstracije...

Krenulo je iz Tuzle, vec neko vreme protestuju radnici nekoliko propalih fabrika... pridruzili su im se i ostali, juce je bilo suzavaca i koskanja, da bi danas eskaliralo paljenjem zgrade kantonalne uprave... protest se prosirio i na ostale gradove, zestoki sukobi policije i protestanata, dosta povredjenih, u Sarajevu zapaljena zgrada predsednistva BiH, arhiv... bilo je i pljacke...u Zenici takodje...

Kako vama to sve izgleda, da li mislite da iza socijalnog bunta stoji nesto vise, neciji politicki interesi...da li ce se preliti to i na sredine gde zive Srbi....

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Re: FBiH u plamenu

Počalji od Avramova taj Sub Feb 08, 2014 1:09 am

Mislim da iza svega stoji nešto više od socijalnog protesta. Da ovo nije samo protest govore prizori a vlasti da su su htele, mogle su sprečiti eskalaciju.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67328
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sub Feb 08, 2014 2:41 am

Kao sto rece Mufid Memija, protesti su previse organizovani da bi bili spontani. Sve da krene iz jednog obicnog strajka i preko noci zapali pola drzave....nidje veze. Inace pretvorili su se u pravo huliganstvo, razbijaju se i pale automobili (pogotovo policije), razbijaju se prozori na institucijama. Zgrade vlada kantona su zapaljene u Sarajevu, Mostaru, Zenici i Tuzli. U Sarajevu su jos zapaljene zgrada predsjednistva, i zgrada arhiva BiH. Inace lici na sve osim na socijalne proteste.
U Srpskoj je mirno, za sada nema nikakvih indicija da bi se ovo moglo preliti i ovdje.

____________________________________________________________________________________
Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija nadohvat mi ruke.
Semberiju zagrlila Drina, pukla polja sve do Banjaluke.

Kud god idem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska.
Tebi pjevam, tobom se ponosim, majko moja REPUBLIKO SRPSKA.

Batista
Global moderator
Global moderator

Broj poruka : 2268
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Feb 08, 2014 2:56 am

Gledajući vesti dešavanja mi liče na sve samo ne na ono za šta ih predstavljaju.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Sub Feb 08, 2014 11:48 am

Time
Član
Član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Ned Feb 09, 2014 1:09 am

Evo zenickih huligana od juce.

http://www.youtube.com/watch?v=1ZhbpVl4XLM

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Ned Feb 09, 2014 1:58 am

Batista, sta se prica u carsiji...kako ljudi iz tvog kraja gledaju na sve ovo...

Jel ima slicnih ideja i u RS, ili smatraju ovo kao muslimanski trik...

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Ned Feb 09, 2014 1:23 pm

Imas dosta ljudi nezadovoljnih ekonomskom situacijom ovdje ali ne pada im na pamed da daju podrsku ovim protestima. Jer tu su parole, hocemo jednog predsjednika, necemo kantone i entitete, hocemo povratak ustava R. BiH....itd. Drago mi je sto ljudi ovdje nisu toliko naivni da se iza ovih protesta ne kriju samo socijalni problemi i nista vise.
Bio je neki pokusaj u Banjaluci od nekih sorosevskih NVO, ali nista na kraju. Doslo nekih stotinjak ljudi, od toga pola nije iz BL, malo prosetali i gotovo.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Feb 09, 2014 4:23 pm

Pravi cilj nemira u BiH – rušenje Republike Srpske!

ličnog mišljenja je i njegov kolega Đorđe Vukadinović, koji kaže da, iako to zvuči kao teorija zavere, nije nemoguće da je cilj nemira zapravo uništenje Republike Srpske.

- Protest izgleda relativno spontano, kao posledica velikog nezadovoljstva, ali nije nemoguće da je želja da se prvo napravi politička nestabilnost koja bi nametnula ideju, odnosno da se pojača pritisak da se sruši Republika Srpska. U svakom slučaju, nije isključeno da posredna, indirektna žrtva bude RS, odnosno Srbi – istakao je Vukadinović i podsetio na nemire zbog matičnih brojeva koji su se u Republici Srpskoj dogodili pre godinu dana i koji su u stvari bili fingirani i s jasnom namerom da se promeni Ustav.

http://www.pravda.rs/2014/02/09/pravi-cilj-nemira-u-bih-rusenje-republike-srpske/

laza
Član
Član

Broj poruka : 12546
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Feb 09, 2014 4:53 pm

Pravi cilj jeste rušenje BiH kao države u ovom momentu, tako srušit sve i stvorit novu državu BiH, po mjeri Bošnjaka.. A Srbi i Hrvati da budu manjine, a kome se ne sviđa može da ide iz BiH... To je u kratkim crtama smisao ovog vandalizma, socijalna dimenzija je samo početni okidač, a cilj je sasvim drugi.. Muslimani su inače prljavi igrači, ako budu imali zaleđinu zapada, tad će veliko zlo da bude....

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Feb 09, 2014 5:02 pm

Aldin Širanović, osnivač grupe "Udar" na "Fejsbuku" i vođa protesta u Tuzli, rekao da iza protesta nije bilo nikakve političke pozadine, već samo narod kome je dozlogrdila nemaština, dok je grupa ''Udar i Revolt'' sinoć medijima prosledila manifest ''Nove Bosne i Hercegovine'' u kojem se pored ocena o katastrofalnom ekonomskom stanju, navodi i da je neodrživ poredak države uspostavljen Dejtonskim sporazumom.

U manifestu 'Nove Bosne i Hercegovine" sa zahtevima iznetim u 37 tačaka, međutim, pored ocena o katastrofalnom ekonomskom stanju, korupciji i zahteva za ostavkama članova Predsedništva BiH, traži se i usvajanje Zakona o Bosanskohercegovačkom državnom ustavu koji će zabraniti postojeće i buduće nacionalističke i religiozne političke partije i opredeljene stranke, ukidanje kantona i entiteta, sa ciljem smanjenja javne potrošnje, ujedinjene BiH kao celine.

Cilj protesta u Federaciji destabilizacija Srpske
BEOGRAD - Lider vladajuće SNSD u Republici Srpskoj Milorad Dodik izjavio je danas da Srpska neće prihvatiti intervenciju međunarodne zajednice po bilo kom pitanju izvan Ustava i normalnih procedura, te da su protesti u Federaciji Bosne i Hercegovine sračunati i na destabilizaciju Srpske.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Feb 09, 2014 6:45 pm

ovo je jače od mene,morao sam postaviti i podeliti sa vama ovu sliku

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Ned Feb 09, 2014 9:11 pm

laza ::
U manifestu 'Nove Bosne i Hercegovine" sa zahtevima iznetim u 37 tačaka, međutim, pored ocena o katastrofalnom ekonomskom stanju, korupciji i zahteva za ostavkama članova Predsedništva BiH, traži se i usvajanje Zakona o Bosanskohercegovačkom državnom ustavu koji će zabraniti postojeće i buduće nacionalističke i religiozne političke partije i opredeljene stranke, ukidanje kantona i entiteta, sa ciljem smanjenja javne potrošnje, ujedinjene BiH kao celine.

Evo kako zavrsava taj manifest:

U sljedećim godinama očekujemo sljedeće promjene u upravi:

- Ostavka Bakira Izetbegovića i Nebojše Radmanovića predsjednika Bosne i Hercegovine, te prijelazno preuzimanje vlasti od strane Željke Komšića (Gosp. Komšić je educiran u jednoj od top 5 svjetskih institucija u smijeru političkih nauka. dok Izetbegović ima diplomu arhitekta a Radmanović diplomu sa filozofskog fakulteta.)
- Zakon u Bosanskohercegovačkom državnom ustavu koja će zabraniti postojeće i buduće nacionalističke i religiozne političke partije i opredijeljene stranke.
- Ukidanje kantona i entiteta, sa ciljem smanjenja javne potrošnje.
- Ujedinjenje Bosne i Hercegovine kao cjeline.
- Izgradnja Bosanskohercegovačkog građanskog identiteta umjesto identiteta narodnosti.
- Raspuštanje političkog utjecaja iz sistema javnih škola i firmi.
- Ostavka svih nacionalno-religiozno opredijeljenih političara
- Početak pristupnih ugovora sa NATO savezom i Europskom Unijom.

Ponekad se pitam jesu li njima u federaciji toliko vrane popile mozak da zaista misle da ce se neko u Srpskoj primiti na ove stvari.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Ned Feb 09, 2014 10:15 pm

laza ::ovo je jače od mene,morao sam postaviti i podeliti sa vama ovu sliku

Nema veze sto je malo off... kako da se ne nasmejes na ovo   

To smo mi   Kome uopste jos moze ovako nesto da padne na pamet... nema takvih...

Volimo kad se rumeni mesina... da cirkamo, da se druzimo... takvi smo, i ne bi voleo nikad to da izgubimo, i postanemo egoisticni manijaci....

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Ned Feb 09, 2014 10:25 pm

Batista ::. Doslo nekih stotinjak ljudi, od toga pola nije iz BL, malo prosetali i gotovo.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=105969

Very Happy 

Ovi sto su dosli posle, kao u Engleskoj kad su palili gradove useljenici, pa se lokalna ekipa okupljala i pravila narodne straze... ubrzo posle toga protesti su utihnuli...

Najvise ispizdim kad vidim da neki protesti prerastu u rusenje... tad bi izasao sa motkom i zavodio red...

Kad su bile demonstracije oko Kosova 2008, pa posle demoliran grad...   pa posle isto zbog gay parade... bolje da ne sretnem ikog ko to radi, ne bi samo prosao pored...

Ne moze da se rusi to... kakva god da je drzava i vlast, nema anarhije, postujes svoj grad, to su zidale generacije pre toga.

Gledam u Sarajevu gori zgrada Vijecnice... zidali su je Austrougari, kao okupacionu upravu... mogao bi da kazem - rusi to govno, i treba... al greota, lepa zgrada, pored onih dzamija odmoris oci...

Nemojte da rusite ista... izadjite na izbore pa smenjujte one koji ne valjaju... samo tako, nikako drugacije...

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Feb 10, 2014 1:28 am

Zgradu predsjednistva i opstine Centar je pravila Austrougarska. 3 rata su pregurale i nisu izgorile, i sad ih bagra zapali.

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Feb 10, 2014 1:37 am

Zaista poražavajuće koliko čovek može biti destruktivan.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Pon Feb 10, 2014 2:35 am

Preksinoc je Zlaja drzao konferenciju za novinare sa nekim popuplacnim glasom. Garant on stoji iza svega ovoga.   

Batista
Global moderator
Global moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Feb 10, 2014 4:27 pm

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Feb 10, 2014 4:41 pm

Ja sam već rekao da su oni prljavi igrači.. Ovako isto je bilo devedesetih.. Oni su divljali, rušili, ubijali, a kad su Srbi odgovorili istom merom, tad Srbi ispadoše jedini krivci sa nekom izmišljenom namerom...   

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Feb 10, 2014 11:02 pm

Znam jednog lika Muslimana iz okoline Tuzle... malopre mi pise:

Drug ja vec 20 god nemam socijalno, nemam pravo na lekarski, a neko ima platu 5 hiljada a ne radi nista, mnogo noci sam legao vecerajuci kruh i kecap, ...ima laznu diplomu a ja koji imam pravu gladujem, da nemam ovo sto radim privatno crkao bi od gladi...

Jebo i politiku i sve... ovaj me covek ne laze...

Ko uzme ovakve da iskoriscava za svoje prljave politicke ciljeve, bacio bi na dozivotnu robiju...

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Pon Feb 10, 2014 11:05 pm

U Bosni kao da im je SNS organizovala državu.
Sve polupismeni na funkcijama,a takvi se najteže odriču privilegija.
A garant su i pederi.

Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Pon Feb 10, 2014 11:09 pm

Strelac ::
Ko uzme ovakve da iskoriscava za svoje prljave politicke ciljeve, bacio bi na dozivotnu robiju...
Pa takvim se i manipulise najlakse, odnosno - takvi se najlakse iskoriscavaju za sasvim pete ciljeve od onog sto izgleda povrsinski... Prljavo jeste ali nije nista novo. I tesko da postoji politicar i politika koja ne gradi karijeru bas na takvima.

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Feb 10, 2014 11:13 pm

Ni u Srbiji nije bolje samo što nismo u plamenu, ali tinja.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Feb 10, 2014 11:24 pm

furija ::
Strelac ::
Pa takvim se i manipulise najlakse, odnosno - takvi se najlakse iskoriscavaju za sasvim pete ciljeve od onog sto izgleda povrsinski... Prljavo jeste ali nije nista novo. I tesko da postoji  politicar i politika  koja ne gradi karijeru bas na takvima.

Tacno furka...

Samo i u Bosni, i kod nas...mnogo je takvih... i zato imamo ozbiljan problem...

Ovog decka znam, sasvim regularan tip, ne prodaje mi maglu... samo jedan primer dokle stvari mogu da dodju... a ostale gledamo svakodnevno oko sebe... i to nece moci da potraje dugo...

Ne revolucija i rusenje kao u Bosni, ali nesto ce morati da se preduzme...

Strelac
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:10 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh