Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Tomtom

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Otkriveno ko je ubio Ćuruviju

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Jan 16, 2014 12:52 am

13.01.2014. Beograd

Optužnica protiv četvorice osumnjičenih za ubistvo novinara i vlasnika "Dnevnog telegrafa" Slavka Ćuruvije je napisana.

Kako prenose listovi Blic i Kurir, glavni osumnjičeni da je direktno naredio likvidaciju je Radomir Marković (68), tadašnji šef resora Državne bezbednosti.

Milan Radonjić (54), tadašnji načelnik beogradskog centra DB je organizovao zločin, a Ratko Romić (51), tadašnji operativac drugog odeljenja Beogradskog centra DB pomagao je u izvršenju ubistva.

Miroslav Kurak Miki (43), nekadašnji pripadnik posebne službe obezbeđenja u DB, direktni je izvršilac zločina.

Kako piše Kurir, on je u vreme ubistva Ćuruvije bio u obezbeđenju Milorada Vučelića, direktora RTS, a prethodno je čuvao Marka Miloševića.

Ćuruvija je ubijen 11. aprila 1999. godine, na Uskrs, u ulazu zgrade u kojoj je živeo u Svetogorskoj ulici u Beogradu. Skoro 15 godina posle tog zločina, napisana je optužnica Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal i biće obelodanjena za nekoliko dana.

Kako prenosi Blic, Ćuruvija je trebalo da ubijen 10. aprila, ali je egzekucija pomerena za dan kasnije jer operaterka SDB-a zadužena za slušanje i prikupljanje informacija od operativaca sa terena, nije javila izvršiocima ubistva kada Ćuruvija tog dana stiže kući.

autor: MP izvor: Blic/Kurir/Novi magazin

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Otkriveno ko je ubio Ćuruviju

Počalji od Strelac taj Čet Jan 16, 2014 1:06 am

Dobro su se setili, ono sto su svi znali odmah, jos kad je ona odvratna Tatjana Lenard na RTS-u citala prakticno smrtnu presudu u nekoliko Dnevnika... nesto u stilu "dok mi trpimo bombe, neko ih priziva..."

Pucali su iz DB-a, naredbu su im dali Radomir Markovic preko Milana Radonjica... a ono sto fali da se kaze, i sto se verovatno nikad i nece reci... naredbu Markovicu je dala njegova prezimenjakinja...

Tako je presudila i kumu, Ivanu Stambolicu... samo su njega osim metka u glavu jos za svaki slucaj bacili u krec na Fruskoj Gori...

Vucko koji danas ovo radi, bejah ministar informisanja tada, kada se i gasio list u kome je radio Curuvija zajedno sa Tijanicem... njegov bivsi sef, a danas predsednik republike javno se hvalio da mu nije zao sto je Curuvija ubijen... pa sve to izgleda malo bljutavo...

Mnogo je ljudi drzava ubila, ovo je samo vrh ledenog brega... DB nikad nije reformisan, a to su uradile skoro sve zemlje istocnog bloka...

Kakogod, dobro je da se bar ova prica konacno resila...ubise coveka ni krivog ni duznog...
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Čet Jan 16, 2014 1:22 am

Odbio sam da budem zaštićeni svedok! Očekivao je hapsenje! - Uhapsiće me sutra - rekao je Romić, po završetku snimanja, a onda nastavio: Doduše, možda to bude i utorak, na sredu!
Ratko Romić, operativac DB, optužen za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije, neposredno uoči hapšenja, tačnije, dan ranije, na snimanju emisije „Goli život", u razgovoru sa Milomirom Marićem, izneo je niz detalja, o čemu se do sada ćutalo.

Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Jan 16, 2014 1:45 am

Zar Vucic nije bio ministar za informisanje u vreme kad je donet onaj cuveni "istorijski" Zakon o informisanju?
Zar Vucic nije devedesetih prozivao Curuviju da je izdajnik?
Zanimljivo....

Cudno je kako su svi u ovoj zemlji zaboravili ko su bili Vucic i Dacic devedesetih a jos je cudnije kako su to i oni sami zaboravili    
Oni su, valjda, u medjuvremenu doziveli potpunu katarzu i totalno procisceni i nevini kao novorodjencad su se vratili da prociste i prosvetle sve tamno, mracno, nejasno i mutno....    
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Čet Jan 16, 2014 1:48 am

Ne kapiram, što ova hapšenja nisu odradili žuti kad su bili do pre neki dan na vlasti ili hoćeš da kažeš da je Vučić trebao da ne radi ništa po ovom pitanju iako su se stekli uslovi?!

Time
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marko taj Čet Jan 16, 2014 1:54 am

Vučić kao ministar informacija nije imao ni približnih saznanja o ovakvim delatnostima tadašnjeg DB-a. Još manje je imao mogućnosti da u tome učestvuje. Jedino što je mogao je da daje bombastične izjave za radikalske novine i eventualno prođe kroz crveno svetlo a ne plati kaznu. Pouzdano znam i da je bio potpuno iznenađen tim činom. Što se tiče promena u odnosu na to što su bili Dačić i Vučić, itekako su svesni ali da bi i građani bili svesniji takvih transformacija treba da znaju na kojim osnovama se bazira bavljenje politikom i kako se uopšte nečija politika kreira. To je već druga tema.

____________________________________________________________________________________
Marko
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3102
Datum upisa : 27.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Jan 16, 2014 2:02 am

Time

Ne kapiram sta ti ne kapiras...   
Odakle ja znam zasto to nisu uradiloi zuti ?!?!?! Ili mislis da je sve ove godine to bila neka tajna? Odnosno, mislis da je Vucic tek sad dosao do saznanja na osnovu kojih je mogao ovo uraditi? Ja ne mislim. Pitam se zasto su svi cutali? I narocito se pitam zasto bas sad?

Pitam se i kako neke informacije mogu u ovako malesnoj zemlji da budu tajna, odnosno da ni jedne novine danas ne napisu ni jedan redak o tome? Ali ne bih da sirim temu... Licno mislim da je stampa trenutno pod mnogo vecom cenzurom nego sto je bila u vreme Milosevica. Ali o tom potom, vreme ce pokazati da li sam ili nisam bila u pravu   
P.S. Nikad nisam bila zuta, ne nosim zuto (ruzno mi stoji) a i zuticu nikad nisam imala    
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Čet Jan 16, 2014 2:09 am

Nisam ni mislio da si bila žuta  Smile 

Time
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Jan 16, 2014 2:18 am

Milsim da je sada samo obelodanjeno a odavno je otkriveno.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Jan 16, 2014 2:18 am

Time ::Nisam ni mislio da si bila žuta  Smile 

A nisam ni crvena osim onih par dana mesecno    
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Jan 16, 2014 2:21 am

Avramova ::Milsim da je sada samo obelodanjeno a odavno je otkriveno.

Slazem se da sve sve odavno znalo. pitam se, samo, zasto se sve ove godine cutalo i zasto je bas sad taj momenta kad se sa tim izaslo na "velika zvona"?
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marko taj Čet Jan 16, 2014 2:22 am

Idu gradski izbori. Moguće objašnjenje.

Marko
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Čet Jan 16, 2014 2:23 am

Setite se da je Seselj znao svaki put kad je neko od vidjenijih faca bio ubijen u gradu...

Pod sloganom "laufer javlja"... objavljivao je imena ubica jos pre nego sto je policija izasla u javnost sa time...

Srpsku radikalnu stranku je i osnovao DB... oni su bili desna Miloseviceva ruka u ratovima... hapsio ih je tu i tamo zbog drugih neslaganja, ali sama Mira je govorila da joj je Seselj omiljeni opozicionar...

Vucic je tad jos bio picopevac...Seseljev posilni... ali napajao se sa istog izvora... znalo se ko sprovodi ta ubistva, nije mogao sam Radomir Markovic da donese takvu odluku...ona se donosila u uskom porodicnom krugu, gde je Mira bila zajebaniji igrac...

Neko je sad ucenjen, nekome je obecano nesto... ili je jednostavno odluceno da je sad pravi momenat da se o tome progovori...

Dobro je sto je to uradjeno, sad se sprema i zajebana afera o ubistvu srpskih mladica u Peci na Kosovu, sto je pripisano Albancima, a izgleda da su ih nase sluzbe ubile, kao deo propagandnog rata... sto je delom i najavio Vucic...

Cistice se polako Sluzba, od onog trenutka kad je Vucic odlucio da igra po notama Brisela i Vasingtona, to je verovatno jedan od zahteva... na sta nemam protiv, Sluzba je osinjak koji treba razbucati...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marko taj Čet Jan 16, 2014 2:27 am

Strelac ::
Cistice se polako Sluzba, od onog trenutka kad je Vucic odlucio da igra po notama Brisela i Vasingtona, to je verovatno jedan od zahteva... na sta nemam protiv, Sluzba je osinjak koji treba razbucati...

Korektnije je reći po notama Londona i Vašingtona   Slažem se oko Udbovaca.

Marko
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Jan 16, 2014 2:30 am

Cistice se polako Sluzba, od onog trenutka [b]kad je Vucic odlucio da igra po notama Brisela i Vasingtona[/b], to je verovatno jedan od zahteva... na sta nemam protiv, Sluzba je osinjak koji treba razbucati.... ::

Nisam sigurna da je krajnji cilj "ciscenje" osinjaka   
Navodno ciste neke stare, mislis da se nista slicno ne dogadja danas iza paravana, samo su druge face u igri...

A ta afera oko ubistva u Peci.... Pa mozda ljudi danas veruju Vucicu i da se nikad nije rodio....
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Čet Jan 16, 2014 2:37 am

Marko ::
Strelac ::

Korektnije je reći po notama Londona i Vašingtona   Slažem se oko Udbovaca.

Slazem se... i na zadnjoj konferenciji za stampu on otvoreno brani britanske sluzbe, pere ih.. jos u jesen 2008 Toma se muva po Briselu, jos pre toga je skinuo Vojin bedz... dat je signal sa zapada da se pravi SNS, kao rezervna varijanta Tadicu, koji nije imao sposobnosti da "zatvori" Kosovo. Setite se prvog Tominog govora, u izbornoj noci kad je pobedio u maju 2012... vrlo dobro se secam da je rekao da je Srbija najveci prijatelj Nemacke na Balkanu...

Toma se u medjuvremenu okrenuo Rusima i Kinezima, Vucic Americi i Londonu... izmedju njih tinja sukob koji pokusavaju nevesto da sakriju... kad tad ce buknuti, a Vucic koji igra pametniju igru ce ga skloniti... ne moze u potpunosti zato sto Toma ima mandat do 2017...ali ce ga marginalizovati...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Jan 16, 2014 2:37 am

furija ::
Avramova ::Milsim da je sada samo obelodanjeno a odavno je otkriveno.

Slazem se da sve sve odavno znalo. pitam se, samo, zasto se sve ove godine cutalo i zasto je bas sad taj momenta kad se sa tim izaslo na "velika zvona"?
Uverena sam da se svaka krupna stvar koja je zadesila Srbiju ili pojedince odmah ili vrlo brzo razrešila a javnost biva obaveštena u momentu pogodnom za neke "važnije" stvari. Dok se narod bavi novostima, oni na miru dogovaraju novu spekulaciju.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Jan 16, 2014 2:42 am

Ne verujem nista Vucicu, ni kad se Bogu moli (mozda imam neku genetsku gresku)    A jos manje verujem u njegove dobre namere vezano za nas kako drzavu i narod u njoj. Narocito ne verujem da smo na putu u "svetlu buducnost"   
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Čet Jan 16, 2014 2:42 am

furija ::
Nisam sigurna da je krajnji cilj "ciscenje" osinjaka   
Navodno ciste neke stare, mislis da se nista slicno ne dogadja danas iza paravana, samo su druge face u igri...

A ta afera oko ubistva u Peci.... Pa mozda ljudi danas veruju Vucicu i da se nikad nije rodio....

Naravno, nece je ukinuti... tajna sluzba uvek mora da postoji... mislim na sklanjanje jezgra tog centra moci, gde su se donosile mnoge krupne odluke iz senke... oni drze i neke tabloide koji im sluze za oblikovanje javnog mnenja... obicni smrtnici i ne znaju ko su ti likovi, kao u triler filmovima sto konce vuce neki lik koji se usput pojavi...

Nazalost, ja verujem da je tu necega bilo... videcemo tacno sta, ali Sluzba stoji iza najmracnijih stvari iz 90-ih... pa mi 5-6 godina uopste nismo znali da postoji Jovica Stanisic... tek se tamo 1997 pojavio i predstavio... a covek uz Slobu bio glavni akter najkrupnijih odluka... a ustvari je bio americki igrac... nije cudno sto su njega i Frenkija oslobodili u Hagu, kao i Perisica koj je odavao tajne americkom spijunu, pa je uhvacen na delu... a putera na glavi, i zlocina iza kojih stoje imas na kile...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Jan 16, 2014 2:45 am

Avramova ::  
Uverena sam da se svaka krupna stvar koja je zadesila Srbiju ili pojedince odmah ili vrlo brzo razrešila a javnost biva obaveštena u momentu pogodnom za neke "važnije" stvari. Dok se narod bavi novostima, oni na miru dogovaraju novu spekulaciju.

U momentu pogodnom za njihovo dobro i u njihovu korist a uvek na nasu stetu i nasu zalost  
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Čet Jan 16, 2014 2:46 am

Avramova ::

Tacno tako...

Ono sto izaje u medije, a neka je vazna stvar... sigurno neki novinarcic nije sam iskopao i objavio... nego je neko iz vrha odlucio da to treba da se pusti...iz unapred smisljenih razloga...

Zato ove dnevne vesti kojima nas zasipaju, afere... uvek gledaj na to na ovaj nacin...to je samo vrh ledenog brega...sta je ispod... ne znam, ali iskustvo mi govori da se iza scene odvija najveci deo stvari...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Čet Jan 16, 2014 2:49 am

Bas tako, uvek morala da postoji i postojace i dalje. I radi i radice u dalje iste stvari. Samo je "centar moci" za koga oni vuku konce drugi... Tj. sve je isto. O  ovome sta danas ne znamo ili ne sme da se pise i komentarise, citace i raspredati ovko oni koji budu zivi u narednih 15 ii 20 godina....
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Čet Jan 16, 2014 2:58 am

furija ::Bas tako, uvek morala da postoji i postojace i dalje. I radi i radice u dalje iste stvari. Samo je "centar moci" za koga oni vuku konce drugi... Tj. sve je isto. O  ovome sta danas ne znamo ili ne sme da se pise i komentarise, citace i raspredati ovko oni koji budu zivi u narednih 15 ii 20 godina....

Radice za nekog drugog... ustvari za Ameriku...

Obrati paznju na ovaj detalj... Vucic ulazi u kampanju za gradonacelnika 2012 tako sto dovodi Rudolfa Djulijana... bivsi gradonacelnik New Yorka, istaknut kao zvezda kad su im(sebi) rusili bliznakinje... dolazi na poziv nekog opozicionog kandidata u Srbiji... na prvi pogled nema nikakvog smisla...ali ima...

Sledeca stvar gde se tacno vidi ta sprega... od pre par meseci odjednom Vucic prijatelj sa princom Emirata... kako?! Emirati uz Saudijsku Arabiju su glavni saveznici Amerike u muslimanskom svetu... onaj princ ima desetine milijardi...ima para koliko hoce...on sad druguje sa radikalnim Vuckom?! To je sve shema, ne bi on mogao ni da mu pridje, da predhodno nema mig Amera...

Dal mi mozemo tome da se odupremo...sanse nema... to smo trebali da znamo jos mnogo ranije... ja nemam iluzije oko toga... samo mi je donekle jasna ta sira slika... zato sad sve oko Kosova ide mnogo lakse, ukroceni su oni na Severu u Mitrovici, jos malo mrdaju, ali nece jos dugo... cena da ne budemo opet na tapetu Amerike je predaja Kosova...i to je jasno kao dan...
Strelac
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Čet Jan 16, 2014 4:39 am

Marko ::Idu gradski izbori. Moguće objašnjenje.
I izbori za vladu..Ko god hoce mozemo sada da se kladimo da ce biti i oni raspisani u isto vreme..Zato se hapsi Djuric, zato se objavljuje da su uhapseni za ubistvo Curuvije..
Inace sto je zanimljivo Legija je postao svedok saradnik u slucaju Curuvije..
Nazalost ljudi su zaslepljeni ovom debilotinom Vucicem koji je uveo najvecu mogucu cenzuru u medijima i koji je cak i gori od demokrata..
Dionis
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1245
Datum upisa : 02.08.2012
Godina : 25

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od promaja taj Čet Jan 16, 2014 11:41 am

Pa rekao im je Šešelj kad i kad ko je ubica Ćuruvije samo izgleda da sve te bajne Demokrate nisu to hteli da obelodane i opet su im krivi mrtvi i zarobljeni za njihove potrese
Svakom normalnom u ovoj zemlji je jasno da je isti taj Šešelj odmah i rekao ko je ubio Djindjica,Stambolića pa i Ćuruviju ali su bajne demokrate izmontirali da se predao Hagu jer je on taj glavni organizator...koliko mi imamo slabo pamćenje,a isti taj Nikolić i taj Vučić su to sve znali dok su bili sa Šešeljom...ko koga ovde vuce za nos
promaja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1866
Datum upisa : 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh