Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 49 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Tomtom

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Pušenje

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pušenje

Počalji od ttooma taj Ned Nov 24, 2013 9:03 pm

PUŠENJE
ttooma
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1253
Datum upisa : 26.12.2012
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pušenje

Počalji od laza taj Ned Nov 24, 2013 9:11 pm

ZABRANJENO PUŠENJE
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13622
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 24, 2013 9:13 pm

A što onda prodaju cigarete?

Joj lazo, ne staj mi na muku, dosta me u kući zlostavljaju pa makar mogu na forumu da zapalim jednu pošteno.

ttoomo,

Nadam se da ti ne kvarimo koncepciju teme. Ako si zamislio nešto drugo kaži, i odmah ću skloniti mene i lazu. Very Happy

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Nov 24, 2013 9:15 pm

ma ja o rok sastavu......  

de ja da branim pušenje a popušio sam 2 šlepera duvana..  
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 24, 2013 9:17 pm

Da, ali nismo na muzici. Very Happy

Koliko dugo ne pušiš?

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Nov 24, 2013 9:26 pm

Avramova ::Da, ali nismo na muzici. Very Happy

Koliko dugo ne pušiš?
6 godina...možda i malo više

ja sam uvek na muzici (ovisnik sam)....  
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 24, 2013 9:30 pm

Samo se ti smej, ovisnost je ovisnost. Nadam se da menjaš repertoar što je poželjno za muziku ali ne i za vrstu cigareta.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Nov 24, 2013 9:34 pm

Avramova ::Samo se ti smej, ovisnost je ovisnost. Nadam se da menjaš repertoar što je poželjno za muziku ali ne i za vrstu cigareta.

uvek sam bio za kvalitet,desi mi se da posle nekoliko rakija popusti kriterijum ali...vratim se brzo u normalu...      
pušio sam kent i slušao atomsko sklonište.... ali rakija je čudo  
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 24, 2013 9:55 pm

Hoćeš da kažeš da treba da pređem na rakiju?

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Nov 24, 2013 10:11 pm

Avramova ::Hoćeš da kažeš da treba da pređem na rakiju?

ja ti to pričam godinama..ali neki poznavalac da te uputi,da te ne prevare....

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ttooma taj Ned Nov 24, 2013 10:13 pm

PUŠENJE

Jedan od važnih problema našega društva jeste pušenje. Sve češće možemo da vidimo ljude kako puše i da prihvataju tavu lošu naviku. Da li  neko ko vidi takvo ponašanje da li će prihvatiti takav način razmišljanja i prihvatiti takvu naviku? Naravno da hoće. Pogotovo mladi ljudi u adolescenciji.  To je period kada su pojedinci zaokupljeni sobom , emocionalno su osetljivija i previše pažnje posvećuju sebi i daju sve od sebe da budu prihvaćeni u društvu  Veliki uticaj i odlučujući faktor na ovakvu štetnu naviku ima društvo ili grupa vršnjaka. Mladi su vrlo često u neposrednom kontaktu sa svojim roditeljima i sa grupom vršnjaka i kada vide takavu naviku usvajaju i oni. Zašto? Zato što najčešće govore. Moji roditelji puše, ili jedan od mojih roditelja ili moji drugovi to rade ja ću da "zapalim jednu". I tako najčešće postanu pušači. Treba naglasiti da u ovakvom periodu mladi ne započinju sa pušenjem zato što im zahteva organizm( nemaju apstinenciju), već da bi probali nešto novo i da bi bili prihvatljivi u društvu. Veliki uticaj ima društvo, a pogotovo društvo iz škole sa kojim se mladi ljudi druže. Školski vršnjaci takođe imaju veoma veliki uticaj na ovakvu naviku koja je štetna i koja prouzrokuje mnoge posledice po organizmu. Najčešće se dešava da pojedinci koji ne prihvataju određena pravila društva budu izbačena iz društva i budu ismejavana i ponižena u društvu(sarkazam). U ovakvom periodu individue nisu realizovane ličnosti i postoji težnja za pokazivanjem u društvu.  Potrebno je kod pojedinaca razviti svest o zdravom načinu života i ono što će pospešiti zdravlje pojedinca.

Poslednji put izmenio ttooma dana Ned Nov 24, 2013 10:29 pm, izmenio ukupno 4 puta
ttooma
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 24, 2013 10:15 pm

Embarassed

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Ned Nov 24, 2013 10:21 pm

Svojevremeno sam pricao sa jednim od nasih najuglednijih pulmologa...

Naravno, ostar je protivnik pusenja jer se nagledao ovakvih garavih pluca koja ubijaju premnogo ljudi. Kaze da pluca imaju mehanizam da se regenerisu i ociste od ove gari... samo da prekinemo sa pusenjem... inace se dodje do granice kad to pluca vise ne mogu da rade, i onda nas pojede rakcina.

Ja sam pusac... grozna je to navika, i jako je tesko je se otarasiti... ko ostavi pljuge zauvek, taj je sampion...
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Nov 24, 2013 10:24 pm

hvala strelac

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Nov 24, 2013 10:28 pm

Strelac, na temi sa Društva o pušenju puno sam pisala pa ne bih da se ponavljam, ali ću kratko.

Jedno je sigurno a neka me neko ubedi u suprotno, čoveku najmanje smeta biljka duvan, a najviše katran a zatim u velikoj meri sve ono što se dodaje cigareti. Sve to što se dodaje cigareti dodaje se i hrani koju moramo konzumirati a cigarete ne moramo.

Nema toga ko ne poznaje makar jednu osobu koja je obolela od raka pluća a nije bila pušač.

Žena koja je umrla od raka pluća nije bila pušač i meni je pričala da po njenoj proceni 50% pacijenata na tom odeljenju su nepušači.

Poslednji izmenio Avramova dana Sre Dec 11, 2013 1:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Nov 24, 2013 10:34 pm

znam jednog prestao da puši a sutradan ga ostavila žena i uzela mu sve pare sa računa...pobegla sa njegovim doktorom...  
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Nov 24, 2013 10:52 pm

Ja lično ne verujem da rak nastaje zbog pušenja, jer je rak genetska bolest, i neće je dobiti osoba ako u dnk to nije programirano.. Ali pušenje može jako loše da utiče na asmatičare i bolesnike kardiovaskulanog sistema, tako ti bolesnici moraju prekinut pušenje.. U svakom slučaju, čovjek koji ne puši ima bolju kondiciju, lakše diše, i oseća se bolje...
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Ned Nov 24, 2013 10:55 pm

Ja mislim da nikada u mom zivotu necu prestati pusiti...
Evo, priznajem da je to NA ZALOST tako...i eto bas zato sto znam ljude koji nisu nikada pusili...a umrli mladi, bas mladi...Boze me sacuvaj, o cemi ja ovo... 
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Ned Nov 24, 2013 11:31 pm

Avramova ::Strelac, na temi sa Društva o pušenju puno sam pisala pa ne bih da se ponavljam, ali ću kratko.

Jedno je sigurno a neka me neko ubedi u suprotno, čoveku najmanje smeta biljka duvan, a najviše katran a zatim u velikoj meri sve ono što se dodaje cigareti. Sve to što se dodaje cigareti dodaje se i hrani koju moramo konzumirati a cigarete ne moramo.

Nema toga ko ne poznaje makar jednu osobu koja je obolela od raka pluća a nije bila pušač.

Žena koja je umrla od raka pluća nije bila pušač i meni je pričala da, po njenoj proceni, 50% pacijenata na tom odeljenju su nepušači.
Slazem se... katran je najvise toksican... ali i nikotin, sve su to otrovi...

Postoje i genetske predispozicije, oboli neko i od raka creva, a hrani se zdravo. Poenta je da ova sranja sto svesno unosimo povecavaju sanse da se stvori "kvar" na celijskom nivou, to su kao metkovi koji se odbijaju od oklopa... on se vremenom tanji, i kad nam se probusi oklop, dolazi do poremecaja, te divlje celije se razmnozavaju... i sledi najgore, ozdravljenje od raka pluca je minimalno, nema leka...

Lako je kad si zdrav, pa mislis - ma nece mene... ne treba izazivati sudbinu, posle je kasno za kajanje... samo treba naci jaku motivaciju, i to smrdljivo govance baciti...

Nije lako... ustvari, mnogo je tesko ostaviti... to je prvi korak u slagalici... jebena je to navika, stotine nesvesnih pokreta koji ti udju u krv...

Ja pusim paklu dnevno... mozda mi 2-3 cigare bas legnu... ostalo da me pitas, nemam pojma ni kad sam zdimio, niti da sam uzivao...
Strelac
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Nov 25, 2013 8:09 pm

u vremenu koje obeležava porast globalnog zagrevanja,povećanje zagađenosti vazduha,porast broja zavisnika od opijata cigarete su tako benigne da je smešno o njima govoriti.ne želim da pričan ništa pohvalno niti lepo o duvanu ali nije to zlo o kome treba govoriti sa zgražavanjem
kada se setim GMO hrane dođe mi da zapalim cigaretu.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ttooma taj Pet Nov 29, 2013 9:07 pm

Treba razgovarati sa pojedincma koji su u periodu adolescencije. Da li je pušenje dobro, kakve su posledice po organizmu, šta ih navodi na pušenje, da li će biti popularniji u društvu ili da li će rešiti neke probleme? Dešava se da mladi ljudi budu nezadovoljni svojim životom, uspehom u školi, svojih roditelja, a naročito u dobu puberteta i u tom period traže ona rešenja do kojih je najlakše doći, ali koja nisu ispravna. Tada vrlo često počinju da puše da bi “ pobegli od problema”, međutim, pravi se digresija i takvi pojedinci počinju sa zavisnošću u ovom slučaju pušenjem.  Kakvi su uticaji roditelja pored društva? Porodica je primaran faktor u usmeravanju pojedinca na prave moralne i društvene vrednosti. Naravno da će većina roditelja težiti da njihova deca ne budu pušači iz vrlo objektivnih razloga. Postavlja se pitanje kako usmeriti decu i omladinu na zdrav način razmišljanja i biti protivnik pušenju. Roditelji su dužni da razgovaraju sa decom o ovakvoj štetnoj navici. Treba biti odmeren i predstaviti mladoj osobi koji su štetni uticaji na organizam i koje su posledice. Ne treba zabranjivati izlaske i druženje sa vršnjacima, već naprotiv, treba mlade kontrolisati u kakvom su društvu i šta je zajednički cilj jednog društva i pojedinca koje se nalazi u tom društvu. Roditelji treba biti vrlo obazrivi i ne treba da budu pušači ispred dece jer je to vrlo opasno po prihvatanju jedne takve navike, gde deca mogu da postanu pušači , a sa druge strane ljudi koji su okruženi pušačem posataju i oni pušači. Takvi pušači su pasivni pušači o kome će tek biti reči. Dakle, roditelji ili neki član porodice ukoliko je pušač potrebno je da prestane sa pušenjem iz vrlo ozbiljnih razloga po organizmu kome može da naškodi.  Pasivno pušenje se odnosi na ono pušenje kada je pušač i nepušač u jednoj istoj prostoriji. Tada nepušač unosi određenu količinu duvanskog dima u organizam koji šteti organizmu. Vrlo je pogrešno, i važno je da stariji građani, prijatelji, roditelji,rođaci ne treba da navikavaju ili da stvaraju naviku za pušenjem. Na koji način? Vrlo često se greši kada stariji upituju mlade,tipa: Možeš li da ideš u prodavnicu da mi kupiš cigarete? Tu se stvara velika greška i mladi razmišljaju kako je to dobro i kako su poslušni, neznajući da postoje vrlo ozbiljne indicije da postanu zavisnici od pušenja. U tim prilikama adolescent ili još gore deca se suočavaju i upoznaju sa cigaretama. Kako one izgledaju, kakvog su oblika, koliko koštaju, i što je najopoasnije da razmišljaju kako će i on ili ona to isto kupiti. Zato treba biti vrlo oprezan kada je u pitanju pušenje i stvaranje navike za ovakvu lošu naviku. Ljudi sa kojima komuniciramo jesu naš model ponašanja. Treba naglasiti da pogotovu autoritet je model prihvatanja nekih određenih navika. Npr. U većini slučajeva u školskom uzrastu moguće je videti profesora, kako puši. Da li je to uzor? Da li će jedna mlada osoba prihvatiti takvu naviku i prihvatiti je kao svakodnevnu pojavu? Da li će se učenik identifikovati sa svojim profesorom? U većini slučajeva gde jedan pojedinac  u  fazi psihološkog razvoja i gde su mu autoriteti model, postoje tendencije da će ga oponašati u jednoj takvoj lošoj navici. Često će razmišljati ovako: Moj profesor puši, ima mnogo prijatelja, vrlo je pametan, zašto i ja ne bi bio takav.  Jer smatraju da će pušenjem biti popularniji u jednoj određenoj društvenoj grupi.Dok prolaze ulicom mogu da zapaze svakodnevnu „pojavu“ i da se zapita: Zašto svi puše kad je pušenje štetno po zdravlje? Neznajući da postoji mogućnost od psihološke zavisnosti i da neće moći da prestane sa pušenjem kad god to požele.Većina njih smatra da mogu ostaviti pušenje, ali samo kad bi to hteli. Međutim, kada jedan pojedinac započinje sa pušenjem stvara zavisnost i postaje rob cigaretama i da će one „kontrolisati“ njegovo zdravlje, a ne pojedinac.Na početki pušenja i  pušenjem tokom života svi pušači govore “neću ja imati posledice od pušenja već neko drugi“. Veliki uticaj ima pušenje na centralni nervni sistem koji deluje veoma opuštajuće i smirujuće, ali u kasnijim periodima izaziva veoma veliku zavisnost i ukoliko nema cigarete dovodi do određenih promena u ponašanju jednog pojedinca koje je praćeno depresijom i agresivnošću.
Cigarete su stavljene od papira i duvana i mnogo, mnogo još štetnih sastojaka. Tako uvijene cigarete upotrebljavaju se za pušenje. Pored cigareta imamo i cigaru. Pojam cigara dolazi od španjolske reči cigarro- duvan. Cigara je proizvod sitno izrezanog duvana uvijenog u list duvana. Prve cigare je video Kristofer Kolumbo( 1451-1506) kada je otkrio Ameriku 1492. Godine kod Indijanaca ii definisao ih kao štapiće koji se dime. Indijanci su ih izrađivali od kultiviranih biljaka Nicotiana rustica i Nicotiana tabacum. Nicotiana rustica (u narodu poznat kao divlji duvan) je jednogodišnja ili višegodišnja biljka iz porodice Solanaceae poznata kao  mapacho u Južnoj Americi, i u Vijetnamu kao thuoc lao. Prvenstveno je bila vrlo cenjena među nekim plemenima, a sve i do danas zbog velike količine nikotina u svojim listovima koji iznosi 9% , dok kod listova običnog duvana  (Nicotiana tabacum) taj postotak iznosi 1-3%. I što je veoma bitno a treba naglasiti da sadrži veoma veće količine alkoloida od običnog duvana. Može da naraste od 1-3m visine, što zavisi od načina uzgajanja. Nicotiana tabacum ili običan duvan rasprostranjen je po čitavom svetu od koga se sakupljaju listovi koji se posebno pripremaju za pušenje.

Nicotiana tabacum                                                                            

Nicotiana rustica
ttooma
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Nov 29, 2013 10:56 pm

Pusenje ili zdravlje, odlucite sami..  
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Pet Nov 29, 2013 11:06 pm

Najsmesnije u celoj hajci protiv pusaca i pusenja je to sto su najveci cistunci koji se brinu za nase zdravlje oni sto su nas bombardovali osiromasenim uranijumom. Ispade da je uranijum mala maca u odnosu na nikotin i katran   A one elektricne, sto su svuda doyvoljene, eeee one nisu ni malo stetne kao sto nije ni GMO hrana
furija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8033
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Nov 29, 2013 11:10 pm

Upravo..
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Nov 29, 2013 11:28 pm

Dodajem glas na furijino kratko izlaganje.  

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: