Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 14 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 14 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Arabeska
Juče u 9:29 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 9:22 pm od Poli

» Eksterijer
Juče u 9:03 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 8:56 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 8:54 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 8:50 pm od Poli

» Origami
Juče u 8:45 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 8:44 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 8:43 pm od Poli

» Kolaz
Juče u 8:31 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 8:21 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:47 pm od Brave Heart

» Koji internet radio slusate?
Juče u 7:17 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

>> Zanimljivo <<

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

>> Zanimljivo <<

Počalji od djavolica taj Ned Nov 10, 2013 3:57 pm

Prva žena u Interventnoj jedinici

Građani se zbune kad izađem iz džipa

Interventna jedinica beogradske policije primila u svoj operativni sastav prvu ženu, Marinu Veličković (26) iz Obrenovca, koja je, posle završenog osnovnog policijskog kursa i pripravničkog staža, prošla zahtevnu dvonedeljnu selektivnu obuku.

Ona je, u izjavi FoNetu, rekla da se na policijski kurs prijavila zato što je od malih nogu volela uniformu i sebe videla u tom poslu.

Veličković ističe da voli “rad, red i disciplinu” i da joj je posebna želja bila da radi u Interventnoj jedinici.

Na obuci nije imala nikakvih problema, niti joj je bilo teško, dodala je Veličković, napominjući da 15 godina aktivno igra rukomet, kao i da želi da radi policijski
posao.

- Obradovala sam se kada sam posle završetka obuke čula da ćemo dobiti priliku da se borimo da uđemo u Interventnu jedinicu. Spremala sam se posebno za to, i bez problema sam prošla selektivnu obuku... želela sam da se pokažem i
dokažem - objasnila je Veličković.

Uoči prvog radog dana u Interventnoj, Veličković čitavu noć nije mogla da spava od uzbuđenja, ali su je kolege iz tima odlično prihvatile i prema njoj su pažljivi.

Veličković je rekla da su građani čudno reagovali na njenu pojavu, kad izađe iz džipa Interventne, jer su navikli da vide samo muškarce.

- Ponekad, kad legitimišemo lica, ne vide da sam devojka, onda se iznenade, pa ne mogu da odgovore na pitanja kolega, jer gledaju u mene - ilustrovala je Veličković.

Njena želja je da u Interventnoj ostane što duže i da jednog dana možda ode u neku drugu jedinicu, poput Žandarmerije.

Zamenik komandanta Interventne jedinice, glavni policijski inspektor Mitar Jokanović ističe je Marina Veličković na selektivnoj obuci, koju su prošla sva 122 pripravnika iz prethodne klase Centra za osnovnu policijsku obuku u Sremskoj Kamenici, bila među najboljima.

- Marina se izdvojila na obuci, jer je pokazala odlične rezultate. Pokazala je izuzetno zalaganje i trud i bila je treća u grupi, a norme za muškarce i žene bile su iste. Ona je ispunila sve uslove da bude aktivni pripadnik Interventne jedinice - rekao je Jokanović.

Prema njegovim rečima, učešće ženq u operativnom sastavu Interventne olakšaće i deo procedura vezan za pretrese.

Do sada je, ako bi u kontroli lica ili ugostiteljskih objekata trebalo pretresti neku ženu, morao da se čeka dolazak policajke iz neke od policijskih stanica, objasnio je Jokanović.

djavolica
Član
Član

Broj poruka : 3333
Datum upisa : 17.08.2013
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Re: >> Zanimljivo <<

Počalji od djavolica taj Ned Nov 10, 2013 4:00 pm

Ko još čita naše mejlove?

U Srbiji zvanično nema nijednog otkrivenog slučaja nezakonitog presretanja internet komunikacije, što je daleko od stvarnosti. Zato je poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Rodoljub Šabić pokrenuo postupak nadzora nad operatorima javnih komunikacionih mreža i usluga kojih u Srbiji ima ukupno 462.

- Bojim se da smo i u oblasti interneta suočeni sa nepoštovanjem garancija ljudskih prava u ozbiljnim razmerama, to je razlog više da se s tim što pre suočimo i to stanje počnemo menjati - smatra Šabić. Srpski zakoni su veoma jasni - samo uz dozvolu suda, pravo da presretnu internet komunikaciju imaju Bezbednosno-informativna agencija (BIA), Vojnobezbednosna agencija (VBA), Vojnoobaveštajna agencija (VOA), Služba za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK). To znači, na primer, da poslodavci ne smeju da presreću internet komunikaciju zaposlenih.

O ozbiljnosti nezakonitog presretanja internet komunikacije u Srbiji znalo se nakon što je 2009. objavljen nalaz Hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), koji je na svom radarskom sistemu otkrio čak 430 ilegalno postavljenih uređaja, među kojima su računarski serveri. Nedavno je Vikiliks objavio imena 99 firmi koje se bave prodajom softvera za špijuniranje građana.

Predstavnici firmi sa spiska „Gama“, „Haking tim“ i „Trovikor“ koje su iz Nemačke i Italije redovno su posećivali Srbiju, i kontaktirali su s predstavnicima preduzeća registrovanim u Surdulici. Radna grupa „Sitizen lab“ sa Univerziteta u Torontu, koja istražuje digitalnu špijunažu širom sveta, objavila je ime srpske firme „Tri“ d.o.o. Inače, “Gama internešenel“, koja je deo „Gama grupe“, proglašena je za jednog od pet „korporativnih neprijatelja interneta“. Prema dostupnim podacima, „Gama grupa“ je u posedu Vilijama Lutijana Nelsona, čiji je sin Lutijan Džon Aleksander Nelson posećivao Srbiju, ali su dolazili i Martin Mjunh („Gama“) i Džoni Debs („Gama grupa“). U Srbiji je lociran predstavnik „Trovikor“ Tomas Miskovski, kao i Marko Betini, menadžer prodaje „Haking tim“ iz Milana.

Iako zvanična Srbija pokušava da se ponaša kao da se ništa ne dešava, ne može da se sakrije od podataka koje otkriva Vikiliks i Edvard Snouden, kao i od obaveštenja o vodećim proizvođačima računara u Kini. Snoudenove informacije su da se u Ambasadi SAD u Zagrebu krije špijunska baza koju koriste CIA i NSA za ovo područje. Ovaj bivši američki obaveštajac je objavio da su Nemačka, Francuska, Španija i Švedska u saradnji sa Britanijom u poslednjih pet godina razvile tehnike za masovno nadgledanje interneta.

S druge strane, kineska kompanija „Lenovo“, jedan od najvećih proizvođača računara u svetu, nalazi se na crnoj listi u Australiji, Novom Zelandu, Britaniji, Kanadi i SAD, u kojima je obaveštajnim agencijama zabranjeno da koriste opremu ovog proizvođača jer se njihovim računarima može pristupiti bez znanja korisnika. Takođe je „Huaveju“, kineskom proizvođaču telekomunikacijske opreme, zabranjeno da učestvuje na tenderu za australijsku nacionalnu širokopojasnu mrežu zbog bezbednosnih razloga.

djavolica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Nov 11, 2013 12:59 am

djavolica ::
Prva žena u Interventnoj jedinici

Građani se zbune kad izađem iz džipa

Interventna jedinica beogradske policije primila u svoj operativni sastav prvu ženu, Marinu Veličković (26) iz Obrenovca, koja je, posle završenog osnovnog policijskog kursa i pripravničkog staža, prošla zahtevnu dvonedeljnu selektivnu obuku.

Ona je, u izjavi FoNetu, rekla da se na policijski kurs prijavila zato što je od malih nogu volela uniformu i sebe videla u tom poslu.

Veličković ističe da voli “rad, red i disciplinu” i da joj je posebna želja bila da radi u Interventnoj jedinici.

Na obuci nije imala nikakvih problema, niti joj je bilo teško, dodala je Veličković, napominjući da 15 godina aktivno igra rukomet, kao i da želi da radi policijski
posao.

- Obradovala sam se kada sam posle završetka obuke čula da ćemo dobiti priliku da se borimo da uđemo u Interventnu jedinicu. Spremala sam se posebno za to, i bez problema sam prošla selektivnu obuku... želela sam da se pokažem i
dokažem - objasnila je Veličković.

Uoči prvog radog dana u Interventnoj, Veličković čitavu noć nije mogla da spava od uzbuđenja, ali su je kolege iz tima odlično prihvatile i prema njoj su pažljivi.

Veličković je rekla da su građani čudno reagovali na njenu pojavu, kad izađe iz džipa Interventne, jer su navikli da vide samo muškarce.

- Ponekad, kad legitimišemo lica, ne vide da sam devojka, onda se iznenade, pa ne mogu da odgovore na pitanja kolega, jer gledaju u mene - ilustrovala je Veličković.

Njena želja je da u Interventnoj ostane što duže i da jednog dana možda ode u neku drugu jedinicu, poput Žandarmerije.

Zamenik komandanta Interventne jedinice, glavni policijski inspektor Mitar Jokanović ističe je Marina Veličković na selektivnoj obuci, koju su prošla sva 122 pripravnika iz prethodne klase Centra za osnovnu policijsku obuku u Sremskoj Kamenici, bila među najboljima.

- Marina se izdvojila na obuci, jer je pokazala odlične rezultate. Pokazala je izuzetno zalaganje i trud i bila je treća u grupi, a norme za muškarce i žene bile su iste. Ona je ispunila sve uslove da bude aktivni pripadnik Interventne jedinice - rekao je Jokanović.

Prema njegovim rečima, učešće ženq u operativnom sastavu Interventne olakšaće i deo procedura vezan za pretrese.

Do sada je, ako bi u kontroli lica ili ugostiteljskih objekata trebalo pretresti neku ženu, morao da se čeka dolazak policajke iz neke od policijskih stanica, objasnio je Jokanović.

Zena u pandurskoj uniformi... nesto sto izaziva blagu jezu, i sklanjanje pogleda...

Od toliko zanimanja, bas to izabrala... em sto je tezak i opasan posao, em sto zeni stoji ko piletu sisa.

Kakvog ona muskarca moze da privuce... zamisljam nekog mazohistu, kome imponuje da ga zena zlostavlja, vezuje, bicuje... perverznog papucara kome treba narednik u kuci, i u krevetu.

Ruzno i tuzno... jesam za jednakost muskaraca i zena u mnogim stvarima, ali ovo je previse...

Strelac
Član
Član

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 19.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 11, 2013 1:12 am

Mislim da takvim ženama nešto debelo fali u glavi pa time neutrališu nedostatak.

Neko mi je rekao da je video pandurku savršenog izgleda i ja sam poverovala jer znam kakav ukus ima taj koji mi je to rekao.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Nov 11, 2013 1:21 am

Avramova ::Mislim da takvim ženama nešto debelo fali u glavi pa time neutrališu nedostatak.
 шта ти би? какве везе има што је жена пандур?

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 11, 2013 1:30 am

Ha, pa pandur mora da trenira strogoću na muški način pa mi nekako ta pandurka postaje pandur. A zamišljam je kako koristi palicu pa mi već nije dobro.

Isto mislim i o vojnikušama. Ne znam kako se kaže žena vojnik.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Nov 11, 2013 1:34 am

каже се Милунка Савић. Smile 

inspy
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Nov 11, 2013 1:37 am

inspy ::каже се Милунка Савић. Smile 
i mnoge druge žene u uniformi a manje poznate...

to me podseća na odabir dečaka da ide na balet a svi njegovi ortaci treniraju fudbal...

laza
Član
Član

Broj poruka : 12555
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Nov 11, 2013 1:45 am

Milunka je danas konacno dobila pocast koju zasluzuje...treba pogledati ovo...

Nesvakidasnja zena... zasluzuje svu pocast...

Ali to su bila druga vremena, ne mozemo porediti sa ovim danas.

Zene su ipak fizicki slabiji i nezniji pol, majke i sestre... osim kada je neke nadnaravna situacija u pitanju, ne treba ih gurati u neke stvari za koje nisu.

Policijska i vojna obuka je surova, uce te da pucas, bijes, prezivljavas... kakva zena moze biti posle toga... ima valjda dovoljno muskaraca da ih odmene u tome...

Igrom slucaja bivsa devojka od jednog drugara je bila pandurka, ne u patroli, nego inspektorka... nesto neotesanije i primitivnije tesko da sam sreo, psovala je ko kocijas, skromnog recnika koji je nadopunjavala izuzetnim bezobrazlukom...

Nisu sve takve, da ne generalizujemo, ali mucno iskustvo mi je samo potvrdilo da zene za takvu obuku i zivot nisu...

Strelac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 11, 2013 1:50 am

Birati zanimanje policajke ili služiti vojni rok je jedno a odlučiti se ratovati je sasvim drugo.

Ne daj Bože rata, prva bih krenula bez imalo straha i to nema veze sa izborom jer nije zanimanje, već sa ličnim osećanjem.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Nov 11, 2013 1:56 am

Strelac ::
...ali mucno iskustvo mi je samo potvrdilo da zene za takvu obuku i zivot nisu...
па шта,јел те можда мучила? Smile

inspy
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Nov 11, 2013 2:13 am

Nije... fizicki, mucila me je svojim verbalnim traktatima...

Znas bate ono, ja i kolega bili na terenu... sine da vidis sha smo videli, one pickice su mislile da ih necemo provaliti... a kad smo ih priveli brate, kukaju i mole...

...i tako, u tom stilu... fond reci 84, prototip zemunca iz viceva...

A ovaj moj ortak dobar ko panja, cuti i slusa... sta ce...

Nisam mogao da ga onako indirektno ne upitam - druze, sta je ovo jbt Smile

Strelac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 11, 2013 2:28 am

Slušaj Strelac, pa nije to makar šta naučiti zemunski sleng. Evo ja sam Zemunka a ne govorim u tom stilu. Smile

Zamisli ja u Parizu na terasi i pukne nešto, golubovi polete. (ovo sam već pričala ali ko zna na kojoj temi Smile ).

Držim moju curicu (od sestre) i prilazi pandurka i pandur. On uobičajeno iks noge, ona plavuša, muškobanjasta. Prilaze terasi u prizemlju i pitaju me na francuskom na šta ja kažem "Ž n parl pa fronse" ali savršeno izgovorim. To sam vežbala mesec dana i tak uvežbala da su mi moji rekli kako mi niko neće poverovati.

Kaže meni brkata pandurka - Rusija, Poland, Blgari, ja rekoh Srbija. A ona meni kaže - Pa vidite, ja govorim srpski a majka mi je iz Beograda. I tako smo pričali još koji minut, a onda je otišla sa kolegom da ispituje šta je to puklo.

Kod mene puca svaki dan i niko pet para ne daje.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Nov 11, 2013 2:31 am

Smile

Svet je mali, ali ono sto je sigurno, pandurke su nase gore list Smile

Rekao sam Zemunci iz viceva... koji obrukase stare Zemunce, ljude za primer... tako da mojne shvatis licno

Strelac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 11, 2013 2:38 am

Ma znam da si se šalio, i meni su smešni vicevi ali ne i Zemunci, naročito mi iz starog jezgra, tu negde oko keja. Bože, kada se setim kako je bilo lepo...

Odlučila sam, definitivno se vraćam u Zemun.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djavolica taj Pon Nov 11, 2013 8:53 am

I opet stereotipi. Iznenadjujete me komentarima
i misljenjima, ne bi nikad ocekivala tako nesto od vas. Very Happy

I hajde da kaze to muskarac, al zena.. hm.

Ja podrzavam stvar, zasto ne?

Nigdje ne pise, da zene ne mogu bit dobre  
u tom poslu, jos manje, da ce zbog toga bit 'manje
zenstvene'.. u svakom zitu ima kukolja pa tako
i tu (sto se tice slucaja navedenog sa strane Strelca)..

Ne valja sudit sve isto zbog jednog loseg iskustva,
posebno ne jer uvijek ima zena u profesiji sto su jace
i bolje rade svoj posao od muskaraca.

Strelac ::Od toliko zanimanja, bas to izabrala... em sto je tezak i opasan posao, em sto zeni stoji ko piletu sisa."]
Strasno. I sto ne bi to odabrala? Zato sto je zena?
I sta bi trebala, odabrat nesto drugo jer joj bolje stoji?

I sta ako je tezak i opasan posao, ima zena u Afganistanu
i svugdje drugo sto rade svoj posao, vjerovatno i bolje nego
sto bi vecina muskaraca.

Strelac ::Kakvog ona muskarca moze da privuce... zamisljam nekog mazohistu, kome imponuje da ga zena zlostavlja, vezuje, bicuje... perverznog papucara kome treba narednik u kuci, i u krevetu. "]
Ne znam sta bi ovo trebalo znacit. Profesija je jedno, a kakva
je osoba inace, nesto sasvim drugo.

Avramova ::Mislim da takvim ženama nešto debelo fali u glavi pa time neutrališu nedostatak. "]
Avramova, mislim da si me s ovim razocarala dozivotno.

Ako ti nisi sposobna i nemas zelje raditi nesto
tako, nemas pravo da nekog osudis ovako. I prije bi rekla,
da tebi nesto fali u glavi, kad mozes tako nesto reci, neg njima.

Kolegica se prije par dana vratila s Kosova i na prvi
pogled, nitko ne bi rekao, da je 'zena vojnik', jos manje
bi to covjek primjetio u razgovoru sa njom, iako ne razumijem
sta 'prica' ima sa profesijom.. pa ima glupih, a i pametnih ljudi
svuda. I ono sto je najgore i zalostno, pola vas/nas nije joj
ni do koljena i to sto ona radi ne mozemo mi zamisliti i mjesto
da joj neko kaze svaka cast djevojko, eto, njoj sad nesto fali u glavi..

Strasno.

djavolica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Nov 11, 2013 1:23 pm

Uh djavolice, al nas okrpi za sve pare Smile

Kao da imas nesto licno u vezi ove teme... dal si ti u pitanju, ili neko tebi blizak... mozda gresim, al tako mi se cini...

Ima stereotipa, slazem se... nismo ni usli u ovu temu sa ciljem neke ozbiljne sociolosko-psiholoske studije... vec lagano, onako klasicno forumski...

Sto se tice ove teme, ja sam tradicionalan, mislim da zene nisu za neke poslove... ne bi ih bacao u rudnik, ne bi im davao mesto kamiondzija, bagerista... ne bi ih dresirao da budu panduri i specijalci...

Ne zato sto one to ne mogu... mogu, koliko uspesno kao muskarci, drugo je pitanje... Ali ajde da pod parolom jednakosti polova ne svercujemo sve...

Ja izuzetno postujem zene, ne smatram da su rodjene samo da radjaju i budu otirac u kuci, ne smatram da su manje vredne i pametne, da im nije mesto u politici i na rukovodecim mestima... naprotiv, smatram da su u globalu odgovornije od muskaraca za mnoge poslove.

Znajuci kakva je policijska i vojna obuka... koliko je to fizicki tesko, i mentalno, u kakve surove situacije ih stavljaju... ne bi ih tamo slao bez neke preke potrebe. Ipak su zene neznije, krhkije... treba jednog dana da iznesu trudnocu... zasto ih bacati u marsheve od 50 kilometra, da spavaju na otvorenom u nekoj zimi i vlagi... da im stradaju zenski organi i mozda ostanu sterilne...

Sa ovim argumentima ja branim svoj stav, vodeci racuna pre svega o njima samim, a ne da podcenjujem zene smatrajuci ih manje vrednim.

Strelac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 11, 2013 1:51 pm

@djavolice
Uverena sam da bih bolje slagala ciglu od nekih zidara i da nisam jedina, ali ne videh ni jednu zidarku. Od mnogih muškaraca bolje bih  gletovala zidove, ali ne videh ni jednu koja gletuje, ni onu koja el. testerom obara visoko drvo, a možda bih bolje i to. Govorim o profesijama.

Po prirodi stvari i konstituciji tela ženi ne pripadaju muški poslovi i pitanje je koliko će izdržati u jednoj od muških profesija.

Ponoviću deo koji sam pisala:

Birati zanimanje policajke ili služiti vojni rok je jedno a odlučiti se ratovati je sasvim drugo.

Ne daj Bože rata, prva bih krenula bez imalo straha i to nema veze sa izborom jer nije zanimanje, već sa ličnim osećanjem.

Poslednji put izmenio Avramova dana Pon Nov 11, 2013 5:04 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : korektura)

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Pon Nov 11, 2013 2:03 pm

Pa dovoljno je karakteristicno da vecini bude jasno da je profesija birana po licnom osecaju i sigurno da ih drzi nesto vise i jace od odobrovljavanja ili ne ljudi kao sto je Strelac ili ti Av.

Av ::Ne daj Bože rata, prva bih krenula bez imalo straha i to nema veze sa izborom jer nije zanimanje, već sa ličnim osećanjem.
velike reci bez pokrica.

inspy
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 11, 2013 2:10 pm

inspy ::
Av ::Ne daj Bože rata, prva bih krenula bez imalo straha i to nema veze sa izborom jer nije zanimanje, već sa ličnim osećanjem.
velike reci bez pokrica.
Ne daj bože rata, a za pokriće imam najavu.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strelac taj Pon Nov 11, 2013 2:18 pm

Ako dodje do sranja, kod Avramove na obuku...zena zmaj

Strelac
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pon Nov 11, 2013 3:30 pm

Ja smatram da ženi nije mesto u vojsci, a pogotovo na frontu.. Nije primjereno ženskom biću da se lomata po nekim frontovima, i da preživljava razne scene i stresne situacije koje rat donosi.. U policiji žena ima mesto, jer ima žena kriminalaca, koje žena policajac treba da pretresa i obrađuje. Tako samo u tom delu policiskog posla žena ima svoje mesto.. Nije u pitanju sposobnost žene, jer žena je sposobna za sve poslove, isto kao muškarac, ali nije primjereno za žensko biće, baš sve...

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Nov 11, 2013 3:45 pm

djavolice.......opravdala si nadimak i objasnila tačno onako kako treba i kako i ja mislim ali za razliku mene je mrzelo da kucam a u malo reči se ne može objasniti.
setiti se treba da su do skoro,relativno skoro, bile odvojeme muške i ženske škole,da je ženama bilo zabranjeno služenje vojnog roka,da su postojala ,, muška,, zanimanja
vremenom sve je to nestalo i žene se izboriše za ravnopravnost,na žalost, i dobiše mnoga prava ali izgubiše i puno privilegija ali to nije tema.
televizija pravi reportažu o ženi koja vozi tranvaj,gluposti, šta tu ima čudno ali ...balkan je ovo.
gledao sam dokumentarac o izraelki koja vozi autobus kroz područje gde se nikada rat nije prekidao,gde redovno po neki metak pogodi ili prođe pored autobusa kojim ona upravlja.potresno ,istinito, strašno ali isto bi bilo i da je muškarac vozač....
kompleksna tema,mislim da treba otvoriti novu,ova na kojoj pišemo nije o tome....

laza
Član
Član

Broj poruka : 12555
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Nov 11, 2013 5:00 pm

sini_do ::Ja smatram da ženi nije mesto u vojsci, a pogotovo na frontu.. Nije primjereno ženskom biću da se lomata po nekim frontovima, i da preživljava razne scene i stresne situacije koje rat donosi.. U policiji žena ima mesto, jer ima žena kriminalaca, koje žena policajac treba da pretresa i obrađuje. Tako samo u tom delu policiskog posla žena ima svoje mesto.. Nije u pitanju sposobnost žene, jer žena je sposobna za sve poslove, isto kao muškarac, ali nije primjereno za žensko biće, baš sve...
Ako kažem da bih išla u rat, ne mislim da bacam bombe, vozim tenk i ispaljujem granate, pucam itd. jer nisam obučena za to, ali mogu biti od koristi ranjenicima, u kuhinji i sl., zar je to beskorisno?

Odavno postoje žene policajci koji pretresaju zatvorenice i sl. Govorila sam o policajkama kao pozornicama.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djavolica taj Pon Nov 11, 2013 5:55 pm

Strelac ::Uh djavolice, al nas okrpi za sve pare Smile
Kao da imas nesto licno u vezi ove teme... dal si ti u pitanju, ili neko tebi blizak... mozda gresim, al tako mi se cini...

Nesto licno? Naravno, da je licno.
Pa zena sam. Very Happy

Strelac ::

Sto se tice ove teme, ja sam tradicionalan, mislim da zene nisu za neke poslove... ne bi ih bacao u rudnik, ne bi im davao mesto kamiondzija, bagerista... ne bi ih dresirao da budu panduri i specijalci...

Ja izuzetno postujem zene, ne smatram da su rodjene samo da radjaju i budu otirac u kuci, ne smatram da su manje vredne i pametne, da im nije mesto u politici i na rukovodecim mestima... naprotiv, smatram da su u globalu odgovornije od muskaraca za mnoge poslove.

Da si odma napisao ovo, izgledalo bi sve sasvim drugacije,
ali ti si napisao nesto sasvim drugo, na sasvim drug nacin. Very Happy

Strelac ::Znajuci kakva je policijska i vojna obuka... koliko je to fizicki tesko, i mentalno, u kakve surove situacije ih stavljaju... ne bi ih tamo slao bez neke preke potrebe. Ipak su zene neznije, krhkije... treba jednog dana da iznesu trudnocu... zasto ih bacati u marsheve od 50 kilometra, da spavaju na otvorenom u nekoj zimi i vlagi... da im stradaju zenski organi i mozda ostanu sterilne...

Nitko ih ne 'stavlja' nigdje, one su to same odabrale i to treba postovati.
I bas zbog toga sto si gore naveo i sto su zene, zasluzuju jos vise postovanja,
a ne osudjivanje, podsmeh i svasta nesto jos.

I muskarci stradaju i moze im se desit sve gore napisano i nisu sve zene krhke
i nisu svi muskarci macomeni, koji mogu izdrzat sve. Osim sto se trudnoce tice, ne
vidim neke razlike tu, a svako zna u sta ulazi kad se odluci za tako nesto.

Strelac ::Sa ovim argumentima ja branim svoj stav, vodeci racuna pre svega o njima samim, a ne da podcenjujem zene smatrajuci ih manje vrednim.
Da, sa ovim stavom, mozda.. a ono gore sto si napisao kao prvi
post i dalje (po meni) vredja zenski rod. To je moje misljenje. Very Happy

P.S. Izvinjavam se zbog seckanja al mnogo bi pa da odg.
kako treba na sta sam htjela odgovorit. Hvala na repliki.

djavolica
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:55 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći