Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 21 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 21 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Ruža
Danas u 1:30 am od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Danas u 1:01 am od Davidova

» Akvarel
Juče u 9:24 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 9:20 pm od Poli

» Crtež
Juče u 9:17 pm od Poli

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:53 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:28 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Dogodilo se na današnji dan
Juče u 6:11 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:42 pm od Brave Heart

» Šta trenutno slušate?
Juče u 4:15 pm od andjeo01

» Crvena Zvezda
Juče u 1:33 pm od Davidova

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 12:58 pm od Davidova

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Sonja Savic

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Sonja Savic

Počalji od Marea taj Čet Okt 03, 2013 4:03 pm

Jednom sam otvorila temu o njoj, i taj forum je ugasen, sve je ostalo tamo...Nadam se da ce ovdje ostati duze..Very Happy 

Jedna od najvecih jugoslovenskih glumica..Rijeci o njoj su suvisne, i zato evo malo njenih rijeci pred sam kraj zivota.;
Na pitanje novinara da li ima tremu?

Na instrumentima kada zadrhte strune, ako ste u prisustvu, i niste se spremali za situaciju, znaci situacija sprema Vas, slucaj..zlatni rez vecnosti u vremenu, u tom smislu imam tremu, jer izlazis sa horizontom koji imas, a ne znas sta te ceka...

Gdje je Sonja Savic danas kao umjetnik Srbije, Evrope, ..(pitanje novinara)?

Termin Evropa, Svet, Srbija su mrtvi termini. Sva tri termina. E sad, kosmopolitizam, znaci gradjanin kosmosa, to vec mozemo da prihvatimo i da prihvatimo teret jedne planete na svoja ledja.
Marea
Legendarni član

Broj poruka : 12477
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sonja Savic

Počalji od Sinaj taj Čet Okt 03, 2013 4:05 pm

Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sinaj taj Čet Okt 03, 2013 4:07 pm

SJAJNO REČENO.Very Happy 
Sinaj
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Okt 03, 2013 4:10 pm

Sonja Savić - Poslednji istinski trag osamdesetih

24. i 25. septembra Sonja Savić je u medijima bila prisutna više nego u poslednje dve decenije skupa. Medijska nekrofilija je uobičajena pojava kada nas neko nepovratno napusti ali mislim da takva količina neumesnih hvalospeva i poluistina, te već dosadne priče o isforsiranim komercijalnim filmovima u kojima je glumila, zgadila bi se, ako nikom drugom, upravo samoj Sonji.

Ipak, iz tih medija saznali smo za tragičnu vest i uzrok njene smrti.

Sonja je 23. septembra u 18:30 počela da pada u komu, a njen ’prijatelj’ pozvao je Hitnu pomoć oko 22 časa, kada je već prestala da daje znake života. U 22:30 lekari su konstatovali smrt. Umrla je od prekomerne doze heroina. Kompletno telo joj je bilo u ožiljcima od uboda igli i još za života bila je u bednom stanju. Pojedini mediji preneli su i vest da je slavna glumica preminula na starom dušeku, okružena špricevima i da u njenom stanu nije bilo nikakvog nameštaja jer je sve rasprodala kako bi došla do droge, što je njena majka negirala, govoreći da je vodila normalan i uredan život. Činjenica je da je Sonja živela haotično dugi niz godina i to se videlo na njoj, a uostalom to je i sama izjavljivala dok je bila živa.

Velika glumica sahranjena je u četvrtak 25. septembra u selu Donja Gorevnica kod Čačka, rodnom mestu njenog oca.

Ovim tekstom ne želim nikoga da uvredim ili da budem oštar prema nekome, već želim da realno sagledam jedno veliko ime, a trebali bi i sami poštovaoci njene umetnosti, posle ovog teksta još više da je vole. Želeo sam da napišem nešto sa čim bi i Sonja makar malo bila zadovoljna, ma gde da je sada, a i svi ostali ljubitelji i iskreni stvaraoci umetničke scene. Takođe bih želeo da ovaj tekst bude na pravi način shvaćen iako znam da se ovim tekstom ništa ne može promeniti ali barem se na neke stvari može ukazati kako bi put alternative bio dalje razvijan na zdravim i pravim osnovama.

B.R
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Okt 03, 2013 4:13 pm

Namjerno izbjegavam video klipove, jer volim da pisem rijeci..Very Happy 

Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sinaj taj Čet Okt 03, 2013 4:13 pm

Sinaj
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Okt 03, 2013 4:14 pm

Sinaj ::
SJAJNO REČENO.Very Happy 
Ovo sam prije par godina slusala i ostala bez teksta...GENIJALNA..I GENIJALNO..
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sinaj taj Čet Okt 03, 2013 4:24 pm

Volim da slušam ljude poput nje. Very Happy 
Sinaj
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sinaj taj Čet Okt 03, 2013 4:30 pm

Erogena zona, genijalka.Very Happy 
Sinaj
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Okt 03, 2013 4:36 pm

Odlicna je...

Kako je samo ovdje ironicna, a da to voditeljka i ne vidi, cak ima ideju da je dostojna da intervjuise nju... 

Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Okt 03, 2013 4:47 pm

U cemu majke danas najcesce grese??

Majke grese u tome sto ne prate koga su rodile. , prvenstveno sto je meni vazno, postaviti pitanje ko je moje dete. , i obratiti se detetu kao starijem od sebe, a ne projektovati moje dete bice to .Ja kada sam pitala jednu moju drugaricu, jedna jedina koja mi je odgovorila nesto inteligentno na pitanje o porodjaju, dobro sta si prvo videla kada si rodila, ona je rekla; Videla sam nesto vrlo, vrlo, vrlo staro, mnogo starije od mene..Prema tome, to bice koje dolazi ono je definitivno starije od nas, a u 21 veku bez razmisljanja, i obracati se detetu kao starijem od sebe..

Mnogo mi je ovo zanimljivo, jer je jako blisko mom stavu...Ima negdje neka tema pisala sam slicno...mada niko me nije razumio..Smile 
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sinaj taj Čet Okt 03, 2013 6:17 pm

Majke grese u tome sto ne prate koga su rodile. , prvenstveno sto je meni vazno, postaviti pitanje ko je moje dete. , i obratiti se detetu kao starijem od sebe, a ne projektovati moje dete bice to .Ja kada sam pitala jednu moju drugaricu, jedna jedina koja mi je odgovorila nesto inteligentno na pitanje o porodjaju, dobro sta si prvo videla kada si rodila, ona je rekla; Videla sam nesto vrlo, vrlo, vrlo staro, mnogo starije od mene..Prema tome, to bice koje dolazi ono je definitivno starije od nas, a u 21 veku bez razmisljanja, i obracati se detetu kao starijem od sebe.. Mnogo mi je ovo zanimljivo, jer je jako blisko mom stavu...Ima negdje neka tema pisala sam slicno...mada niko me nije razumio..Smile ::
Žaoka svesti.Very Happy 
Sinaj
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Okt 04, 2013 1:04 am

Ljubav ne moze da se desi svaki dan. Prva ljubav je ono sto nas cini bicem ili zenom..Ja sam imala prvu ljubav, otkrila sam je dosta rano, cak nisam ni znala da je to isti covek u osmoj godini, upoznali smo se u cetrnaestoj. Nikada nisam ocekivala od tog coveka da on oseca isto prema meni. Znaci apsolutno sloboda, bez obzira sto ja nesto osecam taj drugi nije duzan. E to je greska napr. roditelja, kada zensko dete vaspitaju,: da sedi kuci, da bude verna svome muzu, i da ocekuje od svog muza da je drzi kao malo vode na dlanu, da kad se probudi, da je ona prva misao u njegovoj glavi itd. To je budalastina. Mi smo svi ljudi za sebe, i takva iluzija moze da unisti apsolutno svaki odnos. Meni je to bilo jasno od malih nogu. Nisam ocekivala nikakav odgovor na svoje obozavanje, i tako sam imala srecu da otkrijem platonsku ljubav koja je dosta dugo trajala.,.nekih 14 godina..i onda..da bih se zapravo odvojila da krenem u zivot..kao mlad covek pa lupeta; Ako nece onaj kojeg ja volim, mozda da pokusam sa onim koji mene voli. To nikako ne pokusavajte jer to je hitac u prazno. A sledeca ljubav mi se desila otprilike za 15 godina, sa covekom 13 godina mladjim. Znaci, jedan u milion. Posle njega..stvarno ako naidje neko ko mi uzbudi Um ili pokrene moj libido..Tesko..

Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Okt 04, 2013 1:40 am

Sonja Savic je voljela i zivjela tu pravu slobodu, nije joj smetala  gey populacija, tj nije imala nista protiv njih. No, ipak je smatrala da to nije prirodno, i da to nije dobro..i uprkos Slobodi koju je zivjela i o kojoj je govorila..Isto kao sto je bila talenat na djelu, tako je bila i Sloboda na djelu..za homoseksualce ipak tvrdila je da su "neprirodan cin"...
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Okt 04, 2013 2:12 am

Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Okt 04, 2013 2:38 am

Реч је безопасна, никог не уједа, никоме не одузима храну, никога силом не задржава.- Sonja Savic
Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Uto Okt 08, 2013 9:53 pm

Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Ned Dec 22, 2013 2:22 am

Marea
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jun 08, 2015 12:33 am

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu