Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 44 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

23082013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Identitet - to sam ja, ti, Sinaj... nema laži ali ni potrebe da mi iko išta govori. Ja osećam svoj trenutak i niko više. Ti tvoj i niko više...

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 10:47 pm od Sinaj

Marea@
Tačno je da se procenjuje u sadašnjem trenutku, ali šta sa onim šta se procenjuje?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 11:01 pm od Avramova

Sinaj ::Avramova@
Procene su unutrašnji monolog, i nisu stvarnost.
Nego šta su, bajka, basna?

Ako malo dublje razmisliš videćeš da se procene isključivo donose na bazi prošlosti nikako na bazi sadašnjeg trenutka i ako se dešavaju u sadašnjosti.
Ništa ja vas ne razumem. Ako posmatram neku pojavu, lik i u tom vremeneu donosim procenu, po čemu to nije sadašnji trenutak?

Av, koliko puta treba da napišem da se ovde ne radi o brisanju prošlosti radi se  samo o nepoistovećivanju sa prošlošću.  
A zbog čega to meni pričate kada ja tako ne mislim što je i prirodno. Sada sam ono što nisam bila pre.

Ne prihvataš stvarnost, jer procena nije stvarnost, ona je samo tvoja stvarnost, koja može a nemora biti istinita. Ono što može a nemora, može biti i ne mora biti istina, dok je stvarnost istina i samo istina.
Pa neka je samo moja stvarnost ali je moja procena a da li je istina, jasno je da svi subjektivno posmatramo život i sve oko njega.

Šta je za vas stvarnost? Možda ono što nije za mene? Mislim da komplikujete život bez potrebe.

Da sam ono što vi mislite da jesam sada bih bila u nekoj od psihijatrijskih klinika a ja eto, vidite, sedim u svojoj sobi, slušam muziku, po nešto odradim i postojim vrlo svesno.

O Ceci neću više jer se ne razumemo.
Dobra odluka.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 11:05 pm od Marea

Sinaj ::Marea@
Tačno je da se procenjuje u sadašnjem trenutku, ali šta sa onim šta se procenjuje?
TA

NISTA Smile 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 11:29 pm od Sinaj

Tako je, procene su bajka. Av ti uopšte ne pratiš moje pisanje, ti procenjuješ u sadašnjem trenutku, ali ono što procenjuješ ne dešava se u sadašnjosti. Av nije bitno šta ti misliš, jer misli su nebitne. Ako zaustaviš UM ti i dalje postojiš. Av, stvarnost je stvarnost. Ona nije ničije vlasništvo. Stvar je samo u prihvatanju. Ne komplikujem ja život, jer ja prihvatam stvarnost onakvu kakva jeste, ne procenjujem ništa. Av, ja ne mislim o tebi ništa, ti si za mene biće koje ima suštinu. Ali pazi, tvoja procena je da ja tako mislim o tebi, i to je tvoja istina, ali nije stvarnost.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 11:31 pm od Avramova

Na ovo ću vam odgovoriti čim završi Balaševićev koncert i to žestoko.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 11:34 pm od Sinaj

Marea ::TA

NISTA Smile 
Tako je.:-)Smile: =)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 11:38 pm od Marea

..a bajke su diivne price....tako da nije nikakav problem pricati ih..Smile kao djeca, velika djeca da se malo "ususkaju",,,

Sinaj, jel' znas da ljubav najprije covjeka dovodi do Svijesti...ljubav, emocionalna ljubav...jer tad postoje stanja koja inace nisu prisutna..

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 11:44 pm od Sinaj

Avramova ::Na ovo ću vam odgovoriti čim završi Balaševićev koncert i to žestoko.
Ne persiraj me. Ne možeš žestoko, jer ako misliš da možeš, to nije stvarnost., to je samo misao,a misao nije stvarnost.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 12:18 am od Avramova

E, jbg. onda, da prostite.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 9:12 am od Sinaj

Marea ::..a bajke su diivne price....tako da nije nikakav problem pricati ih..Smile kao djeca, velika djeca da se malo "ususkaju",,,

Sinaj, jel' znas da ljubav najprije covjeka dovodi do Svijesti...ljubav, emocionalna ljubav...jer tad postoje stanja koja inace nisu prisutna..
Znam, jer ljubav je prisutna u svima nama, sada i ovde i nigde više. Ljubavi u prošlosti nema, nema je ni u budućnosti. Mi smo bića koja smo večno zaljubljena, ali od procena i unutrašnjih monologa ne možemo da osetimo zaljubljenost. Tako da kada kažeš da ljubav budi posebna stanja svesti, u pravu si.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 3:45 pm od Marea

Pomislih, reci ces ; Ljubav je samo rijec, ili ne daj Boze misaona forma.. 

No, nisi, ipak si ti dobar dJecko..Smile Very Happy  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 4:35 pm od Avramova

Marea ::Pomislih, reci ces ; Ljubav je samo rijec, ili ne daj Boze misaona forma.. 

No, nisi, ipak si ti dobar dJecko..Smile Very Happy  

Izvinjvam se Sinaju, ovo je tako simpatično.

~~~~~~~~~~~~~~
Mi smo bića koja smo večno zaljubljena, ali od procena i unutrašnjih monologa ne možemo da osetimo zaljubljenost.
Evo kažem vam, osećam da sam konstantno zaljubljena, ako to nije neko konkretan, zaljubim se u nekog od mojih književnih junaka, tačnije uvek je to Knez Miškin.

Čini mi se, kada bi taj osećaj u meni nestao, nestala bih i ja sa njim.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 5:22 pm od sini_do

Bitan je sadašnji trenutak, tako postoji samo ljubav u sadašnjem trenutku, a ostalo su samo uspomene... Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 5:24 pm od Avramova

Pa da, baš sada sam zaljubljena, evo srce mi lupa, ne mogu da ga smirim od siline tikatakanja.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 5:34 pm od sini_do

Sadašnji trenutak treba da bude smirenje i racionalno razmišljanje, ali kad je ljubav u pitanju, tad nema pravila, jer ljubav čini svoje, i nema racionalnog razmišljanja... Ljubav je čudo, i sila ne viđena...  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 9:28 pm od Sinaj

Bravo Sinji.:-)Smile:]=)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 9:28 pm od Sinaj

Bravo Sinji.:-)Smile:]=)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 9:39 pm od Avramova

Sinaj, kakvi su to hijeroglifi? Zašta sam se mučila da postavim preko 250 smajlija a vi stavljate neke neobjašnjive znake.

Sini_do, ti si uvek u pravu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 9:45 pm od Sinaj

Znaci mog postojanja.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Nov 20, 2013 9:47 pm od Avramova

#ja####dok#"#tebe###i što## mogu## kažem"""koliko##v##mm///////////

Čik, prodrite u moju misao i moje postojanje. ##""#""""""""""""""""##

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Nov 21, 2013 9:19 am od Sinaj

Avramova ::#ja####dok#"#tebe###i što## mogu## kažem"""koliko##v##mm///////////

Čik, prodrite u moju misao i moje postojanje. ##""#""""""""""""""""##
Divno smišljeno, i nadasve kreativno i sadržajno.Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 23, 2013 5:54 pm od Sinaj

Novembarska noć, kiša. Grom udara u blizini najavljujući neuništivost sadašnjeg trenutka u trenitku. Najavljujući izvesnost nečega što je već izvesno opominjujući me na raspadljivost i prolaznst u vremenu. Kiša je padala tako jako da se pretvorila u zvuk nadujale vode koja je nosila sve pred sobom. Sticao se utisak da je kiša odnosila sa sobom čak i vreme, jer u tim trenutcima vreme nije imalo nikakav uticaj na sve što je kiša donosila sa sobom.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 24, 2013 4:03 pm od Marea

....jer u tim trenutcima vreme nije imalo nikakav uticaj na sve što je kiša donosila sa sobom. Sinaj,

Vrijeme je potpuno jednako, padale "lude" i olujne kise ili sunce sijalo do besvijesti....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 24, 2013 4:37 pm od Avramova

Vreme jeste isto ali nismo mi, makar ja. Čim je sunčan dan sve mi je lepše. Kako bi to Sinaj nazvao ne znam, ali ja znam kako se osećam. A moram piznati da mi ni ćuskije ne bi poremetile duševni mir.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 24, 2013 4:47 pm od Marea

Meni moze biti lijepo i bez sunca,Sinaj je ovdje malo masio sto se Zaoke tice, a bas me to cudi...Very Happy 

Da, poenta je u tome sto ti ni cuskije ne bi poremetile tvoj mir...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu