Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 20 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

23082013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Identitet - to sam ja, ti, Sinaj... nema laži ali ni potrebe da mi iko išta govori. Ja osećam svoj trenutak i niko više. Ti tvoj i niko više...

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 10:06 pm od Sinaj

Neka to bude samo trenutak, ali svestan trenutak da se monolog prekinuo, je ogroman korak ka samospoznaji. Zaj trenutak će biti sve duzi i duzi, dok ne postane naše prirodno
stanje.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 10:12 pm od Marea

Nije svako u startu slobodan od "hipnoze" da povjeruje da smo vise od onoga sto je prolazno..Ne mozes prvo govoriti pa spoznati...mozes ali nije efektno..

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 10:23 pm od Sinaj

Ako ne spoznaš, ne možeš uopšte govoriti.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 10:33 pm od Marea

Mozemo uvijek govoriti, nije to problem...ali kako covjek previse "ulaze u sebe" i tako "hrani" svoj ego, tesko da bi se odrekao svih tih uslovljenih radnji...jer za ljude koji su "dotakli" SVJESNOST, licnost je fikcija...a to nije samo potrebno nauciti....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 11:14 pm od Sinaj

Marea ::Mozemo uvijek govoriti, nije to problem...ali kako covjek previse "ulaze u sebe" i tako "hrani" svoj ego, tesko da bi se odrekao svih tih uslovljenih radnji...jer za ljude koji su "dotakli" SVJESNOST, licnost je fikcija...a to nije samo potrebno nauciti...
Ličnost kao fikcija dolazi tek kada se prekine monolog sa samim sobom. Jer tad dolazimo do saznanja da je našu ličnost formirao upravo unutrašnji monolog koji smo formorali tokom našeg života, i koji je postao deo nas kao veza izmedju nas i nekoga u nama ko se prestavlja kao mi. Mi dakle mislimo, da ako prekinemo unutrašnji monolog, prekidamo vezu sa sobom. Međutim, obrnuto je, to jest, ako prekinemo monolog mi zapravo stupamo u istinsku vezu sa sobom, bez predrasuda o bilo čemu, čak predrasuda i o nama samima.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 11:25 pm od Marea

Pa kazem, da ljudi koji su "dotakli" Svijesnost, licnost je puka fikcija...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Nov 18, 2013 10:48 pm od Marea

Sinaj, 'ajde budi fin pa Nam kazi...sta ti tako BUDAN mislis o Ceci Raznatovic?,Smile  nemoj samo da kazes da ne mislis nista...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Nov 18, 2013 10:55 pm od Sinaj

Da, u pravu si, mada ljudi često misle da je ličnost pravi identitet ćoveka, i da je čovek bez ličnosti neko ko ne postoji. Medjutim, on i sa ličnošću i bez nje postji samo što toga nije svestan.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Nov 18, 2013 11:01 pm od Sinaj

Marea ::Sinaj, 'ajde budi fin pa Nam kazi...sta ti tako BUDAN mislis o Ceci Raznatovic?,Smile  nemoj samo da kazes da ne mislis nista...
Ceca je velika umetnica, velika žena, majka, domaćiva i nadasve veliki promoter Srpskog etno zvuka.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Nov 18, 2013 11:03 pm od Marea

A jesam li ja tebi kazala da te volim...? , ako nisam, sramota me...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Nov 18, 2013 11:07 pm od Avramova

Sinaj ::Ličnost kao fikcija dolazi tek kada se prekine monolog sa samim sobom. Jer tad dolazimo do saznanja da je našu ličnost formirao upravo unutrašnji monolog koji smo formorali tokom našeg života, i koji je postao deo nas kao veza izmedju nas i nekoga u nama ko se prestavlja kao mi. Mi dakle mislimo, da ako prekinemo unutrašnji monolog, prekidamo vezu sa sobom. Međutim, obrnuto je, to jest, ako prekinemo monolog mi zapravo stupamo u istinsku vezu sa sobom, bez predrasuda o bilo čemu, čak predrasuda i o nama samima.
Ma Sinaj, je l' vi ovo ozbiljno?!  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Nov 18, 2013 11:07 pm od Avramova

Sinaj ::Ceca je velika umetnica, velika žena, majka, domaćiva i nadasve veliki promoter Srpskog etno zvuka.
Dozvolite

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Nov 18, 2013 11:14 pm od Sinaj

Ja najozbiljnoje, jel vi mislite da ovo nije taćno što ja pišem.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Nov 18, 2013 11:17 pm od Avramova

Ma ne da nije tačno nego sam razoračaran u vaše mišljenje a propo cece.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 3:48 pm od Sinaj

Avramova ::Ma ne da nije tačno nego sam razoračaran u vaše mišljenje a propo cece.
Zašto?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 4:04 pm od Sinaj

Marea ::A jesam li ja tebi kazala da te volim...? , ako nisam, sramota me...
:-)Smile:]=)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 4:18 pm od Avramova

Sinaj ::
Avramova ::Ma ne da nije tačno nego sam razoračaran u vaše mišljenje a propo cece.
Zašto?
Zašto? Pitate se? Ne mogu da verujem.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 4:38 pm od Sinaj

Avramova ::
Sinaj ::
Zašto?
Zašto? Pitate se? Ne mogu da verujem.

Zašto, šta nije u redu? Žena je veoma uspešna, to što radi, radi veoma korektno i kvalitetno. Ako si primetila, ne ogovara ni kolege ni koleginice, u potpunosti vodi svoj život i to veoma intenzivno. A ako me pitaš da li cenim vrstu muzike ciji je ona predstavnik recicu, ne preterano. Isto tako lagao bih kada bih napisao da je ponekad ne slušam neobavezno.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 4:48 pm od Avramova

Ovo što ste pisali duboko se kosi sa vašom "Žaokom svesti".

Oprostite, ali morala sam vam to reći.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 5:06 pm od Sinaj

Avramova ::Ovo što ste pisali duboko se kosi sa vašom "Žaokom svesti".

Oprostite, ali morala sam vam to reći.
Onda vi niste uopšte shvatili žaoku, jer žaoka nema nikakve veze sa ovim. Ovo su razmišljanja i predrasude o jednom biću koje se ne razlikuje od nas. Čovek je, ili svestan, ili nesvestan, bez obzira koju muziku slušao. Sve moze da posluži da bi se čovek osvestio, ali bukvalno sve. Žaoka kaže, ne osuđuj, ne prosuđuj, ne živi u predrasudama. Nema loših stvari, ima samo loših ljudskih procena. Iz loših ljudskih procena rađa se zlo, zlo koje takođe ima koren u ljudskim procenama.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 5:41 pm od Avramova

Sinaj :: Nema loših stvari, ima samo loših ljudskih procena. Iz loših ljudskih procena rađa se zlo, zlo koje takođe ima koren u ljudskim procenama.
Pa eto, rekli ste ono što i ja pričam. Loša procena nas je dovela na marginu svih mogućih kriterijuma.

Kako vi prepoznajete lošu od dobre procene?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 6:01 pm od Sinaj

Sve procene su loše zato što nisu deo sadašnjeg trenutka, i zato što kada pocenujemo ne vidimo stvari onakve kakve jesu već umesto stvarnosti vidimo procene. Kada procenjujemo mi ne prihvatamo stvarnost, već procenu stvarnosti bila ona dobra ili ne, a procena nije stvarnost. Dalje, procena je unutrašnji monolog koji nam nije potreban, jer unutrašnji monolog dovodi do zbrke u nama samima. :-)Smile:]=)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 6:27 pm od Avramova

Sinaj ::Sve procene su loše zato što nisu deo sadašnjeg trenutka, i zato što kada pocenujemo ne vidimo stvari onakve kakve jesu već umesto stvarnosti vidimo procene.
Kako to mislite da procene nisu deo sadašnjeg trenutka? Kog trenutka su? Nemoguće je dati procenu po sećanju jer se tu može pogrešiti. Hoću reći, kada sam procenjivala to je bilo u sadašnjem trenutku koji je iza nas. I ovim vam potvrđujem da je nemoguće izbrisati bivše sadašnje trenutke.

Kada procenjujemo mi ne prihvatamo stvarnost, već procenu stvarnosti bila ona dobra ili ne, a procena nije stvarnost.
A šta prihatamo ako ne stvarnost? I šta je procena do doživljaj sadašnjeg trenutka u odnosu na nekoga ili nešto. Procena i ne mora biti tačna jer nije kod svih ista. Dopuštam da imam svoju procenu.

Dalje, procena je unutrašnji monolog koji nam nije potreban, jer unutrašnji monolog dovodi do zbrke u nama samima. :-)Smile:]=)
Ni jednog momenta nisam osetila zbrku u sebi zbog procene Cece.

Nemojte širiti procenu, ostanimo kod Cece dok ne završimo sa njom mada mi se nešto i ne da o njoj tandrkati. Dosadno je, otužno kao 20. šampita.

Poslednji izmenio Avramova dana Uto Nov 19, 2013 7:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 6:49 pm od Marea

Sadasnji trenutak je SVE...nema tu odvajanja...kasnije to je vec proslost, ali u sustini SADA je sve...pa tako i procjena dragi i voljeni Sinaj.Smile ..ne mozemo u buducnosti plakati sto ce Nam jednog dana umrijeti baka...Mada kod Matije Beckovica, procitah i to, ali se ne slazem s tim....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Nov 19, 2013 10:37 pm od Sinaj

Avramova@
Procene su unutrašnji monolog, i nisu stvarnost. Ako malo dublje razmisliš videćeš da se procene isključivo donose na bazi prošlosti nikako na bazi sadašnjeg trenutka i ako se dešavaju u sadašnjosti. Av, koliko puta treba da napišem da se ovde ne radi o brisanju prošlosti radi se samo o nepoistovećivanju sa prošlošću. Ne prihvataš stvarnost, jer procena nije stvarnost, ona je samo tvoja stvarnost, koja može a nemora biti istinita. Ono što može a nemora, može biti i ne mora biti istina, dok je stvarnost istina i samo istina. O Ceci neću više jer se ne razumemo.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu