Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

23082013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Identitet - to sam ja, ti, Sinaj... nema laži ali ni potrebe da mi iko išta govori. Ja osećam svoj trenutak i niko više. Ti tvoj i niko više...

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Pet Nov 15, 2013 3:03 am od Avramova

Apsolutno. Možda je bolje reći - želeti biti na njihovom tragu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Nov 15, 2013 3:09 am od Marea

Sacekajmo sta ce nam Maestro reci po tom pitanju...mozda Nas prosvijetli... Smile 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Nov 15, 2013 8:31 am od Sinaj

Svaka predaja zeni vodi u sve tajne zene, a svaki otpor zeni vodi ka potkupljivosti muske sujete.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Nov 15, 2013 12:15 pm od Johnny-Azra

Ja fino vidim dje ojdoste sa filozofijom, kad bi baba Maca pocela odje da pise rasturila bi vas ka bugarsku skupstinu...Tacno vidim da ka moj tip...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Nov 15, 2013 6:54 pm od Avramova

Jeste kume Čoče, baba Maca bi nas mnogo tome naučila i zato ću ja pisati kako je razmišljala, kako se ponašala, kako je ceo njen život živela samo sadašnji trenutak. Živa istina.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 6:37 pm od Sinaj

Sada i ovde. To je formula za uspeh. Prekinuti unutrasnji monolog. Da li je to mogiće, ili je čovek uplivao u svoje strahove, gubitka svog EG-a.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 7:45 pm od Avramova

Kako to mislite prekinuti unutrašnji monolog? Zar nije velika stvar upoznati sebe a to je nemoguće ako sami sa sobom ne "komuniciramo". Tako ja doživljavam vaš "unutrašnji monolog".

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 8:27 pm od Sinaj

Greska. Sebe nikada neceš upoznati ako ne prekineš unutrašnji monolog zato što ćeš umesto sebe upoznati ono šta ti servira unutrašnji monolog. Ono što ti servira unutrašnji monolog nisi ti. Unutrašnji monolog ne vodiš sama sa sobom već sa svojim UM-om. Ako počneš da posmatraš unutrašnji monolog bez učešća u njemu, videćeš da je besmislen, i da te udaljava od same sebe.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 8:36 pm od inspy

па тек кад претераш у нечему,можеш да га освестиш..тако да живео унутрашњи монолог до изнемоглости . Боље да га има претерано него ту и тамо млохаво   ...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 8:43 pm od Sinaj

inspy ::па тек кад претераш у нечему,можеш да га освестиш..тако да живео унутрашњи монолог до изнемоглости . Боље да га има претерано него ту и тамо млохаво   ...
Najbolje je kada ga nema jer cesto znamo da se poiStovetimo sa unutrašnjim monologom.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 8:48 pm od Avramova

Sinaj,

Kažete

Ako počneš da posmatraš unutrašnji monolog bez učešća u njemu, videćeš da je besmislen, i da te udaljava od same sebe.
Pa ja sam upravo to rekla.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 8:56 pm od inspy

Синај ::Najbolje je kada ga nema jer cesto znamo da se poiStovetimo sa unutrašnjim monologom.
да али док ти дођеш до тога да кажеш шта је боље и освестиш,кажеш да можеш да се лично поистоветиш са нечим што ти је пролетело кроз главу, мораш милион пута исту грешку да направиш,можда мало и да претераш и кажеш  =Е овако више не иде, и онда нешто другачије.. А монолог постоји и даље,само модификован, унапређен за мрфицу.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 9:03 pm od Sinaj

inspy ::
Синај ::Najbolje je kada ga nema jer cesto znamo da sei poiStovetimo sa unutrašnjim monologom.
да али док ти дођеш до тога да кажеш шта је боље и освестиш,кажеш да можеш да се лично поистоветиш са нечим mшто ти је пролетело кроз главу, мораш милион пута исту грешку да направиш,можда мало и да претераш и кажеш  =Е овако више не иде, и онда нешто другачије.. А монолог постоји и даље.
Problem je u tome što mi u suštini nismo svesni unutrašnjeg monologa, jer kada postanemo svesni monologa, monolog prestaje.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 9:53 pm od Avramova

I, šta predlažete po pitanju unutrašnjeg monologa?

Posavetujte nas kako je, po vama, najbolje upoznati sebe?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 10:29 pm od inspy

Sinaj :: Problem je u tome što mi u suštini nismo svesni unutrašnjeg monologa, jer kada postanemo svesni monologa, monolog prestaje.
ааа врзино коло. Мислим да не мораш бити свестан стања у којем ти је глава али мораш бити свестан да главу имаш (пошто си жив  ) ,а то исто важи за монолог и неки унутрашњи систем. Сви причају са собом и знају да причају, али не морају сви бити свесни последица тог разговора, свађе, договора итд.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Nov 16, 2013 10:35 pm od Avramova

Čak i ako nisu svesni unutrašnjeg monologa niti posledica koje slede, ne znači da se na neki način neće reflektovati na nas.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 2:14 am od Marea

U svemu, najbitnije je osjecati...Ako je samo pusta prica prisutna, a nema energije iznutra, onda je to cisto ucenje...a od toga nema nista, jer mi smo zivi dokaz Istine, tj jedina istina..A kako ne postoji skoro niko ko je "detonirao" svoj ego do kraja, onda je sve to i nejasna prica...
Nismo jos taj kalibar...Smile 
Sve dok JA koristimo u kontekstu tijela i Um-a, a ne kao SVJESNOST, onda nam svaka tisina Um-a ima mjeru i dubinu...a zapravo tisina je nemjerljiva, prirodna tisina...ona nema mjeru..A sa druge strane gledano...Mi vec jesmo Sebstvo i ne bi trebalo biti tesko to razumjeti..ali ipak i pored te cinjenice postoji SUMNJA..A ako bismo odbacili sumnju, i shvatili da svaki osecaj dolazi i prolazi...dosli bismo do onoga sto zauvjek JESTE TU...Very Happy 
Postoji razlika izmedju tisine koja JESTE i tisine koja je STVORENA..
dakle, impuls u sebi za slobodom, dakle,..ili jesi ili nisi taj kalibar...Smile 
To je taj impuls u sebi za slobodom...il' ga imas, il' ga nemas, to je To...Smile

u sekundu napisah par redova, ko razumije..ceka ga Nobelova nagrada,,, 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 2:29 pm od Avramova

Što se mene tiče, biću zadovoljna i sa Majskom nagradom. Sve sam skontala.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 7:29 pm od Sinaj

Avramova ::I, šta predlažete po pitanju unutrašnjeg monologa?

Posavetujte nas kako je, po vama, najbolje upoznati sebe?
Po pitanju unutrasnjeg monologa predlazem da se prestane sa bilo kakvim unutrasnjim monologom, jer nam nije potreban. Unuttrasnji monolog kao sto sam napisao, udaljava nas od nas samih, jer mi nismo nas unutrasnji monolog, niti ono sto nam nas unutrasnji monolog kaze da jesmo.
Upravo sam napisao gore, ne vodite utrasnji monolog.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 7:50 pm od Sinaj

Avramova ::Sinaj,

Kažete

Ako počneš da posmatraš unutrašnji monolog bez učešća u njemu, videćeš da je besmislen, i da te udaljava od same sebe.
Pa ja sam upravo to rekla.
Gde?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 8:23 pm od Avramova

Pa gore.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 9:05 pm od Sinaj

Avramova ::Kako to mislite prekinuti unutrašnji monolog? Zar nije velika stvar upoznati sebe a to je nemoguće ako sami sa sobom ne "komuniciramo". Tako ja doživljavam vaš "unutrašnji monolog".
Nemam unitrasnji monolog kao sto ga ima 90% ljudi. Zapravo, nemam ga uopšte jer mi nije potreban da upoznam bilo sta.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 9:22 pm od Marea

Sinaj, od nekud' se treba poceti....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 9:34 pm od Sinaj

Počinje se prestankom monologa sa samim sobom.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Nov 17, 2013 9:40 pm od Marea

Ne moze to svako odmah, cak ima i onih koji nikada, a kamoli trenutno da krene tako...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu