Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 24 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

23082013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Identitet - to sam ja, ti, Sinaj... nema laži ali ni potrebe da mi iko išta govori. Ja osećam svoj trenutak i niko više. Ti tvoj i niko više...

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:32 pm od laza

Avramova ::Uh, pa vidite li vi da smo na 29. strani a ja sam vas ukapirala još u uvodu. Sve posle je išlo kao oblaci po nebu.

Ako je Patrijarh Pavle pričao isto što i Ošo, zbog čega bih ja slušala Ošoa, osnivača sekte, kada sam Hrišćanka pa s toga je i logično da mi je po svemu bliža reč blagopočivajućeg Patrijarha Pavle.

Vi se dotičete jedne misli koju su izgovorili dvojica, a šta je sa ostalim? Nemojte samo reći da Ošo nije osnivač sekte i da se učenja u svemu slažu.
nemoj ih av porediti,ne skrnavi onakvog čoveka,ne bacaj bisere međ svinje....
bog je besmrtan i za njega vreme ne znači ništa već je jedina mera vremena za njega večnost..
to je patrijarh pavle govorio...
kakve bre sektaške mantre i gluposti

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:35 pm od Avramova

Kumulonimbuse ex Ciruse,

Smeju li i žene da jedu med i orahe isključivo u sadašnjem trenutku da bi budući sadašnji trenutak bio još bolji nego što je ovaj sada koji je upravo prošao?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:36 pm od Avramova

laza ::nemoj ...
Neću. Embarassed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:37 pm od laza

rekoh idem u svet snova plutajući ali ti me sad prekide...
med je zdrav i za žene...samo za orahe nisam siguran....
da mi je deda tu pitao bih ga....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:38 pm od laza

Avramova ::
laza ::nemoj ...
Neću. Embarassed
nemoj biti tužna..... 
razumeo bi tebe patrijarh kao što sam te i ja razumeo ali doći će marea i videćeš zaključke i pisaniju....

Poslednji izmenio laza dana Ned Avg 25, 2013 10:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:38 pm od Sinaj

Ako je Patrijarh Pavle pričao isto što i Ošo, zbog čega bih ja slušala Ošoa, osnivača sekte, kada sam Hrišćanka pa s toga je i logično da mi je po svemu bliža reč blagopočivajućeg Patrijarha Pavle.
Ko je rekao da moraš slušati i Ošoa, i patrijarha Pavla??? Ja sam samo rekao da su obojica došli do istog saznanja, samo na različite načine. Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:43 pm od Avramova

Nisam ni rekla da je neko rekao da moram, pogledajte kako zvuči moja rečenica.

I nije tačno da su obojica isto mislili, možda samo u po nekom segmentu i ništa više. To je Ošo iskoristio ne bi li privukao k sebi što više ljudi, najobičniji manipulator.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:45 pm od Avramova

laza :: nemoj biti tužna..
Nisam tužna! A da znaš samo kako sam savladala ove korake, zamalo pa kao ona, samo mi fale ljubičaste mašnice u kosi. Je s' vid'o ti te korake, brajko!?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:48 pm od laza

laza :: nemoj biti tužna..
Nisam tužna! A da znaš samo kako sam savladala ove korake, zamalo pa kao ona, samo mi fale ljubičaste mašnice u kosi. Je s' vid'o ti te korake, brajko!?
   ma sve te razumem ali moram da idem,kuca bi da pluta pa tražim negde drvo.....

laku noć

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:48 pm od Sinaj

laza ::orahe i med će koristiti i oni u budućnosti a te žene kojima osećaš ćelije u trenutku pitaće te posle tog trenutka šta ti bi,jel ti se to često dešava... e onda tu utrče orasi i med i trenutak sa ženom ti traje i dalje,dalje u budućnost....
ma tebe je guru nagrdio,moram ja da radim sa tobom
Verovatno si probao stari narodni lek, čim ovako slikovito opisuješ njegovo dejstvo. Ja nisam, jer mi nije potreban. Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:50 pm od Sinaj

I nije tačno da su obojica isto mislili, možda samo u po nekom segmentu i ništa više. 
A u kom to segmentu???

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:52 pm od laza

sutra ću da ti pričam,moram da spavam,ja ne mogu da živim od prevare i laži,moram da zaradim platu...
jbg a da sam guru...ih gde bi mi bio kraj....

orasi i med su zakon inače možeš da poludiš ko one tvoje indijsko kretenske vođe...pa da prečučiš na kamenu ceo život.
sutra ću ti objasnim...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:59 pm od Avramova

Sinaj ::
I nije tačno da su obojica isto mislili, možda samo u po nekom segmentu i ništa više. 
A u kom to segmentu???
U onome koga ste naveli na prethodnoj stranici.  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 11:00 pm od Sinaj

A to je?????

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 11:04 pm od Avramova

A to je?????
Postojanje večne sadašnjosti.

Zar je to upitno? Malopre napisah, ne može me boleti rana od pre 10 godina, ali me mogu boleti ožiljci.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 11:29 pm od Sinaj

A to je?????
Postojanje večne sadašnjosti.

Zar je to upitno? Malopre napisah, ne može me boleti rana od pre 10 godina, ali me mogu boleti ožiljci.
I o čemu ja drugom pišem, sem o večnoj sadašnjosti???
Ako živiš u večnoj sadašnjosti, ožiljci od pre 10 godina te mogu boleti jedino ako ih živiš u sadašnjosti, inače, ne bole. Bol stvaraš ti, svojim razmišljanjem o prošlosti. Ali da se razumemo, gubitak drage osobe mora da boli, i boli. Dali si nekad kada osetiš bol, zašla iza bola, i osetila šta se nalazi tamo???

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 11:41 pm od Avramova

Sada mi niste jasni. Odakle vam ovo

...ožiljci od pre 10 godina te mogu boleti jedino ako ih živiš u sadašnjosti, inače, ne bole...
Ožiljci su sada kao posledica rane i zaista, ali zaista mogu da bole i osetiš fizičku bol. Bol ne stvaram ja, samo je osećam i bez razmišljanja o prošlosti.

Duševna bol je različita od fizičke i podložnija je preobražaju. Pa tako, posekotinu na ruci mogu i danas osetiti jer je tkivo ozleđeno i reaguje na spoljne nadražaje.

Bol koju sam osetila kada mi je umro neko blizak sada ne mogu osećati na isti način, ostali su tragovi u sećanjima i dalje dodajte trenutak koji se svakako podrazumeva.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 11:56 pm od Sinaj

Bol koju sam osetila kada mi je umro neko blizak sada ne mogu osećati na isti način, ostali su tragovi u sećanjima i dalje dodajte trenutak koji se svakako podrazumeva. ::
Ali ja ne pričam o fizičkoj boli, pričam o duševnoj boli.Duševnu bol izaziva sam čovek živeći prošlost u sadašnjem trenutku, zaklanjajući tako sadašnji trenutak prošlošću.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Avg 26, 2013 12:03 am od Avramova

Ja pričam o obe, a što ne bih.

Ono što vi nazivate "život u prošlosti" jeste zapravo sećanje. Možete li tu kategoriju poništiti? I šta je jedan trenutak u odnosu na njegov sadržaj?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Avg 26, 2013 12:10 am od sini_do

laza ::sinaj,po patrijarhu ne postoji ni sadašnjost,nisi ti razumeo....
po njemu postoji samo večnost....
nemoj molim te kriviti i skrnaviti reči jednog plemenitog i pametnog čoveka
Ja sam slušao patrijarha Pavla, bio je u velikoj dilemi kako definisat vreme, govorio je; prošlost ne postoji jer je prošla, budućnost ne postoji jer još nije došla, a sadašnjost ne postoji jer je već prošla.. Pa kako onda definisat vreme... 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Avg 26, 2013 12:14 am od Avramova

Nemoguće je da sve možemo imenovati samo ne ovaj trenutak koji upravo sada postaje prošlost.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Avg 26, 2013 12:22 am od Sinaj

Avramova ::Ja pričam o obe, a što ne bih.

Ono što vi nazivate "život u prošlosti" jeste zapravo sećanje. Možete li tu kategoriju poništiti? I šta je jedan trenutak u odnosu  na njegov sadržaj?
Sećanje nije život u prošlosti, život u prošlosti je patnja i bol koju stvara sećanje.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Avg 26, 2013 12:26 am od sini_do

Kad bi vreme stalo, tad bi postojao samo sadašnji trenutak.. Pošto vreme teče, sadašnji trenutak ne postoji, osim kombinacije; prošlosti, sadašnjosti, budućnosti, sve u jednom.. to je moje mišljenje...  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Avg 26, 2013 12:27 am od Sinaj

Ja sam slušao patrijarha Pavla, bio je u velikoj dilemi kako definisat vreme, govorio je; prošlost ne postoji jer je prošla, budućnost ne postoji jer još nije došla, a sadašnjost ne postoji jer je već prošla.. Pa kako onda definisat vreme... ::
Da nebi nagađali šta je čovek rekao, slušajte pažljivo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Avg 26, 2013 12:28 am od Sinaj

sini_do ::Kad bi vreme stalo, tad bi postojao samo sadašnji trenutak.. Pošto vreme teče, sadašnji trenutak ne postoji, osim kombinacije; prošlosti, sadašnjosti, budućnosti, sve u jednom..  to je moje mišljenje...  
Jedno pitanje za tebe.
Objasni kada ti postojiš???

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu