Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

23082013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Identitet - to sam ja, ti, Sinaj... nema laži ali ni potrebe da mi iko išta govori. Ja osećam svoj trenutak i niko više. Ti tvoj i niko više...

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 2:54 am od Marea

Autor bloga, cini mi se, jedino mene i razumije...Smile 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 3:14 am od Avramova

U to ime nek' zasvira  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 3:16 am od Marea

....a ja cu da zaigram  :bounce:  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 3:23 pm od sini_do

@Sinaj, ti si u pravu sa sadašnjim trenutkom, ali samo sa aspekta filozofije... Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 4:11 pm od Sinaj

sini_do ::@Sinaj, ti si u pravu sa sadašnjim trenutkom, ali samo sa aspekta filozofije... Very Happy
Ja sam u pravu sa aspekta postojanja, jer postojimo samo u sadašnjem trenutku, sada i ovde i nigde više. Sve ostalo je filozofija.Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 4:22 pm od Sinaj

Da pomognem i razrešim dilemu. Nisam siguran, ali mislim da je ovo pisao Ekart Tol. Međutim, nije da se stavljam na nečiju stranu, daleko od toga, samo hoću da kažem da je ipak bitnija suština teksta nego ime autora, što ne znači da je i ime autora nebitno. I te kako je bitno. Ne trebamo biti prestrogi prema ljudima, pustimo ih da se iskažu u svoj svojoj lepoti, jer svaki čovek ima lepotu u sebi. Marea je našla istinu u ovom pasusu, istinu koja postoji i koja živi, sa kojom se i ja slažem. Dakle, istina, i samo istina.
Av, shvatam te u potpunosti zbog traženja imena autora jer toliko zloupotreba na internetu ima, da je to strašno. Very Happy
I toliko prijava koje stižu od strane autora teksta ili izvora koji je tekst objavio. Bez navođenja autora sve se smatra prisvajanjem (krađom). To nije moj hir već obaveza.

Avramova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 4:30 pm od sini_do

Sinaj ::
sini_do ::@Sinaj, ti si u pravu sa sadašnjim trenutkom, ali samo sa aspekta filozofije... Very Happy
Ja sam u pravu sa aspekta postojanja, jer postojimo samo u sadašnjem trenutku, sada i ovde i nigde više. Sve ostalo je filozofija.Very Happy 
Sad, kad bi se ušlo u fiziku i matematiku, to bi bila druga priča, jer je sve u kretanju, tako i vreme... Tako sadašnji trenutak se ne bih mogao definisat, osim ako bi vreme stalo.. Bez obzira, u pravu si, ako se razumije smisao rečenog... Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 4:39 pm od Sinaj

Sini, ne osporavam tvoje shvatanje vremena jer UM postoji u vremenu. Njemu je potrebno vreme da bi postojao i kroz vreme iskazao sebe. U sadašnjem trenutku onakav kakav jeste, UM ne može sebe da iskaže, jer u glavi nema kombinacija onoga što jeste, samim tim, nema života u prošlosti i budućnosti.Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 8:21 pm od Marea

Da pomognem i razrešim dilemu. Nisam siguran, ali mislim da je ovo pisao Ekart Tol. Međutim, nije da se stavljam na nečiju stranu, daleko od toga, samo hoću da kažem da je ipak bitnija suština teksta nego ime autora, što ne znači da je i ime autora nebitno. I te kako je bitno. Ne trebamo biti prestrogi prema ljudima, pustimo ih da se iskažu u svoj svojoj lepoti, jer svaki čovek ima lepotu u sebi. Marea je našla istinu u ovom pasusu, istinu koja postoji i koja živi, sa kojom se i ja slažem. Dakle, istina, i samo istina.

Very Happy  

To je to, autora i dalje ne znam...al' sustinu znam...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 10:32 pm od Avramova

Nego, nešto razmišljam i dođoh do sledeće spoznaje: Da bi čovek "dotakao" svest on treba da zna da i kada nije zapravo jeste tj. da ništa ne može da postoji bez tebe i da ni jedna misao ne može da postoji nezavisno od tebe jer, ti si taj kojo joj daješ snagu ili je ignorišeš.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 11:28 pm od Sinaj

Avramova ::Nego, nešto razmišljam i dođoh do sledeće spoznaje: Da bi čovek "dotakao" svest on treba da zna da i kada nije zapravo jeste tj. da ništa ne može da postoji bez tebe i da ni jedna misao ne može da postoji nezavisno od tebe jer, ti si taj kojo joj daješ snagu ili je ignorišeš.
Suština svog pisanja na ovoj temi je upravo ovo što si napisala.Smile 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 30, 2013 11:34 pm od Avramova

O, konačno da i ja ubodem jednu pravu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 12:10 am od Sinaj

Nisam ni sumnjao. Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 12:17 am od Avramova

Dopustite da se postidim na tren. Embarassed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 12:52 am od Sinaj

Nemaš zbog čega da se stidiš. Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 1:03 am od Avramova

Ima. Embarassed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 1:23 am od Sinaj

Nema.Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 2:06 am od Avramova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 11:01 am od Johnny-Azra

A, što čini Sinaj, nije valjda kume čoče, da je i tebe ubijedio u ovu priču...Bože mi pamet sačuvaj... 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 11:42 am od Avramova

Nije me ni ubeđivao, to sam ja više onako razmišljala naglas i ne sluteći da će se uvaženom Sinaju dopasti. A i nekako mi je već postao drag, kao rod rođeni.

I ne smej sa na ovako ozbljnoj temi.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 11:48 am od Johnny-Azra

Nema mene vidim ja fino bez brata Laza...Najnormalni čoek na ovoj temi... 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 12:01 pm od Avramova

Znaš, Kume Čoče, baš noćas mi se prikazalo nešto novo a u vezi žaoke svesti.

Vidi kako sam razmšljala, dobro se  udubi, možda ćeš shvatiti suštinu, a mislim da sam i ovoga puta ubola.

Mi smo jedno u zajednici sa izvorom i tišinom što znači da je sve povezano a opet svako je svet za sebe. Možda izgleda kontradiktorno, pa neka je, jer i život je inače kontradiktoran. Egzistencija kao postojanje - to je tišina kao izvor, otprilike tako sve izgleda na paleti života ili filmskom platnu. Izaberi ulogu, uživaj jer ti si prvi iznad i posmatraš sve to, a u međuvremenu uživaj, igraj se i pleši sa mnom dok ne popadamo smoždeni od ritma i koraka jer život je scenario u kome smo svi scenaristi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 12:13 pm od Johnny-Azra

Avramova ::Znaš, Kume Čoče, baš noćas mi se prikazalo nešto novo a u vezi žaoke svesti.

Vidi kako sam razmšljala, dobro se  udubi, možda ćeš shvatiti suštinu, a mislim da sam i ovoga puta ubola.

Mi smo jedno u zajednici sa izvorom i tišinom što znači da je sve povezano a opet svako je svet za sebe. Možda izgleda kontradiktorno, pa neka je, jer i život je inače kontradiktoran. Egzistencija kao postojanje - to je tišina kao izvor, otprilike tako sve izgleda na paleti života ili filmskom platnu. Izaberi ulogu, uživaj jer ti si prvi iznad i posmatraš sve to, a u međuvremenu uživaj, igraj se i pleši sa mnom dok ne popadamo smoždeni od ritma i koraka jer život je scenario u kome smo svi scenaristi

Opaaaaaaaaaaaaaa...Lazooooooooooooooooooo brateeeeeeeeeeeeeeeee, spašavaj što se može spasiti...
Kume Čoče, jesi li ti sigurna u ovo što pišeš...Lazooooooooooooooooooooooooo....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 1:09 pm od Avramova

Nisam sigurna, no mi se tako noćas prikazalo. Čekam da čujem Sinaja.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 31, 2013 3:53 pm od Marea

Avramova ::Nego, nešto razmišljam i dođoh do sledeće spoznaje: Da bi čovek "dotakao" svest on treba da zna da i kada nije zapravo jeste tj. da ništa ne može da postoji bez tebe i da ni jedna misao ne može da postoji nezavisno od tebe jer, ti si taj kojo joj daješ snagu ili je ignorišeš.

Mislim da znas zasto se smijem.. 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu