Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

23082013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Identitet - to sam ja, ti, Sinaj... nema laži ali ni potrebe da mi iko išta govori. Ja osećam svoj trenutak i niko više. Ti tvoj i niko više...

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Pet Avg 23, 2013 3:24 am od Marea

Ali to nije identitet....taj osecaj naseg JA...Identitet je nesto sto se gradi,a JA JESAM je nesto sto je VEC TU, prije svega toga...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 23, 2013 3:32 am od Avramova

Ja osećam sebe i zato ja jesam. Dovoljno.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 23, 2013 3:35 am od Marea

Da, to je vec nesto drugo. Identitet je nesto sto "sticemo" a JA JESAM je nesto sa cime se radjamo...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pet Avg 23, 2013 3:45 pm od Marea

E ovo me "oborilo" zauvjek...Smile  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 24, 2013 11:45 pm od Sinaj

Marea ::Da, to je vec nesto drugo. Identitet je nesto sto "sticemo" a JA JESAM je nesto sa cime se radjamo...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Avg 24, 2013 11:55 pm od laza

moja svest je kroz žaoku a preko mojih ruku koje kucaju po tastaturi naredila meni da odgovorim na ovoj temi.
ljudi koji nikada nisu imali identitet žele da objasne da on ne postoji,poput onih bez morala ili obraza.
ja jesam ono što nudim preko identiteta drugima na uvid,drugi oni bez kriju se i pokušavaju da sakriju ličnu prazninu.
ja jesam nema značenje dok ne pokažeš šta si kroz identitet inače si rulja koja nema jmbg,nema tablicu,nema identitet. ti si greška prirode,treća klasa ....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:15 am od Marea

Niko nije rekao da identitet ne postoji, svasta..Vec da nije nase pravo JA, mijenja se, oblikuje, itd. A pravi izvor JA JESAM je vise od toga, sustina....Vidim da tesko kapiras pa cu ti dati malecni primjer..

Ti si nebo, a oblaci su tvoj identitet, kako god se oblikovali ti si tu kao POSMATRAC...

No, ne vjerujem ni sada da si shvatio, ali i ne moras...nisi obavezan.  .

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 11:06 am od laza

ja sam sebi samome posmatrač samoga sebe....glupost do koske
ja sam nebo,oblaci dođu odu ja sam i dalje nebo a posmatrači su na zemlji.....narcisi su sami sebi posmatrači
ja jesam je identitet,ja sam bio je identitet,ja ću biti je identitet....

ali tri praseta nisi lepo razradila,idi redom,polako
zašto su oni pravili tri kuće.....
zašto je vuk duvao u kuću,
polako ,skontaćeš

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 3:54 pm od sini_do

@Sinaj... Imal išta osim sadašnjeg trenutka, mislim na temu i priču uopšte... Daj malo raširi priču... Nisi odgovorio na pitanje od ranije : seksualna magija, istočnjački sistem zadržavanja energije orgazma.. itd.. Samo nemoj reći da postoji samo sadašnji trenutak, jer to znamo.. Daj malo priče osim sadšnjeg trenutka, ako je moguće...  

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 8:34 pm od Avramova

Pridružujem se sini_do. Smile

Uzgred, ako neko nije u ovoj materiji to nikako ne znači da je ne može razumeti, to znači da prihvata neku drugu filozofiju života, a ovoj koju nudi Sinaj, pristupa usputno, nezainteresovano...

Na kraju, kako je iko siguran da baš razume šta to Ošo piše, odnosno Sinaj koji se oslanja na njegovu famoznu spoznaju ja, ego, id, sadašnji trenutak, identitet i ostalo.

Nije to jedina filozofija pa imajmo to na umu. Npr. meni ne pada na pamet da izučavam Ošovu filozofiju života jer mi je neugodna, sektaška i kosi se sa mojom hrišćanskom filozofijom života.

Sinaj, Marea, možete li pojasniti silu gravitacije, npr.?

Marea ::Niko nije rekao da identitet ne postoji, svasta..Vec da nije nase pravo JA, mijenja se, oblikuje, itd. A pravi izvor JA JESAM je vise od toga, sustina....Vidim da tesko kapiras pa cu ti dati malecni primjer..

Ti si nebo, a oblaci su tvoj identitet, kako god se oblikovali ti si tu kao POSMATRAC...

No, ne vjerujem ni sada da si shvatio, ali i ne moras...nisi obavezan.  .
Evo, ja nisam shvatila poređenje sa oblacima i nebom pa te pitam: kako nastaju oblaci?

Poslednji izmenio Avramova dana Ned Avg 25, 2013 9:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 9:40 pm od Sinaj

sini_do ::@Sinaj... Imal išta osim sadašnjeg trenutka, mislim na temu i priču uopšte... Daj malo raširi priču... Nisi odgovorio na pitanje od ranije : seksualna magija, istočnjački sistem zadržavanja energije orgazma.. itd.. Samo nemoj reći da postoji samo sadašnji trenutak, jer to znamo.. Daj malo priče osim sadšnjeg trenutka, ako je moguće...  
Sve je u sadašnjem trenutku, čak i seksualna energija. Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 9:42 pm od laza

tvrdim AV da ovo što postavlja marea kao mantru iskopiranu da bi se predstavila učena ne razume niti 2% tako da uzaludno je od nje tražiti objašnjenje
što se tiče sinaja on je u materiji,njegova versko duhovna izgubljenos ima duboko korenje i nije slučajna.
njega žalim ali i razumem.

postoje ljudi koji plutaju,plaše se od kormila,sidro nemaju,jedra su davno pogubili.....oni plutaju i srećni su u svojoj beznadežnosti maksimalno
problem im je samo kako plutanje da objasne normalnim ljudima, ljudima koji pređoše preko svih voda ovoga sveta,koji svoju sudbinu drže u svojim rukama.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 9:47 pm od Avramova

Malo sam se udaljila od famoznog Ošoa (kome se nikada nisam ni približila) i njegovog sadašnjeg trenutka jer objasniti sadašnji trenutak i nije neka veština i jasno je, lako objašnjivo a zapravo i nema potrebe objašnjavati ga. Bože moj, ne može me boleti rana od pre 10 godina. Pitanja koja sam postavila su iz poznavanja prirode i društva..

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 9:47 pm od laza

Sinaj ::
sini_do ::@Sinaj... Imal išta osim sadašnjeg trenutka, mislim na temu i priču uopšte... Daj malo raširi priču... Nisi odgovorio na pitanje od ranije : seksualna magija, istočnjački sistem zadržavanja energije orgazma.. itd.. Samo nemoj reći da postoji samo sadašnji trenutak, jer to znamo.. Daj malo priče osim sadšnjeg trenutka, ako je moguće...  
Sve je u sadašnjem trenutku, čak i seksualna energija. Very Happy 
jbg,kako kod koga....
kod mene započne u davno prošlom vremenu,bude i u sadašnjem trenutku i ima ga i u budućem vremenu...
energiju ako imaš samo u sadašnjem trenutku probaj sa čajem od koprive...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 9:48 pm od Avramova

lazo, ništa nisi razumeo, oblače jedan. Kaži mi, koji si oblak pa da te tako zovem?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 9:52 pm od laza

koje nisam razumeo ,čaj od koprive je zakon...čoveku fali seksualna energija a vi se sprdate sa njim...
udri ti sinaj malo meda i oraha...pričali su meni stari da to vraća u život i produžava ,, snagu,,

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:06 pm od Avramova

Pitam te koji si oblak? Ako si kumulus, zvaću te Kumuluse, ako si nimbus - Nimbuse i sve tako. A mogu ti i tepati Kulumusiću, prijatelju moj.

lazo, znaš li ti da odgovoriš na ovo pitanje: da li su planine prepreka za kretanje zračne mase? M? Da te vidim 'tico! Šta si imao iz geografije?

Izvinjenje Sinaju, malo sam vesela, nije zamerka, nadam se. Uostalom, i ovo je sadašnji trenutak, odnosno već bivši, ah, šta pričam, i ovaj više nije onaj, dolazi sledeći ali, ko će o njemu kada je i on već bivši i svi smo bivši i svi smo oblaci.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:15 pm od Sinaj

Avramova ::
Ja se ne oslanjam ni na čiju filozofiju, ja se samo oslanjam na istinu. A istina je da ne postojimo ni u budućnosti ni prošlosti, postojimo samo u sadašnjem trenutku. Međutim, ako vi postojite u prošlosti ili u budućnosti, vi ste onda fenomeni prirode.
Pisao sam o vremenu, i napisao isto ono što je rekao Patrijarh Pavle, a on je rekao da postoji samo večna sadašnjost. Čovek je došao da saznanja do kojeg je došao i Osho, samo na drugačiji način, ali niko zbog tog njegovog saznanja nije doveo u pitanje njegovu veru u Hrista, čak ni sam on. Nećete valjda da kažete da je Patrijarh Pavle sektaš, zbog toga što je došao do saznanja da samo sadašnjost postoji. Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:17 pm od laza

koje zračne mase ... stabilne ili nestabilne  
inače spadam u kumulonimbuse.... nekada sam bio cirus ali ubiše me kiflice,gibanica,pivo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:20 pm od laza

sinaj,po patrijarhu ne postoji ni sadašnjost,nisi ti razumeo....
po njemu postoji samo večnost....
nemoj molim te kriviti i skrnaviti reči jednog plemenitog i pametnog čoveka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:23 pm od Sinaj

laza ::
udri ti sinaj malo meda i oraha...pričali su meni stari da to vraća u život i produžava ,, snagu,,
Lazo, ja ženu osećam svim bićem, osećam njenu seksulanost, svaku ćeliju njenog tela, a to je moraš priznati, mnogo jače nego orasi i med. Very Happy Orahe i med koriste oni koji žive u prošlosti, kojima prošlost neda da osete ženu u sadašnjem trenutku, već žive prošlost, iščekujući budućnost. Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:24 pm od Sinaj

laza ::sinaj,po patrijarhu ne postoji ni sadašnjost,nisi ti razumeo....
po njemu postoji samo večnost....
nemoj molim te kriviti i skrnaviti reči jednog plemenitog i pametnog čoveka
Večna sadašnjost Lazo. Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:25 pm od Avramova

Uh, pa vidite li vi da smo na 29. strani a ja sam vas ukapirala još u uvodu. Sve posle je išlo kao oblaci po nebu.

Ako je Patrijarh Pavle pričao isto što i Ošo, zbog čega bih ja slušala Ošoa, osnivača sekte, kada sam Hrišćanka pa s toga je i logično da mi je po svemu bliža reč blagopočivajućeg Patrijarha Pavle.

Vi se dotičete jedne misli koju su izgovorili dvojica, a šta je sa ostalim? Nemojte samo reći da Ošo nije osnivač sekte i da se učenja u svemu slažu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Avg 25, 2013 10:28 pm od laza

orahe i med će koristiti i oni u budućnosti a te žene kojima osećaš ćelije u trenutku pitaće te posle tog trenutka šta ti bi,jel ti se to često dešava... e onda tu utrče orasi i med i trenutak sa ženom ti traje i dalje,dalje u budućnost....
ma tebe je guru nagrdio,moram ja da radim sa tobom

Poslednji put izmenio laza dana Ned Avg 25, 2013 10:33 pm, izmenio ukupno 2 puta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu