Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
Izložba “Dosijei o svakodnevnom” Uroša Đurića i Milana Antića, 19.09-14.10.
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Šta jedemo?

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Šta jedemo?

Počalji od Avramova taj Uto Jun 21, 2011 4:14 pm

Pre izvesnog vremena poručuju mi prijatelji lekari da jedno vreme nikako ne jedem zelenu salatu i krastavce. Ok, ne jedem više. Zatim razmišljam, od kada bi ta zabrana trebalo da važi; postoji li još koja namirnica koja je rizična za jelo? Naravno da postoji, ne mora mi niko ništa javljati kao što i neće. Zvanični mediji sigurno neće a i kada jave, od tada se narod već sit zatrovao.

Kako birati a da je nezatrovano? Nikako, idemo na rizik pa šta bude. U SAD se takođe pojavila ešerihija koli iz mislim mesa koje je uvezeno iz Nemačke. Isti slučaj, jave kada je kasno, ljudi su već zaraženi.

Hoćemo li terase pretvarati u povrtnjake, umesto cveća u saksijama sami saditi zeleniš i kakva je garancija da je i zemlja ispravna?

Poslednji put izmenio Avramova dana Pon Maj 13, 2013 5:47 pm, izmenio ukupno 3 puta

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Šta jedemo?

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 21, 2011 4:42 pm

Nema nikakvih garancija danas.
Ja se, koliko mogu, snabdevam od seljaka, direktno na pijaci. Oni se koliko je to u njihovoj moći i znanju još uvek drže nekih standarda i trude da ne truju ljude od kojih žive, što se nikako ne može reći za industrijsku proizvodnju hrane, gde se svašta radi i događa.

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Jun 21, 2011 4:59 pm

Čini mi se da je najbolje bilo ono vreme kada je seljaku bilo puno da plati bilo kakvu zaštitu za useve. Tada smo makar jeli zdravo iako je seljak manje zaradio.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Loreal taj Pet Feb 08, 2013 11:13 pm

Mi htjeli da kupimo ljetos od neke bake zelene salate.. i super izgleda salata...medutim kad je rekla da je zaljeva iz septicke koja joj je blizu salate mi smo se zgrozili... Fujjjjjjj Ne daj ti boze to pojesti...
Loreal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3359
Datum upisa : 30.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Mar 10, 2013 10:45 pm

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13440
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Mar 10, 2013 10:48 pm

Ogrozd je divlja biljka, raste u obliku grma, punog ostrog trnja. Plodovi su velicine klikera i dlakavi. Potice sa Bliskog istoka i iz juzne Evrope i Sredozemlja. Doba dozrevanja je kratko i domaci ogrozd retko kad stize do pijacnih tezgi, jer nije dovoljno popularan kod nas, i skoro je zaboravljen. Poslednjih godina moze se nabaviti kod mnogih proizvodjaca rasada i spada u voce koje se ne prska.
Poslednjih godina ogrozd pocinje da se sadi i kod nas. Spada u nase stare grmovite vocke, cija kultura je vremenom kod nas skoro zanemarena. Nekada je obicno sadjen za licnu upotrebu i svaka basta imala je najmanje 1-2 grma. Kada se govori o ogrozdu, misli se na onaj ciji su plodovi svetlo zelene ili svetlo zute boje. Danas ima ogrozda u svim bojama, jer je modifikovan i kao takav se vratio na trziste u svim bojama i danas u bastama vise sluzi za ukras.
U mnogim zemljama Evrope, ogrozd je kao divlja biljka odavno prisutan u bastama i dugim kultivisanjem postignute su sorte sa krupnim bobicama i u raznim bojama i kao takav postao je znacajan i popularan. Moze da se jede sirov, ali najcesce se javlja kao sastavni deo vocnih salata ili pripremljen kao pire, moze da se proprema i kao sos i moze da se sluzi uz svezi sir ili jogurt.
Ogrozd je prijatnog ukusa i obicno ga deca vole jer lici na klikere. Blagog i sladunjavog je ukusa, i specificnog mirisa. Ako je godina bila suncana on je sladji. U severnim delovima Evrope, gde je leto krace i hladnije, ogrozd je kiseliji i nije omiljeno voce kod dece, ali je zato pun vitamina C. Nas domaci ogrozd je sladak i koristi se za pripremanje slatkog, dzemova, sokova, raznih preliva, a narocito je omiljen za pripremanje nekih torti i kao dodatak za sladolede, vocne salate. Najcesce se kombinuje sa borovnicama i kupinama.
Sto je ogrozd zreliji, to se cvrsce zatvara tvrda lupina oko semena, zato se cesce bere dok je nezreo, dok je lupina jos mekana, sto je zapravo steta, jer bogatstvo delotvornih materija razvija se tek kasnije.
Bogat je silicijumom (za vezivna tkiva, neutralise otrove teskih metala) i balastnim tvarima (cisti creva). Vocno meso sadrzi puno provitamina A (stiti sluznice, ojacava telesne celije), piridoksin (vitamin B6, za izmenu belancevina, nerve, srce, rast kose), biotin 9za zdravu kozu, punu kosu), a pre svega vitamin C (za imunitet, delovanje mozga i nerava). Upija i veliku kolicinu mangana i magnezijuma iz tla u svoje plodove (vazno za snagu celija, misice, srce), osim toga kaliju i cink, koji podsticu mokrenje (za vezivna tkiva, proizvodnju hormona), cak je i zilava koza bogata vrednim visestruko nezasicenim masnim kiselinama, koje omogucuju boju iskoristivost karotena koji se nalazi u vocnom mesu.

Lecenje ogrozdom:

Cisti i prazni creva.
Izbacuje vodu iz organizma mokrenjem.
Poboljsava iskoriscavanje belancevina.
Odstranjuje teske metale, pogotovu iz mozga.
Podstice rast kose i stvaranje zdrave koze.
Jaca krvne sudove i vezivna tkiva.

Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Loreal taj Ned Mar 10, 2013 11:27 pm

Interesantno.... Smile
Loreal
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3359
Datum upisa : 30.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 12, 2013 9:47 pm

Koliko se ja razumem ovo bi bila koza. A gde su joj rogovi? Nema ih a pre neki dan me neko ubeđuje da ih ima. Ima ali su zakržljali što znači da ih nema. I zato bih ja pila samo kozije mleko i jela koziji sir koji je fantastičan.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Maj 12, 2013 9:57 pm

postoje koze sa ali i bez rogova,poenta je da to ne utiče na kvalitet mleka.....
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 12, 2013 10:01 pm

Kažu da ne treba piti mleko od rogatih životinja.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Maj 12, 2013 10:06 pm

Avramova ::Kažu da ne treba piti mleko od rogatih životinja.

ha ha....a krave.......

sujeverje,ništa drugo....

koza je kroz istoriju bila simbol zla,poistovećivali su je sa đavolom a komunisti da bi seljake oterali u livnice,čeličane,zabraniše uzgoj koza....
tako jadna životinja do dana današnjeg osta na stubu srama obešena.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 12, 2013 10:08 pm

Tek kravlje nije preporučljivo piti. Ne mislim da su predrasude. Neko je o tome jako lepo pisao.

Koza, šta joj fali. Moj san je da imam kuću, jednu kozu, par kokošaka, jednog petla i jednog velikog opasnog psa.

Poslednji izmenio Avramova dana Ned Maj 12, 2013 10:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Maj 12, 2013 10:24 pm

to prvi put čujem o kravljem mleku....
nešto sam čitao i pratio da čovek sem majčinog mleka ne treba da pije ni jedno drugo...
mislim da su to samo prazne priče raznoraznih industrijskih lobija koji rade jedino u svoju korist.
sećam se priče o svinjskoj masti ,danas se malte ne izvinjavaju i demantuju priče na tu temu.
moj životni moto po tom pitanju je vratiti se zdravoj hrani,starim receptima,tradicionalnoj kuhinji.
moj brat od strica,siroče, bez majke od svojih 4 meseca odrastao je i preživeo rano detinjstvo jedino jedući kravlje mleko .danas već zreo pedesetogodišnjak,veruj mi ne zna za lekara,mislim da čak ni zdravstvenu knjižicu nema.ne kažem da je tome zaslužno kravlje mleko ali......
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 12, 2013 10:43 pm

Ako malo bolje razmislimo možemo sami doći do zaključka. Ima nedoumica.
I ja sam poznavala ženu koja je svaki dan doručkovala mleko i hleb i živela mislim čak 90 godina. Nije mi mnogo šta jasno.

Pitam se, kako to da krava ima mleka i kada tele prestane da sisa?

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Maj 12, 2013 11:21 pm

Avramova ::Ako malo bolje razmislimo možemo sami doći do zaključka. Ima nedoumica.
I ja sam poznavala ženu koja je svaki dan doručkovala mleko i hleb i živela mislim čak 90 godina. Nije mi mnogo šta jasno.

ljudi sa kavkaza su takođe primer vredan pomena....

mislim da je naj bolje pronaći lični balans u ishrani i koristiti samo ono što mislimo da nam odgovara bez obzira na komentare,savete nutricionista,savete raznih proizvođača,prodavaca.....
recepti naših baka nam mogu biti od velike koristi i činjenica da hrana predstavlja ujedno i lek tako da ovo pitanje treba ozbiljno shvatiti. ljudi moraju shvatiti da je domaća slanina zdravija od viršle,da je mast zdravija od margarina, da je kravlje mleko zdravije od veštačkog sojinog i da supica od koke ne može biti zamenjena onom iz kesice....to je poenta.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Mleko

Počalji od Avramova taj Ned Maj 12, 2013 11:29 pm

laza ::
Avramova ::Ako malo bolje razmislimo možemo sami doći do zaključka. Ima nedoumica.

ljudi sa kavkaza su takođe primer vredan pomena....

mislim da je naj bolje pronaći lični balans u ishrani i koristiti samo ono što mislimo da nam odgovara bez obzira na komentare,savete nutricionista,savete raznih proizvođača,prodavaca.....
recepti naših baka nam mogu biti od velike koristi i činjenica da hrana predstavlja ujedno i lek tako da ovo pitanje treba ozbiljno shvatiti. ljudi moraju shvatiti da je domaća slanina zdravija od viršle,da je mast zdravija od margarina, da je kravlje mleko zdravije od veštačkog sojinog i da supica od koke ne može biti zamenjena onom iz kesice....to je poenta.

Tačno je i pobrojao si dosta stvari koje su zdravije. Međutim, pitanje je kakvo meso jedemo, da li je slanina od svinje koja je hranjena zdravom hranom, ispravnom.

Kravlje mleko možda zaista nije za ljudsku upotrebu ali ne bih ga poredila sa veštačkim.

Mislim da je u prirodi jako puno ponude a da nije meso ili mleko.

Npr. niko me ne može ubediti da mleko kome je rok upotrebe npr. šest meseci nema u sebi štetnih sastojaka u vidu raznih konzervansa.

(ostale postove ćemo pripojiti ovoj temi Smile

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Maj 12, 2013 11:54 pm

to je pravo pitanje....
kada čujem da proizvođači mleka hrane krave hranom predhodno prskanom hemikalijama protiv buđi,da im krave ne izlaze na pašu,zapitam se vredili piti takvo mleko,ne mleko.....takvo mleko....

toliko sam zaokupljen ovom pričom o zdravoj hrani,toliko uzbuđen zbog ekspanzije otrovnih preparata kojima se prskaju i tretiraju prehranbeni proizvodi da polako počinjem da hvatam sebe kako samo zvirim po deklaracijama prehrambenih proizvoda i kako non stop u favoritima imam po neku stranicu na kojoj se piše o starim zaboravljenim receptima i starim kulinarskim tajnama.
tema je toliko ozbiljna i milo mi je što je i ovde otvorena.....
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Maj 13, 2013 12:21 am

Negde sam ostavila interesantan članak o preradi mleka, potražiću ga. Poražavajuće.

Ostaje nam da što više izbegavamo ono što je zatrovano a za ostalo, neka nam je Bog u pomoći. I naravno, da nam se stepen rezistentnosti na hemikalije poveća.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Pon Maj 13, 2013 12:23 am

Jedemo Dži-Mi-Ou hranu i će se stavimo u reptili, ka` se genetski modifikujemo. affraid

Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8620
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Maj 13, 2013 12:33 am

zdrava ishrana je moguća,mi još uvek nismo toliko zatrovali svoju zemlju i vodu,međutim priprema zdrave hrane iziskuje truda u pronalaženju sastojaka i vremena za pripremu a to mnogima predstavlja problem.
kopriva,limin,nana,maslačak,majčina dušica i još mnogo biljaka u raznim kombinacijama su prirodni lek i zdrava hrana za čoveka.
peca,šljiva,grožđe,med mogu biti i poslastica a ujedno i zdrava hrana tokom cele godine.
domaći načini pripreme mesa ,izbegavanje njegovog čuvanja u zamrzivaču,pronalaženje seoskih domaćinstava koji još uvek uzgajaju stoku na starinski prirodan nači,pronalaženje mesa od mangulice,potrošnja junećeg mesa kao i ćurećeg sve su stvari koje mogu opteretiti život ali i doneti zdravlje u naše domove.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Maj 13, 2013 12:37 am

Većina hrane u Rusiji potiče iz vrta iza kuće

„1999. je u Rusiji napravljeno otprilike 35 miliona malih porodičnih parcela, oko 105 miliona ljudi blizu 70% stanovnika. Tamo se proizvodi otprilike polovina potrošenog mleka, 60% mesa, 87% voća, 77% povrća i 92% krompira. Drugim rečima: prosečan građanin prema tome modelu gaji sopstvenu hranu i da snabdeva porodicu i okruženje, a da ga niko ne pritiska porezima i ne zavisi od hemijske, industrije djubriba itd.“

Ruski model malih bašta – rešenje za ishranu sveta!

Period vegetacije u Rusiji traje svega 110 dana, u druim krajevima moglo bi biti daleko više plodova, ali travnjaci oko kuća su duplo veći od povrtnjaka u Rusiji, a da nikom ne koriste.

Model kućnog vrta je u Rusiji toliko uspešan, da prinos iznosi polovinu ukupne poljoprivredne produkcije zemlje, a cifra se povećava pošto se sve više ljudi priljučuje pokretu ekoloških sela.

http://kpv.rs/?p=2324
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Maj 13, 2013 12:39 am

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Maj 13, 2013 1:03 am

Malo više o mleku:

Za sve one koji još piju (reciklirano) mlijeko...

Mlijeko sa proteklim rokom šalju natrag proizvođaču, koji ima zakonsko dopuštenje da ponovi proces pasterizacije na 190 stepeni, te da ga vrati natrag na tržište.
Prema zakonu, taj proces može, da se ponavlja pet puta.
Proizvođač je dužan objaviti koliko puta je ponovio ovaj proces i on ga obično objavi ali na svoj način, znajući da niko ne pita, da li je kupljeno mlijeko bilo prerađeno više puta.
Tajna je napisana na dnu kartonske kutije sa sitnim brojevima.

Pretpostavimo da je napisani broj 12345, nedostajući broj označava koliko puta je mlijeko bilo recirklirano.
Recimo 12 45, broj 3 nedostaje - to znači da je mlijeku 3 puta protekao rok i toliko puta je bilo ponovo prekuhano.
To nije sve, jer u paketu sa 12 tetrapaka, nekim kutijama nedostaju brojevi, a u drugima ne.
Ipak to znači da je cijela pošiljka tretirana jednako.
Na taj se način, tvrtke dobro bogate i to tako što recikliraju pokvareno mlijeko i oni koji nose posljedice smo naravno mi koji pijemo, ono što pijemo.

dr. Andrej Gregori
Zavod za naravoslovje
(Institute of Natural Sciences)
Ulica bratov Učakar 108
1117 Ljubljana
VAT: SI30620961
Slovenija
EU

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Maj 19, 2013 6:16 pm

http://istineilaziohrani.blogspot.com.au/2012/03/prevazno-svjetski-poznati-kardijalni.html?m=1

Ono što možete učiniti je da birate cjelovitu hranu kakvu je servirala vaša baka, a ne onu kojoj se okrenula vaša mama kad su prodavaonice počele nuditi industrijske prerađevine.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Maj 19, 2013 6:46 pm

http://www.vestinet.rs/zdravlje-2/zdravlje-iz-tanjira-recepti-za-4-jela-sa-koprivom

nije šala,nije paranoja,hranu moramo doživeti kao preventivu,kao lek i hraniti se zdravo
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh