Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

06052013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Danas, sadašnji trenutak. Ništa izvan njega ne postoji sem žaoka svesti koja mi izgrađuje postojanje. Jutro, prohladno jutro,nalazim se na tromeđi ega, svesti i sopstvenog Ja. Ćutim tišinu, posmatrajući je iz sopstvene perspektive misli pokušavajući da je shvatim egom. Ona i dalje ćuti nedostižna i nedopustiva. Ego stoji naspram mene, gleda me razrogačenih očiju, krvavih od napora potvrde postojanja i bitnosti u vremenu i prostoru. On me živi, oseća me kroz sopstvenu istinu koja nije moja. Ja se ipak slažem sa njom ne slušajući tišinu nego buku koju stvara njegova stvaralačka moć prošlog i budućeg trenutka koji u vremenu i prostoru ne postoje. Osuđen da slušam nepostojeću buku prošlosti i budućnosti, tražim žaoku svesti u sebi da kroz mene pusti otrov sadašnjosti.
Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 11:31 pm od Sinaj

Npr. ja sada treba da rmbačim po kući jer nemam kućnu pomoćnicu a ne volim da radim trivijalne poslove koje može raditi svako.
Misaona forma da ne voliš da radiš trtivijalne stvari.

Kako ja sada da izvučem pažnju iz zbivanja sopstvenih misli i kako da ih smestim u tišinu kada moram da usisavam, brišem prašinu, zakuvavam knedle u supi, skidam kamenac, poliram vrata itd. itd.
Dok ovo radiš, traži tišinu u sebi, i tako ćeš izvući pažnju.

Kako biti samo posmatrač zbivanja kada je u mojoj glavi samo želja da razmišljam ali ne i da zbivam?
Kada nađeš tišinu u sebi bićeš posmatrač.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 12:15 am od Marea

Zasto bi bilo nemoguce poredjenje sa Budom ili Isusom, ??, ako vec ides tom teorijim da je tisina nasa prava egzistencija, ???

Svi smo mi na neki nacin i Buda i Isus...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 3:08 am od Avramova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 3:31 am od Marea

Pa mi smo Tisina....sve ostalo je zezancija...samo posmatras i smejes se... i po mogucnosti spavas ali budan...posmatras sebe dok spavas...tako nekako..kad dodje S on ce ti to malo bolje objasniti,,,ja sam sad sanjiva inace znam.,.,.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 3:36 am od Marea

Egzistencija kao postojanje....tisina kao izvor...tako nekako to biva na platnu zivota...filmskom platnu...izaberi ulogu...uzivaj...jer prava ti, svakako si IZNAD...posmatras sve to...u medjuvremenu se igraj, plesi i uzivaj...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 3:38 am od Avramova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 8:49 am od Mesrine

Sve je to lepo sročio u jednu knjigu ,ne preterano dugu da dosadi , ovaj veliki čovek koji se zove Ivan Antić. I naravno , kao i svi veliki ljudi ,dao na deljenje svoje delo,kako bi se širila istina.
Da ne biste lutali , preko raznih Patandjalija affraid , Gurđijeva , Veda i ostalih Mahabharata , sve je sročeno u stotinak stranica i to na našem jeziku.
Ako želite da znate , što je dovoljno za početak , slobodno kliknite ispod i čitajte ,jer ništa ne boli.

Podsetnik Za Dušu

PS: U desnom uglu imate "dugmence" download ,kliknite ,"skinite" i čitajte u lokalu ,sa vašeg kompjutera. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 4:13 pm od Sinaj

Zasto bi bilo nemoguce poredjenje sa Budom ili Isusom, ??, ako vec ides tom teorijim da je tisina nasa prava egzistencija, ???
Zato što je BUDINA i ISUSOVA tišina samo njihova, a naša je samo naša, i ako je svaka tišina povezana sa izvorom.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 9:12 pm od Marea

..ali nije nemoguce, kao sto si napisao.., Mi smo JEDNO zajedno sa izvorom i tisinom...dakle, sve je povezano, a svako je svijet za sebe, izgleda kontradiktorno..i jeste, jer i sam zivot je kontradiktoran...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 9:37 pm od Sinaj

Sav život se ogleda u različitosti,i u različitosti je njegova leopta. Svu različitost pokreće jedan izvor. Kada život nebi imao kontradiktornost i različitost zavladala bi monotonija svesti.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 9:39 pm od Marea

Pa to sam i kazala...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 9:51 pm od Sinaj

Marea ::Pa to sam i kazala...
Znači, živiš tišinu. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 9:52 pm od Marea

Znaci, disem..

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 9:56 pm od Sinaj

Marea ::Znaci, disem..
Osluškuj disanje i čućeš tišinu u sebi.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 9:58 pm od Marea

Tisinu cujem i kad je galama oko mene... Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 10:01 pm od Sinaj

Tada se tišina najbolje čuje. Kontradiktorno a istinito.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 10:03 pm od Marea

Jeste, eto naucila sam te necemu, bar sam bila od koristi...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 10:06 pm od Sinaj

Hvala ,imaš cvet.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 10:27 pm od Marea

Nema na cemu..Imas kiss.. , bolje nego cvet Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 10:35 pm od Sinaj

Svesatan ili nesvestan poljubac ?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 10:47 pm od Marea

Vrlo nesvestan Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 11:12 pm od Sinaj

Reka je tekla tiha i nepromenljiva. Vrbe su igrale igru senki na površini vode u odsjaju mesečine. Sve je bilo nekako tiho, povezano tišinom koja je vladala u tom trenutku. Duvao je nekakav vetar koji je razbijao svaku sumnju postojanja nevidljivih sila. Zvezde si treperile nebeskim prostorom kao da žele da naruše mir koji vlada tišinom svemira svojim postojanjem. Prisutnost ne pitajući me u tom trenutku, dođe kao struja, osvetlivši nemoćne misli koje su se kolebale u meni. Nestajući pred snagom prisutnosti, misli su se topile kao pahulje na dlanu. Odjednom osetih kako nešto živo navire iz mene, nešto nezavisno, slobodno, nedefinisano, nešto što struji kroz mene, nešto što jednostavno jeste. Tišina koja je vladala u tom trenutku davala je značaj svemu što se događalo oko mene. SVe je bilo potvrđeno samo od sebe, nezavisno, i vetar i reka, i tišina, i trava i vrbe i sve što je u tom trenutku postojalo. Sve je bilo nekako novo nepoznato, kao da sve to gledam prvi put,a sve poznato. Mojim telom je počela da se širi radost i ljubav prema svakoj stvari viđenoj u trenutku. Sve je bilo sjedinjeno u jedno, slobodno i nezavisno od misaone forme i reči. Samo je postojalo zajedno samnom.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 11:14 pm od Sinaj

Vrlo nesvestan
Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 14, 2013 11:26 pm od Marea

Sinaj ::Reka je tekla tiha i nepromenljiva. Vrbe su igrale igru senki na površini vode u odsjaju mesečine. Sve je bilo nekako tiho, povezano tišinom koja je vladala u tom trenutku. Duvao je nekakav vetar koji je razbijao svaku sumnju postojanja nevidljivih sila. Zvezde si treperile nebeskim prostorom kao da žele da naruše mir koji vlada tišinom svemira svojim postojanjem. Prisutnost ne pitajući me u tom trenutku, dođe kao struja, osvetlivši nemoćne misli koje su se kolebale u meni. Nestajući pred snagom prisutnosti, misli su se topile kao pahulje na dlanu. Odjednom osetih kako nešto živo navire iz mene, nešto nezavisno, slobodno, nedefinisano, nešto što struji kroz mene, nešto što jednostavno jeste. Tišina koja je vladala u tom trenutku davala je značaj svemu što se događalo oko mene. SVe je bilo potvrđeno samo od sebe, nezavisno, i vetar i reka, i tišina, i trava i vrbe i sve što je u tom trenutku postojalo. Sve je bilo nekako novo nepoznato, kao da sve to gledam prvi put, a sve poznato. Mojim telom je počela da se širi radost i ljubav prema svakoj stvari viđenoj u trenutku. Sve je bilo sjedinjeno u jedno, slobodno i nezavisno od misaone forme i reči. Samo je postojalo zajedno samnom.

ne pise se samnom vec sa mnom...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 15, 2013 12:18 am od Sinaj

ne pise se samnom vec sa mnom... :ciu
Hvala rektore,imaću u vidu za sledeći pit.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu