Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 21 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 21 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

06052013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Danas, sadašnji trenutak. Ništa izvan njega ne postoji sem žaoka svesti koja mi izgrađuje postojanje. Jutro, prohladno jutro,nalazim se na tromeđi ega, svesti i sopstvenog Ja. Ćutim tišinu, posmatrajući je iz sopstvene perspektive misli pokušavajući da je shvatim egom. Ona i dalje ćuti nedostižna i nedopustiva. Ego stoji naspram mene, gleda me razrogačenih očiju, krvavih od napora potvrde postojanja i bitnosti u vremenu i prostoru. On me živi, oseća me kroz sopstvenu istinu koja nije moja. Ja se ipak slažem sa njom ne slušajući tišinu nego buku koju stvara njegova stvaralačka moć prošlog i budućeg trenutka koji u vremenu i prostoru ne postoje. Osuđen da slušam nepostojeću buku prošlosti i budućnosti, tražim žaoku svesti u sebi da kroz mene pusti otrov sadašnjosti.
Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Sub Maj 11, 2013 3:31 pm od Sinaj

Mesrine ::Sinaj , mnogo ti to filozofski , ne mogu ljudi da shvate šta `oćeš da kažeš.
To je veoma prosto , sve što treba je uhvatiti ritam.

Rythm is a Dancer , and a Dancer is Da Man. :

Tako je, ritam nereda. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Maj 11, 2013 5:49 pm od Marea

Sinaj ::
A jel' se mi mozda znamo??
Ne bih rekao.

Mislila sam da nismo mozda bila zajedno na nekom santsangu Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Maj 11, 2013 6:34 pm od Marea

..jer pises kao da nijedan nisi propustio... Smile

Za tebe;

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Maj 11, 2013 11:03 pm od Sinaj

Marea ::..jer pises kao da nijedan nisi propustio... Smile

Za tebe;

Hvala... Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Maj 11, 2013 11:39 pm od Johnny-Azra

Oli bit ljubazan i razjasnit malo ovo oko tišine i svjesnosti,i kako doći do nje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Maj 11, 2013 11:55 pm od Marea

Sinaj ::U tišini postojanja ego umire. Tišina ne traži potvrdu, ona potvrđuje jer je tu, sama u sebi potvrđena sama od sebe. Ja lebdi iznad tišine čineći mu se da je nad provalijom, nad ništavilom. Ego još uvek živi u ja sa svim svojim lažnim potrebama stvarajući misaonu buku koja egu služi. Ja se pretvara u misaonu buku i biva nametnut kao sam život. Tišina je i dalje tu, svedok svega koja ne potrvđuje ništa kojoj i dalje nije ptrebna potvrda, jer je ona nerođena, bezvremena, neograničena. Ego je rođen sa ja, i stvara svoju smrt u vremenu i prostoru.

I sve je okey, samo ako se ego "gurne u provaliju",,svakako nije nas identitet...nas pravi identitet je odmah po rodjenju...sve kasnije su samo nametnute "opcije"..

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 12, 2013 12:25 am od Sinaj

Vrlo rado, mada sam o tome u gore napisanim postovima pisao. Dakle, do svesnosti se ne dolazi, nema puta, svesnost je tu, prisutna u nama, tiha. Međutim, mi tišinu ne čujemo od buke koju stvara UM. Pravo pitanje bi glasilo, kako zaustaviti buku UM-a u našoj glavi. Buka su u stvari misli koje Um stvara. Misli su kao film u kojem mi učestvujemo, ali samo u našoj glavi, jer nam je pažnja smeštena u centar zbivanja misli. Iza i oko tog zbivanja postoji prostor koji je zapravo tišina i svesnost. Potrebno je samo izvući pažnju iz zbivanja misli i smestiti je u tišinu koja se nalazi oko zbivanja. Drugim rečima biti samo posmatrač zbivanja u našoj glavi. Tišina se razliva mojim telom predavajući me miru i sadašnjem trenutku.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 12, 2013 12:35 am od Johnny-Azra

Fala tebra...Ovo je odlično...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 12, 2013 12:50 am od Sinaj

I sve je okey, samo ako se ego "gurne u provaliju",,svakako nije nas identitet...nas pravi identitet je odmah po rodjenju...sve kasnije su samo nametnute "opcije"
Ego se ne gura zato što je i to misaona forma. Samo budi. U bivstvu ego gori, sam sebe pali jer nema svrhu postojanja.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 12, 2013 12:51 am od Sinaj

Johnny-Azra ::Fala tebra...Ovo je odlično...
Znam. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 12, 2013 12:58 am od Johnny-Azra

Ego se ne gura zato što je i to misaona forma
Kako to misliš ne gura,pa ko će ga gurnuti ako ga ja ne gurnem...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 12, 2013 12:59 am od Marea

I sve je okey, samo ako se ego "gurne u provaliju",,svakako nije nas identitet...nas pravi identitet je odmah po rodjenju...sve kasnije su samo nametnute "opcije"
Ego se ne gura zato što je i to misaona forma. Samo budi. U bivstvu ego gori, sam sebe pali jer nema svrhu postojanja.

Fig. receno ovo za gurkanje ega tamo u neku pecinu..
Ako cemo tako..ego ne gori, ne pali sam sebe jer i to je misaona forma..jednostavno onda ne postoji.. Smile , no, i to moze opet biti samo misaona forma..dakle...Tisina..bez komentara, jer sve je misaona forma... Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 12, 2013 11:47 am od Sinaj

Ako cemo tako..ego ne gori, ne pali sam sebe jer i to je misaona forma..jednostavno onda ne postoji.. Smile
no, i to moze opet biti samo misaona forma..dakle...Tisina..bez komentara, jer sve je misaona forma
Ego kad sam sebe pali nije misaona forma, jer misaonom formom o paljenju ega, ego jača. Kada jesmo, ego gubi smisao postojanja zato što mi jesmo bez misaone forme sebe. Ako samo jesmo, kako kažeš, u tišini bez komentara u glavi o nama, onda to nije misaona forma. Mi jesmo, prepušteni samom postojanju. U svom sebstvu bez komentara u glavi o sebi, sve gubi misaonu formu i samo postoji, spojeno sa izvorom stvaralaštva. U trenutku samog postojanja bivstvo bez misaone forme oseća apsulutnu bezuslovnu ljubav sadašnjeg trenutka.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 12, 2013 12:11 pm od Sinaj

Kako to misliš ne gura,pa ko će ga gurnuti ako ga ja ne gurnem.
..
Mi ne guramo ništa, sve se dešava samo od sebe u svom postojanju. Ako pokušaš da ga gurneš, ego će porasti i oduzeti ti pažnju samog postojanja. Živećeš guranje i borbu koja ne postoji, oduzimajući sebi pravi život sadašnjeg trenutka.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 12, 2013 4:48 pm od Marea

Ako cemo tako..ego ne gori, ne pali sam sebe jer i to je misaona forma..jednostavno onda ne postoji.. Smile
no, i to moze opet biti samo misaona forma..dakle...Tisina..bez komentara, jer sve je misaona forma
Ego kad sam sebe pali nije misaona forma, jer misaonom formom o paljenju ega, ego jača. Kada jesmo, ego gubi smisao postojanja zato što mi jesmo bez misaone forme sebe. Ako samo jesmo, kako kažeš, u tišini bez komentara u glavi o nama, onda to nije misaona forma. Mi jesmo, prepušteni samom postojanju. U svom sebstvu bez komentara u glavi o sebi, sve gubi misaonu formu i samo postoji, spojeno sa izvorom stvaralaštva. U trenutku samog postojanja bivstvo bez misaone forme oseća apsulutnu bezuslovnu ljubav sadašnjeg trenutka.

Ako nije misaona forma kad ego sam sebe pali, kako onda moze ego da jaca?? ako izuzmemo misaonu formu??
Dakle i "guranje" u provaliju je ista stvar...ako sam klizne bez opet misaone forme...
Biti svjedok svega sto se dogadja, i kad gori, i kad se "gura" i kad je dobro i kad je lose...biti samo svjedok, vjerovatno na to mislis?...Prostor u prostoru...Posmatrac posmatraca...?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 10:33 am od Sinaj

Ako nije misaona forma kad ego sam sebe pali, kako onda moze ego da jaca
Ego,um,ego...Ego je taj koji prima spoljašnje imformacije i šalje ih UM-u na obradu. Um ih obrađuje i prosleđuje EG-u. Čim UM obradi imformacije, imformacije se pretvaraju u misaonu formu,imformacija prelazi u reči i emocije. Međutim, Um ne obrađuje imformacije onakve kakve jesu, već onako kako njemu dogovara i prosleđuje ih EG-u. Ego ih obrađene sa emocijama živi. Međutim, naše biće ne treba obradu informacija, biva ono što jeste u saglasnosti sa onim što jeste,bez prerade, predrasuda, sujete, jer sve nabrojano su obrade i misaone forme koje čovek živi. Ego doživljava sopstveno paljenje pri samopostojanju jer nije potreban. Imformacije onakve kakve jesu dolaze u dodir sa bićem bez obrade, onakve kakve jesu u sadašnjem trenutku, i u sadašnjem trenutku se žive. U trenutku primanja imformacije UM je smiren, a imformacija prolazi kroz biće neobrađena, zapravo onakva kakva jeste. Biće je u trenutku primanja imformacije nezavisno i slobodno od predrasuda, sujete i svega što stvara misaonu formu imformacije.
?? ako izuzmemo misaonu formu??
Ako izuzmeš misaonu formu onda si slobodna.

Dakle i "guranje" u provaliju je ista stvar...ako sam klizne bez opet misaone forme...
Biti svjedok svega sto se dogadja, i kad gori, i kad se "gura" i kad je dobro i kad je lose...biti samo svjedok, vjerovatno na to mislis?...Prostor u prostoru...Posmatrac posmatraca...?
Biti svedok ali ne prostor u prostoru, već sam prostor. Prostor je tišina, a tišina je samo biće. Sve što si gore napisala,dobro, loše, guranje, su misaone forme koje stvara UM. Loše nam je zbog toga što UM hoće da nam je loše ili dobro. Prostor oko svega ovoga je miran spokojan i nezavistan. Kada jednom uđemo u taj prostor i uspostavimo kontakt sa svojim bićem, doživljavamo ekspanziju ličnosti. Ekspanziju koja je neprimetna ali koja iz korena menja sve. Dolazi od jasnoće samog postojanja i nalaženja smisla postojanja u svemu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 11:12 am od Sinaj

Marea ::
Misli su kao film u kojem mi učestvujemo, ali samo u našoj glavi, jer nam je pažnja smeštena u centar zbivanja misli. Iza i oko tog zbivanja postoji prostor koji je zapravo tišina i svesnost. Potrebno je samo izvući pažnju iz zbivanja misli i smestiti je u tišinu koja se nalazi oko zbivanja. Drugim rečima biti samo posmatrač zbivanja u našoj glavi. Tišina se razliva mojim telom predavajući me miru i sadašnjem trenutku.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 3:59 pm od Avramova

Npr. ja sada treba da rmbačim po kući jer nemam kućnu pomoćnicu a ne volim da radim trivijalne poslove koje može raditi svako. Kako ja sada da izvučem pažnju iz zbivanja sopstvenih misli i kako da ih smestim u tišinu kada moram da usisavam, brišem prašinu, zakuvavam knedle u supi, skidam kamenac, poliram vrata itd. itd. Kako biti samo posmatrač zbivanja kada je u mojoj glavi samo želja da razmišljam ali ne i da zbivam?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 4:15 pm od Marea

Marea ::
Misli su kao film u kojem mi učestvujemo, ali samo u našoj glavi, jer nam je pažnja smeštena u centar zbivanja misli. Iza i oko tog zbivanja postoji prostor koji je zapravo tišina i svesnost. Potrebno je samo izvući pažnju iz zbivanja misli i smestiti je u tišinu koja se nalazi oko zbivanja. Drugim rečima biti samo posmatrač zbivanja u našoj glavi. Tišina se razliva mojim telom predavajući me miru i sadašnjem trenutku.

Da, pa to je taj POSMATRAC o kome ja govorim...To onda moze bit' i da nam je cijeli zivot "na platnu", imas uloge i radnju...a zapravo ti si Iznad toga...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 4:17 pm od Avramova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 4:20 pm od Marea

hahah, mogu, ali sada idem za Maru u skolu, pa kad se vratim...

A inace ovo o cemu pise S. meni je vec sve poznato, ali mi je interesantno zato sto nisam sigurna da bas tako zivi...jer teorija je jednostavna, u praksi tesko je biti Isus ili Buda.. Smile Mada, rijetki mogu i tako...pa me zanima da li je on bas taj..rijetki...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 4:22 pm od Avramova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 9:43 pm od Marea

Avramova ::________________________
@Sinaj
Npr. ja sada treba da rmbačim po kući jer nemam kućnu pomoćnicu a ne volim da radim trivijalne poslove koje može raditi svako. Kako ja sada da izvučem pažnju iz zbivanja sopstvenih misli i kako da ih smestim u tišinu kada moram da usisavam, brišem prašinu, zakuvavam knedle u supi, skidam kamenac, poliram vrata itd. itd. Kako biti samo posmatrač zbivanja kada je u mojoj glavi samo želja da razmišljam ali ne i da zbivam?

Tako sto ces sve to sto treba da radis...i da posmatras, kako sve te trivijalne poslove obavljas,,,i da budes u tisini jer si bas ti svjedok svega toga...Ako ti je zelja da razmisljas...a ti zbivaj i posmatraj, distanciraj se, eto tako nekako..

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 10:12 pm od Avramova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 13, 2013 10:52 pm od Sinaj

A inace ovo o cemu pise S. meni je vec sve poznato
Drago mi je da ti je poznato. Ovo o čemu ja pišem je sloboda nad samim sobom. Prisutnost u svemu koja je povezana sa izvorom postojanja.

ali mi je interesantno zato sto nisam sigurna da bas tako zivi
Ovo je materijal za stvaranje misaone forme koji UM obrađuje i stvara misanu formu. Misaona forma se kasnije manifestuje kao mišljenje koje nema utemeljenja u biću jer nije onako kako jeste već proizvod UM-a. Stvorena od strane UM-a misaona forma počinje da živi i stvara buku udaljavajući nas od bića i sadašnjeg trenutka stvarajući sopstvene kriterijume života.

jer teorija je jednostavna, u praksi tesko je biti Isus ili Buda
Nemoguće je poređenje sa ISUSOM ili BUDOM a kamoli biti kao oni. Međutim učenje i jednog i drugog govori o čoveku kao savršenstvu stvaralštva Tvorca i vezi između čoveka i TVORCA. Veza između TVORCA i čoveka je upravo tišina, to jest biće i život u sadašnjem trenutku...

Mada, rijetki mogu i tako...pa me zanima da li je on bas taj..rijetki
Ne izgrađujem misaonu formu o sebi i svom životu, jednostavno živim. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu