Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:58 am od Davidova

» Sanjanje ...
Danas u 1:29 am od Davidova

» Ћирилица
Danas u 1:07 am od Davidova

» Već viđeno (deja vu)
Danas u 1:05 am od Džudi

» Look dana
Danas u 12:55 am od Davidova

» Misli ili rečenice koje su vas dotakle
Danas u 12:41 am od Davidova

» Skupštinske rasprave
Juče u 11:49 pm od Davidova

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:14 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 7:15 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:33 pm od Brave Heart

» Da je novac - osoba kako bi ga opisali.. ?!
Sre Nov 22, 2017 10:15 pm od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

06052013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Danas, sadašnji trenutak. Ništa izvan njega ne postoji sem žaoka svesti koja mi izgrađuje postojanje. Jutro, prohladno jutro,nalazim se na tromeđi ega, svesti i sopstvenog Ja. Ćutim tišinu, posmatrajući je iz sopstvene perspektive misli pokušavajući da je shvatim egom. Ona i dalje ćuti nedostižna i nedopustiva. Ego stoji naspram mene, gleda me razrogačenih očiju, krvavih od napora potvrde postojanja i bitnosti u vremenu i prostoru. On me živi, oseća me kroz sopstvenu istinu koja nije moja. Ja se ipak slažem sa njom ne slušajući tišinu nego buku koju stvara njegova stvaralačka moć prošlog i budućeg trenutka koji u vremenu i prostoru ne postoje. Osuđen da slušam nepostojeću buku prošlosti i budućnosti, tražim žaoku svesti u sebi da kroz mene pusti otrov sadašnjosti.
Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 2:12 am od Sinaj

Zasto suprotno misljenje od tvojega, nazivas svadjom????
Zato što je to samo mišljenje, a ja se mišljenjima ne bavim. Very Happy
Odakle znas da postojis? Mozda je to samo misaona forma?
Možda nije. Misaona forma,,MOŽDA,, vodi u sumnju koja nije sastavni deo postojanja ,,JA JESAM,, Jer sumnja preuređuje ono što jeste i učestvuje u stvaranju misaone forme. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 2:18 am od Marea

Misljenjima se bavis, ali izgleda samo i iskljucivo svojim...sto i nije tako lose...Ego je dakle jos tu..nisi ga pustio da izgori? Smile , o cemu si gore pisao..da se pali sam od sebe...itd.

Onda, kazes MOZDA nije...sto ce reci da te to MOZDA vodi u sumnju..a ona nije sastavni dio postojanja, i eto ti misaone forme hteo ne hteo.. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 2:29 am od Sinaj

Misljenjima se bavis, ali izgleda samo i iskljucivo svojim...sto i nije tako lose...Ego je dakle jos tu..nisi ga pustio da izgori? Smile , o cemu si gore pisao..da se pali sam od sebe...itd.
Marea,ovo je isključivo tvoje mišljenje kojim se ja ne bavim, a ne bavim se ni mojim mišljenjima jer ih nemam. Kao što sam pisao, mišljenje je misaona forma koja ne postoji u ,,JA JESAM,, . ,,JA JESAM,, je samo postojanje bez misli o bilo čemu. Sve je onako kako jeste, ali ti očigledno imaš misaonu formu o mom egu. Tvoja misaon forma o mom EGU je u stvari tvoja misaona forma o tvom EGU. Jer tvoj EGO ne može da shvati da ja zaista,, JA JESAM,,.

Onda, kazes MOZDA nije...sto ce reci da te to MOZDA vodi u sumnju..a ona nije sastavni dio postojanja, i eto ti misaone forme hteo ne hteo.. Smile
Ovo,,MOŽDA,, je tvoje ,,MOŽDA,, ne moje. Jer ja ne tvrdim ništa. Ja samo postojim.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 2:40 am od Marea

Kako se ne bavis svojim misljenjim, i kako ih nemas, kad ih ovdje vrlo iznosis??

A ti ocigledno imas misaonu formu da ja imam misaonu formu o tvom egu. , jer tvoj ego ne moze da shvati da misljenje koje kazes da nemas, ovdje uveliko izlazes, a ja ti samo trazim argumente.

Gospodine Ego Smile , ako mozes da mi odgovoris na jedno pitanje, ali da bude brzo jer zelim da spavam..

Kako to da nemas misljenje, kada si gore nekom odgovarao na neka pitanja, kako se to zove onda?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 2:49 am od Sinaj

Kako se ne bavis svojim misljenjim, i kako ih nemas, kad ih ovdje vrlo iznosis??
Ovo što ja iznosim nisu mišljenja, ovo su samo reči koje služe mom biću da iskaže svoje postojanje.

Gospodine Ego Smile , ako mozes da mi odgovoris na jedno pitanje, ali da bude brzo jer zelim da spavam..

Kako to da nemas misljenje, kada si gore nekom odgovarao na neka pitanja, kako se to zove onda?
Ukratko. Zove se dgovor na pitanje.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 3:01 am od Marea

Zar su ti potrebne rijeci za tako nesto kao sto je JA JESAM??
dakle, tvoje postojanje iskazujes rijecima?.. jos uvijek te "cacka" mister Ego Smile
A tvoje bice, da li je to i anatomija??

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 3:09 am od Sinaj

Marea ::Zar su ti potrebne rijeci za tako nesto kao sto je JA JESAM??
dakle, tvoje postojanje iskazujes rijecima?.. jos uvijek te "cacka" mister Ego Smile

Ako neko od mene traži odgovor, neznam drugi način da odgovorim na pitanje sem rečima ili u pisanoj formi...JA JESAM, ovde iskazujem rečima ili slovima, kako hoćeš, jer ne vidim drugi način sem postojeći. A to je ono što jeste u ovom trenutku.

A ti ocigledno imas misaonu formu da ja imam misaonu formu o tvom egu. , jer tvoj ego ne moze da shvati da misljenje koje kazes da nemas, ovdje uveliko izlazes, a ja ti samo trazim argumente.
Ja nemam misaonu formu da ti imaš misaonu formu, jer ti imaš misaonu formu.
Za šta mi tražiš argumente???
A tvoje bice, da li je to i anatomija??
Jeste onoliko koliko je i tvoje i svih nas. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 3:28 am od Marea

Da objasnis svoje odgovore koji ne sadrze misli??zato ti trazim argumente, i ne dobijam ih nikako, barem ne kvalitetno..

Gledaj kako imas misaonu formu da ja imam misaonu formu..

dakle, kazes da je anatomija tvoje bice?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 3:38 am od Sinaj

Da objasnis svoje odgovore koji ne sadrze misli??zato ti trazim argumente, i ne dobijam ih nikako, barem ne kvalitetno..
Nećeš ih ni dobiti na način na koji ti misliš da treba da ih dobiješ,, U VIDU MISAONIH FORMI,, Ako živiš,,JA JESAM,, onda znaš odgovore.

Gledaj kako imas misaonu formu da ja imam misaonu formu..
Ti celo vreme pišeš, imam utisak, moje mišljenje i tako dalje. Dakle, ja ništa ne mislim, samo čitam ono što ti pišeš.

dakle, kazes da je anatomija tvoje bice?
Onoliko koliko svih ostalih. Smile
Laku noć Marea, bilo je lepo polemisati sa tobom bez obzira na tvoje misaone forme.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 3:47 am od Marea

ako recimo ja ne zivim JA JESAM, i ti si moj guru,.kakve bi mi odgovore dao...?..

Citas ono sto ja pisem i kazes, ti imas misaonu formu a ja nemam, za sebe tvrdis da si ti JA JESAM , a pisanjem nidje veze...al okey nebitno to sad...

A koliko je to, kod svih ostalih anatomija bice?? Ne znas odgovor...

Polemisanje je valjda bilo samo s moje strane, kako to sad u mnozini? kad ti nemas misaone forme??

Laku Noc..

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 4:26 am od Sinaj

ako recimo ja ne zivim JA JESAM, i ti si moj guru,.kakve bi mi odgovore dao...?
Odgovori bi dolazili sami od sebe u datom trenutku, isto kao sada. Smile
Citas ono sto ja pisem i kazes, ti imas misaonu formu
Ne kažem ja nego ti svojim pisanjem.
Very Happy
a ja nemam, za sebe tvrdis da si ti JA JESAM
Ja ne tvrdim ništa, jer je i tvrdnja misaona forma.
, a pisanjem nidje veze.
I ovde potvrđuješ svoju misaonu formu.

..al okey nebitno to sad
Ne samo sad, nego, uopšte nebitno. Very Happy

A koliko je to, kod svih ostalih anatomija bice?? Ne znas odgovor
Isto koliko i kod tebe, samo je stvar u tome koliko je ko svestan svog bića. Smile

Polemisanje je valjda bilo samo s moje strane, kako to sad u mnozini? kad ti nemas misaone forme
Može da se polemiše i bez misaonih formi. Samo se treba prepustiti polemici.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 2:15 pm od Sinaj

Obitavam u postojanosti van vremena. Tišina u meni ima više od hiljadu reči. Na vrhu planine došao sam prazan. Orao je kliktao iznad vrha ponosan na svoje postojanje, gledajući sa visina postojanje sadašnjeg trenutka, uživajući raširenih krila. Ja sam se divio toj ptici i njenom postojanju. Gledajući orla, odjednom, kao da je u meni sve stalo. Obuzela me neka tajanstvena tišina koja je došla niotkuda.Bila je neuslovljena svesna sebe. Stvari oko mene i u mom zapažanju su počele da gube svoju formu. Tišini koja je bila prisutna u meni i oko mene forme nisu imale nikakav značaj. Potreba za razmišljanjem i rečima se gubila u tišini. Neko uzvišeno stanje se širilo mojim telom prouzrokujući gubitak sopstvene forme. Sveprisustvo apsulutne tišine predstavljalo je vezu svesnosti između mene, stvari oko mene i samog postojanja. Sve je bilo ispunjeno prisustvom apsulutne ljubavi, bez potrebe za bilo čim. Orao je i dalje kliktao iznad vrha planine ali ne kao forma, već kao svest povezana samnom, nošen krilima svesnosti samog postojanja i sadašnjeg trenutka.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 4:39 pm od sini_do

E moj Sinaj, ako misliš da ćeš izać na kraj ovim ženama, tu se varaš, jer one će te žednog preko vode prevest, a pogotovo kad se udruže, tad je hiljadu jezika, tako nek ti je bog na pomoći......

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 5:21 pm od Marea

Sinaj, ako bi ti bio moj guru a odgovori bili sami od sebe "rodjeni", kazes ISTO KAO DO SADA, onda bih ja morala da mijenjam ucitelja Smile , jer misaone forme pravi guru nema...
Ako ti kazem da pises lose, pozivas se na MISAONU FORMU, a ako ti kazem da pises dobro, onda se zahvaljujes i tada kazes da tu sam okey, tad nemam misaonu formu
Zar ti nije palo na pamet da i neka pohvala upucena tebi je cista misaona forma? ili je to samo tada kad neko lose govori ili misli o tebi...jer to smo apsolvirali kada sam ti dala primjer, na koji si se LICNO zakacio...i prozvao me svadjalicom..
Mozes li to malo da objasnis, razradis? ali bez misaonih formi molim...
Prema ovim teorijama koje govoris tj pises, anatomija nije bice, identitet takodje onda nije bice..., sto mogu i da razumijem , ali ne tvojom teorijom Smile

Seks, sta je sa seksom?
da li znas kako se vodi ljubav, da li imas predstavu o tome...ili onako bez misaonih formi...vodis ljubav i svaki put si iznenadjen kako to biva
Pa to bi moglo jos biti i savrsenstvo Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 5:43 pm od Marea

Sinaj ::Obitavam u postojanosti van vremena. Tišina u meni ima više od hiljadu reči. Na vrhu planine došao sam prazan. Orao je kliktao iznad vrha ponosan na svoje postojanje, gledajući sa visina postojanje sadašnjeg trenutka, uživajući raširenih krila. Ja sam se divio toj ptici i njenom postojanju. Gledajući orla, odjednom, kao da je u meni sve stalo. Obuzela me neka tajanstvena tišina koja je došla niotkuda.Bila je neuslovljena svesna sebe. Stvari oko mene i u mom zapažanju su počele da gube svoju formu. Tišini koja je bila prisutna u meni i oko mene forme nisu imale nikakav značaj. Potreba za razmišljanjem i rečima se gubila u tišini. Neko uzvišeno stanje se širilo mojim telom prouzrokujući gubitak sopstvene forme. Sveprisustvo apsulutne tišine predstavljalo je vezu svesnosti između mene, stvari oko mene i samog postojanja. Sve je bilo ispunjeno prisustvom apsulutne ljubavi, bez potrebe za bilo čim. Orao je i dalje kliktao iznad vrha planine ali ne kao forma, već kao svest povezana samnom, nošen krilima svesnosti samog postojanja i sadašnjeg trenutka.

I taako rodio se novi Isus-Buda-Alah...svi mudraci padose u zaborav, rodilo se BUDJENJE obicnog covjeka...

Ps. opet pises samnom pogresno, ..no, dok si ovo pisao..sta je bilo sa mislima? jesu li ti dolazile pod prstima, da te uznemiravaju, je si li zelio da igra rijecima bude sto bolja, ili si samo pisao..
Vidim bio si na nekoj planini, i stopio se u jedno sa Orlom...Ali to je sad vec proslost zar ne? Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 11:54 pm od Sinaj

Sinaj, ako bi ti bio moj guru a odgovori bili sami od sebe "rodjeni", kazes ISTO KAO DO SADA, onda bih ja morala da mijenjam ucitelja , jer misaone forme pravi guru nema...
Gde sam ja rekao da sam guru????????? Opet misaona forma već pripremljena.

Ako ti kazem da pises lose, pozivas se na MISAONU FORMU, a ako ti kazem da pises dobro, onda se zahvaljujes i tada kazes da tu sam okey, tad nemam misaonu formu

Ne, pogrešno si shvatila. Pozivam se na misaonu formu kad je zaista u pitanju misaona forma. A kod tebe je i te kako zastupljena misaona forma, samo je ti ne vidiš. Opet ti kažem, kada bi samo postojala videla bi da tvoje pisanje vodi u provokaciju sa kojom ja ne želim da se bavim.

Zar ti nije palo na pamet da i neka pohvala upucena tebi je cista misaona forma? ili je to samo tada kad neko lose govori ili misli o tebi...jer to smo apsolvirali kada sam ti dala primjer, na koji si se LICNO zakacio...i prozvao me svadjalicom..
Opet misaona forma o mom kačenju na ličnom primeru. Ako misliš da sam se zakačio za nešto, grešiš. Moje biće se ne kači ninašto, ono samo postoji bezuslovno. Bezuslovnost je sloboda bez misaonih formi o bilo čemu. Međutim, ti se kačiš za misaonu formu o primeru koji si dala jer si u svojoj glavi pravila kombinacije. Opet ti kažem, da samo postojiš, tvoje biće se nebi bavilo kombinacijama i misaonim formama dali sam se ja zakačio za nešto ili nisam. Za tvoje biće to bi sve bilo nebitno jer bi bilo slobodno. Very Happy

Mozes li to malo da objasnis, razradis? ali bez misaonih formi molim...
Prema ovim teorijama koje govoris tj pises, anatomija nije bice, identitet takodje onda nije bice..., sto mogu i da razumijem , ali ne tvojom teorijom
Anatomija ne može biti biće jer je anatomija grana biologije. Međutim,i biće ima svoju građu koju možemo nazvati anatomijom bića. U biću je utkana apsulutna ljubav, svesnost, tišina.
Identitet takođe nije biće. Identitet je kolektivna misaona forma postojanja. Međutim, identitet ne postoji u biću jer nije potreban. Za biće je identifikacija nepotrebna jer živi u apsulutnoj ljubavi sa postojanjem. Identitet je uslovljen od strane uma, jer kroz identitet UM postoji.
Seks, sta je sa seksom?
da li znas kako se vodi ljubav, da li imas predstavu o tome...ili onako bez misaonih formi...vodis ljubav i svaki put si iznenadjen kako to biva
Pa to bi moglo jos biti i savrsenstvo Smile
Ne razmišljam o seksu. Razmišljanje o seksu upropasti sam čin u sadašnjem trenutku. Jednostavno se prepustim.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 20, 2013 12:09 am od Sinaj

I taako rodio se novi Isus-Buda-Alah...svi mudraci padose u zaborav, rodilo se BUDJENJE obicnog covjeka...
Ja sam reinkarnacija svih njih. Smile Svi oni su u meni i ja u njima. Very Happy

opet pises samnom pogresno,
Potpuno nebitno. Very Happy
no, dok si ovo pisao..sta je bilo sa mislima? jesu li ti dolazile pod prstima, da te uznemiravaju, je si li zelio da igra rijecima bude sto bolja, ili si samo pisao.
Da živiš,,JA JESAM,, ovo pitanje bi bilo nepotrebno.

Vidim bio si na nekoj planini, i stopio se u jedno sa Orlom...Ali to je sad vec proslost zar ne
Nije, jer sam još uvek stopljen sa orlom. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 20, 2013 1:27 am od Marea

Nisi ti nigdje rekao da si guru, vec sam te ja pitala da si recimo guru, a ti si odgovorio to sto si odgovorio...

A kako ti vidis moju misaonu formu, a ja ne vidim..?
Sto se mene tice ja mogu i da ne postojim, nije mi to problem, mogu nazvati to sto disem kako god hocu...jer se ne bavim Umom, zapravo on je moj sluga a ja sam gazda...

Sto se tice identiteta i anatomije, samo si rekao ono sto sam ja vec, ali u mnogo duzoj misaonoj formi, vrati se pa ces shvatiti... toliko o misaonoj formi koju ti nemas..hi hi

Sto se tice seksa, malo je ljudi koji mu se ne prepuste..i to skroz bez misaone forme.. Tu je covjek "prava priroda"...

Da zivis JA JESAM, moje pitanje bi bilo na mjestu. Misli dolaze svakako, ali kod tebe ocigledno ne samo da dolaze, vec te UZIMAJU skroz pod svoje...

Ako si jos uvijek stopljen sa Orlom, onda leti, barem leti...rasiri krila i budi svoj, onda..ne pricaj, ne misli...ne pisi..vec samo leti i leti...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 20, 2013 9:30 am od Sinaj

Nisi ti nigdje rekao da si guru, vec sam te ja pitala da si recimo guru, a ti si odgovorio to sto si odgovorio...
Odgovorio sam, šta.

A kako ti vidis moju misaonu formu, a ja ne vidim..?
Sto se mene tice ja mogu i da ne postojim, nije mi to problem, mogu nazvati to sto disem kako god hocu...jer se ne bavim Umom, zapravo on je moj sluga a ja sam gazda.
Znam da se ne baviš umom. Um se bavi sa tobom. Preokupirao ti je biće. Tvoj UM se takmiči samnom, potpuno izbacivši tvoje biće. Biće se ne takmiči, ne dokazuje ništa, ono samo postoji. UM dokazuje svoje postojanje, on se takmiči dokazujući da niko nije iznad njega.

Sto se tice identiteta i anatomije, samo si rekao ono sto sam ja vec, ali u mnogo duzoj misaonoj formi, vrati se pa ces shvatiti... toliko o misaonoj formi koju ti nemas
Jel vidiš šta ti um radi, stalno neko dokazivanje, takmičenje. A tako je jednostavno ,,BITI".

Sto se tice seksa, malo je ljudi koji mu se ne prepuste..i to skroz bez misaone forme.. Tu je covjek "prava priroda"...
Čovek je u svakom trenutku prava priroda, ne samo u seksu, jer ako samo postoji, čovek živi apsulutnu ljubav. Seks je samo jedan mali deo prepuštanja.

Da zivis JA JESAM, moje pitanje bi bilo na mjestu. Misli dolaze svakako, ali kod tebe ocigledno ne samo da dolaze, vec te UZIMAJU skroz pod svoje...
Opet misaona forma, takmičenje samnom. Kada bi se samo za trenutak prepustila, videla bi koliko je nebitnosti u tvom pitanju, i odgovoru u vidu misaone forme ovde napisane. Ali ne, tvoj UM hoće dokaz i potvrdu njegove istinitosti, dok biće samo posmatra, ne postavlja pitanja i ne traži ništa. Slobodno, nezavisno od bilo čega.
Ako si jos uvijek stopljen sa Orlom, onda leti, barem leti...rasiri krila i budi svoj, onda..ne pricaj, ne misli...ne pisi..vec samo leti i leti...

Zagledaj se u njegovo oko i videćeš sebe. Sve je isto samo je oblik drugači. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 20, 2013 12:09 pm od Enna

Karavan Svesti lagano grabi nekuda kroz pustinju Nesvesnog. Uz put me vrebaju misli koje uznemirujuće signaliziraju o svojoj bezvrednosti. Umorna od traženja oaze Slobode halapljivo gutam svoje pulile mira. Stalno sam žedna znanja. Gladna glava mi kroji kapu postojanja kojom krijem sumnje koje se roje. Da nastavim dalje Tamo Negde ili da stanem? Jesam li stigla ? Koliko još trebam putovati? Gde sam Ja? Ko sam ja Ja? Pitanja koja traže odgovore, misli koje se migolje etrom privida kojim komanduje Ego? Gde je Objektivna Realnost? Zašto me čula varaju? Kako da ih isključim? Kada ću osetiti u potpunosti da sam ja Ja? Duh sam Telom i Telo Duhom-Apsurd koji govori o Apsolutu.
Put je dug, treba mi Zaborav kojim ću zaboraviti da sam svesni Putnik. Posmatram list koji pada. Tako padam i sama, Tamo Negde pripadam padom. Padajući se pitam, tražim potvrdu da padam pravo, pod traženim uglom. Koji je još list na vetru padao pravo? Nijedan. Jedna malecka misao mi pade na um, sumnjica se rodila, možda Ja i ne padam Stvarno, ne Putujem, već sam stigla, nisam ni pošla? Kuda bih iz Sebe? Postojana na Drvetu Života sa milijardama drugih listova Postojim i posmatram sve varke oko nas.Moje misli putuju? Na sekundu, dve pomislim na to smireno, onda me vreme ošamari i vrati mislima od krvi i mesa. Sumnjam, dakle postojim? Tišina je odgovor. Tihujem ponekada, ponekada vrištim! To sam ja, Bolna Promena koja se pita?

Pozdrav za Mareu i Sinaja! :peskir:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 20, 2013 1:02 pm od Marea

Sinaj je pokusao nesto, i vazno je da se trudi..

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 20, 2013 6:00 pm od Sinaj

Karavan Svesti lagano grabi nekuda kroz pustinju Nesvesnog. Uz put me vrebaju misli koje uznemirujuće signaliziraju o svojoj bezvrednosti. Umorna od traženja oaze Slobode halapljivo gutam svoje pulile mira. Stalno sam žedna znanja. Gladna glava mi kroji kapu postojanja kojom krijem sumnje koje se roje. Da nastavim dalje Tamo Negde ili da stanem? Jesam li stigla ? Koliko još trebam putovati? Gde sam Ja? Ko sam ja Ja? Pitanja koja traže odgovore, misli koje se migolje etrom privida kojim komanduje Ego? Gde je Objektivna Realnost? Zašto me čula varaju? Kako da ih isključim? Kada ću osetiti u potpunosti da sam ja Ja? Duh sam Telom i Telo Duhom-Apsurd koji govori o Apsolutu.
Put je dug, treba mi Zaborav kojim ću zaboraviti da sam svesni Putnik. Posmatram list koji pada. Tako padam i sama, Tamo Negde pripadam padom. Padajući se pitam, tražim potvrdu da padam pravo, pod traženim uglom. Koji je još list na vetru padao pravo? Nijedan. Jedna malecka misao mi pade na um, sumnjica se rodila, možda Ja i ne padam Stvarno, ne Putujem, već sam stigla, nisam ni pošla? Kuda bih iz Sebe? Postojana na Drvetu Života sa milijardama drugih listova Postojim i posmatram sve varke oko nas.Moje misli putuju? Na sekundu, dve pomislim na to smireno, onda me vreme ošamari i vrati mislima od krvi i mesa. Sumnjam, dakle postojim? Tišina je odgovor. Tihujem ponekada, ponekada vrištim! To sam ja, Bolna Promena koja se pita?
Divan tekst, i nadasve iskren. Ti tražiš sebe, i to je dobro. Međutim, tražiš nešto što već imaš. Tražiš odgovore na već odgovorena pitanja. Traženje je misaona forma traženja sebe, koja te drži u začaranom krugu. Tvoja pažnja se nalazi u traženju, i dok je god u traženju nećeš izaći iz začaranog kruga. Međutim, oko začaranog kruga postoji prostor koji sve posmatra. Taj prostor si ti. Osvesti taj prostor pažnjom i samo budi. U prostoru ćeš naći tišinu, apsulutnu ljubav i postojanje.

Pozdrav i tebi. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 20, 2013 6:03 pm od Sinaj

Sinaj je pokusao nesto, i vazno je da se trudi..
Sinaj ne pokušava, Sinaj jeste.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 20, 2013 11:46 pm od Sinaj

Za one koji ne znaju šta je misaona forma. Misaona forma ili misaoni obrazac je mišljenje o nečemu (bilo čemu), stvoreno u našem UM-u. Um nam prezentira svoje viđenje stvari spajajući misaonu formu sa emocijama. Misaona forma počinje da živi kroz nas izazivajući u nama patnju. Međutim, mnogi nisu svesni da misaonu formu stvaraju sami i da je to u stvari razgovor sa samim sobom. Vi možete da volite ili mrzite misaonu formu stvorenu u vašoj glavi, ali to nije stvarnost. Ukoliko nema prisutnosti vi se vremenom stapate sa misaonim formama i postajete same misaone forme stvorene u prošlosti. Jedini način da se otrgnete od misaonih formi i da dođete do suštine jeste da umirite UM i prepoznate sadašnji trenutak. Um se umiruje premeštanjem pažnje iz prošlosti u sadašnji trenutak, jer samo u sadašnjem trenutku postojimo. U sadašnjem trenutku misaone forme ne postoje, postoji samo biće koje prihvata stvari onakve kakve jesu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 21, 2013 11:26 am od Enna

Misaona forma iliti misli- isto se hvata. Svi se hvataju za svoje misli, niko im još nije pobegao. Druga je priča šta ko od nas priča. Smile

Danas je jedina stvarnost, ništa novo rečeno, a istinito. Ko to ne zna?

Odgovori na odgovorena pitanja? To radi moja Sumnja, ona ih traži, ne ja.

Posmatrač vidi ali ne beleži vidjeno, samo posmatra, nije to tako lako kako izgleda- brzo pamti još brže zaboravljaj Very Happy - uspešna formula za miran dan u stvarnosti. Zaborav pomaže umu da se stiša.

Pozzzz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu