Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

06052013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Danas, sadašnji trenutak. Ništa izvan njega ne postoji sem žaoka svesti koja mi izgrađuje postojanje. Jutro, prohladno jutro,nalazim se na tromeđi ega, svesti i sopstvenog Ja. Ćutim tišinu, posmatrajući je iz sopstvene perspektive misli pokušavajući da je shvatim egom. Ona i dalje ćuti nedostižna i nedopustiva. Ego stoji naspram mene, gleda me razrogačenih očiju, krvavih od napora potvrde postojanja i bitnosti u vremenu i prostoru. On me živi, oseća me kroz sopstvenu istinu koja nije moja. Ja se ipak slažem sa njom ne slušajući tišinu nego buku koju stvara njegova stvaralačka moć prošlog i budućeg trenutka koji u vremenu i prostoru ne postoje. Osuđen da slušam nepostojeću buku prošlosti i budućnosti, tražim žaoku svesti u sebi da kroz mene pusti otrov sadašnjosti.
Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Sre Maj 15, 2013 12:20 am od Marea

za sledeci Pit ??? Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 15, 2013 12:38 am od Sinaj

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 15, 2013 12:45 am od Marea

...postanska kocija je stigla, prasina ulazi u sne...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 15, 2013 12:51 am od Sinaj

Laku noć.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 15, 2013 12:53 am od Marea

Noc !

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 15, 2013 10:12 am od Enna

Reka je tekla, ćudljiva i nemirna, ukotvljena obalom sa koje vrebaju rasuti zvuci života, sakuplja u sebe sve što čuje i od te distorzije jeke i sklada odjeka neprekidno u dubini šumori sećanjima. Reku su rodile njene rastrzane obale da se stalno menja, ne miruje i buni. Negde tamo, preko sedam brda nesnosne buke čekalo je na nju more tišine, a u njemu delfini pevaju svoje pesme, razbijaju tišinu na milion komada, talasaju zvuke oslobodjeni od tuge, talasi ih zapljuskuju radošću postojanja, pevaju krugom beskraja sa njima, pučinom nesvesnog i opipljivim tlom svesnog sanjaju, plove bez kraja i početka.Tamo gde pevaju delfini, reka je našla svoj dom.Čuješ? Very Happy Nekad zvuk budi čistu svest. Samo se otisneš i potoneš.

Lepo si to napisao Sinaj, ipak, da si se sasvim oslobodio reči i misli, ne bi mogao podeliti tu svoju misaonu impresiju sa nama, bilo bi šteta. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 15, 2013 5:56 pm od Marea

Sumnjiv meni ovaj Sinaj., dos'o covjek s nekom misijom.. Smile

da navuce tebe i mene na temu...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Maj 16, 2013 11:38 am od Marea

Zatajio folirant Sinaj... Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Maj 16, 2013 12:09 pm od Enna

Stvarno folirant? Kako znaš? Ja uvek palim kasnije od tebe Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Maj 16, 2013 12:13 pm od Marea

Cini mi se tako, no, mozda grijesim, imam prava i na to.. Smile nisam valjda paranoicna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Maj 16, 2013 1:18 pm od Avramova

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Maj 16, 2013 4:33 pm od sini_do

Nije Sinaj folirant, nego ne možete shvatit šta je pisac hteo da kaže...... Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Maj 16, 2013 5:54 pm od Marea

Ma da, vazno je da se covjek trudi.. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Maj 18, 2013 10:09 pm od Sinaj

Reka je tekla, ćudljiva i nemirna, ukotvljena obalom sa koje vrebaju rasuti zvuci života, sakuplja u sebe sve što čuje i od te distorzije jeke i sklada odjeka neprekidno u dubini šumori sećanjima. Reku su rodile njene rastrzane obale da se stalno menja, ne miruje i buni. Negde tamo, preko sedam brda nesnosne buke čekalo je na nju more tišine, a u njemu delfini pevaju svoje pesme, razbijaju tišinu na milion komada, talasaju zvuke oslobodjeni od tuge, talasi ih zapljuskuju radošću postojanja, pevaju krugom beskraja sa njima, pučinom nesvesnog i opipljivim tlom svesnog sanjaju, plove bez kraja i početka.Tamo gde pevaju delfini, reka je našla svoj dom.Čuješ? Very Happy Nekad zvuk budi čistu svest. Samo se otisneš i potoneš.
Prelepo napisano. Very Happy

Lepo si to napisao Sinaj, ipak, da si se sasvim oslobodio reči i misli, ne bi mogao podeliti tu svoju misaonu impresiju sa nama, bilo bi šteta
. Very Happy
Reči su samo instrument svesnog i odraz sveopšteg u jasnoći postojanja.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Maj 18, 2013 10:36 pm od Sinaj

Sumnjiv meni ovaj Sinaj., dos'o covjek s nekom misijom
da navuce tebe i mene na temu.
Ako samo postojiš niko ti neće biti sumnjiv, jer sumnjiva lica ne postoje u postojanju. U postojanju je sve jasno i nema uslovljenosti, a navlačenje je uslovljenost. Tako da je izlišno misliti a kamoli pisati o navlačenju. Međutim, svako ima pravo da analizira i stvara misaonu formu o navlačenju, a da nije svestan da je i ta misaona forma uslovljena nečim. Meni je stvarno žao ako sam izazvao bilo kakvu sumnju mojim odsustvom i dao materijal za stvaranje misaone forme o navlačenju i paranoji. Svakome je dozvoljena greška, ali nije problem u grešci, već u misaonoj formi koja je izazvala grešku. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sub Maj 18, 2013 10:39 pm od Sinaj

Nije Sinaj folirant, nego ne možete shvatit šta je pisac hteo da kaže...... Very Happy
Moguće. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 12:09 am od Marea

Sinaj ::
Sumnjiv meni ovaj Sinaj., dos'o covjek s nekom misijom
da navuce tebe i mene na temu.
Ako samo postojiš niko ti neće biti sumnjiv, jer sumnjiva lica ne postoje u postojanju. U postojanju je sve jasno i nema uslovljenosti, a navlačenje je uslovljenost. Tako da je izlišno misliti a kamoli pisati o navlačenju. Međutim, svako ima pravo da analizira i stvara misaonu formu o navlačenju, a da nije svestan da je i ta misaona forma uslovljena nečim. Meni je stvarno žao ako sam izazvao bilo kakvu sumnju mojim odsustvom i dao materijal za stvaranje misaone forme o navlačenju i paranoji. Svakome je dozvoljena greška, ali nije problem u grešci, već u misaonoj formi koja je izazvala grešku. Very Happy

A da nisi ti to pogresno proucavao??
Svako je sumnjiv, pitanje je da li uopste postojis..? Ti si film na platnu, preskocio si tu lekciju... Smile
Ako svako ima pravo na sve, onda ima pravo i na misaone forme, koje moraju da postoje, poenta je u tome da si ti IZNAD toga...Prouci to dobro, pa se javi Smile ...misaone forme dodju i prodju, svijest ostaje..
Ono sto ti zelis, to je nemoguce, i tad se javlja zelja i potreba za prosvetljenjem Smile , tj da se zanemare sve zelje jer one su uzrok svih zadovoljstava i nezadovoljstava u zivotu..
Zar ne dragi Sinaj

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 12:42 am od Sinaj

A da nisi ti to pogresno proucavao??
Svako je sumnjiv, pitanje je da li uopste postojis..? Ti si film na platnu, preskocio si tu lekciju..
Ne, ja ništa nisam proučavao, samo sam se predao postojanju bez i malo sumnje. Sumnja je jedna od najvećih prepreka svesnosti i zato ne treba sumnjati jer se tako gubi kontakt sa onim što jeste. Sumnja izgrađuje misane forme, analize, postavke. U sumnji ništa nije kako jeste, ono što jeste više nije jer je pod uticajem uslovljenosti sumnje. Ne, nisam ja u filmu jer ne sumnjam u ono što jeste, ne sumnjam u sadašnji trenutak.

Ako svako ima pravo na sve, onda ima pravo i na misaone forme, koje moraju da postoje, poenta je u tome da si ti IZNAD toga
Tako je, svako ima pravo da ima svoje misaone forme, i treba da bude iznad, ali ako sumnjaš, onda nisi iznad nego u centru zbivanja. Ako samo postojiš tvoje biće je preokupljeno samim postojanjem, ne bavi se sumnjama u svom postojanju, biće samo postoji i za njega je prihatljivo samo ono što jeste.

..
.Prouci to dobro, pa se javi
To se ne proučava nego se živi, proučavaju se samo misaone forme u koje sumnjamo.

misaone forme dodju i prodju, svijest ostaje..
Ono sto ti zelis, to je nemoguce, i tad se javlja zelja i potreba za prosvetljenjem , tj da se zanemare sve zelje jer one su uzrok svih zadovoljstava i nezadovoljstava u zivotu..
Zar ne dragi Sinaj

Tako je draga Marea. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 12:50 am od Marea

Sve si pogresno shvatio..Nisam rekla da si ti u filmu, vec da su misaone forme kao film na platnu...a ti si posmatrac...ako vec se drzis toga

Jasno se vidi da ne zivis to sto govoris..moj utisak...a mozda su to samo misli, a ja misli nikad ne ugostim kao u hotelu sa 5 zvjezdica, pa tako se ne zadrzavaju mnogo...svakog gosta tri dana dosta...Jes' na to mislio?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 1:08 am od Sinaj

Sve si pogresno shvatio..Nisam rekla da si ti u filmu, vec da su misaone forme kao film na platnu...a ti si posmatrac...ako vec se drzis toga
Ti si film na platnu, preskocio si tu lekciju...

Ne sumnjam. Very Happy .Samo čitam šta piše. Smile

Jasno se vidi da ne zivis to sto govoris..moj utisak
Tvoj utisak je nešto drugo od onoga što jeste, a utisak često zna da prevari, jer je ustisak misaona forma.

...
a mozda su to samo misli, a ja misli nikad ne ugostim kao u hotelu sa 5 zvjezdica, pa tako se ne zadrzavaju mnogo...svakog gosta tri dana dosta...Jes' na to mislio
Premnogo si mislima dala prostora za zadržavanje, ja bih rekao 3 sekunde. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 1:18 am od Marea

Da zivis tako, odmah bi shvatio ove rijeci Ti si film na platnu...i dalje ne kapiras...ako si zaveden misaonim formama onda jesi to..opet propust casova Smile
Na primer;
Da li ti se desilo da se cudis sto te neka zena mrzi? i da onda to pripises misaonim formama, a sve iz zelje da se "izlijecis" od zelje da te ta zena recimo makar ne mrzi...??

I sada...misaone forme te muce vise nego ikada...i trudis se da ih posmatras ali ti ne uspijeva...jer si usao u pogresnu traku...cuvaj se auta iz suprotnog smjera... Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 1:40 am od Sinaj

Da zivis tako, odmah bi shvatio ove rijeci Ti si film na platnu...i dalje ne kapiras...ako si zaveden misaonim formama onda jesi to..opet propust casova
Ali ja ne želim da kapiram, jer je i kapiranje misaona forma, ja samo postojim.
Na primer;
Da li ti se desilo da se cudis sto te neka zena mrzi? i da onda to pripises misaonim formama, a sve iz zelje da se "izlijecis" od zelje da te ta zena recimo makar ne mrzi...??
Ti ne kapiraš, ja samo postojim i gledam stvari onakve kakve jesu. Ako mene neko mrzi(bilo ko), on ne mrzi mene, nego svoju misaonu formu i živi svoju mržnju.

I sada...misaone forme te muce vise nego ikada...i trudis se da ih posmatras ali ti ne uspijeva...jer si usao u pogresnu traku...cuvaj se auta iz suprotnog smjera... Smile
Očigledno si me pomešala sa nekim jer ja ne živim misaone forme niti ulazim u suprotne trake. Ne umem da vozim, tako da se od auta ne moram čuvati. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 1:50 am od Marea

Ja sam ti samo dala primjer, a tvoje misaone forme kazu da sam te pomesala sa nekim

Zasto mislis da ja ne kapiram a ti kapiras?? Nije li i to misaona forma??

I sve dok postojis, a jos se ulogujes na netu bilo gdje, moraces da "pitas" tu tvoju misaonu formu za lozinku
Nije problem imati misaone forme, problem je pridavati znacaj istima...reagovati, misliti, govoriti, sa sve umom...to nista nije problem...Sve dok to ne shvatis tesko da ces zivjeti ovaj moto "SAMO POSTOJIM"...jer o tome se ne govori...to se zivi...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 1:59 am od Sinaj

Marea ::Ja sam ti samo dala primjer, a tvoje misaone forme kazu da sam te pomesala sa nekim

Zasto mislis da ja ne kapiram a ti kapiras?? Nije li i to misaona forma??

I sve dok postojis, a jos se ulogujes na netu bilo gdje, moraces da "pitas" tu tvoju misaonu formu za lozinku
Nije problem imati misaone forme, problem je pridavati znacaj istima...reagovati, misliti, govoriti, sa sve umom...to nista nije problem...Sve dok to ne shvatis tesko da ces zivjeti ovaj moto "SAMO POSTOJIM"...jer o tome se ne govori...to se zivi...
Draga Marea ja znam da se živi, i živim, a i tebi preporučujem da počneš da živiš ,,JA POSTOJIM,, A ako hoćeš da se svađaš i da provociraš izabrala si pogrešnu osobu za to. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Ned Maj 19, 2013 2:02 am od Marea

Zasto suprotno misljenje od tvojega, nazivas svadjom????

Odakle znas da postojis? Mozda je to samo misaona forma?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu