Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 26 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 26 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Sloboda ...
Danas u 1:22 am od Davidova

» Džudi i njeno pisanije
Danas u 1:05 am od Džudi

» Bekstvo od realnosti
Danas u 1:01 am od Davidova

» Preporučite film
Danas u 12:46 am od Davidova

» Preporuči mi pjesmu
Juče u 11:52 pm od Johnny-Azra

» Čudni su putevi gospodnji...
Juče u 11:37 pm od Mesrine

» Poklanjam ti pjesmu...
Juče u 11:36 pm od Davidova

» Misao
Juče u 11:19 pm od Davidova

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 8:56 pm od Brave Heart

» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 8:31 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 8:30 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 8:25 pm od Brave Heart

» Moje otkriće
Juče u 8:06 pm od Johnny-Azra

http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

ŽAOKA SVESTI

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

06052013

Počalji 

ŽAOKA SVESTI

Danas, sadašnji trenutak. Ništa izvan njega ne postoji sem žaoka svesti koja mi izgrađuje postojanje. Jutro, prohladno jutro,nalazim se na tromeđi ega, svesti i sopstvenog Ja. Ćutim tišinu, posmatrajući je iz sopstvene perspektive misli pokušavajući da je shvatim egom. Ona i dalje ćuti nedostižna i nedopustiva. Ego stoji naspram mene, gleda me razrogačenih očiju, krvavih od napora potvrde postojanja i bitnosti u vremenu i prostoru. On me živi, oseća me kroz sopstvenu istinu koja nije moja. Ja se ipak slažem sa njom ne slušajući tišinu nego buku koju stvara njegova stvaralačka moć prošlog i budućeg trenutka koji u vremenu i prostoru ne postoje. Osuđen da slušam nepostojeću buku prošlosti i budućnosti, tražim žaoku svesti u sebi da kroz mene pusti otrov sadašnjosti.
Sinaj
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1337
Datum upisa : 06.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

ŽAOKA SVESTI :: Komentari

Počalji taj Pon Maj 06, 2013 1:48 am od Sinaj

Ego nastvalja da me živi kroz svoje potrebe svesti gušeći sadašnji trenutak nepodnošljivim analizama prošlosti i budućnosti. Zapetljan u mreži analiziranja prošlosti i budućnosti i dalje čujem buku, ostavljajući za sobom tišinu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 06, 2013 2:17 pm od Mesrine

Ako za tobom ostaje tišina , onda je dobro ,ništa ne brini. Smile
Velkom i samo napred.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 06, 2013 2:20 pm od Sinaj

Tišina je i dalje bila tu, neprimećena, nedodirljiva zbog stvaralačkog u sebi. Povučen u dubinu stvaranja, ego me obuzeo i nametnuo svoj stav pretvorivši ga u moj stav, plašeći se tišine i svesnosti tišine u meni... U tišini svog postojanja, bez buke, bez nametanja stavova, bez stvaralačkog u sebi, ego biva razotkriven i sve njegove potvrde o postojanja bivaju zapaljenje stvarnim postojanjem. Nalazeći se na tromeđi ega, ja i svesti, pokušavam da pronađem put ka tišini ne shvatajući da do nje nema puta. Ona je sama put ka sebi.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 06, 2013 2:21 pm od Sinaj

Mesrine ::Ako za tobom ostaje tišina , onda je dobro ,ništa ne brini. Smile
Velkom i samo napred.
Hvala Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 06, 2013 2:22 pm od Mesrine

Eto ,posle tri poruke si plav / a i samo napred. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 06, 2013 2:24 pm od Johnny-Azra

Ovo je neka žešća filozofija..Samo naprijed druže...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 06, 2013 2:26 pm od Sinaj

Hvala još jednom.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 06, 2013 4:08 pm od sini_do

Bitno je da svesno ja bude superiornije nad nesvesnom putu ka svesti, tako da se nesvesno prebacuje u svesno, i tako dopunjuje ka opštem cilju... ka opštoj mudrosti i univerzalnoj svesti....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Pon Maj 06, 2013 8:25 pm od Sinaj

U tišini postojanja ego umire. Tišina ne traži potvrdu, ona potvrđuje jer je tu, sama u sebi potvrđena sama od sebe. Ja lebdi iznad tišine čineći mu se da je nad provalijom, nad ništavilom. Ego još uvek živi u ja sa svim svojim lažnim potrebama stvarajući misaonu buku koja egu služi. Ja se pretvara u misaonu buku i biva nametnut kao sam život. Tišina je i dalje tu, svedok svega koja ne potrvđuje ništa kojoj i dalje nije ptrebna potvrda, jer je ona nerođena, bezvremena, neograničena. Ego je rođen sa ja, i stvara svoju smrt u vremenu i prostoru.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 07, 2013 12:33 am od Mesrine

Ego je , ustvari , "ja". Gde nema "ja", nema ni ega.
Ali ego ponekad zna da bude i koristan, barem što se materijalnog plana tiče.
Pogotovu ako ga odvojimo od tišine, a samim tim odvojimo i naše "ja".

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 07, 2013 1:58 pm od sini_do

Ili je tekst koji se čita između redova, ili je šizofrenija, trečeg nema......

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 07, 2013 3:18 pm od Sinaj

tekst koji se čita između redova
Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 07, 2013 3:37 pm od sini_do

ja sam već odgovorio između redova, i dao smisao pravog puta, između imaginacije, lutanja u nesvesnom, sa dozom avanturizma.. To sve može biti fascinantno ako je svesno ja superiorno i upravlja sa svim...... Tako fantastično iskustvo može biti.....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 07, 2013 3:51 pm od Sinaj

Ego je deo,,JA" koji stvara buku,i u buci se najbolje snalazi, jer je buka njegova potreba za postojanjem. Koristi svu pažnju,,ja" da bi analizirao i stvarao buku oko slučaja...Ego nemože da prihvati stvari onakve kakve jesu jer nebi postojao. On analizira prošlost i živi u prošlosti,gurajući čitavo ,,ja" u prošlost da bi opravdao svoju svrhu. Živi i u budućnosti, takođe da bi opravdao svoju svrhu, konstantno nas udaljavajući od sadašnjeg trenutka. On analizira i moje ,,ja", dovodeći u sumnju suštinu postojanja ,,JA" van EGA. Analizira i vas,tako što je oteo vašu pažnju od vas i živi kroz analize svega i svačega.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Uto Maj 07, 2013 4:00 pm od Sinaj

sini_do ::ja sam već odgovorio između redova, i dao smisao pravog puta, između imaginacije, lutanja u nesvesnom, sa dozom avanturizma.. To sve može biti fascinantno ako je svesno ja superiorno i upravlja sa svim...... Tako fantastično iskustvo može biti.....
Sini-do,svesno,,JA" je tišina u kojoj nema analiza, predrasuda, rasprava, ono je nezavisno od svega, van vremena i prostora. Tišina samo postoji.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 08, 2013 11:24 am od Enna

Tišina je odgovor na sva pitanja. Pitanja u njoj gube značaj, tišina je bezvremena i potpuna radost postojanja, bezgranična svest da jesmo kojoj odgovori i nisu potrebni. Sadašnjost je jedino mesto gde postojimo, mesto odluke, hoćemo li ili nećemo potonuti u duboku svesnost? Odluka je naša, sami biramo svoju sudbinu.

Pozdrav za Sinaj-a!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 08, 2013 1:43 pm od Sinaj

Enna ::Tišina je odgovor na sva pitanja. Pitanja u njoj gube značaj, tišina je bezvremena i potpuna radost postojanja, bezgranična svest da jesmo kojoj odgovori i nisu potrebni. Sadašnjost je jedino mesto gde postojimo, mesto odluke, hoćemo li ili nećemo potonuti u duboku svesnost? Odluka je naša, sami biramo svoju sudbinu.

Pozdrav za Sinaj-a!
Pozdrav i tebi.
Mi smo već izabrani od svesnosti, jer smo sama svesnost. Međutim, naš EGO donosi odluke, jer bez odluka on gubi značaj, gubi smisao. Odluka je tip psihičkog obrasca nametnuta od strane EGA. EGU je potrebna odluka, da kroz odluku zaštiti svoje postojanje u budućnosti. Ako odlučiš nešto,odluka se odnosi na budućnost koja ne postoji, a proizilazi iz prošlosti. Naišao sam na tišinu u sebi i prepustio sam joj se. Sve odluke, sve analize, budućnost, prošlost. ego, sve je izgubilo značaj u odnosu na samo postojanje JA JESAM. Ništa više nije bilo bitno sem tišine u tom trenutku, samo bezgranična i bezuslovna ljubav. Sve je teklo svojim tokom,a ja sam bio deo tog toka predat u ruke bezuslovnog postojanja.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 08, 2013 10:00 pm od Mesrine

Bez Ega ne bi bilo ni ličnosti,kao ni kreativnosti i bili bi nešto poput životinja.
A samim tim ne bi mogli da napredujemo ka Izvoru od koga smo potekli. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 08, 2013 10:45 pm od Sinaj

Ego je misaona forma, predstava o samom sebi. U suštini ego ne postoji, postoji samo tišina, a ta tišina smo mi. Ego je rušitelj svesnosti, jer on postoji kroz ,,UM". Ego i UM su najbliži saradnici u našem životu. Jedan drugog hrane, i jedan drugom daju potvrdu. Ono što,,UM"smisli ,,EGO" sprvodi, i ono što ,,EGO"vidi ,,UM" prerađuje, uvlačeći nas u analizu događaja i rasprava, udaljavajući nas na taj način od sadašnjeg trenutka i prihvatanja stvari onakve kakve jesu. Biti, ili samo postojati, nije isto što i misliti da bivstvujemo i samo postojimo. Isključimo misli za trenutak i samo budimo. Osetićemo u sebi ,,ŽAOKU SVESTI".

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 08, 2013 11:39 pm od Mesrine

`Oćeš da kažeš, da je ta žaoka, ustvari, "Ja Jesam" ?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 08, 2013 11:46 pm od Avramova

Pozdrav Sinaju! Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 08, 2013 11:50 pm od Mesrine

Ali, Avramova, to nije moguće uz konzumiranje cigareta.
Ja je Ego, a "Ja Jesam" je pobeda nad Egom i multi-ličnosti koje nas prožimaju. Smile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Sre Maj 08, 2013 11:59 pm od Sinaj

ŽAOKA SVESTI je sadašnji trenutak.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji taj Čet Maj 09, 2013 12:01 am od Mesrine

Ahaaa... Nema prošlosti , jer se je već desila, a budućnosti, jer se još nije desila...
Naravno, vreme postoji samo na površini planeta.
Tako reci, svesnost u i o sadašnjem trenutku.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu