Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 38 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 38 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

EPIDURAL...STA MISLITE O TOME...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

EPIDURAL...STA MISLITE O TOME...

Počalji od ellen taj Uto Apr 06, 2010 7:23 pm

Sta mislite o epiduralnoj anesteziji?!?
ellen
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 703
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: EPIDURAL...STA MISLITE O TOME...

Počalji od Vidra taj Pet Apr 09, 2010 6:20 pm

Danas sam cula pozitivno iskustvo o epiduralu.
Ono sto mi je bilo najupecatljivije je da nisi umoran posle porodjaja.
Zanimljivo...
Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anhelito taj Sub Apr 10, 2010 10:26 pm

Prilikom davanja epidurala znamo svi da se ubacuje kateter u kicmu, nije to samo obicna inekcija i gotovo, taj deo treba istrpeti jer boli ali traje kratko. Ali htele ne htele moramo pre davanja epidurala da istrpimo kontrakcije, tek kada one postanu jake i u odredjenim vremenskim intervalima i kada se proveri otvorenost grlica tek onda se daje epidural.

U sustini taj epidural je odlicna stvar i steta sto se kod nas to jos uvek u nekim bolnicama naplacuje.
Ono sto je jos bitno ne moze svaka zena da primi epidural, ako se ima neki problem sa kicmom ili problem sa srcem onda nije preporucljivo. Uostalom to se sve sazna u toku trudnoce sa svojim ginekologom da li moze ili ne moze.

p.s. ovo nije moje licno iskustvo, nego mi je mnogo drugarica i poznanica proslo kroz trudnocu i porodjaj pa znam Very Happy
Anhelito
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2330
Datum upisa : 09.04.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Apr 10, 2010 11:49 pm

Taj epidural treba znati dati, milimetar je dovoljan da žena od dole ostane paralizovana na neko ili stalno vrijeme. Šta fali porođaju prirodnim putem?
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anhelito taj Ned Apr 11, 2010 11:34 am

Nisam jos cula da se desilo da je neka ostala paralisana od toga
Anhelito
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Apr 11, 2010 4:10 pm

Rodica moje kume je radila epidural u Rijeci.
Tamo su joj rekli i upozorili je na moguće posljedice, srećom nije ih bilo ali je to nešto što je znači neko već čuo od ljekara.
Nikad je ne bih primila, toliko žena rađa prirodnim putem ili carskim i sad ajde da nema i bolova ...ma dajte, i ti bolovi se zaborave one sekunde kad zaplače beba.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anhelito taj Ned Apr 11, 2010 5:31 pm

Orhideja ::Rodica moje kume je radila epidural u Rijeci.
Tamo su joj rekli i upozorili je na moguće posljedice, srećom nije ih bilo ali je to nešto što je znači neko već čuo od ljekara.
Nikad je ne bih primila, toliko žena rađa prirodnim putem ili carskim i sad ajde da nema i bolova ...ma dajte, i ti bolovi se zaborave one sekunde kad zaplače beba.

Orhidejice duso nemoj biti tako iskljuciva po svakom pitanju.
Prvo pri svakom zahvatu koji se obavlja, lekar upozori na negativne stvari tog zahvata, upozori sta bi bilo da sve krene po zlu, zato se uvek potpise da si svestan rizika i da na svoju odgovornost prihvatas.

Secam se jedne price kada je zena sa jako teskim srcanim oboljenjem zatrudnela i lekari su joj savetovali da prekine trudnocu jer je rizikovala da bukvalno umre u toku trudnoce ili na porodjaju. Rizikovala je jer je imala ocigledno mnogo jaku zelju da bude majka i izdrzala sve, i ona i njena beba su zive i zdrave. Dakle da nije svesvo rizikovala i pored svih zabrana, ona danas ne bi bila majka.
Naravno ne kazem da sada ako se nekome izricito zabranjuje epidural zbog zdrastvenih problema da ne treba da poslusa rekale, ali hocu da kazem da svuda postoji varijanta da nesto podje po zlu cak i kod prirodnog porodaja.

I to da se bol zaboravi cim vidis bebu ili tako nesto, ja ti mogu pronaci spisak zena sa sve izjavama da to bas i nije tako. Jetse to prirodan bol i jeste nesto sto svaka zena moze da istrpi jer je za to stvorena, ali daleko je od toga da ne zapamte bol i da se sve zavrsava na samom porodjaju. Posle porodjaja postoji citav niz promena i procesa oporavka koji znaju nekad biti i gori od samog porodjaja.

I jos da dodam da svaka trudnoca i porodjaj su jedinstveni slucaj i da svaka trudnica to prozivljava na svoj nacin, tako da ovde ne mozemo biti iskljucivi ni po jednom pitanju.
Anhelito
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Ned Apr 11, 2010 9:07 pm

Nisam draga isključiva, imam ja dijete rođeno prirodnim putem, a da me vidiš rekla bi nema šanse da ta može roditi tako. Sitne sam građe, vitka, užih kukova i čak je i moj ginekolog bio sumnjičav što se toga tiče...a opet sve je prošlo kako treba, iskreno samo sam ga slušala. Rekao je od vrištanja i prenemaganja nema vajde, diši kako ja dišem i samo me slušaj ništa više, 20 minuta i gotovo i da bol se zaboravi, bar sam je zaboravila.
Nisam neka koja se prenemaže i samo kuka, znam nas žene kakve znamo biti, velika sam maza jedino u muškom naručju a ovako žena-zmaj bar me tako od milja zove moja najbliža prijateljica.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Anhelito taj Ned Apr 11, 2010 11:55 pm

Orhideja ::Nisam draga isključiva, imam ja dijete rođeno prirodnim putem, a da me vidiš rekla bi nema šanse da ta može roditi tako. Sitne sam građe, vitka, užih kukova i čak je i moj ginekolog bio sumnjičav što se toga tiče...a opet sve je prošlo kako treba, iskreno samo sam ga slušala. Rekao je od vrištanja i prenemaganja nema vajde, diši kako ja dišem i samo me slušaj ništa više, 20 minuta i gotovo i da bol se zaboravi, bar sam je zaboravila.
Nisam neka koja se prenemaže i samo kuka, znam nas žene kakve znamo biti, velika sam maza jedino u muškom naručju a ovako žena-zmaj bar me tako od milja zove moja najbliža prijateljica.

E eto vidis zato ti kazem svaka trudnoca ima svoju pricu
A to da od vristanja i kukanja nema nista to si apsolutno u pravu, tako se samo gubi energija koja je preko potrebna da se sve zavrsi kako treba i po trudnicu i po bebu. Very Happy
Anhelito
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh